PDA

View Full Version : چیدمان radiobutton در فرم و مشکل تعداد کاراکتر خاصیت text

farnoosh66
پنج شنبه 04 آذر 1395, 13:22 عصر
سلام دوستان
یه فرم دارم که توش چندتا radibuttonدارم، هر کدوم از این radio button ها یه متن تکستو تو تکستشون نشون میدن، که این کنت از دیتابیس میخونن
حالا مشکلم اینه اگه تعداد کاراکتر بیشتر از فضایی که من به اندازه هر radiobuttonدادم بشه ، نشون داده نمیشه.ایا میشه کاری کرد اگر تعداد کاراکترش بیشتر بود فضاش نسبت به متن اون کشیده بشه و همچنین روی radiobutton پایینی نیفته
عکس ضمیمه ام برای درک سوالم کمک میکنه ممنون میشم ببینید

alireza4474
دوشنبه 08 آذر 1395, 19:00 عصر
اگه برنامه ات به صورت داینامیک هست یعنی سوال و گزینه هاش رو از کاربر میگیری :
بهترین پیشنهادی که من میکنم اینه که تعداد کاراکتر هایی که میگیری برای هر گزینه رو محدود کنی (این پیشنهاد از همه راحت تره و همین طور اصولی هم هست همه ی برنامه ها توی خیلی از زمینه ها کاربر رو محدود میکنن که یه همچین مشکلاتی براشون پیش نیاد)

دومین پیشنهادی که من میدم اینه که متن رادیو باتن هارو خالی کنی و جلوی اونا ریچ تکست باکس بزاری که اگه متن زیادی هم طولانی شد به جای اینکه بیاد رو کنترل پایینی یا از فرم بیرون بزنه اسکرول میخوره

در نهایت اگه هیچ کدوم از این کار هارو نخواستی بکنی و راه حل سخت رو میخوای باید بگم که میتونی با استفاده از کد هایی که موقعیت کنترل ها و سایز کنترل هارو مشخص میکنه کار کنی به این صورت که:

rbtn_1.text = text;
rbtn_2.text = text;
rbtn_3.text = text;
rbtn_4.text = text;

rbtn_1.location = new point(100,100);
rbtn_2.location = new point(rbtn_1.location.x , rbtn_1.location.y+rbtn_1.size.height+10);
rbtn_3.location = new point(rbtn_2.location.x , rbtn_2.location.y+rbtn_2.size.height+10);
rbtn_4.location = new point(rbtn_3.location.x , rbtn_3.location.y+rbtn_3.size.height+10);
امیدوارم کمک کرده باشم

farnoosh66
چهارشنبه 10 آذر 1395, 22:51 عصر
سلام دوست عریر
ممنون از پاسخ هایی که برام گذاشتی
روش سومت انجام داد و یه فسمت کارم را افتاد، با این روش الان هر radio محل locationاش نسبت به قبلی تنظیم میشه، ولی یه مشکلی که هنوز دارم اینه چطوری سایز هر radio نسبت به کاراکترهای textکه داره بزرگتر گوچیکترش کنم؟
خیلی تشکر