PDA

View Full Version : سوال: خواندن و فرستادن اطلاعات به درگاه usb

hnmnmn
شنبه 30 اردیبهشت 1396, 21:40 عصر
با سلام بنده دنبال ساخت برنامه ای هستم که بتونم با پورت های یو اس بی ارتباط برقرار کنم ممنون میشم کمک کنید مثالی چیزی

shahryari
دوشنبه 01 خرداد 1396, 17:42 عصر
یو اس بیی که هنگام وصل به کامپیوتر پورت کام ایجاد کنه ، رو میشه با پورت کام بهش داده فرستاد و یا دریافت کرد، اما اگه پورت سریال (کام) ایجاد نکنه باید اول درایورش نصب بشه و مانند روشی که گفتم عمل بشع

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 01 خرداد 1396, 22:00 عصر
با سلام بنده دنبال ساخت برنامه ای هستم که بتونم با پورت های یو اس بی ارتباط برقرار کنم ممنون میشم کمک کنید مثالی چیزی
پورت USB که گفتین یه چیزه عمومی هست
شما باید ابزار یا دستگاهی که میخوایید با اون ارتباط برقرار کنیدرو باید مشخص کنید مثلا دستگاه اگه ماوس هست و چیزایی شبیه اون یه پروتکل خاص داره برای ارسال ودریافت داده با دستگاه و که همه از اون پیروی میکنن میتونید تو با یه جستجو این پروتکل ها رو ببیند ولی اگه دستگاهی که میخواید با اون کار کنید خاص هست باید درایورش رو خودتون پیاده سازی کنید (با اطلاع از نحوه ارسال دریافت اطلاعات) یا از سازندش بگیرید
البته به این نکته هم توجه کنید که مثال ماوس رو که زدم یه حالت عمومی هست که تمام سازنده هاش از استاندارهاش پیروی میکنن ولی مثالی مثل چاپگر یا اسکنر فرق میکنه غیر از پروتکل استانداردی که ویندوز داره برای استفاده از اونها که شما تو برنامه نویسی و برنامه های معمولی با اون لایه کار میکنید باید درایور مخصوص هر شرکت هم نصب بشه که سیستم عامل بتونه با دستگاه ارتباط بگیره
خلاصه همه اینا اگه دستگاه خاصی که خودتون طراحی کردین یا خریدین باید یه درایور براش بنویسید که بشه باهاش از طریق USB ارتباط داشت
و پیشنهاد هم میکنم اگه درایور نوشتن برای یه دستگاه براتون مشکله روش ارتباطی رو COM در نظر بگیرید که میتونید با مبدل COM به USB از اون استفاده کنید و پیاده سازیش ساده تر هست و نصبت به خود USB پیاده سازیش راحت تره

shahryari
سه شنبه 02 خرداد 1396, 11:39 صبح
145286
این مبدل usb به com که از تراشه pl2303 استفاده میکنه کافی درایورشو نصب کنی ، بعد در سمت سیشارپ میتونی بعنوان یه پورت سریال باهاش ارتباط برقرار کنی
یه زمانی خودم با این کلی دستگاه مسگاه راه انداختم، واسه اندروید هم درایور داره واسه لینوکس و مک و ویندوزهم داره

samiasoft
سه شنبه 02 خرداد 1396, 18:33 عصر
این مبدل usb به com که از تراشه pl2303 استفاده میکنه کافی درایورشو نصب کنی ، بعد در سمت سیشارپ میتونی بعنوان یه پورت سریال باهاش ارتباط برقرار کنی
یه زمانی خودم با این کلی دستگاه مسگاه راه انداختم، واسه اندروید هم درایور داره واسه لینوکس و مک و ویندوزهم داره

درود

در مورد این مبدل توضیحی میدید؟
چه کارهایی باهاش میشود انجام داد؟

samiasoft
سه شنبه 02 خرداد 1396, 18:38 عصر

ببینید شاید این کامپونت برایتان مفید باشه.

ZylSerialPort.NET

ZylSerialPort.NET کامپوننتی جهت ارتباط با درگاه سریال در برنامه‌ های دات نت است. با استفاده از این کامپوننت به راحتی میتوانید به دیوایسهای سریال مانند مودمها، بارکد ریدرها، ماژولهای GSM و … دسترسی پیدا کنید و با آنها تراکنش اطلاعاتی داشته باشید. علاوه بر دستگاه های سریال شما میتوانید اطلاعات مورد نظر را از پورتهای usb، IrDA و دستگاه های بلوتوثی نیز بخوانید. دیوایسهای یو اس بی، بلوتوثی و IrDA معمولا درایوری به همراه خود دارند که اطلاعات ورودی را یک پورت سریال مجازی ریدایرکت میکنند به همین دلیل این کامپوننت قادر به دریافت اطلاعات از این پورتها نیز میباشد. در صورتی که دیوایس یو اس بی شما چنین درایوری را فراهم نکرده است بایستی از کنترلر usb ای استفاده کنید که مکانیزم پورت سریال مجاری را فراهم کرده باشید. به عنوان مثال FTDI یا استفاده از آداپتور USB/RS-232.
این کامپوننت بر مبنای چند نخی کار میکند، کاملا رخداد محور کد نویسی شده است و پردازش ها را به صورت ناهمزمان انجام میدهد تا رابط کاربری برنامه به صورت فریز شده در نیاید.

shahryari
سه شنبه 02 خرداد 1396, 19:12 عصر
درود

در مورد این مبدل توضیحی میدید؟
چه کارهایی باهاش میشود انجام داد؟

یو اس بی رو تبدیل به پرت سریال میکنه، میتونی از آبجکت serialPort خود دات نت بدون هیچ کامپوننتی بهش داده بفرستی، با اتصال به یک میکرو و رله میتونی دستگاهی رو کنترل کنی و ....