PDA

View Full Version : کمک به یک تازه کار

amin_1365
سه شنبه 28 شهریور 1385, 18:55 عصر
سلام دوست عزیز من تازه شروع کردم باsq serverکار کردن یه کتاب گرفتم دارم می خونم ولی هنوز متوجه نشدم که یک پایگاه داده یعنی چی یه پایگاه داده درست کردی چه جوری می شه با یک برنامه ای که مثلا با سی شارپ نوشتی ربط بدی ممنون می شم یکم راهنمایی کنید.

رها
سه شنبه 28 شهریور 1385, 19:28 عصر
پایگاه داده یک مفهومه اگه می خوای خوب و اصولی یاد بگیریش قبل از خوندن کتاب sql server باید کتابهای بانک اطلاعاتی رو بخونی در این زمینه کتاب آقای روحانی رانکوهی و ترجمه های کتاب آقای دیت در بازار کتاب موجود هستند البته نثر آقای رانکوهی یه کم سنگینه و ممکنه نتونید خوب بخونیدش ولی ترجمه های کتاب دیت مفیدند.
واسه شروع شما باید فصلهای اولیه این کتابها رو بخونید تا خوب بفهمید چرا نرم افزارهایی مثل SQL Server ساخته شدند.
علی الحساب این رو بدونید که شما در SQL Server یک DATABSE می سازید که مجموعه ای از table ها و View ها و Stored Procedure ها و ... هستند در زبانهای برنامه نویسی مختلف ابزارهای گوناگونی برای اتصال و برقراری ارتباط با SQL Server وجود داره که معمولترین آنها ADO است.
در ضمن برای کار با ژایگها داده شما باید زبان SQL رو خوب یاد بگیرید یکی دو فصل از کتابهایی که گفتم در مورد SQL هستند.
کلاً بحث در این باره زیاده ولی شیرینه...
امیدوارم در این راه موفق باشی
اگر باز کمک خواستی روی ما حساب کن