PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک عملیات ریاضی روی رکوردهای database

barman.ar16
شنبه 31 تیر 1396, 17:05 عصر
سلام و درود به اساتید عزیز و گرامی
من یک برنامه ای کوچولویی دارم راجع به صندوق که دارم با سی شارپ مینویسم (دیتابیس رو هم sqlite زدم )
توی این برنامه من یک جدول دارم که همیشه حداقل 1000 رکورد داره و شامل ستون های زیر میشه
نام / نام خانوادگی / مبلغ کل وام / مبلغ قسط وام / مبلغ مانده وام
حالا میخوام بوسیله یک دکمه که توی قسمت تنظیمات برنامه گذاشتم هر وقت کلیک شد بیام مقدار موجود توی ستون مبلغ قسط گرفته بشه و از مبلغ کل وام کم بشه و نتیجه توی ستون مبلغ مانده نوشته بشه ...

" به عبارت ساده تر یک رکورد رو در نظر بگیریم اینطوری میشه قسط از کل کم بشه نتیجه نوشته بشه درون مانده "

و این اتفاق روی تمام رکورد های جدول اعمال بشه البته باید یک شرط هم بگذارم و اون هم اینکه اگر درون رکوردی مانده صفر باشه دیگه این عملیات اجرا نشه که فکر کنم بشه از عبارت where !=0 استفاده کرد

ممنون میشم اساتید عزیز راهنمایی کنن

samiasoft
شنبه 31 تیر 1396, 17:28 عصر
درود

ای کاش از دیتابیس اکسس استفاده میکردید و یک ستون از نوع calculated می ساختید تا بطور اتوماتیک روی ستون های موردنظر عملیات رو همواره انجام بده و در ستون مربوطه ذخیره کند.اینطوری دیگه نیاز نبود شما در برنامتون برای انجام این عملیات کدنویسی کنید ک متاسفانه دیتابیس اسکیولایت این امکان رو به ما نمی دهد.

پس بایستی کدنویسی کنید. کد نویسی این هم که راحته نیازی به توضیح فک نکنم باشه؟ مقدار 2 ستون رو از هم کم میکنید !

رامین مرادی
یک شنبه 01 مرداد 1396, 08:41 صبح
چرا میخواید همچین کاری کنید؟ نیازه برای محاسبه مانده کاربر بره رو دکمه ای کلیک کنه بعد اون عملیات صورت بگیره؟ :متعجب:

اینجور موارد رو میتونید هنگام نمایش به کاربر نشون بدید. اون فیلد مانده یه جور نمایشه دیگه. مثلا وقتی گزارش میگیری . محاسبه کنی. یا وقتی تو دیتا گریدی چیزی نشون میدی میتونی محاسبه کنی. البته شایدم یه ایده دیگه ای داری.

barman.ar16
دوشنبه 02 مرداد 1396, 17:02 عصر
ممنون از اساتیدی که لطف کردن و پاسخ دادن ... مشکلم حل شد .
در اولین فرصت توضیحات کامل رو میگذارم تا دوستانی که بعدا ممکنه به این مشکل بربخورن بتونن استفاده کنن