PDA

View Full Version : نمایش عکس در datagridview

navidal
چهارشنبه 12 مهر 1385, 23:14 عصر
سلام دوستان
من در datagridview یک ستونم رو برای عکس تنظیم کردم و می خوام از طریق کدنویسی یه عکس در اون سلول قرار بدم اما هر جوری می نویسم یه ضربدر به جای عکس نشون میده؟

لطفا راهنمایی کنید

farsahd6218
چهارشنبه 12 مهر 1385, 23:40 عصر
لطفا نمونه کدتون رو بزارید تا بگم کجای کد را باید درست کنید.
در ضمن من یه راهنما برای یکی از دوستان در مورد upload فایل نوشتم.جستجو کنید پیدا میکنید.
اگر چیزی پیدا نکردید براتون میفرستم.

navidal
جمعه 14 مهر 1385, 11:44 صبح
دوست عزیز اصلا وقتی من خاصیت image مربوط به ستون عکس هم یک عکس میذارم بازم ضربدر نشون میده. کدی هم که نوشتم غلط داره اگه خودت می دونی چه طور این کار رو انجام بدم کدوشو بذار ممنون میشم.

م_پورنگ
یک شنبه 16 مهر 1385, 12:17 عصر
یگ گرید به فرم اضافه کنید و بعد یک Column با نوع DataGridViewImageColumn ایجاد کنید

Dim Pic1 As New Bitmap("D:\pic1.wmf")
Dim cell As DataGridViewImageCell = _
CType(DataGridView1.Rows(0). _
Cells(0), DataGridViewImageCell)
cell.Value = Pic1

navidal
دوشنبه 17 مهر 1385, 23:31 عصر
یگ گرید به فرم اضافه کنید و بعد یک Column با نوع DataGridViewImageColumn ایجاد کنید

cell.Value = Pic1
ممنون دوست عزیز من کد امتحان می کنم و نتیجه رو میگم ولی فعلا وی بی ام پریده و امکان تست نیست در اولین فرصت پیغام میذارم

با تشکر فراوان

navidal
یک شنبه 30 مهر 1385, 10:53 صبح

cell.Value = Pic1
سلام دوست عزیز
کدی که نوشتی کاملا صحیح بود و کار می کنه
با عرض معذرت 2 تا سوال داشتم :
1- اگه بخوام مسیر عکس رو از توی بانک بخونم مشکلی نیست ؟
2- چه طور می تونم خاصیت یه سلول رو تغییر بدم مثلا در بعضی رکورد ها عکس وجود داره
و من خاصیت استرچ رو تنظیم کردم که عکس به اندازه سلول بشه اما بعضی رکورد ها عکس ندارن
و من نمی خوام اندازه سلول اونا تغییر کنه ولی وقتی خاصیتی رو تنظیم می کنی اونو به کل اون ستون
اعمال می کنه.

با تشکر فراوان

م_پورنگ
دوشنبه 08 آبان 1385, 10:30 صبح
سلام دوست عزیز
کدی که نوشتی کاملا صحیح بود و کار می کنه
با عرض معذرت 2 تا سوال داشتم :
1- اگه بخوام مسیر عکس رو از توی بانک بخونم مشکلی نیست ؟
2- چه طور می تونم خاصیت یه سلول رو تغییر بدم مثلا در بعضی رکورد ها عکس وجود داره
و من خاصیت استرچ رو تنظیم کردم که عکس به اندازه سلول بشه اما بعضی رکورد ها عکس ندارن
و من نمی خوام اندازه سلول اونا تغییر کنه ولی وقتی خاصیتی رو تنظیم می کنی اونو به کل اون ستون
اعمال می کنه.

با تشکر فراوان

خواهش میکنم
1- آره می شه مسیر رو از بانک بخونی

Dim Pic1 As New Bitmap(Me.TblPersonBindingSource.Current.row("PIC").ToString)فقط tostring فراموش نشود
البته بهتره یک if بزاری ردیف هایی که null نیستش یا tostring<>"" بره تو این دستور وگرنه خطا می ده

2-شما حتما ImageLayout کل ستون رو Stretch کردید و این غلطه بلکه باید برای هر cell که عکس داره این کارو بکنید، دستورشم اینه

cell.ImageLayout = DataGridViewImageCellLayout.Stretch
موفق باشید