PDA

View Full Version : سوال: تغییر مقدار فیلد قبل از نمایش در DataGridView

mojtaba-n
دوشنبه 12 تیر 1396, 00:27 صبح
سلام خدمت دوستان محترم.
من در یک برنامه تاریخ فارسی رو به صورت integer در دیتابیس ذخیره کردم. حال می خوام موقع خوانده شدن دیتا و قبل از نمایش در DataGridView مقدار فیلد رو تغییر بدم. یعنی بین مقادیر سال و ماه و روز علامت / قرار بدم. لطفا راهنمایی کنید برای دسترسی به فیلد و تغییر مقدار اون قبل از نمایش در DataGridView چکار باید بکنم؟ ممنون

shahryari
دوشنبه 12 تیر 1396, 04:23 صبح
دیتا گرید خودش واسه cell فرمت داره، اینجوری تنظیمش کن: "0000/00/00" درواقع 13960101 رو تبدیل میکنه به 1396/01/01
موفق باشد

ساعت ۵:۱۴ در بیمارستان

mojtaba-n
سه شنبه 13 تیر 1396, 01:09 صبح
ضمن تشکر از شما.
حالا اگه بخوایم به جای Id که DataGrid نشون میده بریم از یه جدول دیگه مثلا Name برابر اون Id رو پیدا کنیم و بجای Id در DataGrid نمایش بدیم، باید پکار کنیم ؟ منظورم نحوه دسترسی پویا به مقدار نمایش داده شده در هر سطر DataGrid و تغییر اوون هست. لطفا راهنمایی کنید.

shahryari
سه شنبه 13 تیر 1396, 10:10 صبح
ضمن تشکر از شما.
حالا اگه بخوایم به جای Id که DataGrid نشون میده بریم از یه جدول دیگه مثلا Name برابر اون Id رو پیدا کنیم و بجای Id در DataGrid نمایش بدیم، باید پکار کنیم ؟ منظورم نحوه دسترسی پویا به مقدار نمایش داده شده در هر سطر DataGrid و تغییر اوون هست. لطفا راهنمایی کنید.

مباحث inner join در اسکیو ال و ریلیشن ها اینکارو انجام میده

mojtaba-n
دوشنبه 26 تیر 1396, 23:28 عصر
ضمن تشکر از دوستان
یه سوال دیگه در همین مورد دارم. اگر بخواهیم از محتویات جدول گزارش تهیه کنیم، مقدار عددی تاریخ را چطوری به فرمت رشته ای تاریخ که شامل کاراکتر "/" هست تبدیل کنیم. لازم به ذکر است که از StimulReport استفاده می کنم.

رامین مرادی
سه شنبه 27 تیر 1396, 09:02 صبح
شما میتونی با تابع این کار رو بکنی

public string converttodate(int date)
{
string result = date.ToString().Substring(0, 4) + "/" + date.ToString().Substring(4, 2) + "/" + date.ToString().Substring(7, 2);
return result;
}

به این شرط که ورودی شما به صورت مثلا 13960426 باشه. یعنی ماه و روزتون باید دو رقمی باشه

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 27 تیر 1396, 23:02 عصر
ضمن تشکر از دوستان
یه سوال دیگه در همین مورد دارم. اگر بخواهیم از محتویات جدول گزارش تهیه کنیم، مقدار عددی تاریخ را چطوری به فرمت رشته ای تاریخ که شامل کاراکتر "/" هست تبدیل کنیم. لازم به ذکر است که از StimulReport استفاده می کنم.

خاصیت Text Format سلول مورد نظر را روی Custome و مقدار Format Mask را روی همان فرمتی که shahryari (http://barnamenevis.org/member.php?246498-shahryari) گفتند تنظیم کنید.

پ.ن:
هر تاپیک یک سوال پرسیده شود.