PDA

View Full Version : نمایش حروف لاتین به جای حروف فارسی

khoshblagh
سه شنبه 02 خرداد 1396, 23:29 عصر
با سلام خدمت دوستان
در فرمهای برنامه از فونت Tohoma استفاده میکنم. ولی گاهی اوقات در بعضی از رایانه ها به جای حروف فارسی حروف لاتین (منظور حروف انگلیسی نیست)نمایش داده میشود. به نظر شما مشکل از چیست؟ متشکرم

hp1361
شنبه 06 خرداد 1396, 00:26 صبح
با سلام خدمت دوستان
در فرمهای برنامه از فونت Tohoma استفاده میکنم. ولی گاهی اوقات در بعضی از رایانه ها به جای حروف فارسی حروف لاتین (منظور حروف انگلیسی نیست)نمایش داده میشود. به نظر شما مشکل از چیست؟ متشکرم

سلام

مسخه دلفی شما که برنامه رو باهاش نوشتید چنده؟

khoshblagh
شنبه 06 خرداد 1396, 11:26 صبح
با سلام
xe4

یوسف زالی
یک شنبه 07 خرداد 1396, 02:41 صبح
سلام.
ممکنه قونتی که انتخاب کردید در مقصد موجود نباشه

khoshblagh
یک شنبه 07 خرداد 1396, 07:33 صبح
با سلام
فونت توهوما در مقصد موجوده. جالب اینه فرم مورد نظر تمام لیبل و تکس باکسها با همین فونت بوده و همه اونها فارسی را درست نوشون میدن!!!

fahimi
جمعه 12 خرداد 1396, 22:13 عصر
سلام
تنظیمات کشور و زبان را کنترل پانل ویندوز چک کنید.
مانند Regional OptionsوLocationوCurrent system locale شاید حل شد

khoshblagh
جمعه 12 خرداد 1396, 23:04 عصر
سلام
تنظیمات کشور و زبان را کنترل پانل ویندوز چک کنید.
مانند Regional OptionsوLocationوCurrent system locale شاید حل شد
با سلام
همانطور که قبلا گفتم در همون فرم چند تا دیکه لیبل هست که آنها هم با فونت توهوما میباشد و آنها بدرستی نمایش داده میشه. لذا مشکل از
Regional Options نیست.

golbafan
جمعه 12 خرداد 1396, 23:31 عصر
مشکل اینه که فونت مورد نظر در سیستم مشتری یونیکد نیست. از فونت دیگری استفاده کنید. مثلا segue ui

khoshblagh
شنبه 13 خرداد 1396, 18:45 عصر
مشکل اینه که فونت مورد نظر در سیستم مشتری یونیکد نیست. از فونت دیگری استفاده کنید. مثلا segue ui
با تشکر از پاسختان
پس چرا بقیه لیبلها را در همان فرم و با همان فونت توهوما بدرستی نشان میدهد؟

golbafan
یک شنبه 14 خرداد 1396, 23:27 عصر
سلام
اگر بقیه را درست نشان میدهد پس لابد مشخصه charset در زیرمجموعه مشخصه font مشکل دارد. باید charset های دیگر را امتحان کنید. مثلا ARABIC_CHARSET
اگر باز هم درست نشد، لیبیل مربوطه را حذف کرده و بجاش یک لیبیل جدید بزارید و امتحان کنید