PDA

View Full Version : اختصاصی کردن TrackBar در سی شارپ

amir000555
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 11:56 صبح
با سلام
چطوری میشه یه TrackBar که به فورم خودمون اضافه کردیم را به شکل دیگه ای در بیاریم؟ یعنی به طور کامل اختصاصی اش کنیم؟

Mani_rf
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 12:28 عصر
ویندوز فرم برای تغییر ظاهر دادن امکانات زیادی نداره. به صورت کلی یا باید از حالت استاندارد اون استفاده کنید و یا یکی برای خودتون اختصاصی بنویسید. نمیگم نشدنیه ولی زمان زیادی میخواد و صرفه زمانی نداره.
برای اینچنین کارها سراغ WPF برید. به اندازه کافی تو سایت درباره WPF و مزایای اون توضیح داده شده. جستجو کنید

amir000555
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 13:03 عصر
لطفا به سوال درست پاسخ بدید . من از شما راهنمایی این چنینی نخواستم
اگر بلد نیستید جواب بدید بهتر که چیزی نگید.

Mani_rf
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 13:47 عصر
لطفا به سوال درست پاسخ بدید . من از شما راهنمایی این چنینی نخواستم
اگر بلد نیستید جواب بدید بهتر که چیزی نگید.

درست یعنی دقیقا چجوری؟

amir000555
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 13:54 عصر
یعنی اگه دقت کرده باشید من سوالم درباره ی چیز دیگه بود ولی شما چیز دیگه ای به من گفتید.
من از شما نخواستم که بهم بگید کدوم بخش برنامه نوسی سی شارپ آسون تره و بدردم میخوره سوالمو دقت نکردید.

mmbguide
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 23:23 عصر
سلام

نظر Mani_rf کامل و صحیح می باشد. در خصوص اینکه گفتند باید با WPF کار کنید به این دلیل بود که عنوان نکرده بودید که اختصاصی کردن به چه محیطی محدود بشه. اما اگر با زبان C# میخواهید این کار رو انجام بدید باید یک UserControl بسازید و عملیات سفارشی سازی رو انجام بدید و در انتها از کنترل سفارشی ساخته شده در برنامه های خودتون استفاده کنید.

حالا این سفارشی سازی یا فقط به رویدادها TrackBar خلاصه میشه و یا اینکه ظاهر اون هم میخوایید تغییر بدید. در حالت اول و براحتی می تونید یه userControlبه پروژه اضافه کنید و از TrackBar ویژوال ارث بری کنید و در ادامه رویدادهای سفارشی خودتون رو اضافه کنید. مثلا چنانچه مقدار Trackbar به مقدار عددی که کاربر تنظیم میکنه (در حالت MinValue) رنگ پس زمینه تغییر کنه و همچنین برای MaxValue و...

اما برای یک Trackbar که تنها از نظر بصری می خواهد اون رو سفارشی کنید باید المان های گرافیکی خودتون رو ایجاد کنید. این کار یا باید با استفاده از اشیاء موجود در ToolBox انجام بشه و یا با کد نویسی جنبه های گرافیکی رو ایجاد کنید. تمام این کارها نیز باید در یک UseControl انجام بشه.

این ها پله اول ساخت یک کنترل سفارشی هستش. بعد از اینکه جزئیات کارت رو مشخص کردی شروع به ساخت میکنید.

amir000555
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396, 21:37 عصر
ممنون از توضیح دادنتون.
یکم بزارید بیشتر بگم
من کمی مبتدی هستم . ممنون میشم یکم usercontrol را بهم بگید یا بخشی در انجمن هست لینک بدید که ربطی به trackbar داشته باشه.
همچنین بگم که من پروژه ای که دارم میگم را با windows from ساختمش.

mmbguide
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396, 23:12 عصر
چون مبتدی هستید در ابتدا کمی در اینترنت و مخصوصا سایت برنامه نویس به دنبال UserControl و یا CustomControl بگردید تا کلیات مطلب رو متوجه بشید و بعد سعی کنید یک TrackBar سفارسی بسازید و در زمان ساخت مشکل رو مطرح کنید تا اعضای سایت جواب بدند. چون از ابتدا برای ساخت یک کنترل که نمیدونیم پارامترهای سفارشی سازی چه چیزهایی هستند کمی کار رو ناممکن میکنه.