PDA

View Full Version : راهنمائی برای برنامه محاسباتی به همراه بانک SQL تحت شبکه

sldvhlds
شنبه 14 مرداد 1396, 20:53 عصر
دوستان سلام
یک برنامه با #c دارم که یک سری داده رو از کاربران میگیره(با استفاده از چند تا تکست باکس) و یکسری عملیات محاسباتی ساده روی داده ها انجام میده ونتیجه محاسبات رو در یک دیتابیس SQL که تحت یک شبکه داخلی کار میکنه ذخیره میکنه داده های وارد شده توسط کاربرباید بایکسری از مقادیر وضرایبی که هرروز درحال تغییر هستند ترکیب بشه (مثلا جمع ضرب تفریق) ضرایب ونحوه محاسبه نباید در معرض دید کاربر باشه یا کاربر بتونه اونها رو تغییر بده کاری که من کردم اینه که یک تیبل توی سرور ایجاد کردم و ضرایب توسط کاربر مدیر وارد اون تیبل میشه وهروقت کلاینتها وارد شدند این ضرایب به یکسری تکست باکس مخفی شده منتقل میشن ودر برنامه سمت کاربر محاسبات انجام میشه ونتیجه در سرور ذخیره میشه خواهشی که ازدوستان دارم اینکه توضیح بدید این روشی که برای انجام کار پیاده کردم درسته یا نه واگه درست نیست روش صحیح کار رو بفرمائید ضمنا محاسباتی که سمت کلاینت انجام میشه اونقدر سنگین وپیچیده نیست نهایت ضرب وتقسیم 5تا عدد باهم ضمنا اگه درمورد این وب سرویس توضیحات کاملتری بفرمائید ممنونمیشم توضیحاتی در سطح سواد زیردیپلم ما ممنون

RIG000
شنبه 14 مرداد 1396, 21:18 عصر
@sldvhlds (http://barnamenevis.org/member.php?279358-sldvhlds)

عزیز توضیحات شما به طور پراکنده هست . اما چیزی که من متوجه شدم اینه که شما دیتاهایی که در جدولی به عنوان اطلاعات پایه ای ذخیره شده اما ممکن هست هر لحظه تغییر بکنه. که اگر شما فرض بگیرید این دیتاای ثابت ر تغییر دادید و به سمت کاربران ارسال کردید و به طور مخفی هست! در نظر بگیر عدد ۱ به طور مثال ارسال شده و حالا عدد ۱ تحویل کاربر هست اما در همون لحظه کاربر مدیر دیتا های دیتا های اصلی رو تغییر میده! و عدد میشه ۲ ولی هنوز عدد ۱ در دست کاربران هست و محاسبات بر اساس عدد ۱ اجام میشه اما زمانی اطلاعات از سمت کاربر ارسال میشه جهت ثبت که در اون لحظه مقدار در ارزش ۲ هستش . با این حال من ترجیح میدم شما اعدادی رو که باید با این دیتاهای پایه ای ادغام بشن رو به سمت وب سرویس بفرستید و در لایه بیزینس پروژه این تغییرات رو خودتون اعمال کنید و به همراه یوزر مربوطه در جدول مورد نیاز ثبت کنید. چون اطلاعات پایه ای شما وقتی به سمت کلاینت ارسال بشه هم با در هر صورت در سمت وب سرویس صحت دیتا های مربوطه رو تایید کنید و یا به عبارتی بررسی کنید .

sldvhlds
شنبه 14 مرداد 1396, 21:26 عصر
سلام و ممنون از پاسخ گوئی دوستان تیبل پارامترها وقتی اپدیت میشه که هیچ کاربری لاگین نکرده برای همین بحث تداخل پیش نمیاد

رامین مرادی
یک شنبه 15 مرداد 1396, 09:09 صبح
خب چرا یه بار ضرایب رو میفرستی برای کلاینت و و عملیاتو انجام میدی دوباره نتیجه رو برمیگردونی!!!بجای ارسال و دریافت. بیا یه پروسیجر بنویس که عدد ها به صورت پارامتر برا سرور ارسال بشه . و سرور عملیات رو انجام بده و ذخیره کنه. (البته اونجوری که من متوجه شدم این راهو پیشنهاد دادم)

sldvhlds
دوشنبه 16 مرداد 1396, 17:01 عصر
خب چرا یه بار ضرایب رو میفرستی برای کلاینت و و عملیاتو انجام میدی دوباره نتیجه رو برمیگردونی!!!بجای ارسال و دریافت. بیا یه پروسیجر بنویس که عدد ها به صورت پارامتر برا سرور ارسال بشه . و سرور عملیات رو انجام بده و ذخیره کنه. (البته اونجوری که من متوجه شدم این راهو پیشنهاد دادم)
سلام دوست عزیز اگه لطف کنید کمی عملیاتی تر توضیح بفرمائید ممنون میشم بنده هم در زمینه #C و هم در زمینه SQLServer کاملا مبتدی هستم ممنون

رامین مرادی
سه شنبه 17 مرداد 1396, 09:55 صبح
تو اس کیو ال سرور میشه دستورات اس کیو ال رو نوشت و به صورت پروسیجر ذخیره کرد تا اجرا بشن. دقیقا عین تابع که توی سی شارپ مینویسی. این پروسیجر میتونه هم ورودی داشته باشه هم خروجی. حالا ورودی های شما اعدادی هست که کاربر وارد کرده . شما اون عدد رو میفرستی به پروسیجر. و پروسیجر خودش ضرایب رو از جدول میخونه و عملیات رو انجام میده و در نهایت مقدار بدست آمده رو ذخیره میکنه. به نظر من این روش هم سرعت اجراش خوبه . هم راحتتره. نیازی نیست داده هاتون رو توی شبکه منتقل کنید. فقط یک بار مقادیر کاربر رو به سرور پاس میدید. برا این موضوع بهتره کلمه پروسیجر رو توی همین انجمن سرچ کنید