PDA

View Full Version : تعداد ستونهای دیتا گرید

mahak_f
سه شنبه 28 شهریور 1385, 15:43 عصر
سلام. یه دیتا گرید به فرم اضافه کنید. به صورت پیش فرض فقط 2 تا ستون داره. میشه بدون کد نویسی و add کردن تعداد ستونها رو براش تعیین کرد؟
اخه میخوام بعدش با کلیک راست روی دیتا گرید caption هر ستون رو در properties ان تععیین کنم. البته بدون کد نویسی خوب.

yavari
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 08:04 صبح
سلام

خب ، نمی تونی از کنترلها استفاده کنی (Data ,Adodc)

اخه میخوام بعدش با کلیک راست روی دیتا گرید caption هر ستون رو در properties ان تععیین کنم.
من منظورتو نفهمیدم ، بیشتر توضیح بده !

موفق باشید

mahak_f
چهارشنبه 29 شهریور 1385, 11:13 صبح
ببین وقتی روی دیتاگرید راست کلیک بکنیم یه منو وا میشه که از گزینه properties اش توی tab مربوط به ستونهاش میشه caption هر ستون رو تعیین کرد. (یعنی بدون کد نوسی) . حالا سوالم اینه همون ابتدا که دیتاگرید به فرم اضافه میکنم خوب فقط 2 تا ستون داره. توی این تنظیمات جایی هستش که بشه بهش بفهمونی که مثلا 14 تا ستون میخوام؟ (البته بدون کد نویسی )
از توجهت متشکرم.

Alireza Giba
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 16:57 عصر
سلام
اگر میخوای به دیتابیس متصل بشه ابتدا datasource و datamember را به دیتابیس و جدول مورد نظر لینک کن بعد روی گرید راست کلیک کن و retrieve fields را انتخاب کن و caption را مطابق نظرت تغییر بده در آخر هم خاصیت datasource آنرا پاک کن.

yavari
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 18:31 عصر
سلام

افتاد الان !!! :خجالت:
فکر میکردم منظورت اینه که در زمان اجرا میخوای این کارا رو بکنی ! :متعجب:

ببین عزیزم ! من بازم روش کدنویسیو بهت پیشنهاد میکنم اما جواب سوالتو تو پست 2 دادم که !
یه کنترل بکش رو فرمت (از اون و امثال اون نمونه هائی که واست معرفی کردم) بعد کانکت کن به دیتابیست !
اونوقت خودش به تعداد فیلدائی که ارتباط دادی (مثلا همون 14 تائی که میخوای) خودش ستون ایجاد میکنه و نشون میده ! فقط فیلدارو مشخص میکنی !
بازم سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

Masoudse7en
چهارشنبه 02 تیر 1389, 11:07 صبح
سلام من می خوام تعداد سطونهای یک دیتا گرید رو روی یک لیبل نشون بده
کمکم کنید ممنون می شم

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 02 تیر 1389, 14:16 عصر
سلام من می خوام تعداد سطونهای یک دیتا گرید رو روی یک لیبل نشون بده
کمکم کنید ممنون می شم

Label1.Caption = DataGrid1.Columns.Count