PDA

View Full Version : حذف داده ها در یک تاریخ مشخص

TheLastAssassin
جمعه 03 دی 1395, 18:23 عصر
سلام دوستان.
من دارم یه برنامه می نویسم و جوریه که افراد وقتی در سایت ثبت نام می کنن، باید یه مبلغی رو پرداخت کنن. خب تا اینجا مشکلی نیست و وقتی اون مبلغ پرداخت میشه اطلاعات در دیتابیس ذخیره میشه. اما میخوام یکجور اشتراک ماهیانه ایجاد کنم و کاربر باید هر ماه مبلغ اشتراک رو پرداخت کنه.
میخواستم بدونم چطور میشه بعد از رسیدن یک زمان مشخص، اطلاعات پایگاه داده تغییر کنن تا مثلا سر برج وضعیت اشتراک کاربر از True به false تغییر کنه.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پ.ن: اگر راه بهتری برای ایجاد اشتراک هست، ممنون میشم دوستان مطرح کنن.
پ.ن: دیتابیس Mysql هستش

lizard.tiny
جمعه 03 دی 1395, 22:27 عصر
سلام دوستان.
من دارم یه برنامه می نویسم و جوریه که افراد وقتی در سایت ثبت نام می کنن، باید یه مبلغی رو پرداخت کنن. خب تا اینجا مشکلی نیست و وقتی اون مبلغ پرداخت میشه اطلاعات در دیتابیس ذخیره میشه. اما میخوام یکجور اشتراک ماهیانه ایجاد کنم و کاربر باید هر ماه مبلغ اشتراک رو پرداخت کنه.
میخواستم بدونم چطور میشه بعد از رسیدن یک زمان مشخص، اطلاعات پایگاه داده تغییر کنن تا مثلا سر برج وضعیت اشتراک کاربر از True به false تغییر کنه.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
پ.ن: اگر راه بهتری برای ایجاد اشتراک هست، ممنون میشم دوستان مطرح کنن.
پ.ن: دیتابیس Mysql هستش
سلام

2 راه ساده داره

1 : در دیتابیس یک زمان منقضی شدن اکانت هم ذخیره کنید, مثلا فرض کنید کاربر در تاریخ 1395/10/25 اکانت 30 روزه میخره, در تابیس تاریخ انقضاء رو 1395/11/25 ثبت کنید, در کدهای اسکریپت تعریف کنید کد در صورتی اجرا بشه که تاریخ فعلی بزرگتر از تاریخ انقضاء ثبت شده در دیتابیس باشه

2 : تاریخ انقضاء رو در تابیس تغریف کنید, یک فایل PHP بنویسید که مثلاً ساعت 12 هر شب از طریق CronJob اجرا بشه و اکانت هایی که تاریخ انقضاء اونها گذشته رو False کنه

البته پیشنهاد میکنم مورد اول رو پیاده سازی کنید