PDA

View Full Version : سوال: سوال درمورد Report Viewer

Sedaghat11021377
جمعه 24 شهریور 1396, 17:59 عصر
سلام دوستان...چیزی تا آخر شهریور نمونده و پروژه منم آخراشه...
من اصلاً تو کار با crystal report زمینه ای ندارم...report viewr هم همینطور...به دلیل اینکه ترم تابستونیمم آخراشه، دیگه نمیتونم دنبال یه آموزش کلی در مورد گزارشگیری برم...
اما امروز که این تاپیک رو ایجاد کردم، یه چیزایی در مورد کار با ریپورت ویور خوندم و تونستم یکم باهاش کار کنم..
حالا سوال من اینجاست که چطوری میشه نتیجه جستجو و فیلتری که روی جدول data gride view روی یک فرم انجام گرفته رو برد توی یه report viewer داخل همون فرم ؟
(امیدوارم سوالم مشکل نداشته باشه):متفکر:

Mahmoud.Afrad
جمعه 24 شهریور 1396, 22:10 عصر
بستگی داره چطور عمل فیلتر را انجام میدید. کد بزارید.

علی فتحی
شنبه 25 شهریور 1396, 20:14 عصر
DataTable dt = new DataTable("itemstable");
for(int i=0; i<itemDataGridView.ColumnCount; i++)
{
dt.Columns.Add(itemDataGridView.Columns[i].Name,typeof(System.String));
}

DataRow myrow ;
int icols = itemDataGridView.Columns.Count;
foreach (DataGridViewRow drow in this.itemDataGridView.Rows)
{
myrow = dt.NewRow();
for (int i = 0; i <= icols - 1; i++)
{

myrow[i] = drow.Cells[i].Value;
}
dt.Rows.Add(myrow);
}

dt.WriteXml("items.xml");

Sedaghat11021377
چهارشنبه 29 شهریور 1396, 22:22 عصر
یه سوالی هم دارم که در واقع مربوط به sql server میشه، ولی مطمئناً خیلی ها پاسخشو میدونن...
ستونی رو قرار میدیم که به طور خودکار با درج رکورد جدید، یه واحد یه واحد بالا بره و seed هم روی 1 هست...
میخوام اینطور کار کنه که وقتی به فرض اومدم رکورد شماره 1 رو پاک کردم و رکورد بعدی جای رکورد پاک شده اومد، بازم رکوردی با شماره 1 باشه، نه اینکه شماره خودش رو داشته باشه...
چیکار باید بکنم؟

رامین مرادی
پنج شنبه 30 شهریور 1396, 08:46 صبح
یه سوالی هم دارم که در واقع مربوط به sql server میشه، ولی مطمئناً خیلی ها پاسخشو میدونن...
ستونی رو قرار میدیم که به طور خودکار با درج رکورد جدید، یه واحد یه واحد بالا بره و seed هم روی 1 هست...
میخوام اینطور کار کنه که وقتی به فرض اومدم رکورد شماره 1 رو پاک کردم و رکورد بعدی جای رکورد پاک شده اومد، بازم رکوردی با شماره 1 باشه، نه اینکه شماره خودش رو داشته باشه...
چیکار باید بکنم؟
این کار نشدنیه. مگه اینکه خودتون یه ستون شماره داشته باشید و بررسی کنید و آخرین مقدارشو بدست بیاریدو بهش اضافه کنید و بقیه موارد....