PDA

View Full Version : SQL, Installshield

mahak_f
شنبه 22 مهر 1385, 10:18 صبح
با سلام. چند بار دیگه این مشکل رو مطرح کردم. میخوام با Install Shield برای برنامه ای که با VB 6 و SQL 2000 و Crystal report 10 نوشتم یه Set Up بسازم. بماند که اصلا موفق به مشخص کردن اینکه ازبانک و SQL 2000 یا Crystal report استفاده میکنم نشدم. بعد ازهر بار که با Install Shield کار میکنم و سعی در ساختن Set Up دارم بانکهام در برنامه Enterprise Manager پاک میشن و من مجبور به نصب دوباره SQL 2000 و Attach کردن بانکهام میشم.

yasak5
شنبه 22 مهر 1385, 10:31 صبح
سلام،
نسخه موجود در اینستال شیلد (نسخه MSDE 2000) در صورتی که روی سیستمی که از قبل یه ورژن دیگه از MS SQL Server روش هست نصب بشه احتمالا مشکلاتی رو به وجود خواهد آورد. بهتره برای تست برنامه نصب، از یه سیستم دیگه استفاده کنی.

mahak_f
شنبه 22 مهر 1385, 12:12 عصر
سلام،
نسخه موجود در اینستال شیلد (نسخه MSDE 2000) در صورتی که روی سیستمی که از قبل یه ورژن دیگه از MS SQL Server روش هست نصب بشه احتمالا مشکلاتی رو به وجود خواهد آورد. بهتره برای تست برنامه نصب، از یه سیستم دیگه استفاده کنی.

متوجه نشدم منظورت اینه که برا نصب نسخه setup ای که ساختم از یه سیستم دیگه استفاده کنم؟ اما مشکل من قبل از درست کردن فایل setup اتفاق می یوفته. من اصلا به اون مرحله نمی رسم....

mahak_f
شنبه 22 مهر 1385, 12:17 عصر
حالا یه سوال دیگه. من باید فایلی که حاوی مثلا فرمهای گزارش برنامم هست و با Crystal report 10 نوشتمشون رو در حین ساخت برا سیستم register کنم یا این کار فقط برای .dll ها و فایلهای سیستمی لازمه؟

yasak5
شنبه 22 مهر 1385, 12:29 عصر
سلام،

متوجه نشدم منظورت اینه که برا نصب نسخه setup ای که ساختم از یه سیستم دیگه استفاده کنم؟ اما مشکل من قبل از درست کردن فایل setup اتفاق می یوفته. من اصلا به اون مرحله نمی رسم....

عجیبه ! منطقا موقع کار کردن با install shield مشکلی با سیستمی که روش SQL Server نصب باشه پیش نمیاد. از چه نسخه install shield استفاده می کنی؟

حالا یه سوال دیگه. من باید فایلی که حاوی مثلا فرمهای گزارش برنامم هست و با Crystal report 10 نوشتمشون رو در حین ساخت برا سیستم register کنم یا این کار فقط برای .dll ها و فایلهای سیستمی لازمه؟

تا جایی که می دونم فقط احتیاج هست module مربوط به crystal report 10 رو در install shield و فایل های setup جا بدی و احتیاج به register کردن خود گزارش ها نیست. اما dll های مربوط به خوده crystal report باید کپی و ثبت بشن (که با انتخاب کردن crystal report module توی install shield این اتفاق بعد از نصب خواهد افتاد)

mahak_f
شنبه 22 مهر 1385, 14:13 عصر
با اینکه از Installshield 12 استفاده میکنم اما تو لیست ماژولهاش Crystall 8.5 رو داره. اونو هم وقتی انتخاب میکنم پیغام میده که باید از اینترنت download کنی و در نهایت error میده. توی برنامم هم از Crystall 10 استفاده کردم. ایراد از چیه؟ این اتفاق درباره ماژول MSDE هم می یوفته. بنابراین من نمیتونم Sql رو هم در setup وارد کنم....

yasak5
شنبه 22 مهر 1385, 15:40 عصر
سلام،
احتمالا ماژول های MSDE و Crystal Report رو موقع نصب Install Shield انتخاب نکردی و فقط اسموشن توی Install Shield هست و خوده ماژول ها نیست. احتمالا برای همین سعی می کنه که به اینترنت وصل بشه تا آخرین نسخه اون ماژول رو download کنه.
یه بار دیگه setup خوده install shield رو اجرا کن ببین اون ماژول ها نصب شدن یا نه.

در مورد آخرین نسخه ماژول Crystall Report هم یه سر به سایت خود install shield بزن، احتمالا نسخه 10 کریستال رپورت اونجا برای download باید باشه. اگه نبود توی google ببین چیزی پیدا می کنی

mahak_f
دوشنبه 24 مهر 1385, 13:05 عصر
یه CD دیگه برا نصب اینستال شیلد پیدا کردم. 2 تا CD بودش و تمام کامپوننت ها رو همراه خودش داشت. الان مشکل تقاضای نصب از روی اینترنت حل شد.
حالا یه چیز دیگه. موقع نصب setup ای که از برنامه ساختم با اینکه MSDE رو هم برا نصب انتخاب کردم اما همون اول خطا گرفت که نمی تونه این رو نصب کنه. کسی میدونه چرا؟

yasak5
دوشنبه 24 مهر 1385, 13:11 عصر
سلام،

حالا یه چیز دیگه. موقع نصب setup ای که از برنامه ساختم با اینکه MSDE رو هم برا نصب انتخاب کردم اما همون اول خطا گرفت که نمی تونه این رو نصب کنه. کسی میدونه چرا؟

پیغام کی می ده رو کامل بنویس...

mahak_f
دوشنبه 24 مهر 1385, 23:29 عصر
میگه که برا نصب باید از یه پسورد strong برا امنیت استفاده کنم. در حالیکه من همه جا بانکا و سرور رو بدون پسورد استفاده کردم...
ازتوجهت ممنونم.

yasak5
دوشنبه 24 مهر 1385, 23:39 عصر
سلام،

میگه که برا نصب باید از یه پسورد strong برا امنیت استفاده کنم. در حالیکه من همه جا بانکا و سرور رو بدون پسورد استفاده کردم...
ازتوجهت ممنونم.
نسخه جدید MSDE برای نصب حتما احتیاج به پسورد strong داره و مثل نسخه enterprise و یا سایر نسخه ها نیست که با پسورد خالی برای sa بشه نصبش کرد.

mahak_f
سه شنبه 25 مهر 1385, 11:26 صبح
سلام،

نسخه جدید MSDE برای نصب حتما احتیاج به پسورد strong داره و مثل نسخه enterprise و یا سایر نسخه ها نیست که با پسورد خالی برای sa بشه نصبش کرد.

یعنی چه کار کنم؟ بانکهایی که ساختم هیچ کدوم پسورد ندارن. همه ساختار برنامم عوض میشه (منظورم روش اتصال به بانکهاست)
میشه توضیح بدی؟

mahak_f
سه شنبه 25 مهر 1385, 11:31 صبح
این نرم افزار رو چه جوری می تونم دانلود کنم
link plz

اگه منظورت MSDE (برای پکیج Installshield و کار کردن با این نرم افزارهستش) که میتونی از توی سایت macrovision نسخه های کاملی ازش رو که هر کدوم 220-300 مگابایته رو download کنی. وگرنه که میتونی CD کامل Installshield رو که اینا رو همراهش داره رو بخری. پکیج کامل Installshield دو تا CD هست. من خریدمش.

amirsadeghi
سه شنبه 25 مهر 1385, 20:31 عصر
خوب اگه میشه بگین مال کدوم شرکته یا اگه عکس از جلدش دارین بزارین ممنون میشم

mahak_f
سه شنبه 25 مهر 1385, 23:17 عصر
Setup برنامم رو با 4 تا warning و 0 تا errorساختم. هرچند وقتی اجراش میکنم همون مرحله اول خطا میده که نمیتونه MSDE رو نصب کنه.
میخوام درباره warning ها یپرسم. شماره warning که 5061- هست. توی help خود Installshield در توضیح این warning نوشته : The specified filename already exists. و به عنوان راه حل گفته :
Use the component's Source Location property to prevent this warning.
اول که منظورش از Source Location رو نفهمیدم. توی help اش در این مورد نوشته:
The Source Location property names a subfolder where this component's files will be stored in the source disk images, if the component's files are not compressed. The component's files will be copied to this subfolder in your release image.

This property does not require a value, and in most cases, can be left blank. If you enter a value, it must be a valid Windows folder name.

One instance where the Source Location property could be used is when you are creating a setup containing more than one language. In this scenario, you can have multiple files with the same name. You can create a component for each language and set the Source Location property for each one. With the Source Location property set, any file with the same name can be copied onto the disk in two different locations, without the risk of being overwritten.

For example, create two components called German and English. For the first component, set the Source Location property to GermanVersion. For the second, set the Source Location property to EnglishVersion. Create two files called Test.txt, giving them slightly different contents.Assign each file to a component.

When you build your setup with uncompressed files, two separate folders on the disk images will be created, one called GermanVersion and one called EnglishVersion. Separate versions of Test.txt will be copied to each of these folders, but neither copy will be overwritten

در نهایت اینکه متوجه نشدم چکارش کنم. در ضمن از module هایی که چند زبان براش بود اصلا استفاده نکردم...

yasak5
سه شنبه 25 مهر 1385, 23:31 عصر
سلام،
فکر نمی کنم نصب نشدن MSDE به این ربطی داشته باشه. می تونی error دقیقی که باعث نصب نشدن MSDE می شه رو بگی؟

mahak_f
چهارشنبه 26 مهر 1385, 09:45 صبح
سلام،
فکر نمی کنم نصب نشدن MSDE به این ربطی داشته باشه. می تونی error دقیقی که باعث نصب نشدن MSDE می شه رو بگی؟
نه ببین تو این سوالم فقط میخوام معنی این warnning رو و راه حلش رو پیدا کنم. همون جوری که گفتی ربطی به نصب MSDE نداره.
--------------------

خوب اگه میشه بگین مال کدوم شرکته یا اگه عکس از جلدش دارین بزارین ممنون میشم
لینکش برا داتلود از سایت macrovision:
http://www.macrovision.com/downloads/index.shtml
http://www.macrovision.com/downloads/search/index.jsp?pm=ISW

mahak_f
چهارشنبه 26 مهر 1385, 10:40 صبح
اینم اون error مربوط به نصب MSDE :
A storng SA password is required for security reasons.Please use SAPWD switch to supply the same.Refer to readme for more details.setup will now exit.

mansoor_csharp
چهارشنبه 26 مهر 1385, 13:15 عصر
سلام
آقا من هم دقیقاً همین error آخری درباره strong Password را دارم
میشه بگین چه طور میشه این مشکل را حل کرد؟؟؟؟؟
ممنون

mahak_f
پنج شنبه 27 مهر 1385, 07:14 صبح
وقت نصب setup ای که با Installshield ساختم به تکراری بودن اسم بانکها در دیتابیس ها error داد و بقیه نصب کنسل شد. البته برا import کردن دیتابیس و جدولاش Installshield ایرادی مگرفت. این واقعا قانونشه؟ مثلا من دوتا دیتابیس در برنامم دارم که توی هر دوش یه table با اسم مثلا mission ساختم. این باعث مشکل میشه؟ (که شده الان) !
یعنی من باید از اسم های یکتا برا جدولهام استفاده کنم هرچند که توی دو تا دیتابیس مختلف قرار دارند؟

yasak5
پنج شنبه 27 مهر 1385, 09:08 صبح
سلام،

تکراری بودن اسم بانکها

اگه منظورت از "بانک" دیتابیس هست که خوب طبیعتا نمی تونی 2 تا دیتابیس با یک نام داشته باشی... همیشه بعد از گرفتن error اگه پیغامی که error داده رو هم با نوشته هات پست کنی اینجا، راحت تر می شه مشکل رو پیدا کرد.

یعنی من باید از اسم های یکتا برا جدولهام استفاده کنم هرچند که توی دو تا دیتابیس مختلف قرار دارند؟

نه. اسم اشیا فقط در یک دیتابیس باید یکتا باشن، نه در کل سرور. در نتیجه می تونی 2 تا جدول هم نام توی 2 تا دیتابیس مختلف داشته باشی.

mahak_f
پنج شنبه 27 مهر 1385, 23:01 عصر
در باره error پسورد کمکی نمیکنی؟

yasak5
پنج شنبه 27 مهر 1385, 23:58 عصر
سلام،
راستش الان Install Shield رو روی سیستمم نصب ندارم، CDیش رو هم ندارم الان که نصب کنم و ببینم چجوری می شه مشکل رو حل کرد.
اما همونطوز که تو یکی از پیغام های قبلی گفته بود، باید از دستور SAPWD برای تنظیم کردن یه پسورد موقع نصب استفاده کنی. توی command line که ایتجوری ازش استفاده می شه :
Setup.exe SAPWD="somepassword"
(که setup.exe اسم فایل نصبی MSDE هست)

دقیق یادم نیست که توی install shield هم command نوشته می شه برای نصب MSDE یا نه. اگه command وجود داشته باشه که باید توی script های install shield که عملیات نصب رو به عهده دارن متن command رو به متن بالا تغییر بدی. مقاله زیر هم شاید بتونه بیشتر کمکت کنه :
http://www.codeproject.com/database/ConfigureMSDE.asp

اگه install shield از یک محیط visual برای تنظیم نصب MS (http://www.matchlovers.com)DE استفاده می کنه و اونجا می شه پارامترهای نصب MSDE رو مشخص کرد، که خوب طبیتا اونجا باید پارامتر SAPWD و پسورد دلخواهت رو تنظیم کنی.

mahak_f
یک شنبه 07 آبان 1385, 10:30 صبح
دوست عزیز براین نصب MSDE باید پارامترهای setup.ini رو تو کامپیوترم تنظیم کنم و برنامه رو این جوری با Installshield بیلد کنم؟ یا تنظیمات باید تو خود Installshield انجان شه؟ اخه من commandLine برا همچین کاری تو Installshield ندیدم....
حالا یه سوال دیگه اینکه : برا attach کردن بانکهای برنامم به SQL چکار باید کنم؟ چجوری باید از Store Procedure مربوط به این کار استفاده کنم؟ یعنی این SP رو کجا باید قرار بدم که فقط بعد از نصب برنامه یکبار این کار انجام شه؟