PDA

View Full Version : سوال در مورد Ef Codefirst و ساخت فایل نصب ؟؟؟؟؟

sayyed.mahmoud
دوشنبه 24 آبان 1395, 09:58 صبح
سلام دوستان عزیز.. سوالی دارم
اگر پروژه ای با Entity framework 6.1.3 به روش Code first و نسخه دات نت 4.5 و با SQL Server 2016 .... ازش فایل set up بسازم... در هنگام تحویل به مشتری اگه مشتری برای یه نرم افزار دیگه ای که داره و داره از SQL Server 2008 استفاده می کنه مشکلی بوجود نمیاد؟؟؟؟

میشه کاری کرد که به نسخه SQL وابسته نباشه و هنگام نصب تشخیص بده و هر SQL بالاتر از 2008 کار کنه یا نه حتما باید SQL 2016 نصب کنه .... اگر میشه راهنمایی کنید...

باز هم تشکر از شما مهندسین و برنامه نویسان عزیز

ali_md110
دوشنبه 24 آبان 1395, 12:02 عصر
مشکلی بوجود نمیاد
ef code first
با توجه به رشته اتصالی که در فایل کانفیگ یا در Code مشخص کردید به بانک اطلاعاتی مورد نظر متصل میشه
حتی اگر بانک شما غیر از اسکیول سرور باشه
در واقع سیاست های جدید ماکروسافت برای اینه که برنامه نوشته شده کاربران به هیچ پلتفرم خاص یا موتور بانک اطلاعاتی خاصی وابسته نباشه

sayyed.mahmoud
دوشنبه 24 آبان 1395, 12:21 عصر
تشکر از اینکه پاسخ دادید خب بفرمایید من چکار کنم که اون رشته اتصالی (کانکشن استرینگ) منعطف باشه.... مثلا من یه مشتری دارم که قبل از اینکه نرم افزار من رو نصب کنه خودش قبلا SQL Server 2008 نصب کرده و من می خوام در صورتی که یکی از نسخه های SQL Server از ورژن 2008 به بالا بود دیگه اقدام به نصب نکنه و روی همون بانک بسازه البته یه instance بسازه که رمزش دست مشری نباشه و مشتری نتونه ساختار بانک رو ببینه و.... اینو چطوری رفع کنم ؟؟؟

تشکر از اینکه پاسخ دادید...