PDA

View Full Version : درخواست کمک در مورد خطای دیتا ست

aidin2345
جمعه 19 آبان 1396, 00:44 صبح
با سلام
دوستان جدیدا یه مشکلی در مورد دیتا ست برام پیش اومده و نمیدونم علتش چیه و راه حلش هم چیه
من از دیتای اکسس توی یکی از برنامه هام استفاده کردم و یه چند تا فیلد جدید به دیتا اضافه کردم
و موقعی که از منوی دیتا سورس میخوام اون ابچکت ها رو اضافه کنم پنجره choose data set editor رو باز میکنه و دو تا رادیو باکس با عنوان
edit in dataset designer
continue with wizard
رو میاره . که من از طریق ویزارد میرم . اما متاسفانه اون تیبلی که فقط یه ابجکت بهش اضافه کردم رو
کل تیبل علامت تیک نداره
وقتی هم که تیک تیبل مورد نظر را میزنم برای مثل مثل زیر میشه
mesal-> mesal1
میکنه و به دیتا ست یه تیبل دیگه اضافه میکنه

مشکل حل که نمیشه تازه وقتی دوباره میخوام نگاه کنم ببینم از دیتا سورس باز اد شده یا نه میبینم باز تیک اون فیلد کلا برداشته شده و وقتی از طریق
continue with wizard
میرم دوباره یکی دیگه توی دیتا ست اضافه میکنه و اینبار چون mesal1
هستش مینویسه
mesal-> mesal2

موقع ذخیره هم خطا میده
تصویر 1

و به یه کالوم موبایل که توی یکی از تیبل هام دارم ایراد میگیره و مینویسه

Return CType(Me(Me.tableSETING.mobilColၵmn),Integer)
و البته این مشکل با تایپ u به جای @ که در غلط املایی Colၵmn هست به Columnحل میشه

به صورت دستی میام برخی تغییرات را روی دیتا ست میدم که اونوقت هم خطای تصویر 3 رو میده
دوستان ممنون میشم هم علت و هم راه حل مشکل رو بگن147017147018147019

hamidrezax1
جمعه 19 آبان 1396, 13:17 عصر
دوست عزیز.
اول از همه زمانی که مثلا یک فیلد به دیتاتون اضافه کردین بیاین و اون رو توی دیتا ستتون اضافه کنید بعد بیاید و دیتاگرید و بایندینسورس و تیبل اداپتوری رو که در فرم قرار دادین حذف کنید و مجددا به فرم اضافه کنید.بنظر من برای اینکه مشکلتون حل بشه اونها رو از فرم حذف و دیتاست و دیتاگرید و بایندینسورس جدید رو دوباره اد کنید تاارور نده

aidin2345
جمعه 19 آبان 1396, 16:32 عصر
بعد خطا همون کار. رو کردم ولی متاسفانه باز هم خطا میده

اونجور که مشخصه مشکل از دیتا ست هستش
و اگه توی دیتا ست تغییرات بدم کل پروژه میریزه به هم

hamidrezax1
جمعه 19 آبان 1396, 20:28 عصر
نه دوست من شما باید برید خطاها رو کامنت بزارید و مجددا موارد فوق اجرا کنید لازم به ذکره که حتما یکبار پروژتون کلین و ریبیلد کنین

aidin2345
جمعه 19 آبان 1396, 21:53 عصر
منم بعد خطا همین کار. را میکنم
اما وقت اجرا گیر میده

hamidrezax1
شنبه 20 آبان 1396, 05:15 صبح
متاسفانه اینجوری به نظر من نمیشه کاری کرد.چون توضیحات به صورت کلی هست.اگر خواستین پروژتون. آپلود کنید تا دوستان کمک کنند.

aidin2345
شنبه 20 آبان 1396, 22:35 عصر
دوست عزیز مرسی از بابت کمک و توجهت
متاسفانه پروژه ام یه پروژه سنگینه که تجزیه و تحلیلش زمانگیره و بالای 200 مگ و بالای120 فرم داره

aidin2345
چهارشنبه 24 آبان 1396, 10:14 صبح
با سلام
دوستان پس از کلي کلنجار رفتن نهايتا خودم حلش کردم . و چون ديدم کسي نتونست کمکي بکنه .خودم دست به کار شدم و گفتم که اين تجربه و علتش رو با دوستان در ميان بزارم . شايد يه روز و روزگاري به درد کسي خورد . من توي ديتا ست دو تا تيبل آداپتور به صورت دستي اضافه کرده بودم . که موقع استفاده از ويزارد منوي ديتا سورس پنجره choose data set editor رو باز ميکرد .
علتش همون دو تا تيبل آدابتوري بودن که به صورت دستي اضافه کرده بودم . از ديتا سورس تيک همه رو برداشتم ( حذفشون کردم ) . و اون دو تا تيبل موندن . اونا رو هم دستي از ديتا ست پاک کردم و از نو و از طريق ويزارد ديتا سورس تيک همه رو زدم و از نوع کواري هاي هر تيبل رو اضافه کردم . درسته زمان بر شد و از نوع کل کواري هايي که ساخته بودم رو تعريف کردم . اما در نهايت حل شد .