PDA

View Full Version : گرفتن position mouse درفرم اصلی

azitaj
جمعه 15 اردیبهشت 1396, 12:34 عصر
سلام وقت بخیر
یه سوال دارم چه طور و از چه خاصیتی باید استفاده کرد که موقعیت ماوس فرم اصلی رو مشخص کرد؟
من قصد دارم وقتی کاربر روی فرم اصلی کلیک راست کرد یک context menu strip برام نمایش بده

mmbguide
جمعه 15 اردیبهشت 1396, 14:53 عصر
سلام

این چیزی که شما دنبالش هستید نیاز به دانستن موقعیت ماوس در صفحه اصلی نداره. کافیه یک شیء ContextMenuStrip از نوار ابزار به فرم اضافه کنید و گزینه های مورد نظر رو بهش اضافه کنید و در انتها ویژگی ContextMenuStrip فرم رو روی ContextMenuStrip که ساختی تنظیم کنی. به همین راحتی.

اما اگر هم به موقعیت ماوس نیاز داشتی میتونی با استفاده از Cursor.Position.X/Y اون رو بدست بیاری.

azitaj
جمعه 15 اردیبهشت 1396, 22:14 عصر
سلام

این چیزی که شما دنبالش هستید نیاز به دانستن موقعیت ماوس در صفحه اصلی نداره. کافیه یک شیء ContextMenuStrip از نوار ابزار به فرم اضافه کنید و گزینه های مورد نظر رو بهش اضافه کنید و در انتها ویژگی ContextMenuStrip فرم رو روی ContextMenuStrip که ساختی تنظیم کنی. به همین راحتی.

اما اگر هم به موقعیت ماوس نیاز داشتی میتونی با استفاده از Cursor.Position.X/Y اون رو بدست بیاری.
یعنی دیگه احتاجی به position نیست که وقتی کاربر در همون نقطه کلیک راست کرد ContextMenuStrip v رو برامون در همون نقطه نمایش بده؟

mmbguide
شنبه 16 اردیبهشت 1396, 06:37 صبح
خیر نیاز نیست