PDA

View Full Version : چطوری تعداد زیادی رکرود رو با هم حذف کنم ؟

لوک خوش شانس
پنج شنبه 06 مهر 1385, 06:30 صبح
:متفکر: من نیاز دارم که یه سری فیلد هایی رو از دیتابیسم که روی صفحه لو شده همشو با هم یه جا پاک کنم http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/42.gif چطور می تونم این کار رو بکنم ؟
یه چیزی مثل پاک کردن چند تا ایمیل که جلوشون تیک میزنیم در یاهو یا جی میل . می فهمین که چی رو میگم .http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/3.gif بعد Delete رو که می زنیم همه پاک میشن :متعجب:

blackeve
پنج شنبه 06 مهر 1385, 09:32 صبح
ای دی ها رو بصورت یه آرایه ردیف کن مثل این --> 23،34،56،78،90 و توی رشته اس کیو ال از دستور IN استفاده کن.
مثل این :

set objRS = objConn.Execute ("select * FROM {TblName} where [ID] IN (23،34،56،78،90)")

لوک خوش شانس
جمعه 07 مهر 1385, 03:11 صبح
مرسی عزیزم . من هم تو فکر ارسال همین آرایه بودم . حالا چطور آرایه رو درست کنم . میشه نحوه درست کردن یه آرایه و پر کردن آیتم هاشو برام بگی .

مثلاً هر کدوم از فیلد ها که قرار حذف بشه به تیک میخوره . چطوری این تیک ها رو به آرایه منتقل کنم ؟ یه چیزایی تو ذهنم هست ولی نمیدونم اصولیه یا نه . ولی اگه اصولشو بگی ممنون میشم .

blackeve
شنبه 08 مهر 1385, 09:54 صبح
HTML کمی هم هوشمند است!
ببین فقط کافیه است چک باکسهایی که مربوط به ایتم هات میشه رو یکی بزاری و مقدار چک باکش هارو برابر ای دی ایتمت قرار بدی وقتی این فرم را پست کنی و مقدار نام چک باکس را بدست بیاری یک آرایه تحویلت میده که شامل مقدار گزینه های علامت دار است.

مثال برای فرم HTML :

<html>
<head>
<title>Multi value</title>
</head>
<body>
<form method=post>
<input type=checkbox name=Items value=1><label>Item 1</label><br>
<input type=checkbox name=Items value=2><label>Item 2</label><br>
<input type=checkbox name=Items value=3><label>Item 3</label><br>
<input type=checkbox name=Items value=4><label>Item 4</label><br>
<input type=checkbox name=Items value=5><label>Item 5</label><br>
<input type=submit value=submit>
</form>
</body>
</html>

تمام گزینه ها رو علامت دار کن و دکمه Submit رو بزن حالا وقتی این فرم رو پست کنی و مقدار Items رو بدست بیاری میشه این :

Items = 1, 2, 3, 4, 5

موفق باشی -

لوک خوش شانس
شنبه 08 مهر 1385, 13:38 عصر
مرسی عزیزم درست شد .

آقا یه سوال دیگه
چطوری میتونم در action یه Form از یه تابع جاوااسکریپت استفاده کنم .
یه توضیح مختصر میدم . ببین من در طراحیم از Ajax استفاده کردم و می دونی دیگه برای باز کردن صفحه میاد یه function رو فراخونی میکنه و اون function هم صفحه مورد نظر رو از سرور لود میکنه .
حالا وقتی که اون function رو در action فرم میزارم کار نمیکنه . اینو چی کارش میشه کرد .

blackeve
شنبه 08 مهر 1385, 13:56 عصر
مرسی عزیزم درست شد .

آقا یه سوال دیگه
چطوری میتونم در action یه Form از یه تابع جاوااسکریپت استفاده کنم .
یه توضیح مختصر میدم . ببین من در طراحیم از Ajax استفاده کردم و می دونی دیگه برای باز کردن صفحه میاد یه function رو فراخونی میکنه و اون function هم صفحه مورد نظر رو از سرور لود میکنه .
حالا وقتی که اون function رو در action فرم میزارم کار نمیکنه . اینو چی کارش میشه کرد .

من دقیقاً متوجه نشدم شما چه کار منظورته ولی ببینید :
- قبل از ثبت ( ارسال ) شدن فرم یا تابع لود بشه و سپس فرم ارسال بشه :
در قسمت HTML فرم از onsubmit استفاده کن بصورت زیر :

<form mthod=post/get action=[...] onsubmit=fuction()>
.
.
.
</form>

البته من aخصاً از این روش کمتر استفاده می کنم ، من ترجیح میدم در کلید ثبت فرم تابع مورد نظرم رو صدا بزنم :

<input type=buttom onclick=function()>

و بعد از انجام عملیات توسط تابع کارهایی که مورد نظرمه رو روی فرم انجام بدم و با دستور زیر از داخل خود تابع فرم رو ارسال کنم، این خوبیش اینه که ( مخصوصاً شما که AJAX هم کار میکنید ) می تونید مدیریت خطای خوبی روی سیستم داشته باشید. (نکته : یکی از مهمترین نکات در طراحی سیستم های مبتنی بر تکنولوژی AJAX مدیریت خطا ها می باشد تا کاربران سردرگم نشوند)

...
function onSubmiter(subAction){
.
.
.
var SubError = 0 // --> error handeling code
...
if SubError == 0 {
document.[formName].Submit();
}
}
}
End Function

لوک خوش شانس
شنبه 08 مهر 1385, 17:18 عصر
این راه ها رو رفتم و این که باید هنگام سابمیت شدن اطلاعات فرم ارسال بشه .
ببین من بجای این که آدرس یه صفحه رو بدم اونو میفرستم برای تابع و اون تابع خودش صفحه مورد نظر منو لود میکنه .

www.hamdelan.net
این سایت رو نگاه کن بدون ریفرش صفحاتش عوض میشه . بعد برو قسمت یوزرها رو بزن در قسمت مدیریت کاملا مطلب دستت میاد

داشت یادم میرفت یوزر نیم و پسورد رو بدم
Username : admin
Pass : 1

blackeve
یک شنبه 09 مهر 1385, 08:50 صبح
شما منظورت اینکه وقتی submit کردی صفحه رفرش نشه و اطلاعات بروز رسانی بشه؟

لوک خوش شانس
یک شنبه 09 مهر 1385, 17:39 عصر
آره درست فهمیدی .
حالا برای این که صفحه ریفرش نشه قائدتاً از یه تابع جاوا کمک کرفته میشه که مطالب جدید رو داخل سایت بروز کنه دیگه .

حالا من می خوام اطلاعات یه فرم رو ارسال کنم

blackeve
دوشنبه 10 مهر 1385, 08:47 صبح
عزیزم نیاز نیست اینقدر به خودت سخت بگیری که با یه تابع بیای این کارهارو انجام بدی...
بعضی وقتها میشه با یه ترفند کوچیک چنان کار رو ترو تمیز انجام داد که خود مخترع HTML هم به مغزش نمیرسیده ...:چشمک:
ببین شما فقط کافیه ارسال فرم رو در یک فریم انجام بدی بصورت زیر :

<form method=post name=form action=[...] target=SubFrame>
.
.
.
</form>

target را برابر نام iFrame مورد نظر قرار میدی که در حالت عادی نمایش داده نمیشه مثل فریم زیر :

<iframe name="SubFrame" height=0 width=0 style="display: none"></iframe>

حالا اگه فرم را ارسال کنی داخل فریم ارسال میشه و صفحه هیچ تغییری نمیکنه . اطلاعاتت هم آپدیت میشه.
البته میتونی در ابتدای صفحه اکشن فرم (Form action page) یه تابع بنویسی که کاربر منتظر بمونه تا عملیات انجام بشه و توی خط آخر هم یه تابع بنویسی که به کاربر بگه عملیات انجام شد.

زیاد هم سخت نگیر عزیزم...

یه نکته : ببین استفاده از AJAX خوبه ولی نه همه جا... برای مثال جاهایی لازمه که کاربر بتونه لینک خاصی رو ذخیره یا نگهداری کنه شما باید این امکان رو توی قسمتهایی از سایت به کاربران بدی که URL رو بتونند داشته باشند نه اینکه همش توی یه صفحه باشند و فقط محتویات تغییر.
مخصوصاً توی انجام جستجو و صفحاتی که مربوط به اطلاعات کاربران مثل اعلام نتایج هست این موضوع باید رعایت بشه

به نظر من بحث AJAX بهتره بری توی یه تاپیک جدید اگه موافقی یه تاپیک بساز و اونجا ادامه بدیم لینکش رو هم همینجا بنویس

موفق باشی -