PDA

View Full Version : سریعترین روش برای بدست اوردن تعداد رکورد های یک جدول

MahmoodM30
سه شنبه 20 مهر 1395, 23:12 عصر
سلام دوستان میخواستم بدون سریعترین روش برای بدست آوردن تعداد رکورد های میلیونی چی هست ممنون میشم راهنمایی کنید
از Count خواستم استفاده کنم ولی شنیدم که در رکورد های ملیونی ممکنه طول بکشه

khorsandreza
سه شنبه 20 مهر 1395, 23:41 عصر
سلام ایام تسلیت
من بر روی تقریبا 12 تا 13 میلیون رکور از دستور Count استفاده می کنم زمانی کمتر از 1 ثانیه هست مگر شما بر روی جدول اندیکس ندارید؟

Select pkid,count(*) from tbname

تذکر : pkid فیلدی است که من بر روی ان کلید اندیکس دارم

MahmoodM30
چهارشنبه 21 مهر 1395, 08:55 صبح
من به این شکل بر روی داده ها ایندکس گذاشتم

CREATE INDEX DataVazifehaIndex
ON TBLDataVazifeha (CodeMeli, MLName)

ولی موقع بدست اوردن تعداد نا فیلدهایی که ایندکس گذاشتم روشون رو نمینویسم و فقط همون * Count رو مینویسم از این نظر مشکلی نداره؟

درضمن من تستس نکردم روی رکوردهای میلیونی دارم سوال میکنم که فردا پس فردا برا من مشکلی پیش نیاد همین

ازلف شما ممنون بابت جواب

khorsandreza
چهارشنبه 21 مهر 1395, 13:31 عصر
من به این شکل بر روی داده ها ایندکس گذاشتم

CREATE INDEX DataVazifehaIndex
ON TBLDataVazifeha (CodeMeli, MLName)

ولی موقع بدست اوردن تعداد نا فیلدهایی که ایندکس گذاشتم روشون رو نمینویسم و فقط همون * Count رو مینویسم از این نظر مشکلی نداره؟

درضمن من تستس نکردم روی رکوردهای میلیونی دارم سوال میکنم که فردا پس فردا برا من مشکلی پیش نیاد همین

ازلف شما ممنون بابت جواب

از انجا که شما روی کد ملی اندیکس را گذاشتید حتما از نوع کارکتری است . من معمولا بر رروی تمام جداول فیلدی پرامیری دارم و نوع ان aunto numbr است . ولی پیشنهاد می کنم با ثبت اطلاعات رندم تست کنید حتی شده 20 میلیون رکورد خودکار وارد کنید سپس تست کنید.
ضمنا شما می توانید چندین اندیکس بر روی جداول داسته باشید

pashna
چهارشنبه 21 مهر 1395, 18:44 عصر
select name , rows from sys.tables t inner join sys.partitions p on t.object_id = p.object_id where name = 'TABLE_NAME'

MahmoodM30
جمعه 23 مهر 1395, 20:17 عصر
سلام مجدد من وقتی ایندکس گذاری میکنم با این پیغام روبرو میشم و بعدش ایندکس گذاری انجام میشه و پیغام موفقیت رو میده میخواستم بدونم دلیل این پیغام اولی چی هست

143000

143001

pashna
دوشنبه 26 مهر 1395, 21:48 عصر
http://stackoverflow.com/questions/24384848/block-query-editor-from-altering-views-in-sql-server-management-studio