PDA

View Full Version : سوال: IDE برنامه نویسی وب در Linux

Pedram77
سه شنبه 24 اسفند 1395, 15:48 عصر
سلام دوستان.
یک IDE مناسب و حرفه ای برای برنامه نویسی وب (PHP,HTML,CSS,JS,JQuery,....) توی لینوکس چه چیزی رو معرفی میکنید؟

thacker
سه شنبه 24 اسفند 1395, 16:36 عصر
من از NetBeans استفاده میکنم

Pedram77
سه شنبه 24 اسفند 1395, 20:51 عصر
من از NetBeans استفاده میکنم
نصبش کردم. پلاگین نمیدونم اصولی نصب میکنم یا نه. ولی هر چی میخوام نصب کنم هی میگه یکسری پلاگین باید نصب کنم که هر کدوم رو با بدبختی پیدا میکردم میگفت بازم یکسری دیگه رو نصب کن :|‌|| میشه یه رانمایی بکنید از کجا دانلود کنم و چجوری پلاگین php نصب کنم؟ ممنون

Unique
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 23:46 عصر
من Aptana را ترجیح میدم. حتما تست کنن ! Netbeans یه حالیه کلا !

hamedarian2009
پنج شنبه 26 اسفند 1395, 11:41 صبح
Eclipse pdt هم گزینه خیلی خوبیه من از Netbeans محیطشو بیشتر دوست دارم هرچند برای کاربا فریمورک ها PhpStorm که البته باید لایسنس داشته باشید گزینه خیلی بهتر و حرفه ای تر هست. البته اگر خیلی به امکانات IDE ها نیاز ندارید و یک چیز سبک تر میخواهید SublimeText رو هم میتونید تست کنید محشره

Unique
پنج شنبه 26 اسفند 1395, 19:05 عصر
به نظر من SublimeText و Atom و این تیپ Editor ها برای کار Front End خوب هستند اما وقتی شما داری با PHP کار میکنی ابزار های IDE خیلی میتونن بهت کمک کنند. من چند سال از Eclipse PDT استفاده کردم اما خوب خیلی سنگینه ! Aptana3 کلا تغییرات خیلی زیادی نسب به نسخه های قبلی داشته و از Eclipse مشتق میشه اما خیلی سبک تره. IDE و Editor کلا یک چیز سلیقه ای هست و نمیشه برای همه یک نسخه پیچید ! من آدم های خیلی حرفه ای دیدم از Emacs و vim استفاده میکنن اما خوب من با این ابزار ها اصلا حال نمیکنم.