PDA

View Full Version : سوال: یافتن یک استرینگ در داخل چندین فایل php

charchol
یک شنبه 21 آذر 1395, 08:40 صبح
سلام دوستان
حتما براتون پیش اومده که یک cms رو دانلود کنید و اون رو کاستومایز کنید . در حد تغیرات کوچک
حالا من خودم یک جایی به مشکل خوردم و رفتم سرچ کردم دیدم باید مثلا یک فانکشن به اسم MyWeirdFunction رو تغیر بدم
حالا یه سوال. چه طور باید بین چند صد هزار خط کد که در چند صد فایل php نوشته شده بگردم تا بفهمم عبارت MyWeirdFunction کجا استفاده شده؟
مثلا وقتی داخل سرچ ویندوز (Cortona) میگردم فقط بین اسم فایل ها میگرده. البته سورس هم برخی مواقع سرچ میکنه اما فقط در صورتی که من فایل رو با سورس ریدر باز کرده باشم تا محتواش به نوعی تو ویندوز صبط شده باشه.

مخلص کلوم اینکه دنبال روش و یا نرم افزاری میگردم که یک عبارت رو بین همه فایل های یک فولدر و ساب فولدر هاش سرچ کنه

ممنون میشم از شما دوستان اگر در این زمینه تجربیات خودتون رو به منم بگین.

تشکر از شما

numberone1
یک شنبه 21 آذر 1395, 14:19 عصر
سلام

اگر فانکشن تنها صدا زده باشه حتما باید قبلش یه صفحه اینکلود شده باشه و فانکشن داخل اون صفحه باشه
اگر فانکشن بصورت متد فراخوانی شده باشه از اسم آبجکت میتونی پیدا کنی . معمولا اسم آبجکت با اسم صفحه باید یکی باشه
به جز برنامه نویسی میتونی مثلا با یه برنامه notepad++ همه فایل ها رو باز کنی و توی همشون جستجو کنی
توی برنامه های حرفه ای تر هم مثل phpstorm میتونی با نگه داشتن ctrl سورس اون فانکشن و پیدا کنی

plague
یک شنبه 21 آذر 1395, 16:42 عصر
اکثر ide ها مثل دریم ویور یا phpstorm این قابلیت رو دارن که در تمام فایل های یک فولدر / پروژه دنبال یک متن بگردن

ebibombas1988
سه شنبه 23 آذر 1395, 19:18 عصر
ممکنه تو phpstorm روشش توضیح بدید چون این مشکل واسه منم پیش اومده

DelDard
سه شنبه 23 آذر 1395, 20:01 عصر
ممکنه تو phpstorm روشش توضیح بدید چون این مشکل واسه منم پیش اومده

تو منوی بالای نرم افزار:
Edit -> Find in structure

lizard.tiny
چهارشنبه 24 آذر 1395, 13:34 عصر
سلام

در برنامه notepad ++ کافیه کلید Ctrl + F رو بزنید به تب Find in Files برید و در قسمت Find what کلمه مورد نظر در بخش Filtters مقدار *.* و در بخش Directory هم آدرس پوشه ای که فایل ها توی اون هستند رو قرار بدید و در نهایت روی کلید Find All کلیک کنید