PDA

View Full Version : مشکل فارسی شدن اعداد در yii 2

abbaswaranlo
چهارشنبه 20 بهمن 1395, 18:40 عصر
سلام .من یه پروژه ای نوشتم با yii که محصولی درج میشه داخلش و در قسمت قیمت محصول وقتی یه کاربر قیمت رو به فارسی وارد میکنه این اعداد نوع عدد صحیح شناخته نمیشن برای حلش باید چیکار کنم ؟؟
این مشکل فقط واسه این فیلد نیست حتی اگه کاربر توی قسمت های دیگه هم از اعداد استفاده کنه این اعداد به صورت انگلیسی نمایش داده میشه .من اومدم توی خروجی با str_replace فارسی کردم اون اعدادو اما الان که از ckeditor استفاده کردم رنگ هایی که داخل کد رنگشون اعداد هست مثل #fhh000 شناسایی نمیشن چون فارسی شدن تو خروجی....

راهنمایی کنن اساتید.

abolfazl-z
پنج شنبه 05 اسفند 1395, 16:15 عصر
سلام
این مشکل مربوط به فریم ورک Yii نمی شود.

این قسمت محصولی درج میشه داخلش و در قسمت قیمت محصول وقتی یه کاربر قیمت رو به فارسی وارد میکنه با این قسمت این مشکل فقط واسه این فیلد نیست حتی اگه کاربر توی قسمت های دیگه هم از اعداد استفاده کنه این اعداد به صورت انگلیسی نمایش داده میشه نمیخونه !

یعنی کاربر شما اعدادی را که داخل فیلد قیمت وارد می کند فارسی است؟ آیا سمت سرور تست کرده اید که این اعداد فارسی است یا خیر ؟
چون تنظیمات ویندوز این امکان را دارد که در نمایش، اعداد انگلیسی را فارسی نشان دهد اما کد اسکی آن همان کد اسکی اعداد انگلیسی است.
اما اینکه کاربر اعداد فارسی وارد می کند مثل ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ غیر منطقی است. شما کد اسکی این اعداد را بگیرید می بینید با کد اسکی اعداد انگلیسی تفاوت دارد.