PDA

View Full Version : سوال: اشتراک گذاری پایگاه داده sqlite در شبکه lan

sajad108
سه شنبه 19 بهمن 1395, 15:20 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم، دوستان من یک برنامه ای ساختم به وسیله سی شارپ و اس کیو الایت، حالا می خوام از طریق شبکه (سمت سرور) توسط دو سیستم دیگه هم بتونم این پایگاه داده رو در دسترس داشته باشم(منظور همون کانکشن استرینگ اس کیو ال سرور)ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

محمد آشتیانی
سه شنبه 19 بهمن 1395, 20:18 عصر
سلام
امکانش وجود نداره ، sqlite یک بانک اطلاعاتی تک کاربره هست و در آن واحد فقط میتونید یک کانکشن بهش بزنید.

sajad108
چهارشنبه 20 بهمن 1395, 10:48 صبح
ممنون از اطلاعاتی که در اختیارم قرار دادین، و حالا یه سوال دیگه ، البته شاید جوابش همینی باشه که جنابعالی فرمودین، اگر روی کلاینت، آدرس دیتا سورس اس کیو الیتمون رو آدرس تحت شبکه بدیم باز این امکان وجود نخواهد داشت؟ مثلا:datasource=192.168.0.1\\applicationdir\\d b.db

hamid_hr
چهارشنبه 20 بهمن 1395, 11:20 صبح
این امکان هیت که بتونین از طریق شبکه با آدرس شبکه بهش کانکت بشید
مشکلش اینه که شما وقتی با یک سیستم بهش کانکت شدی دیگه به در خواست کانکت از طریق سیستم دیگه پاسخ نمیده. یعنی همزمان نمیتونه به دو تا در خواست پاسخ بده.
میتونی یه سرویس درست کنه که مشکل همزمانی رو حل کنه که البته یکم سخت هست. نظر من اینه که برو سمت دیتابیسهای شبکه ای مثل sql server

sajad108
پنج شنبه 21 بهمن 1395, 00:05 صبح
سپاس دوست عزیز، اس کیو ال سرور کار کردم راستش قبل از اس کیوالایت با اس کیو ال سرور کارمی کردم ولی این امکان که بدون نیاز به موتور و خیلی سبک و کم حجمه باعث شد که به سمت اس کیو الایت برم ولی ظاهرا راه دیگه ای نیس و باید به همون اس کیو ال سرور برگردم:افسرده: