PDA

View Full Version : نوشتن یک برنامه بزرگ

tanavar_ayat
یک شنبه 28 شهریور 1395, 15:08 عصر
با سلام

شاید این سوال ربطی به این بخش نداشته باشه ولی به هر حال در راه این بخش هست .

اگه به فرض ما یک برنامه خیلی خوب و بدرد بخور و نایاب بنویسیم

و اگه همه این برنامه رو نصب کردن .

چگونه از این برنامه سودی کسب میشه؟؟

systam
یک شنبه 28 شهریور 1395, 17:15 عصر
سلام
قفل نرم افزاری برای همین کاره دیگه

mrprestige
یک شنبه 28 شهریور 1395, 17:25 عصر
سلام دوست من وقتت بخیر ، البته همونطور که دوست من فرمودی سوالت برای این تالار مناسب نیست و امکان داره مدیر محترم تایپیک رو حذف کنه . خب سوالت خیلی کلی بود ، اولا نفرمودید برنامه ای که میفررمایید تو چه زمینه هست ؟ منظورتون رو از همه این برنامه رو نصب کنند متوجه نشدم .. ولی طبق استنباط شخصیه خودم شما بیاید نرم افزارتون در مرحله اول بصورت Trial قراربدید تا اول ببینید چه قدر برنامه تون بازخورد داره و از همه مهمتر امنیت کدهایی در پروژه نوشتید رو تضمین کنید که کسی نتونه حتی الامکان نرم افزارتون رو Debug نکنه . این یه جواب کلی در برابر سوال کلی شما حالا اگه جزئیات سوالت رو مطرح کنی بنده و باقی دوستان موشکافانه مطلب رو پی میگیریم .

tanavar_ayat
یک شنبه 28 شهریور 1395, 18:49 عصر
مرسی از پاسختون

سوال رو هر چی فکر میکنم نمیدونم چطور طرحش کنم

آقا به فرض این ویندوز رو که نوشتن شرکت مایکروسافت چطور درآمد میلیاردی ازش کسب کرد به فرض دارم میگم.

بعد میری تو سی دی کلوپ ها میگن ویندوزی 2000 تومن می بینی اون سی دی کلوپ ها بیشتر از مایکروسافت درآمد کسب میکنن.

ینی مایکروسافتم مثل این کلوپ ها ویندوزشو دونه دونه به مردم فروخته اصلا هر چی به این کلم فشار میارم نمیفمم. و اگه فروخته چطور فروخته با چه قیمتی

hamid_hr
یک شنبه 28 شهریور 1395, 19:36 عصر
جریان مایکروسافت تو ایران اینطوریه
البته همه شرکتها تو ایران بخاطر رعایت نکردن قانون کپی رایت اینطوریه
درآمد نرم افزار چند بخش تقسیم میشه
یکی خرید نسخه نرم افزاره که شما اونو به مشتری میدین
دومی قرارداد پشتیبانی هست که معمولا سالیانه بسته میشه
سومی فروش نسخه های اپدیت نرم افزاره که معمولا با نسخه پشتیبانی ارائه میشه
من تا اینجاش بلد بودم
اساتید دیگه هم شرکت کنن بد نیس
میشه بیشتر با راههای درآمد از نرم افزار آشنا بشیم

mr_ayma
یک شنبه 28 شهریور 1395, 21:06 عصر
سلام

1- همیشه هم اینطور نیست که لازم باشه یه برنامه ای رو بنوسید و به صورت مستقیم بفروشیدش . مثلا شما فرض کنید که یه برنامه ای نوشتین که نیاز یه جامعه چند میلیونی رو برطرف می کنه ، این برنامه رو رایگان عرضه می کنید ولی داخل نرم افزاری که ارائه کردین یه قسمتی تعیبه شده برای نمایش تبلیغات (شما از طریق نمایش اون تبلیغات برای کاربران کسب در امد می کنید ، بدون اینکه کاربر پولی بده یه سیستمی مثل عدد منظورم هست )

2- اگر واقعا بتونید برنامه فراگیری بنویسید که به قول خودتون همه نصب کنند ، گروه نرم افزاری یا شرکت شما یه گروه شناخته شده است و این یعنی اینکه پروژه ها و سفارشات زیادی دریافت می کنین !

3- حتی داخل ایران هم می تونید از شورای عالی انفورماتیک برای برنامه ای که نوشتین مجوز تایید فنی و انتشار بگیرین ، در اون صورت تا حدودی می تونید جلوی فروش غیرقانونی محصول رو بگیرین (البته روال اداری خسته کننده ای داره )

4- قفل نرم افزاری هم که دوستان بهش اشاره کردن ..

sara_aryanfar
یک شنبه 28 شهریور 1395, 21:06 عصر
مرسی از پاسختون

سوال رو هر چی فکر میکنم نمیدونم چطور طرحش کنم

آقا به فرض این ویندوز رو که نوشتن شرکت مایکروسافت چطور درآمد میلیاردی ازش کسب کرد به فرض دارم میگم.

بعد میری تو سی دی کلوپ ها میگن ویندوزی 2000 تومن می بینی اون سی دی کلوپ ها بیشتر از مایکروسافت درآمد کسب میکنن.

ینی مایکروسافتم مثل این کلوپ ها ویندوزشو دونه دونه به مردم فروخته اصلا هر چی به این کلم فشار میارم نمیفمم. و اگه فروخته چطور فروخته با چه قیمتی

دوست من شما یا نرم افزارتون یه نرم افزار تخصصی هست که برای رشته یا کار مشخصی تولید شده که خب نسخه تجاری خواهد بود و برای استفاده باید استفاده کننده به شما حق لایسنس که تعیین کردین رو بپردازه که همون بحث ویندوز هست البته در ایران که می فرمائید فلانی درآمد داره علت این هست که ما خارج از قانون کپی رایت هستین و همین مورد بزرگترین ضرر ها رو به ما برنامه نویس ها زده
اما نوع دیگر برنامه که فکر کنم شاید مد نظر شما همونه برنامه های رایگان هستن مثل مرورگر اینترنتی یا cms های وب مثل وردپرس جریان اینا مثل همون سیم کارت هدیه ایرانسل می مونه که برخی فکر می کنن که ایرانسل هم یه تختش کمه که داره سیم کارت رایگان میده در حالی که اگر دقیق تر فکر کنید می بینید در واقع ایرانسل برای اون سیم کارت هزینه بسیار کمی گذاشته اما اگر یک نفر اون رو بندازه رو گوشی و مدام شارژ بخره ببینید چه سود خفنی می رسه به اونا نرم افزار های رایگان هم از خدمات و موارد دیگرش سود کلان بر می دارن

tanavar_ayat
یک شنبه 28 شهریور 1395, 21:33 عصر
راستش مدتیه کلا برنامه نویسی رو گذاشتم کنار

الان باز زده به سرم کد نویسی کنم

شاید واستون خنده دار باشه هنوز نمیدونم چرا باید برنامه نویسی کنم.

مرسی از همه که با پست های عالیشون و پربارشون منو آگاه کردن

sara_aryanfar
یک شنبه 28 شهریور 1395, 22:32 عصر
راستش مدتیه کلا برنامه نویسی رو گذاشتم کنار

الان باز زده به سرم کد نویسی کنم

شاید واستون خنده دار باشه هنوز نمیدونم چرا باید برنامه نویسی کنم.

مرسی از همه که با پست های عالیشون و پربارشون منو آگاه کردن

دقیقا همچون من می دونید برنامه نویسی خوبه به شرطی که جیبت پر پول باشه و بتونی تیم تشکیل بدی و کار درست و درمون بکنی و الا با نوشتن برنامه کوچک و چند میلیون درآمد آدم زده میشه من مدتی قبلتر کلا رفتم سمت کارهای وبمستری و الان گاهی تفریحی برنامه ای به ذهنم می رسه می نویسم و میندازم یه گوشه آرشیو