PDA

View Full Version : فراخوانی و مقایسه اطلاعات از دو جدول

mostafa_tak2000
یک شنبه 09 آبان 1395, 00:08 صبح
سلام به همه دوستان
من دوتا جدول در Sql srver دارم به نام های ذیل
جدول ListRoom با دو تا فیلد به نام های ID یکتای کد اتاق و Name نام اتاق که این جدول حاوی 20 اتاق یک اداره هست . مثلا کد1 اتاق ریاست کد2 اتاق بایگانی کد 3 انبار کد 4 سالن اجتماعات و ...
جدول RoomOffice با دو تا فیلد به نام های IDRoom که کد اتاق مرتبط از جدول قبلی می باشد و IDOffice کد شعبه اداره می باشد. این جدول درواقع کد شعبه های اداره را به همراه کد اتاقهایی که هر اداره دارد در خود ذخیره می کند .
سوال اصلی بنده این است که چه کوئری باید بنویسم که وقتی کد یکی از شعبات را مثلا کد شعبه 1001 است را وارد کردم ابتدا لیست همه اتاقها مثلا 20 اتاق موجود در جدول ListRoom را نمایش دهد و سپس چک کند هر ID اتاق از جدول Listroom آیا در حدول RoomOffice موجود است و اگر موجود است مقدار True و اگر نه مقدار False را جلوی هر رکورد اتاق نمایش دهد .
امیدوارم تونسته باشم که سوال خود را واضح توضیح داده باشن . ممنون میشم که دوستان کمک کنند چند روزه درگیر این کوئری هستم ولی راهی پیدا نکردم . کوئریهایی که من نوشتم فقط اتاقهای موجود را نمایش میدن در حالیکه من میخوام همه اتاقهای موجود نمایش داده شوند و اگر اتاق برای IDoffice مورد نظر وجود دارد جلوی آن مقدار True نمایش داده شود .
با سپاس

En_MK
دوشنبه 24 آبان 1395, 09:26 صبح
سلام
شما یه if به select ی که نوشتید اضافه کنید

select username , iif( age < 10 , 'a', 'b' ) as Age from TbName