PDA

View Full Version : اندازه گیری فاصله دو نقطه در عکس به صورت پیکسل

aztecaztec
جمعه 06 اسفند 1395, 15:08 عصر
سلام دوستان
من برنامه ای نوشتم ولی یه سری جاها به مشکل خوردم
من میخام یه تصویر رو که از کامپیوتر load میکنیم و نشون داده میشه توی picturebox (که تا اینجاش رو نوشتم) ، بعد با موس دو نقطه رو علامت بزنم و فاصله این دو نقطه رو به پیکسل یا میلی متر بگه . البته میلی متر نمیشه چون که باید کالیبره شه که حالا اونو یه کاریش میکنم ... در اصل یه چیزی که کاری مثل خط کش فتوشاپ داشته باشه

از دوستان کسی اینجا میتونه کمکم کنه در این پروسه ؟

mmbguide
جمعه 06 اسفند 1395, 15:14 عصر
سلام

به گمانم باید مختصات X و Y هر کدام از نقاط رو بدست بیاری و یک X و Y جدید که تفاضل هر دو نقاط است را محاسبه کنی و در انتها با فرض دشتن یک مثلث فرضی وتر اون رو محاسبه کنی.

aztecaztec
جمعه 06 اسفند 1395, 15:18 عصر
بله اینو متوجهم ولی چه طور میشه نوشت برنامشو ؟
که از ابتدا توی نرم افزار با موس دو نقطه روی عکس رو کلیک کنیم و بعد فاصلشو بگه .
درواقع اگه بلدید یه کد C# نمونه ای که این کار رو کنه

aztecaztec
جمعه 06 اسفند 1395, 15:21 عصر
مثلا اینو نوشتم وقتی کلیک میکنیم مختصات به ما بده

MouseEventArgs me = (MouseEventArgs)e;
Point coordinates = me.Location;
textBox25.Text = coordinates.ToString();
ولی میخام اولا نقطه رو بکشیم با کلیک روی عکس ثانیا فاصله رو محاسبه کنیم در دو نقطه

aztecaztec
جمعه 06 اسفند 1395, 16:10 عصر
دوستان چیزی که میخاستم رو نوشتم
فقط یک نکته ! چه طور کاری کنم وقتی روی یک نقطه عکس کلیک میکنیم . مختصاتشو به صورت X توی یه textbox بزنه و Y رو توی textbox دیگه ؟
الان من چهار تا تکس باکس درست کردم که دو تاش برای مختصات نقطه اول ، و دوتاش مختصات نقطه دوم
بعد یه button که فاصلشونو به پیکسل میگه ( و سپس به میلی متر تبدیل میکنه ) و خروجی میده تو تکست باکس پنجم. (که با خط کش فتوشاپ هم دقیقا همون میشه)

فقط این سوالمو جواب بدین رفع زحمت کنم :)))
چه طور کاری کنم وقتی روی یک نقطه عکس کلیک میکنیم . مختصاتشو به صورت X توی یه textbox بزنه و Y رو توی textbox دیگه ؟