PDA

View Full Version : SQLite

Cheetah
جمعه 07 مهر 1385, 13:55 عصر
چون این موضوع به هیچکدوم از بخش های بانک اطلاعاتی مربوط نمیشد اینجا نوشتم
حالا نمیدونم اصلا کسی پیدا میشه بیاد اینجا این مطلب رو بخونه یا نه!!! (در هر صورت ما به قوانین سایت احترام میزاریم)

این طور که پیداست SQLite یه بانک اطلاعاتی Embedded هستش
من DLL مربوط بهش رو دانلود کردم
البته هنوز ازش استفاده نکردم (یعنی در واقع بلد نیستم!!!)
حالا مشکل من اینجاست:
مگه SQLite به صورت Embedded نیست؟
و در عین حال OpenSource هم هست...
پس باید بشه کد اونو داخل برنامه قرار داد و بدون نیاز به هر گونه فایل دیگه ازش استفاده کرد...
ولی...
چطور؟
و آیا توی کامپایلر های مختلف ++C این موضوع فرق میکنه؟
و حالا به فرض که ما Header ها لازم رو (که فعلا حتی نمیدونیم کدومه!!!) رو اضافه کردیم... چطوری ازشون استفاده کنیم؟

با تشکر...

persianshadow
شنبه 08 مهر 1385, 16:27 عصر
ببینید بستگی داره شما Embedded بودن رو چطور تفسیر می کنید. به نظر میاد همین که این

دیتابیس به درایوری برای اجرا نیاز نداره به گونه ای توکار شده هست. پس نیازی به کامپایل مجدد

اون نیست. مگر اینکه بخوایید اونو توسعه بدید. فرضا برای استفاده SQlite در دات نت

یک Wrapper با نام Mono نوشته شده که مراحل کد نویسی رو کوتاه می کنه. یا فرضا مرورگر

فایرفاکس که از این دیتابیس بهره می بره . از این dll به طور واضح بهره برده.

پس بادی فلسفه کار شما مشخصه بشه که چرا می خواید این فایل رو داخل کدهاتون قرار

بدید و مثلا زبان توسعه شما چی هست ؟ آیا از C++ بهره می گیرید ؟

parsdc
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 11:35 صبح
درسته که این یه پست قدیمی اما ممکنه بعدا مراجعه باشه به این پست من جواب میدم
sqlite یک بانک بسیار قدرتمندتر از اکسس هست این بانک محدودیت حجم و تعداد رکورد نداره و حتی محدودیت حجم یک سلول هم نداره یعنی شما میتونی یه فایل با حجم یک یا دو گیگ را بریزی داخلش
تنها محدویت اون حجم رم قابل دسترس هست یعنی که شما میتونی به اندازه حجم رم قابل دسترس کامپیوتر اطلاعات را درون اون ذخیره کنید، البته از نظر سرعت هم که حرف نداره و به مراتب از اکثر بانکها سریعتر هست اما در هنگام ریختن اطلاعات در این بانک کمی کند هست که زیاد مهم نیست
خلاصه مطلب اینکه رم قابل دسترس بسیار در کارآیی این بانک مهم هست و نکته بسیار مهم اینکه این بانک امنیت پایینی داره و نمیشه براش پسورد در نظر گرفت
من با این بانک کار کردم شما مستونی درایور odbc اون را از اینترنت دانلود و نصب کنی
همچنین من فایل dll برای اون نوشتم که کارآمد هست این dll را من برای پلاگین نوشتم که این پلاگین برای برنامه ams بود و شما میتونی این پلاگین را دانلود کنی و از dll اون به تنهایی استفاده کنی
این dll از نوع کام هست و در همه زبانهای برنامه نویسی قابل استفاده هست
این هم آدرس برای دانلودش
http://www.vasva3.com/viewtopic.php?f=42&t=5319&start=10

merlin425
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:48 عصر
نکته بسیار مهم اینکه این بانک امنیت پایینی داره و نمیشه براش پسورد در نظر گرفتاقا من تکذیب میکنم
اطلاعات غلط به بقیه نده :لبخندساده:
میشه براش password گذاشت ولی باید این کار رو با یک دستور در VS انجام بدید به وسیله manager نمیشه این کار رو کرد

objconnectin.open();
objconnectin.ChangePassword("Password");
objconnectin.close();