PDA

View Full Version : سوال: ذخیره متن با فرمت خاص در دیتابیس SQL

smsman66
چهارشنبه 04 مرداد 1396, 18:27 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخام یه متن رو با فرمت RTF یا هر فرمت دیگه که ممکن باشه تو دیتابیس SQL به وسیله #C ذخیره کنم جوری که اگر قسمتی از متن بولد یا ایتالیک یا لینک هم بود به همون صورت تو دیتابیس ذخیره شه و موقع بازیابی بتونم با همون شکل ازش استفاده کنم، اولا این کار شدنیه؟ و اگه شدنیه راهش چیه؟
با تشکر

samiasoft
چهارشنبه 04 مرداد 1396, 18:40 عصر
درود

بله این کار انجام شدنی هست اما توصیه میشه شما فایلتون رو کنار دیتابیس ذخیره کنید و فقط ادرس فایل رو داخل دیتابیس ذخیره کنید.چرا که اینطوری حجم دیتابیس هم زیاد نمیشه

به هرحال اگر خواستید اینکارو انجام بدید میتوانید یک ریچ تکست باکس روی فرم قرار بدید....سپس بعد از نوشتن متن و تنظیم ارایش اون در پایان خروجی RTF اون رو در دیتابیس ذخیره کنین

محمد آشتیانی
پنج شنبه 05 مرداد 1396, 13:55 عصر
سلام

بله این کار انجام شدنی هست اما توصیه میشه شما فایلتون رو کنار دیتابیس ذخیره کنید و فقط ادرس فایل رو داخل دیتابیس ذخیره کنید.چرا که اینطوری حجم دیتابیس هم زیاد نمیشه

چرا دقیقا؟ پس دیتابیس کارش چیه به نظرتون؟ اگر تکست هم نخواهید داخلش سیو کنید

با سلام خدمت دوستان
من میخام یه متن رو با فرمت RTF یا هر فرمت دیگه که ممکن باشه تو دیتابیس SQL به وسیله #C ذخیره کنم جوری که اگر قسمتی از متن بولد یا ایتالیک یا لینک هم بود به همون صورت تو دیتابیس ذخیره شه و موقع بازیابی بتونم با همون شکل ازش استفاده کنم، اولا این کار شدنیه؟ و اگه شدنیه راهش چیه؟
با تشکر

کافیه موقع ذخیره ، مقدار RichTextBox رو به این صورت بگیرید و ذخیره کنید
richTextBox1.Rtf

مثلا مقدار رو داخل یک SqlCommand.Parameter میریزید
sqlCmd.Parameters.AddWithValue("@stringColumn", richTextBox1.Rtf);

موقع خوندن از دیتابیس هم مقدار رو به این شکل داخل richTextBox لود کنید
richTextBox2.Rtf = مقداری که از دیتابیس خوندید

smsman66
شنبه 07 مرداد 1396, 11:07 صبح
بابت راهنمایی از همه دوستان ممنونم!

medy55
پنج شنبه 20 مهر 1396, 13:38 عصر
من با ذخیره و بازیابی متن
RichTextBox مشکل دارم سورس یا کدی که با توضیحات باشه ندارین کمکم کنید......من کاملا مبتدی ام

رامین مرادی
شنبه 22 مهر 1396, 08:12 صبح
شما باید خاصیت richTextBox1.Rtf را در دیتا بیس ذخیره کنید. و همچنین موقع بازیابی باز مقدار واکشی شده رو به richTextBox1.Rtf بدید.
میتونید نوع فیلد دیتا بیس رو هم متنی در نظر بگیرید

HamidNch
یک شنبه 19 خرداد 1398, 14:26 عصر
سلام.
تصور کنید که قراره یک برنامه یادداشت روزانه قراره نوشته بشه که در هر روز متنی با فرمت خاص خودش داره ذخیره میشه.اگه به ازای هر روز یک فایل ایجاد بشه هم زیاد جالب نیست! به نظر شما بهترین روش برای انجام چنین پروژه ای چی میتونه باشه.
رامین مرادی
دوشنبه 20 خرداد 1398, 12:47 عصر
سلام.
تصور کنید که قراره یک برنامه یادداشت روزانه قراره نوشته بشه که در هر روز متنی با فرمت خاص خودش داره ذخیره میشه.اگه به ازای هر روز یک فایل ایجاد بشه هم زیاد جالب نیست! به نظر شما بهترین روش برای انجام چنین پروژه ای چی میتونه باشه.
استفاده از همون دیتابیس و ذخیره متن. اگه ریچ تکست استفاد کنید میتونید با همون فرمت موجود ذخیره و بعدا بازیابی کنید.