PDA

View Full Version : گفتگو: بازار کار برنامه نویس php

ebibombas1988
سه شنبه 04 آبان 1395, 00:04 صبح
سلام
بچه ها میخوام نظرتون راجع به بازار کار php بدونم

من خودم به شخصه به زبان های php , laravel , javascript , html , css تسلط دارم و حتی برای خودم cms خبری درست کردم .

با بیشتر مباحث متوسط و پیشرفته php آشنایی دارم . حتی فکر کنم بیشتر از خیلی افراد با سابقه کار تو این زمینه .
با پیشرفته ترین مباحث شی گرایی اشنایی دارم و شناخت خوبی از MVC دارم .

ولی موقعی که رزومه ارسال می کنم خیلی جاها حتی زنگ هم نمی زنند . جاهایی هم که زنگ زدند یا این مسائل واسشون مهم نبوده و مثلا آشنایی با لینوکس واسشون مهم بوده یا اینکه ازم امتحان تئوری و عملی گرفتند و من در اکثرشون موفق بودم ولی باز هم دعوت به همکاری نشدم . :متفکر:

یکی از دوستان همزمان با من وارد برنام نویسی .NET شد و الان استخدام شده و داره حقوق مناسبی دریافت می کنه در حالی که قادر به درست کردن cms هم نیست . :لبخندساده:

حالا به نظر شما بهتر وارد دنیای asp.net بشیم یا با عضویت تو سایت های فری لنسری میشه درآمدزایی کرد .

تو تعداد آگهی ها ی استخدام که اختلاف asp و php فاحشه و از لحاظ کیفیت شرکت ها هم باز هم asp خیلی بالاتره .

ممنون میشم هر کسی نظرشو با بقیه در میان بگذاره :قلب:

رسول_57
سه شنبه 04 آبان 1395, 08:30 صبح
با سلام

تا اونجا که می دونم php یکی لز بهترین و پرکاربردترین زبانهای جهانیه که در ایران هم شرکت های زیادی به متخصصانش نیاز دارند. کلا توصیه می کنم تو سایت های فری لنسری وارد نشوید و دنبال یک کار تمام وقت بگردید. تجربه خوبی از این سایت ها ندارم و معمولا در مدل ایرانیش حق و حقوق یک برنامه نویس خوب به راحتی هدر می رود. بعضی مواقع قیمت های پیشنهادی در این سایت ها می بینی که با توجه به حجم کار از ساده ترین کارهای ممکنه هم دستمزد کمتری دارد.

ebibombas1988
سه شنبه 04 آبان 1395, 09:33 صبح
درمورد لذت بخش بودن و انعطافش منم حرف شما رو قبول دارم
ولی وقتی میبینم بچه های .net در سطح متوسط بازار کار خوبی دارند ولی بچه های php با کلی تخصص حاشیه ای باز هم صاحب کار واسشون ناز میکنه ادم به فکر فرو میره .

اکثر برنامه نویسا به پول نیاز دارند و علاقه شخصی زیاد ملاک نیست .
بازار کار در عمل خوب نیست و تا نتونی زندگیت بچرخونی از برنامه نویسی که هیچ از تفریحم نمیتونی لذت ببری

lord_viper
سه شنبه 04 آبان 1395, 09:55 صبح
با سلام
بازار کار به خیلی چیزها بستگی داره من قبلا asp.net کار میکردم ولی جایی که من بودم کششش php بود تغییر جهت دادم اومدم php الان اوضاع خیلی بهتره-برای کس دیگه ممکنه برعکس باشه تو اون جایی که هست ممکنه بازار asp.net بطلبه
ولی در نهایت هم php هم asp بازارهای خودشونو دارند بستگی داره شما تو کدوم محدوده باشید
تو بازار ازاد(خودتون برای خودتون کار کنید)php جای کار بیشتری داره کمی با وردپرس و پلاگین نویسیش اشنا بشید یک دو سایت برای خودتون بزنید(اموزشی یا اخبار تکنولوژی)ومیتونین ایده خودتونو بسازید و بزارید تو سایتتون برای فروش
همه اینها باعث میشه شما شناخته تر بشین و رزومتون بهتر بشه-چون هاست های لینوکسی ارزونتره و سیستمهای محتوی قدرتمند رایگان مثل وردپرس-جوملا ، فروم مثل mybb داره که با زبان php هست و خیلی از شرکتهای خصوصی هم
از php برای سایتهاشون استفاده میکنند

ebibombas1988
سه شنبه 04 آبان 1395, 10:39 صبح
ممنون راهنماییهای خوبی بود
خلاصه نتیجه گیری حرفاتون این شد که بیشتر دنبال کار ازاد و دورکاری باشم و بازار کار استخدام زیاد مناسب نیست

lizard.tiny
سه شنبه 04 آبان 1395, 11:53 صبح
سلام

در خصوص PHP پیشنهاد میکنم دنبال استخدام نباشید, بهتره که بصورت پروژه ای کار بگیرید و بصورت مجازی و از راه دور کار کنید

کار هم که زیاد هست, برای گرفتن کار میتونید از سایت های ایرانی مثل پارس کدرز و پونیشا یا در سطح بالاتر از سایت هایی مثل فری لنسر استفاده کنید

ebibombas1988
سه شنبه 04 آبان 1395, 18:45 عصر
سلام

در خصوص PHP پیشنهاد میکنم دنبال استخدام نباشید, بهتره که بصورت پروژه ای کار بگیرید و بصورت مجازی و از راه دور کار کنید

کار هم که زیاد هست, برای گرفتن کار میتونید از سایت های ایرانی مثل پارس کدرز و پونیشا یا در سطح بالاتر از سایت هایی مثل فری لنسر استفاده کنید

خیلی ممنون
از سایت فرلنسر چطوری میشه پول دریافت کرد .
ایا تحریم ها برداشته شده؟ یا راههای دیگه ای وجود داره

farhadhp
جمعه 07 آبان 1395, 12:09 عصر
سلام

اگر واقعا سطح کدنویستون بالاست بهتره خودتون اسکریپت بسازید و و بفروشید و پشتیبانی انجام بدید.

در کنار اون افزونه نویسی وردپرس و سایر سیستم‌های پر مصرف رو یاد بگیرید.

مطمئن باشید به در آمد مطلوبی خواهید رسید.

موفق باشید.

ebibombas1988
جمعه 07 آبان 1395, 22:38 عصر
خیلی ممنون
میشه راهشم بگید چطور اینکار انجام بدم
تو سایتهای فریلنسری فعالیت کنم یا خودم مشتری جلب کنم
اگه راهنماییم کنید یه دنیا ممنون میشم

Unique
جمعه 07 آبان 1395, 23:50 عصر
دوست عزیز ، میخوام یه تجربه ای را در اختیارت بگذارم که از یک برنامه نویس قدیمی که بیش از ۱۲ سال تجربه داره گفته میشه. اصلا دنبال استخدام نباش مگه اینکه آینده کارمندی برای خودت متصور هستی و به فکر بازنشستگی با حقوق بخور و نمیر هست. دنبال کارهای پروژه ای هم نباش چون همیشه شاید کار نباشه و در کل پروژه محور بودن درآمد ثابتی نمیده و شاید پول خوب گیرت بیاد اما هر چی سنت بیشتر میشه کارت کند میشه و دست هم زیاد میشه و ....

دنبال باش که از معلوماتت کسب و کار اینترنتی راه بندازی و تجارت کنی روی وب مثل کاری که امثال سازندگان گوگل و آمازون و آپارات و دیجیکالا و غیره کردند. آینده درخشان توی ایده های تازه و اجرا هخای بهتر و رقابت در کسب و کار های وب هست.

ebibombas1988
شنبه 08 آبان 1395, 00:35 صبح
دوازده سال واقعا زمان زیادیه و من یکسال که بطور حرفه ای برنامه نویسی شروع کردم و جلوی شما ی تازه کار محسوب میشم
حرفتون درست ولی کلی نیست
منم قبول دارم کار افرادی مثل مارک زاکربرگ و امثالهمرو ولی این ی قاعده کلی نیست و اگه واقع بین باشیم یک طیف کوچکی از برنامه نویسا اونم مخصوصا تو ایران بتونند یک استارتاپ شروع کنند
ولی اگه بشه چی میشه

hamedarian2009
شنبه 08 آبان 1395, 10:53 صبح
دوازده سال واقعا زمان زیادیه و من یکسال که بطور حرفه ای برنامه نویسی شروع کردم و جلوی شما ی تازه کار محسوب میشم
حرفتون درست ولی کلی نیست
منم قبول دارم کار افرادی مثل مارک زاکربرگ و امثالهمرو ولی این ی قاعده کلی نیست و اگه واقع بین باشیم یک طیف کوچکی از برنامه نویسا اونم مخصوصا تو ایران بتونند یک استارتاپ شروع کنند
ولی اگه بشه چی میشه
حرف آقای Unique (http://barnamenevis.org/member.php?11933-Unique) رو طلا بگیرید کار پروژه ای هم با توجه به دست زیاد بودن و ارزون کار کردن خیلی از برنامه نویسای محترم به نظرم خیلی مناسب نیست حتی کارمندی در بعضی موارد ازش بهتره
ایشون هم نگفتن شما مثل مارک زاکربرگ بشید منظورشون ایجاد کسب و کارهای اینترنتی بود یه نگاه بندازید توی ایران چقدر سایت های درامد زا داریم از فروشگاه های اینترنتی و اپ های اندرویدی و هرسایتی که به نوعی داره کسب درامد میکنه حالا بعضی ها مثل دیجی کالا درآمدهای خیلی کلان و بعضی ها هم کمتر

ebibombas1988
شنبه 08 آبان 1395, 18:29 عصر
حرف آقای Unique (http://barnamenevis.org/member.php?11933-Unique) رو طلا بگیرید کار پروژه ای هم با توجه به دست زیاد بودن و ارزون کار کردن خیلی از برنامه نویسای محترم به نظرم خیلی مناسب نیست حتی کارمندی در بعضی موارد ازش بهتره
ایشون هم نگفتن شما مثل مارک زاکربرگ بشید منظورشون ایجاد کسب و کارهای اینترنتی بود یه نگاه بندازید توی ایران چقدر سایت های درامد زا داریم از فروشگاه های اینترنتی و اپ های اندرویدی و هرسایتی که به نوعی داره کسب درامد میکنه حالا بعضی ها مثل دیجی کالا درآمدهای خیلی کلان و بعضی ها هم کمتر

من که اول عرض کردم کوچک اقای Unique (http://barnamenevis.org/member.php?11933-Unique) هم هستم . جلوی تجربه ایشون حرفی برای گفتن ندارم .

ولی سوال من بیشتر این که ، من همون کارمندی نمیتونم پیدا کنم چه برسه به شروع استارتاپ
و هیچ ایده جدیدی ندارم که بتونم تو بازار کسب و کار اینترنتی جاییرو واسه خودم باز کنم .

سوال من از دوستانی که تجربشون تو محیط کار از من بیشتر در اصل اینکه وضعیت کارمندی در دنیای php چطوره
ایا برای کارمندی انتخاب asp مناسبتر از php میدونند ؟

pcse7en
شنبه 08 آبان 1395, 19:41 عصر
دادش من چندجا رفتم برا استخدام.بزار بهت بگم نمیگم همه ولی بیشتر همین کسایی که ادعاشون میشه شرکت برنامه نویسی دارن بخدا هیچی سرشون نمیشه به قول یه نفر هر رو از پر تشخیص نمیدن.
رفتم پیش طرف نمونه کارمو بردم یه فروشگاه اینترنتی از بیس نوشتم با php خام خام تنها ایرادش اینه که من طراح وب نیستم برنامه نویس php ام طراحی قالبم زیاد خوب نیست.
طرف با اون همه ادعاش به صطلاح مدیر شرکت ، نمیگه کدهای php رو ببینم کلیک راست میکنه تو مرورگر کدهای html رو میخونه میگه ساده است بدرد نمیخوره.اون لحظه احساس تباهی کردم.که چرا اینقدر زحمت بکشی آخرش یکی اینجوری بزنه تو ذوقت.:گریه::گریه::گریه:
یا اون یکی یه پروژه cms باز هم براش بردم فقط چندتا لینک های قالبش متصل نبود به جایی در میاد میگه این لینکا کار نمیدن بدرد نمیخوره.
بنظر من اگه یه قالب html خوشکل مشکل ببری پیش بعضیاشون باورشون میشه این یه سایت اصلا دینامیکه.
خلاصه تنها ظاهر اون نمونه کاری که داری خوب باشه دیگه بقیه اش ردیفه

ebibombas1988
شنبه 08 آبان 1395, 21:08 عصر
دادش من چندجا رفتم برا استخدام.بزار بهت بگم نمیگم همه ولی بیشتر همین کسایی که ادعاشون میشه شرکت برنامه نویسی دارن بخدا هیچی سرشون نمیشه به قول یه نفر هر رو از پر تشخیص نمیدن.
رفتم پیش طرف نمونه کارمو بردم یه فروشگاه اینترنتی از بیس نوشتم با php خام خام تنها ایرادش اینه که من طراح وب نیستم برنامه نویس php ام طراحی قالبم زیاد خوب نیست.
طرف با اون همه ادعاش به صطلاح مدیر شرکت ، نمیگه کدهای php رو ببینم کلیک راست میکنه تو مرورگر کدهای html رو میخونه میگه ساده است بدرد نمیخوره.اون لحظه احساس تباهی کردم.که چرا اینقدر زحمت بکشی آخرش یکی اینجوری بزنه تو ذوقت.:گریه::گریه::گریه:
یا اون یکی یه پروژه cms باز هم براش بردم فقط چندتا لینک های قالبش متصل نبود به جایی در میاد میگه این لینکا کار نمیدن بدرد نمیخوره.
بنظر من اگه یه قالب html خوشکل مشکل ببری پیش بعضیاشون باورشون میشه این یه سایت اصلا دینامیکه.
خلاصه تنها ظاهر اون نمونه کاری که داری خوب باشه دیگه بقیه اش ردیفه

حرفات کاملا درسته . منم یه جا برای مصاحبه رفته بودم و در مورد انواع اتصال به دیتابیس و دستورات pdo و کلی مسایل مهم صحبت می کردم و نحوه کار cms خودم بهش شرح میدادم اخرش برگشته میگه فتوشاپ بلد نیستی تو کار به مشکل میخوری .
بگذریم .

با این وضعیت تونستی جایی کار پیدا کنی؟

پیام حیاتی
شنبه 08 آبان 1395, 22:24 عصر
سلام
من با صراحت بهتون بگم برنامه نویسی و سایر رشته ها و گرایش ها به غیر از پزشکی درامدی در ایران ندارند، دلایل هم واضح و روشن هست صحبتی در این مورد نمی کنم، با این وجود بررسی و صحبت در مورد بازار زبان ها امری بیهوده هست.

pcse7en
شنبه 08 آبان 1395, 23:18 عصر
واقعا برنامه نویسای مملکت ما جز اقشار ضعیف هستند که راحت هر کسی حقشونه میخوره.
البته تقصیر خودمون هم هست یا شایدم نیست.
یه سایت ها و سیستم هایی جدیدا مثل قارچ پیدا شدن که پروژه های گرون قیمت رو به بچه های برنامه نویسی که عمدتا بیکارن به قیمت های خیلی ناچیز میدن براشون انجام بدن و اونا هم بدون اینکه بدونن دارن چه ضربه ای به خودشون و بقیه افراد این حوضه میزنن قبول میکنن.وقتی اونا قیمت پایین انجام بدن در اصل دارن ارزش کار خودشون و دیگران رو زیر سوال میبرن و کم میکنن.
به قول یه بنده خدایی برنامه نویسی شغل مقدسیه چون طرف در حال تفکر هستش همش.:متفکر::متفکر::متفکر:
پیامبر میگه یک ساعت تفکر بهتر از هزار سال عبادته.
همیشه همه جا برنامه نویسای خوب کم هستن چون برنامه نویسی کار بسیار ذهنی شاید بیشتر از یک جراح مغز و سختیاش زیاد هستش.به همین خاطر زیاد کسی حاضر نیست سختیاشو تحمل کنه جز افرادی محدود در هر منطقه به همین خاطره که همه جای دنیا نرم افزار ها گرونن.
ولی برنامه نویسای کشور قدر خودشونو نمیدونن.

کسی که به خاطر یه خط کد روزها و شبها بیداره.
حتی شده کارش به خاطر فکر زیاد و تلاش برای انجام یه پروژه خوب به بیمارستان بکشه.
از وقت و تفریحاتش به کلی زده.
دچار بیماری های اعصاب و ... میشه.
نباید دستمزد خوبی بگیره؟؟؟!!!:افسرده::افسرده::ا فسرده:

pcse7en
شنبه 08 آبان 1395, 23:26 عصر
این اساتید خوراکشون وردپرسه اگه کامل بلد باشی همه جا کار بهت میدن.
من اهل این قرطی بازیا و آماده خوریا نبودم خوشمم از هیچ cmsی نمیاد سر همین ضربه خوردم.
من حاضر شدم mvc کامل یاد بگیرم واسه خودم از پایه به هر سختی انواع فریم ورکای خود ساخته بسازم ولی سراغ فریمورکی نرفتم.
ولی نگرشم جدیدا تغییر کرده گفتم اگه قرار باشه با این منوال من آخرش از گشنگی میمیرم.
رفتم فیلمای جناب آقای سیف زاده رو برای کدیگنایتر دیدم و یه cms توپ ساختم.دست استاد درد نکنه.
وردپرسم دارم یواش یواش حاضر میشم باهاش کار کنم.

به قول یارو میگه مجبورم مجبور میفهمید:قهقهه::قهقهه::قهقهه:

ebibombas1988
یک شنبه 09 آبان 1395, 07:51 صبح
اینکه از فریمورک استفاده نمی کردید کار اشتباهی بود
فقط نوشتن یه سایت کافی نیست بلکه خوانایی برنامه در آینده هم خیلی مهمه
یه شرکت رفتم اینقدر کداش بهم ریخته و کثیف بود که اصلا نمیشد فهمید چیکار کرده
درمورد cms هم منم مثل تو بودم و از هیچ کدوم از آماده ها استفاده نکردم

bugless.ir
دوشنبه 10 آبان 1395, 16:57 عصر
کلا بازار وب سایت و برنامه نویسی هم مثل بقیه اصناف خوابیده و از سال های 90 - 91 به بعد دیگه رونق خوبی نداره !!!
در خصوص بازار کار php و asp.net هم باید بگم که تو خارج ایران هم php محبوبیت بیشتری داره و بازار کار php تو کشورهای دیگه خیلی خیلی عالی و پر درآمد هستش ...
البته تو کشور جهان سوم ما همه چیز عکس کشورهای پیشرفته و صاحب سبک هستش , اینجا کسایی هستن که یک شبه برنامه نویس میشن و فکر میکنن یک روزه میتونن کل بازار آی . تی کشور رو دست بگیرن !!!

bugless.ir
دوشنبه 10 آبان 1395, 17:04 عصر
دوست عزیز ، میخوام یه تجربه ای را در اختیارت بگذارم که از یک برنامه نویس قدیمی که بیش از ۱۲ سال تجربه داره گفته میشه. اصلا دنبال استخدام نباش مگه اینکه آینده کارمندی برای خودت متصور هستی و به فکر بازنشستگی با حقوق بخور و نمیر هست. دنبال کارهای پروژه ای هم نباش چون همیشه شاید کار نباشه و در کل پروژه محور بودن درآمد ثابتی نمیده و شاید پول خوب گیرت بیاد اما هر چی سنت بیشتر میشه کارت کند میشه و دست هم زیاد میشه و ....

دنبال باش که از معلوماتت کسب و کار اینترنتی راه بندازی و تجارت کنی روی وب مثل کاری که امثال سازندگان گوگل و آمازون و آپارات و دیجیکالا و غیره کردند. آینده درخشان توی ایده های تازه و اجرا هخای بهتر و رقابت در کسب و کار های وب هست.

ببخشید یک سوالی داشتم , برام جالبه بدونم سایت هایی مثل آپارات و دیجیکالا چجوری ایده پردازی کردن ؟
تا اونجایکه من خبر دارم قبل از بوجود آمد این دو و امثال اینها قبلا تو بقیه دنیا هم فروش اینترنتی و تماشا ویدئو آنلاین برقرار بوده !!!
اینکه اینها تو ایران مطرح شدن قضیه چیز دیگه ای هستش و بودجه های خاص اینها رو به من هم بدن کارهای بهتری میتونم انجام بدم ...

farhadhp
دوشنبه 10 آبان 1395, 20:13 عصر
یکی از عوامل شکست برنامه‌نویس‌های ایران اینه که کار تیمی بلد نیستند!!.
قطعا ساخت یک محصول با کیفیت عالی که فروش بیشتری داشته باشه مستلزم کار گروهیه گذشته از اون برای استارت آپ هم بدین صورته تا کار گروهی در بین ما ترویج پیدا نکنه وضع همینه.

توصیه بنده گسترش کارگروهی بین برنامه نویساس که طبع اون باعث افزایش فرصت‌های کاری و در‌امد زایی میشه.

رسول_57
دوشنبه 10 آبان 1395, 20:58 عصر
سلام
من با صراحت بهتون بگم برنامه نویسی و سایر رشته ها و گرایش ها به غیر از پزشکی درامدی در ایران ندارند، دلایل هم واضح و روشن هست صحبتی در این مورد نمی کنم، با این وجود بررسی و صحبت در مورد بازار زبان ها امری بیهوده هست.

با سلام

1- پزشکی + دندانپزشکی + داروسازی درآمدزا ترین هستند ، هم در بخش دولتی هم در بخش خصوصی

2-خود من مجبور شدم از برنامه نویسی دات نت در شرکت خصوصی حدود 12 سال پیش به کار دولتی روی بیاورم چون وضعیت شرکت های خصوصی حداقل در سطح سواد من از نظر حقوقی که بهم می دادند قابل قیاس با بخش دولتی نبود . هر چند ایده من را بسیاری محکوم می کنند ولی من به آرامش متوسطی از نظر مالی نیاز داشتم تا بتوانم اگر وقت بود دنبال علاقمندی هایم بروم و فکر کنم تا حدی هم موفق شدم .

3- باز هم می گویم با کار در سایت های فری لنسری مثل پارس کدرز (که تجربه اش را دارم و از مجریانش بوده ام) معمولا نمی توان یک زندگی را چرخاند .

با تشکر فراوان

رسول_57
دوشنبه 10 آبان 1395, 21:07 عصر

با سلام

به نظر شما چند نفر می توانند چنین ایده هایی بدهند . من 7 سال در دوران راهنمایی و دبیرستان با حمید محمدی مدیرعامل دیجی کالا هم کلاس و بعضی مواقع هم نیمکت بودیم (در راهنمایی و دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی شهرری) . در کنکور سال 1376 با رتبه 4000 از همه ما رتبه بدتری داشت و رفت دانشگاه خواجه نصیر و مهندسی صنایع خواند . ایده ای عالی را به همراه برادرش پیاده سازی کرد و به موفقیتی ما فوق تصور رسید و البته الان جواب سلام ما را هم نمی دهد! ولی دوست هایی داشتیم که در المپیادهای ریاضی و کامپیوتر آن سال مدال طلا گرفتند و رفتند کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف خواندند و الان ماهی نهایتا 3 میلیون از شرکتی خصوصی حقوق می گیرند (مانند مهدی هاشمی دارنده مدال طلای المپیاد کامپیوتر سال 1376).

ایده داشتن در این زمینه ها کار هر کسی نیست . شاید از هر 10000 نفر 1 نفر . بقیه باید روند طبیعی را طی کنند و به نظر من روند طبیعی یعنی یا استخدام در شرکت خصوصی با کیفیت یا ارگانی دولتی . فری لنسری ، داشتن ایده و ... در ایران به صورت نرمال جواب نمی دهد مگر در موارد خاص .

با تشکر فراوان

Unique
دوشنبه 10 آبان 1395, 23:22 عصر
برام جالبه بدونم سایت هایی مثل آپارات و دیجیکالا چجوری ایده پردازی کردن ؟
من نگفتم ایده پردازی کردند. اتفاقا این ها از فیلتر بودن سایت هایی مثل youtube و amazon و ebay و عدم سرویس دهی این ها توی ایران استفاده کردند یا ازشون کپی کردند. من گفتم شما بیا یه سایت رقیب مثل آپارات بزن با امکانات بهتر یا کلا برو توی یک ایده و فکر دیگه کار کن.

اینکه اینها تو ایران مطرح شدن قضیه چیز دیگه ای هستش و بودجه های خاص اینها رو به من هم بدن کارهای بهتری میتونم انجام بدم
اتفاقا پروژه های وب نیاز به بودجه های خاص نداره ! شما اگه بدونی چی میخوای و چه سرویسی میخوای بدی و هدف گذاری و برنامه ریزیت درست باشه میتونی با یک تیم دو یا سه نفره و یک vps ماهی ۷۰ یا ۸ هزار تومنی خیلی راحت کسب و کارت را شروع کنی. مثلا فکر میکنی jeeb.ir یا taskulu.com میلیاردی شروع کردند ؟! سرمایه فقط سرعت رسیدن به هدف را توی رشته ما افزایش میده. شما چرا فکر اینو میکنی که دیجیکالا بزنی ! پسر خوب همین دیجی کالا اولش فقط دوربین دیجیتال میفروخت !!!!!!!

به نظر شما چند نفر می توانند چنین ایده هایی بدهند
من فکر کنم از کلمه خوبی استفاده نکردم. منظورم از ایده این نبود که شما شق القمر کنید ! میدونی چقدر سرویس های خارجی شبیه به youtube و ebay هستند که توی ایران کار نشدن ؟ مثلا taskulu.com که مثال زدم مگه چه کار عجیب و غریبی کردند ؟ یا jeeb.ir مگه رقیب نداره !؟ تنها تفاوتشون توی نحوه پیاده سازی و امکانات بوده. منظورم همینه. یعنی وقتی هنوز خدمات وب توی این کشور نو پا هست خیلی کار ها میشه کردو ده سال دیگه قطعا کار سخت تره.

حواسمون باشه موفقیت ربطی به این نداره شما کجا درس خوندین ! رتبه شما تو کنکور چی بوده و غیره .. موفقیت وقتی به دست میاد که بدونی چیکار میخوای بکنی - شرایط و زمینه کاری که میخوای بکنی چیه. هدف گذاریت درست باشه و با پشتکار بری تا آخر ! همین.

اگه برنامه نویس معمولی هستی بهتره بری جایی استخدام بشی. اگه برنامه نویس خوب و حرفه ای هستی و ابزار کار را میشناسی بیا وسط گود. توی همین انجمن همه جور کاربر دیدم. کسی را دیدم که نهایت استفادش از سوادش فروختن سی دی های آموزشی و کلاس گذاشتن برای آموزش بوده. کسی هم بوده الان چند تا سایت تجاری روی وب داره و خیلی بی سر و صدا داره پولدار و پولدار تر میشه.

ebibombas1988
دوشنبه 10 آبان 1395, 23:57 عصر
سایتی مثل اپارات یا همین انجمن خودمون چطوری درامدزایی می کنند؟

farhadhp
سه شنبه 11 آبان 1395, 10:08 صبح
سایتی مثل اپارات یا همین انجمن خودمون چطوری درامدزایی می کنند؟
آپارات به وسیله نمایش تبلیغات در آمد زایی میکنه.

این انجمن هم از نمایش تبلیغات و جذب دانشجو برای آموزشگاهش کسب درآمد میکنند.

pcse7en
سه شنبه 11 آبان 1395, 11:09 صبح
این بحث کلا انگار به حاشیه رفت آخرشم یه راه حل واسه مشکل این دوستمون پیدا نشد:لبخندساده:

bugless.ir
سه شنبه 11 آبان 1395, 13:05 عصر
اتفاقا پروژه های وب نیاز به بودجه های خاص نداره ! شما اگه بدونی چی میخوای و چه سرویسی میخوای بدی و هدف گذاری و برنامه ریزیت درست باشه میتونی با یک تیم دو یا سه نفره و یک vps ماهی ۷۰ یا ۸ هزار تومنی خیلی راحت کسب و کارت را شروع کنی. مثلا فکر میکنی jeeb.ir یا taskulu.com میلیاردی شروع کردند ؟! سرمایه فقط سرعت رسیدن به هدف را توی رشته ما افزایش میده. شما چرا فکر اینو میکنی که دیجیکالا بزنی ! پسر خوب همین دیجی کالا اولش فقط دوربین دیجیتال میفروخت !!!!!!!

تو کشور ما بدون رابطه و اسپانسر های ویژه نمیتونه کسی موفق بشه !!!
شما هم چون دقیق از دیجیکالا خبر نداری بهت حق میدم اینجوری فکر کنی , مطمئن باشید با فروش دوربین دیجیتال و موبایل که استارت کار اون مجموعه بوده کسی نمیتونه شب عید چند میلیارد هزینه تبلیغات تلویزیونی و شهری اش کنه ....
ایده پردازی و ایده آل فکر کردن برای کشورهای جهان اولی هستش , تو مملکت ما سواد و فرهنگ خیلی مسائل چه در سطح ملت و چه در سطح بالاتر وجود نداره ....

Unique
سه شنبه 11 آبان 1395, 23:25 عصر
تو کشور ما بدون رابطه و اسپانسر های ویژه نمیتونه کسی موفق بشه !!!
کی همچین حرفی زده ؟!‌ معمولا وقتی موفق میشی رابط ها و اسپانسر ها خودشون میان سراغت !

مطمئن باشید با فروش دوربین دیجیتال و موبایل که استارت کار اون مجموعه بوده کسی نمیتونه شب عید چند میلیارد هزینه تبلیغات تلویزیونی و شهری اش کنه ....
کدوم شب عید ؟ میدونی چندین سال پیش دوربین میفروختن ؟ خوب معلومه الان بعد از موفقیت های چند سال اخیر میتونن چنین هزینه هایی بدن.

ایده پردازی و ایده آل فکر کردن برای کشورهای جهان اولی هستش , تو مملکت ما سواد و فرهنگ خیلی مسائل چه در سطح ملت و چه در سطح بالاتر وجود نداره ....
حرفت کاملا درسته اما برای ملتی که این فرهنگ را نداره شما ایده بده ! چند تا تجارت و کسب کار موفق میخوای مثال بزنم که توی همین مملکت با همین اوضاع دارن کار میکنن.

راستی سایتت چه اسم خوبی داره. موفق باشی.

rayared
پنج شنبه 13 آبان 1395, 23:22 عصر
از فریلنسری شروع کن،
فیلم آموزشی ظبت کن و در دانشجویار منتشر کن،
وبعد به فکر راه اندازی یک کسب و کار خود جوش باش ، نیاز نیست حتما یک ایده قوی داشته باشی. حتی ساختن یک سایت فروش فیلم آموزشی هم می تواند درآمد قابل قبولی برای شما داشته باشد.

سعی کن با پروژه هات به مردم قدرت بدی، قدرت دیده شدن، ارتباط برقرار کردن، پول درآوردن و... تا استقبال قابل قبولی ازش بشه

به یک کار ثابت فکر نکن
تدریس کن، پروژه بنویس، سایت مدیریت کن و...

گدایی کردن سود خوبی داره منظورم از گدایی اینه که به دنبال خرده پول های مردم بگردی و ازشون استفاده کنی

به دنبال پول های کم اما دائمی و به تعداد زیاد باش
نه یک پول زیاد یک دفعه ایی...

برای شروع :
http://ponisha.ir/affiliate/rayared

tgbsco
شنبه 15 آبان 1395, 13:45 عصر
منم نظرم مثل خیلی های دیگه اینه که نری دنبال فریلنسری
به قول یه سری از دوستان واقعا قیمت هایی که مدن در خور یه برنامه نویس و یا... نیست
اگه نمیشه کار مناسب با حقوق مناسب پیدا کرد این به PHP و نیاز بازار ارتباطی نداره و بیشتر به وضعیت اشتغال و شرایط شرکت ها بستگی داره و چون شرایط مالی یه سری از شرکت ها خوب نیست فعلا این داستان ها هست. ولی اگه از روش و راه درست بری دنبالش خیلی به نظرم بهتره تا اینکه بری دنبال فریلنسری
خیلی از دوستانی که اینجا اومدن فریلنسری رو پیشنهاد دادن فقط برای این بوده که یه لینک به زیرمجموعه خودشون بدن که با هر درآمدی که شما به دست میاری آنها هم یه اعتباری پیدا کنند...
من خودم یکی از دوستانم رو به همین شرکت خودمون معرفی کردم که خیلی خیلی کارش خوب بود. ولی خوب سابقه بالایی نداشت ولی از نظر علمی و پشتکار واقعا کارش رو دیده بودم ( تو شرکت قبلی ) برای شرکتی که الان هستم رزومه فرستاد ولی به دلیل حقوق بالایی که درخواست داده بود قبولش نکردند... اصلا اینو نمی گم که حقوق پایین رد کنی تا قبول بشی ولی هرکسی اعتبار و ارزش خودش رو میدونه.
تو این مدت که این تاپیک رو راه انداختی اگه فریلسنری کار کرده باشی باید متوجه شده باشی که درآمد نهایی حقوق ثابت بهتره یا فریلنسری !! سایت های ایرانی که داستان خودشون رو دارن و حق و حقوق درست رو نمی دن و.... سایت های خارجی هم که هندی و بنگلادش و پاکستان کلا همه رو با قیمت های خوب میگیرن... ولی همیشه باهاشون در تماس باش و اگه یه کار خوب به تورت خرد رد نکن و قیمت بده

ولی جدا از سوالت واقعا از توضیحات بعضی از دوستان در شگفتم !!!

pcse7en
شنبه 15 آبان 1395, 15:59 عصر
اگه بیای از یه شرکت کوچیک و چه اشکالی داره با حقوق پایین شروع کنی به نظرم خیلی خوبه.کم کم یه رزومه ای درست میشه واست اسمتم خوب در بره، در هر شرکتی بری استخدامی.
منم همین کارو دارم میکنم فعلا یه شرکت کوچیک پیدا کردم با حقوق کم تا یه رزومه واسه خودم داشته باشم.