PDA

View Full Version : Ruby On Rails

Mamdos
چهارشنبه 12 مهر 1385, 01:15 صبح
در مورد این چارچوب توسعه‌ی وب (http://www.rubyonrails.org/) چیزی شنیده‌اید؟ تازگی‌ها خیلی سر و صدا کرده و به نظر خیلی جالب میاد.

ادعاش اینه: "Web development that doesn't hurt" "توسعه‌ی وبی که اذیت نمی‌کند"
یعنی شما دیگر لازم نیست به جزئیات توجه کنید؛ خیلی راحت آن کاری را که می‌خواهید بکنید بنویسید.

مثلا ادعا می‌کند که در عرض 15 دقیقه می‌توان یک سیستم کامل وبلاگ با Rails توسعه داد و آن هم فقط در 58 خط!

من هنوز امتحانش نکردم. کسی تا حالا باهاش کار کرده؟ اطلاعات خاصی درموردش و این که مثلا میزبانی‌های ایرانی ازش پشتیبانی می‌کنند دارید؟

Inprise
چهارشنبه 12 مهر 1385, 02:17 صبح
Ruby محیط جدیدی نیست ، و معمولا" تبلیغات باعث میشه تازه کارها تصور کنند یک محیط یا محصول جوان و کم تجربه میتونه در عمل مزایائی رو ارائه کنه که محیطهای سابقه دار و به مراتب فعالتر ازش بی بهره هستند ، که تصور غلطی هم هست . تا جائی که من پیگیری میکنم ، بزرگترین پروژه ای که با Ruby بازنویسی شده ، متااسپلویت هست که با پرل و سی توسعه داده میشد و نگارش جدیدش از ابتدا با ruby نوشته شده ، و هنوز برای محیطهای توسعه بالغی مانند Eclips یا VS ابزاری که حمایت جدی ای ازش بکنه وجود نداره ؛ و شاید از بین زبانهای جدید الورود به توسعه وب ، پایتون ، قابل توصیه تر باشه ؛ خصوصا با انتشار IronPython توسط خود مایکروسافت و ... ( ر-ک بخش اخبار )

Mamdos
چهارشنبه 12 مهر 1385, 20:26 عصر
البته Ruby جدید نیست، بلکه Rails که یک فریم‌ورک وب مبتنی بر روبی است جدیده(2004). من فکر هم نمی‌کنم که ادعای برتری کلی بر محیطهای سابقه‌دار رو داشته باشه، بلکه ادعاش اینه که توسعه‌ی وب رو سریع و راحت می‌کنه (مثلا ادعا می‌کنه که انجام یک پروژه باهاش 10 برابر سریعتر از توسعه با فریم‌ورک‌های مبتنی بر جاوا انجام می‌شه!) و نیاز به کد زیاد رو کم می‌کنه و بنابراین برنامه رو خوانا و نگهداری و گسترش کد رو راحت می‌کنه. و به نظر می‌آد برای پروژه‌های کوچیک تا متوسط مناسب باشه. ضمنا متا‌اسپلویت هم با روبی نوشته شده و فکر نمی‌کنم از Rails توش استفاده شده باشه.