PDA

View Full Version : فریم ورک phalcon یا yii یا laravel

<?php?>
شنبه 13 شهریور 1395, 15:26 عصر
سلام در حال یادگیری mvc هستم .
میخوام بعد mvc به سراغ یک فریم ورک برم .
یک فریم ورکی میخوام که سریع باشه + امنیت داشته باشه + توسعه دادن برنامه با استفاده از اون خیلی راحت باشه

داره از فالکون خوشم میاد چون به گفته خودش c بیس هست و کامپایل میکنه کد هارو و همین باعث سرعت بالاش شده و تقریبا 3 برابر سرعت لاراول هست ( با توجه به نمودار سرعت خودش )
برام این ویگی فالکون خیلی باحال بوده که برنامه نویس میتونه هر قسمت از فالکون رو دوست داره به پروژه خودش اضاف کنه - فریم ورک های دیگه ( حدس میزنم مطومئا نیستم دوستان اگ اشتباه میگم تذکر بدید ) چه بخواید چه نخواید کل پکیچ باید نصب بشه تا بتونید از یک ویژگیش استفاده کنید . تو فالکون شما میتونید یک فریم ورک شخصی بسازید اینجور که فهمیدم ( متناسب با نیاز خودتون )

از این که با C داره توسعه داده میشه خیلی خوشم اومده . دوستان نظرتون در مورد فالکون و مقایسش با بقیه چیه ؟ من به یک فریم ورکی نیاز دارم که بتونه کد های تکراریمو کم کنه + یک سری امکانات و اپشن هایی باحال بهم بده که نرم براشون خودم 100 خط بنویسم . و سرعتش وحشنام برام مهمه + امنیتش هم همینطور

اینطورکه من فهمیدم این فریم ورک ها همشون خوبن و به نصبت نیاز باید انتخاب بشن ولی گفتم شاید دوستان در مورد فالکون یک سری بدی هایی دیده باشن , بهمون اطلاع بدن تا از تجربشون استفاده بکنیم .

ممنون

numberone1
شنبه 13 شهریور 1395, 16:30 عصر
تا اونجایی که من میدونم فالکون فقط روی سرور اختصاصی میشه نصب کرد و ازش استفاده کرد.
اگر سرعت برات مهمه codeigniter بهترین گزینه هست.
لاراول و yii2 هم فریم ورک های بسیار عالی هستند ولی برای کار های بزرگ طراحی و ساخته شدند.برای پروژه های کوچک سر بار خیلی زیادی روی سرور میارن
codeigniter خیلی مظلومه هر بلایی دلت بخواد میتونی سرش بیاری.

hamedarian2009
دوشنبه 15 شهریور 1395, 11:13 صبح
اگه سرعت برات خیلی مهمه Phalcon رو استفاده کن واقعا نسبت به بقیه یک سرو گردن بالاتره ولی همینطور که دوستان اشاره کردن باید روی هاست اختصاصی یا VPS استفاده کنی البته شنیدم میشه رو هاست اشتراکی هم اون اکستنشن رو نصب کرد ولی در کل نمیشه خیلی اعتماد کرد و دومین مشکل اینه که برای این فریمورک حتی تو منابع خارجی هم آموزش و کتاب و فیلم نسبت به اون دوتا فریمورک دیگه ندیدم و تو طول یادگیری که قطعا مشکلات زیادی خواهید داشت باید به خودتون متکی باشید و افراد کمی هستن بهتون کمک کنن پس تعادل رو رعایت کنید و بهترین انتخاب رو داشته باشید

plague
دوشنبه 15 شهریور 1395, 16:47 عصر
شما بهتره بازار کار و جامعه برنامه نویس ایران رو نگاه کنی
آیا کسی درخواست برای نوشتن سیستم با فالکون داره ؟ یا اینکه همه درخواست ها برای لاراول و یی و کدایگنایتر هستن ؟
آیا کسی هست جواب سوالت رو بده اگه گیر افتادین جایی و سوال داشتید ؟
آیا اگه قرار شد تیمی کار کنید آیا کسی هست که بلد باشه فرییم ورک رو که باهاتون همکاری کنه ؟

فکر نمیکنم چند صدم ثانیه سرعت کامپایل بیشتر حداقل رو سایت های معمول تفاوت محسوس رو ایجاد کنه
(این جریان سرعت فالکون هم از اون چیزاییه که همه شنیدن , هیچکس تست نکرده !!)

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 16 شهریور 1395, 07:04 صبح
سرعت فالکون رو یه طرف بزارید و امکان نصب روی هر هاستی(حتی رایگان) طرف دیگه
بعد هم چیزی که روی سایت تاٍیر بسیار زیادی داره، طراحی دیتابیس و چگونگی بهره برداری درست از اتصالات دیتابیس هست نه خود توابع. هر چند برنامه نوشته شده به زبان c سرعت بسیار بالاتری از برنامه نوشته شده با php داره ولی با استفاده از فالکون بازم یه قسمت از برنامه شما داره با php اجرا میشه نه کل برنامه.
در مورد ci بسیار کوچک و واقعا کوچک، و با سرعت مناسب. ولی این کوچکی حتی ساخت سریع یه grid view هم نداره. یعنی یک سری توابع و helperها داره برای کار راه اندازی و اون دیدگاهی که نسبت به فریم ورک دارید که با سرعت بیشتر کد بزنید و زودتر پروژه رو جمع کنید، شاید ci نیاز شما رو برآورده نکنه.
ولی yii و لاراول فریم ورک‌های کاملی هستن. پروژه رو اگر رو تعداد کاربر دارید به بزرگ و کوچک تقسیم میکنید، پس باز هم برای پروژه‌های کوچک هم yii و لاراول مناسب هستن. چون تعداد کاربر کمه و فشاری به سایت نمیاره و در عوض زودتر کد میزنید و پروژه رو به پایان میرسونید، اگر پروژه بزرگ هست که حالا یا بر حسب تعداد کاربر بزرگ هست یا کلا حجم زیادی کد باید نوشته بشه و سرویسهای زیادی داره، باز هم yii و لاراول مناسب هستن. چون در این جا دیگه نیاز دارید ابزار کاملی داشته باشید.
بین yii و لاراول بنده yii رو انتخاب میکنم. دلیلش هم توابع و ساختار استاندارد تری نسبت به بقیه فریم ورکها داره و بروز رسانی و تیم طراحی قوی داره. نسخه ۲ این فریم ورک از نظر سرعت و توابع پیشرفت بیشتری کرده.

tux-world
شنبه 20 شهریور 1395, 13:29 عصر
لاراول از نظر امکانات سادگی استفاده و سرعت توسعه بسیار بالا انتخابی هستش که دو ساله دارم باهاش کار میکنم و سیستم های قوی تحت وب باهاشون تو سریع ترین زمان با کمترین اشکال با بالاترین پرفورمنس انجام دادم. به راحتی میتونید توسعش بدید به شخصه و از اون به عنوان یه ابزاری کاملا مفید و قوی در کارهاتون ازش استفاده کنید. در کل باز هم بستگی به کاربر داره که چطور استفاده کنه و نکته های فریم ورک ها و شی گرایی php رو بلد باشه.