PDA

View Full Version : ایجاد گزارش با ستونهای دینامیک یا پویا

vbdotneter
سه شنبه 11 مهر 1385, 12:11 عصر
سلام
من میخواهم بدون تغییر در گزارش (طراحی گزارش) هنگام نمایش آن بتوانم بعضی ستونها را از دید کاربر مخفی کنم
یعنی کاربر آزاد باشد تا ستونهای گزارش را خود انتخاب کند
من با VB.NET برنامه نویسی میکنم. سوال این است که میشود گزارش را در متن برنامه خود تولید کنم و به Crystal Report Viewer بدهم تا نمایش دهد.

programmermp
سه شنبه 11 مهر 1385, 21:38 عصر
با سلام

شما می توانید یک یا چند formula یا parameter به گزارش خودتون ارسال کنید و از طریق

این ها به فیلد یا فیلد های خاصی مقداری اختصاص بدید یا آن فیلدها را قابل نمایش یا غیر

قابل نمایش بسازید اما مشکل این جاست که اگه فیلدی رو توسط این فرمول های پارامترها

توسط کاربر از گزارش حذف کنید جای اون فیلد خالی می مونه یعنی نمی توانید در ترکیب

و شکل گزارشتون تغییری ایجاد کنید

من که هر کاری کردم نتونستم این کار رو انجام بدم چون اصلا line ها در کریستال ریپورت

قابلیت فرمول نویسی ندارند که بشه اونها رو در زمان اجرا حذف یا ایجاد کرد

اگه کسی از دوستان را ه حل این مشکل رو بلده بگه ما هم استفاده کنیم

با تشکر

safasoft
چهارشنبه 13 تیر 1386, 14:21 عصر
سلام
من هم همین سوال را دارم ؟ ولی در crystall این مسوله را پیدا نکردم
سپاسگذارم

sh
چهارشنبه 13 تیر 1386, 14:59 عصر
با Crystall Report XI R2 SP2 Developer Edition شما میتونین گزارش داینامیک داشته باشید

یعنی خودتان گزارش بسازدی ستونها رو کم و زیاد کنید و هر کاری که در حال برنامه نویسی انجام میدین میتونین تو برنامتون امکاناتش رو بگذارید

choobin84
شنبه 16 تیر 1386, 07:53 صبح
با Crystall Report XI R2 SP2 Developer Edition شما میتونین گزارش داینامیک داشته باشید

یعنی خودتان گزارش بسازدی ستونها رو کم و زیاد کنید و هر کاری که در حال برنامه نویسی انجام میدین میتونین تو برنامتون امکاناتش رو بگذارید
منظورتون کریستال ریپورت 11 است؟
اما برای تنظیمات گزارش سازی پویا در این نرم افزار باید چیکار کنم؟

safasoft
شنبه 23 تیر 1386, 13:58 عصر
میشه در مورد این Crystall Report XI R2 SP2 Developer Edition توضیح بیشتری بدین
ممنونم.

edezful
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 11:07 صبح
آقای SH میشه در مورد ایجاد گزارش راهنمایی بیشتری بفرمایید؟

sh
پنج شنبه 04 مرداد 1386, 20:30 عصر
یه سری ابزارهای برنامه نویسی هست که در سایت developercenter.ir توسط من بفروش میرسه کسانی که خرید کردند یه مثال با VB.NET 2005 و CrystalReport XI Developer Edition براشون گذاشتم