PDA

View Full Version : مبتدی: آیا خواندن سورس دیگران کار درستی هست یا خیر ؟ چرا ؟

user1000
دوشنبه 17 آبان 1395, 11:20 صبح
سلام به همگی

دوستان من چند روز هستش که دارم روی یه تمرین کار میکردم (تبدیل عدد به حروف) که بعد از 3 یا چهار روز راه های مختلفی به ذهنم میرسید ولی هر کدوم یه ایراداتی داشتن
مثلآ تا یه جاهایی جلو میرفتم ولی بعد به در بسته میخوردم بعد 4 روز به این نتیجه رسیدم که سورس کد از اینترنت بگیرم و کدش رو بررسی کنم . بعد از
اینکه کد رو بررسی کردم دیدم چقدر روش راحت بود و من سخت میگرفتم کلآ استاد سخت کردن مسائل هستم.حالا ناراحت هستم چرا خودم نتونستم بنویسم
و میترسم یه مقدار این برام عادت بشه که بمحض اینکه تا یه مسئله رو نتونم حل کنم برم سورس کد ببینم در کل دیدن سورس کد میترسم عادت بشه.نظرتون چیه؟

با تشکر

Mahmoud Zaad
دوشنبه 17 آبان 1395, 11:40 صبح
سلام
بهتره اول خودتون تلاش کنید بعد برید سراغ کدهای آماده. اما قرار نیست چرخ رو دوباره اختراع کنید قبلاً یه نفر اختراعش کرده! ولی شما اگه قرار باشه به صورت حرفه ای این رشته رو ادامه بدید، در آینده به جایی می رسید که برای مشکلات شما هیچ سورس کدی در اینترنت یا جای دیگه وجود نداره اونوقت مجبور میشید خودتون دست بکار بشید. پس بهتره سریعتر از مراحل ابتدایی بگذرید و به اون مرحله برسید.

user1000
دوشنبه 17 آبان 1395, 11:58 صبح
ممنون از پاسخ شما جناب Mahmoud Zaad (http://barnamenevis.org/member.php?199295-Mahmoud-Zaad)
دقیقآ من هم از این نگران هستم که دیدن بیش از حد سورس کد باعث میشه در آینده حرفه ای نشم و درست هم این هست که خودم مشکل رو حل کنم
البته فکر کنم این اولین بارم هست که کم آوردم و نتونستم از پس این تمرین بر بیام . من چند روز تلاش کردم ولی نشد و اعصابم دیگه خورد شده بود.فقط
دوست داشتم حل بشه .

اما منظورتون در مورد این جمله نفهمیدم "پس بهتره سریعتر از مراحل ابتدایی بگذرید و به اون مرحله برسید."
منظورتون این هست که این تمرینات که من انجام میدم به دنیای واقعی نزدیک نیست و بهتره سریعتر وارد مباحث تجاری و واقعی بشم
این مفهوم رو از جمله شما برداشت کردم آیا درسته؟

یک دنیا ممنون

Mahmoud Zaad
دوشنبه 17 آبان 1395, 13:22 عصر
البته من دقیقاً نمی دونم شما در چه سطحی هستید، دانشجویید یا تازه برنامه نویسی رو شروع کردید و می خواید وارد بازار کار بشید و ...
اما برداشت شما تقریباً درسته، به نظر من، شما وقتی تونستید الگوریتم و نحوه تفکر به صورت برنامه نویس رو یاد بگیرید و بخش زیادی از تمرین های درسی رو حل کنید دیگه کم کم باید برید سراغ یه برنامه واقعی که قدرت تحلیل و جامع نگری شما رو افزایش بده.
چون در واقعیت همه ی کسانیکه برنامه نویسی می کنند به سرعت یا با کمی تلاش می تونن فاکتوریل یه عدد بزرگ رو پیدا کنن ولی عموماً نمی تونن برای مشکل بهای تمام شده تولید یه کارخونه راه حل اصولی و بدرد بخور پیدا کنن. به همین دلیل زیر دست یه طراح سیستم مشغول به کد نویسی می شن نه برنامه نویسی.

juza66
سه شنبه 18 آبان 1395, 01:34 صبح
سلام

اشکالی نداره سورس رو دیدید و مشکلتون رو فهمیدید
سورس نگاه کردن یعنی دیدن روش های برنامه نویسی فرد دیگری، و این باعث میشه بیشتر درباره اون مسائل فکر کنید

منم از سورس دیدن بیشتر یادگرفتم تا کتاب، کتاب روش های اولیه رو میگفت ولی مسائل پیچیده و جدیدی نداشت، از موقعی که کد سورس میدیم بیشتر نظرم جلب میشد روش های اون برنامه نویس رو یاد بگیرم یا تکنولوژی های به کار برده شده...

سورس دیدن بد نیست اتفاقا بیشتر هم یاد میگیرید، ولی اول تلاش خودتون