PDA

View Full Version : پیدا کردن متنی که بین دو علامت هست

beginner_1395
سه شنبه 15 فروردین 1396, 02:25 صبح
سلام
من میخوام توی یه کد html عبارت بین دو tag رو بگیرم
مثلا
در کد html زیر

...
<head><!-- 7MaYIe5o-pqTR7zf3Gdh0x61ur4 --><meta name="google-site-verification" content="Vhtl0J3Skn7scI3hYriCiHNGL8N1dyvVAxx8WMh_6ik" />
<title> برنامه نویسی شی گرا یا OOP در php - مبتدی </title> <meta charset="UTF-8" /> <link rel="icon" type="image/vnd.microsoft.icon" href="wp-content/uploads/2013/11/fav1.png" /> <!-- This site is optimized with the Yoast SEO plugin v3.2.5 - https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/ --><meta name="description" content="Object Oriented Programming به معتای برنامه نویسی شی گرا که در بسیاری از مواقع از مخفف آن OOP استفاده میشود. این روش برنامه نویسی"/><meta name="robots" content="noindex,follow,noodp"/><link rel="canonical" href="_25d8_25a8_25d8_25b1_25d9_2586_25d8_25a7_25d9_2585 _25~1" /><!-- / Yoast SEO plugin. -->
...

عبارت 'برنامه نویسی شی گرا یا OOP در php - مبتدی' که بین تگ <title> هست رو میخوام داشته باشم
لطفا اگه نظری در اینباره دارید بفرمایید

یوسف زالی
چهارشنبه 16 فروردین 1396, 16:13 عصر
سلام.
با استفاده از توابع Copy و Pos و PosEx می تونید به راحتی به چیزی که لازم دارید برسید.

beginner_1395
جمعه 18 فروردین 1396, 00:30 صبح
سلام.
با استفاده از توابع Copy و Pos و PosEx می تونید به راحتی به چیزی که لازم دارید برسید.

میشه لطف کنید و یه مثال کوچیک بزنید
پیشاپیش ممنونم

یوسف زالی
شنبه 19 فروردین 1396, 23:47 عصر
مثالی از این کار:

var
s, t: string;
f, r, l: integer;
begin
s := '<html><title>this is title</title><Body>..';
f := Pos('<title>', s);
r := Pos('</title>', s);
l := Length('<title>');
t := Copy(s, f +l, r -f -l);
ShowMessage(t);
end;

Majid.Ebru
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396, 23:13 عصر
سلام...............دو تا memo و یه کلید بزار توی فورم ...........داخل ممو اولی متن بالا رو بنویس......................رویداد کلید:
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);var str:String;begin str:=Memo1.Text; Delete(str,1,Pos('',str)); Delete(str,Pos('',str),Length(str)); Memo2.Text:= str;end; من تست کردم و جوا اینجوری شد :................. "title> برنامه نویسی شی گرا یا OOP در php - مبتدی " ........................ بقیش با خودت..................