PDA

View Full Version : حرفه ای: مسیریابی نصب کامپوننت ها در Visual Studio2017 ToolBox

BAHAR1394
دوشنبه 12 تیر 1396, 11:55 صبح
سلام دوستان
در نسخه های قبلی از ویژوال استودیو کامپوننت هایی که دستی و یا توسط ستاپ آنها را نصب میکردیم مسیرهای مشخصی را در رجیستری ویندوز با آدرس دهیهای مربوط بخود ثبت میکرد که دست برنامه نویسان برای کارهای مختلف در این زمینه باز بود.
ولی متاسفانه کامپوننت هایی که در ویژوال استودیوی نسخه 2017 نصب می کنیم (چه بصورت دستی ویا توسط نصاب آنها مثل مجموعه کامپوننت های دوو اکسپرس و یا تلریک)، به هیچ عنوان در رجیستری ثبت نمیشوند. من اومدم با یک نرم افزار مخصوص مجموعه کامپوننت های دوو اکسپرس رو برای VS2017 توسط Trace کردن اون نرم افزار نصب کردم و کلیه مراحل نصب رو در غالب یک فایل متنی طولانی دریافت کردم ولی متاسفانه تمام آدرس های ثبت شده روی هارد دیسک و رجیستری رو دونه به دونه پیگیری کردم و هنوز به آدرس محل نصب کامپوننت ها در نسخه 2017 دسترسی پیدا نکردم.

هدف چیست؟
فرض کنید کامپوننت(هایی) برای فروش به سایر برنامه نویسان تولید کرده اید و چندین نسخه از آنها رو بفروش رسانده اید. این کامپوننت ها توسط ستاپ هم در محل های فیزیکی خاص روی هارد دیسک وهم در رجیستری ثبت می شوند و به محض بالا آمدن نسخه های مختلف VS (البته تاقبل از 2017) در تولباکس ویژوال استودیو در کنار سایر کامپوننت ها (بصورت طبقه بندی شده) در درسترس برنامه نویسان مربوطه قرار میگیرد.
در حال حاضر قابلیت نصب در VS2017 از بنده درخواست شده که متاسفانه نه درسایتهای داخلی و نه سایتهای خارجی مطلب کاربردی و مفیدی در این زمینه پیدا نکردم.

از دوستانیکه از محل و مسیر مربوطه اطلاعی دارند ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنند.
با تشکر.

samiasoft
دوشنبه 12 تیر 1396, 15:32 عصر
درود

نمیدونم روش کار شما برای استخراج تغییرات در رجیستری برای پیدا کردن محل نصب شده کامپونت به چه صورت هست اما یه موردی رو بگم انجام بدین ...شاید نتیجه بگیرید.

روی تولباکس در ویژوال استودیو راست کلیک کرده و گزینه ریست رو بزنید.
خب ما برای شناخت تغییراتی که در یک دوره زمانی در رجیستری اتفاق میفته نیاز به یه نرم افزاری داریم که به اصطلاح ریجستری رو capture کنه.نرم افزار در این زمینه زیاده ولی من بخاطر کم حجم بودن همواره از Thinstall Virtualization Suite (http://s9.picofile.com/file/8299500368/Thinstall_Virtualization_Suite.exe.html) استفاده کردم که میتونید دانلودش کنید.بعد از اجرای نرم افزار یه چند لحظه ای خودش یه اسکن اولیه میکنه سپس بهتون میگه که نصب برنامه ای رو شروع کنید تا کپچر کنم. خب شما در این لحظه ویژوال استودیو رو باز کنید سپس از منوی تولباکس کلیک راست کرده و وارد پنجره اد کردن کامپونت موردنظرتون بشید..سعی کنید یدونه کامپونت رو اد کنید.بعد از اینکه اد کردید و در تولباکس ظاهر شد از ویژوال استودیو خارج بشید. حال در این نرم افزار گزینه موجود رو انتخاب کنید تا تغییرات صورت گرفته رو اسکن کند سپس در اخر کار محلی را برای ذخیره انتخاب کنید.

در پوشه ای که انتخاب کردید خواهید دید چند فایل متنی بنام های CURRENT USER , local machine و... رو خواهید دید.اینارو با نت پد باز کنید سپس دنبال سطری باشید که مسیر کامپونتی که الان در ویژوال استودیو برای کامپونت موردنظر انتخاب کردید رو شامل باشه.

خب ما حالا مسیرشو داریم و میدونیم تغییرات در کدوم شاخه از رجیستری اعمال شده.

پس میتوان با شناخت این مسیر بعد از نصب کامپونت در سیستم موردنظر این مسیر رو هم در سیستم کاربر رجیستر کرد تا کامپونت ها در داخل ویژوال استودیو همواره به نمایش دربیاییند.

البته من به هیچ وجه این کاری که انجام میدید رو دوست ندارم چرا که الان کامپونت های زیادی وجود داره و بخواهید برای همه اینا اینطور کنید خب محیط ویژوال استودیو شلوغ و سنگین میشه...من نظرم اینه برای هرکامپونت یه فایل رجیستری جداگونه درست کنید کاربر هرکدومو دوست داشت اجرا کنه تا در ویژوال استودیو ظاهر بشود بدون رفتن به اد کردن کامپونت.

BAHAR1394
سه شنبه 13 تیر 1396, 17:46 عصر
سلام
ممنونم از راهنمایی شما
ولی بنده با یکی از نرم افزارها دقیقاً اینکار رو کرده بودم یعنی نرم افزار رو اجرا نیکنیم وبعدش توسط بخش مربوطه نرم افزاری را که میخواهیم نصب کنیم به اون داده و موقع نصب، این نرم افزار تمام مسیرها را را برای ما Trace کرده و در یک فایل متنی در اختیار ما قرار میدهد.
مشکل بنده اینه که ToolBox ویژوال استودی 2017 دیگر در رجیستری ثبت و قابل فراخوانی همانند نسخه 2015 و قبل تر از آن نیست.
و از طرفی نیز هیچگونه ردی از مسیر نصب و فراخوانی کامپوننت ها در آن مشاهده نمیشود.

BAHAR1394
پنج شنبه 15 تیر 1396, 10:10 صبح
یعنی هیچ کسی تا حالا با این مورد برخورد نکرده؟:متفکر::متفکر: