PDA

View Full Version : ساخت کنترل سفارشی و استفاده از اون

احمد سامعی
سه شنبه 28 شهریور 1385, 16:52 عصر
درود صد بدرود بر مردمان ایران زمین

چطور می شه یک کنترل سفارشی برای خودت بسازی و از اینجور کنترل ها استفاده کنی
یک سری کنترل سفارشی از دوستان گرفتم اما بلد نیستم استفاده کنم

پایدار باشید

محمد میرمصطفی
سه شنبه 28 شهریور 1385, 22:37 عصر
File > New > New Project > New Windows Control Library > هر چی دوست داری > Complie.....
کنترلو ساختی.
File > New > New Project > New Windows Application > Add References > اون بالایی.
تمام. حالا استفاده کن.

احمد سامعی
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 01:46 صبح
File > New > New Project > New Windows Control Library > هر چی دوست داری > Complie.....
کنترلو ساختی.
File > New > New Project > New Windows Application > Add References > اون بالایی.
تمام. حالا استفاده کن.

منون عزیز
اما می شه یکم بیشتر توضیح بدید من یک کنترل تقویم شمسی می خوام درست کنم ؟
آیا تو 2005 همچین کنترلی هست ؟ من از 2003 استفاده می کنم و مینیمم سال 1752 هست:گریه: :گریه: :گریه:

omid_Ahmadi
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 06:59 صبح
این سایت رو ببین:
http://www.codeproject.com/useritems/FarsiLibrary.asp

محمد میرمصطفی
پنج شنبه 30 شهریور 1385, 21:19 عصر
کنترل پیشنهادی جناب امید خان، کنترل عالییه. البته میگن (هنوز خودم ندیدم) باگ داره.

احمد سامعی
جمعه 31 شهریور 1385, 01:03 صبح
این سایت رو ببین:
http://www.codeproject.com/useritems/FarsiLibrary.asp

من این کنترل رو چهار بار هر چهار فایلش رو دانلود کردم اما مشکل داره یکسری از فایل هاش کم است و در محیط دات نت باز نمی شه و فایل های dll هم که داره به پرژه اضافه نمی شه
شاید من اشتباه وارد می کنم اگر می شه dll ی که مربوط به تقویم هست رو بگید از کدوم فایل به برنامم پیوست کنم و اگه ممکن اون رو برام ایمیل کنید.

آیا تو 2005 همچین کنترلی هست ؟؟؟

در ضمن می خوام ورژنم رو ارتقاء بدم به 2005 آیا دات نت 2005 نسخه های مختلف داره ؟ اگه داره کدوم بهتره ؟

omid_Ahmadi
جمعه 31 شهریور 1385, 07:40 صبح
من این کنترل رو دانلود کردم و توی یکی از برنامه های خودم استفاده کردم که الان هم اون برنامه داره کار می کنه. کاملا درسته و مشکلی نداره.
البته نیست که هیچ مشکلی نداشته باشه، یه سری محدودیت هایی داره، اما میشه باهاشون کنار اومد.

احمد سامعی
جمعه 31 شهریور 1385, 11:28 صبح
من این کنترل رو دانلود کردم و توی یکی از برنامه های خودم استفاده کردم که الان هم اون برنامه داره کار می کنه. کاملا درسته و مشکلی نداره.
البته نیست که هیچ مشکلی نداشته باشه، یه سری محدودیت هایی داره، اما میشه باهاشون کنار اومد.

ببخشید عزیز اما من جوابم رو نگرفتم لطفا بگید کدوم فایل رو باید به برنامه اضافه کنم تا کنترل رو داشته باشم و بتونم از اوناستفاده کنم

omid_Ahmadi
جمعه 31 شهریور 1385, 13:44 عصر
فایل FarsiLibrary.Win.dll

احمد سامعی
جمعه 31 شهریور 1385, 23:10 عصر
فایل FarsiLibrary.Win.dll

شما از چه ورژنی استفاده می کنید من از 2003 استفاده می کنم
پیغام می ده با
FarsiLibrary.Win.dll is not a Microsoft .NET module
و بازش نمی کنه:متفکر: :متفکر: :متفکر:

Peyman_Ranjbar
شنبه 01 مهر 1385, 00:52 صبح
این کنترل با دات نت 2 نوشته شده.
برای استفاده از این کنترل باید دات نت 2 و ویژوال استودیو 2005 رو نصب کنی.
موفق باشی

احمد سامعی
شنبه 01 مهر 1385, 09:50 صبح
این کنترل با دات نت 2 نوشته شده.
برای استفاده از این کنترل باید دات نت 2 و ویژوال استودیو 2005 رو نصب کنی.
موفق باشی

من فرم ورک 2 رو نصب کردم اما فایل های dll. که نباید به ورژن ربطی داشته باشن مگه کتابخانه ای نیستن باید روی هر برنامه ای کار کنن :متفکر: :متفکر: :متفکر: :گریه: :گریه: :گریه:

آقا یکی از دوستانم حرف خوبی زد : می گه ماکروسایفت دیده از بس این دات نت 2003 گند زده 2005 اون رو پشتیبانی نمی کنه تا از رده خارج بشه :قهقهه: :قهقهه: :قهقهه:

حالا به نظر شما من باید 2005 رو حتما بخرم ( چه نسخه ای رو ؟؟؟؟)

omid_Ahmadi
شنبه 01 مهر 1385, 18:25 عصر
این که چرا روی .NET1 کار نمی کنه رو نمی دونم مشکل از کجاست، خودم تست نکردم، اما بهتره از .NET 2 استفاده کنی، حداقل می تونی مطمئن باشی که این چند وقته ( که فکر نکنم مدت زیادی باشه) از این جور مشکلات برات پیش نمیاد.

احمد سامعی
چهارشنبه 05 مهر 1385, 01:07 صبح

منون از راهنمایی هاتون
من NET. 2005 نصب کردم
حالا تو برنامم کار می کنه
1. اما وقتی مقدار جاری رو به بقیه برنامه ارجاع می دم فقط به صورت میلادی می ده و شمسی نیست
چطور مقدار شمسی رو بدست بیارم از چه خواصیتی استفاده کنم ( مثلا اون مقدار رو بریزم تو یک متغییر یا یک تکس باکس )
2.دیباگ می ده یعنی چی کجا ؟؟؟ چه مشکلی در کار پیش می یاره ؟؟؟