PDA

View Full Version : اتصال تلفن هوشمند به php

Weblove
سه شنبه 11 آبان 1395, 02:20 صبح
سلام دوستان،
بنده می خوام برای یک پزشک یه نرم افزار ساده بنویسم که بیماران بتونند با تلفن هوشمند نوبت ثبت کنند و نوبت ها توی دیتابیس mysql روی هاست ( اینترنت ) ذخیره بشه
می خوایم فقط مرد و زن بودن و کد ملی رو دریافت کنیم،...
کلا چیزی از تلفن های هوشمند نمیدونم ،
ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری تلفن هوشمند تهیه کنم و برنامه نویسی کنم ؟

pcse7en
سه شنبه 11 آبان 1395, 03:38 صبح
شما نیاز داری که یک نرم افزار تحت سرور داشته باشی که با زبانهای مثل php نوشته شده باشه که یه اتصال امن بین گوشی و دیتابیس ایجاد بشه.
بعدشم باید یه اپلیکیشن اندرویدی مثلا بسازی که با httprequest ها وصل بشه به نرم افزار و ثبت نام رو انجام بده و خروجی ها رو از سرور بگیره

Weblove
سه شنبه 11 آبان 1395, 05:20 صبح
شما نیاز داری که یک نرم افزار تحت سرور داشته باشی که با زبانهای مثل php نوشته شده باشه که یه اتصال امن بین گوشی و دیتابیس ایجاد بشه.
بعدشم باید یه اپلیکیشن اندرویدی مثلا بسازی که با httprequest ها وصل بشه به نرم افزار و ثبت نام رو انجام بده و خروجی ها رو از سرور بگیره
ممنون، اما مشکل من دقیقا همینه که شما فرمودید : اتصال امن بین گوشی و دیتابیس
اگه بتونم این کار رو انجام بدم بقیه اش مشکلی ندارم ... می خوام بدونم اتصال امن بین گوشی و دیتابیس چطوری انجام میشه

pcse7en
سه شنبه 11 آبان 1395, 10:47 صبح
خوب دیگه باید اون توانایی رو داشته باشید که کدهای امن رو برای سمت سرور با php بنویسید که قابل نفوز نباشن.این سوالی هم که میپرسیتن خیلی کلی هست.
میتونید اطلاعاتون رو به صورت json یا رشته معمولی به سرور post کنید و سمت سرور هم تمامی ورودی ها باید به درستی چک بشن و همه جوانب احتمال نفوز بررسی بشن.
یکسری چیزها هم مثل کدهای کپتچا واسه امنیت مفید هستن که بسازید.
واسه اتصال امن گوشی به سرور میتونی سوالتو توی انجمن های مربوط به اندروید یا ios هم مطرح کنید.

Weblove
سه شنبه 11 آبان 1395, 16:46 عصر
ببین داداش من نه بحثم امنیته نه آندروید و ios ، بحث من ارتباط تلفن هوشمند و دیتابیس mysql هست ( به وسیله php ) ، میتونید راهنمایی کنید ؟
چرا فکر کردید من میخوام نرم افزار موبایل بنویسم ، من سوالم رو توی انجمن php پرسیدم،...
سوال من فقط همینه : ارتباط تلفن هوشمند و دیتابیس mysql
هیچ سوال دیگه ای ندارم ( منظور از تلفن هوشمند از این پیغامگیر هاست که میگه مثلا پس از شنیدن بوق کوتاه کد ملی را شماره گیری نمایید )

ebibombas1988
سه شنبه 11 آبان 1395, 17:44 عصر
ببین داداش من نه بحثم امنیته نه آندروید و ios ، بحث من ارتباط تلفن هوشمند و دیتابیس mysql هست ( به وسیله php ) ، میتونید راهنمایی کنید ؟
چرا فکر کردید من میخوام نرم افزار موبایل بنویسم ، من سوالم رو توی انجمن php پرسیدم،...
سوال من فقط همینه : ارتباط تلفن هوشمند و دیتابیس mysql
هیچ سوال دیگه ای ندارم ( منظور از تلفن هوشمند از این پیغامگیر هاست که میگه مثلا پس از شنیدن بوق کوتاه کد ملی را شماره گیری نمایید )
عزیز دوستمون تقصیر نداره شما سوالت بد مطرح کردی
باید ب جای تلفن هوشمند اصطلاح تلفن گویا رو به کار میبردید
طرزکارش من نمیدونم ولی فکر کنم از مخابرات باید یه وب سرویس بگیری