PDA

View Full Version : سوال: کمک در راه اندازی یک پروژه ویندوزی / اندرویدی

barman.ar16
شنبه 27 آبان 1396, 18:52 عصر
سلام به همه دوستان و اساتید عزیز

قبل از هر چیزی بگم که سوالم کلی هست اما گفتم اینجا بپرسم تا دوستانی که توی این زمینه اطلاعاتی دارن راهنمایی کنن تا برای امثال من که ابتدای راهیم یک کلاس درس بشه و برای دیگران هم انشاءالله مفید واقع بشه

من نزدیک به یکسال و نیم هست که سی شارپ رو شروع کردم و بعدش هم اندروید و زبان جاوا و در هر دو زمینه نرم افزارها و اپ های آفلاین جالبی رو نوشتم که تعدادشون کم هم نیست
توی سی شارپ یه متد رو در نظر گرفتم و تابحال پیش رفتم و اون هم اینکه همیشه با دیتابیس sqlite کار کردم (به علت قابل حمل شدن برنامه و عدم نیاز به نصب برنامه های جانبی) و گزارش گیری رو هم با استیمول سافت انجام دادم

پروژه های خوبی رو هم در سطح آموزش و پرورش نوشتم که هم اکنون روی بیش از 50 مدرسه و چند اداره دارند کار می کنن (البته شاید بپرسید چطوری : باید بگم چون خودم فرهنگی هستم راحتتر موفق شدم کار بگیرم و انجام بدم)
خب شاید بگید گفتن این موارد چه نیازی هست و جواب من اینه که خواستم یه آگاهی از خودم بهتون بدم و به این نکته اشاره کنم که خیلی علاقه مند هستم و با توجه به روحیه بلندپروازانه ای که دارم دوست کارهای جدید رو تجربه کنم
این رو گفتم تا برسم به سوالم

بواسطه ی یک دوست من یک پروژه ای رو دارم قبول می کنم که چند تا تجربه ی جدید و متفاوت درونش هست

به این شکل توضیح میدم که :
این پروژه برای یک انجمن ورزشی فعال در سطح کشور هست که تقریبا 100 هزار مخاطب یا به عبارت بهتر ورزشکار داره
من قراره یک نرم افزار سی شارپی برای این انجمن و روی سیستم اصلیشون توی اداره مرکزی بنویسم که کارهایی مثل بانک اطلاعاتی جامع همراه با گزارش گیری های مختلف رو انجام بده که توی این مساله تقریبا هیچ مشکلی ندارم
دوم قراره یک سیستم مکاتبه ی اداری بین اداره مرکزی و دیگر ادارات مستقر در سطح کشور رو پیاده سازی کنم که از اونجایی که من نحوه پیاده سازی اتوماسیون رو بلد نیستم و اگر هم بخوام یاد بگیرم زمان بر هست و باعث میشه کار رو از دست بدم یه چیزی شبیه اتوماسیون رو میخوام پیاده سازی کنم به این شکل که با همین نرم افزار ویندوزی که توی اداره مرکزی هست کار ارسال نامه های اداری رو از طریق یه هاست و از طریق متد وب سرویس انجام بدم و این کار بالعکس هم انجام بشه (در واقع اگر بخوام بهتر توضیح بدم به این صورت که اطلاعات یک نامه اداری که قراره از طریق تمام ادارات دیگر دریافت بشه توی نرم افزار سیستم مرکز نوشته بشه و اطلاعات بارگذاری بشه روی یک جدول روی دیتابیس آنلاین که اون رو از نوع mysql میگیرم و دیگر ادارات اون اطلاعات رو دریافت و بتونن مشاهده کنن و این قضیه بالعکس هم اتفاق میفته یعنی از اداره یک استان ارسال بشه و روی سیستم مرکز قابل خوندن باشه)(وارد جزئیات کار نشدم چون خودتون همگی استادید و هر چه بگم به گزافه گفتم ولی در کل یه روش هایی رو شبیه سازی کنم مثلا یک ستون از جدول رو بگذاریم برای خوانده شدن یا نشدن یک رکورد و ...)
شاید توی نگاه اول بگید این کار غیر اصولی هست اما خب برای انجام این پروژه فکر کنم کفایت کنه بنابراین کل کار نرم افزار ویندوزی من محدود میشه به یه نرم افزاری ویندوزی روی سیستم مرکز و تعدادی نرم افزار دیگه روی سیستم های هر هیئت توی استان مورد نظر که نصب میشن و تعدادشون به اندازه استان های کشور هست که نهایتا 30 و اندی میشه

خب ==>

سوال اول اینجا مطرح هست که من برای پیاده سازی این پروژه با یک هاست کارم راه میفته یا باید سرور خریداری کنم ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید(باتوجه به اینکه نهایتا کل کاربرهای درگیر با دیتابیس آنلاین از مرز 40 کاربر نمیگذرن راهنمایی بفرمائید)
دوم اینکه توی مرحه بعد من میخوام یه اپ اندرویدی هم بنویسم که نهایتا کاری که انجام میده اینه که هر کاربر که همون ورزشکار میشه بتونه از طریق اون درخواست های خودش رو در اپ ثبت کنه و ارسال کنه برای مرکز که من اون اطلاعات رو روی دیتابیس ذخیره میکنم و درون نرم افزار سی شارپی مستقر در اداره مرکزی فرخوانی می کنم

با توجه به مطالبی که گفتم به نظرتون باید چه هاست یا سروری خریداری کنم یا اگر نیاز باشه من پیشنهاد خرید یه سیستم سروری رو هم بهشون دادم که گفتند چقدر هزینه باید بشه گفتم تا 15 میلیون تومن میشه یه سیستم سروری مناسب خرید که دیگه همه کارهای آنلاین مون رو با اون انجام بدیم نمیدونم پیشنهاد خوبی دادم یا نه و اگر آره با همچین سیستم سروری کارمون راه میفته یا نه (درواقع به جای خرید سرور مجازی یا هاست یه سیستم سروری بگذاریم برای دیتابیس آنلاین مون)

در آخر از دوستان و اساتیدی که مطلب رو میخونن و قصد دارن راهنمایی کنن ابتدا پوزش میطلبم اگر جایی رو مبتدیانه فکر کردم یا مطرح کردم و اون به خاطر این هست که من کاملا تجربی این مطالب رو یاد گرفتم و اطلاعات تئوری خوبی ندارم
ثانیا اگر راهنمایی کلی دارید برای اجرای همچین پروژه هایی ممنون میشم توضیح بدید و دریغ نفرمائید

بالاخره همه ما از یه جایی به بعد این کارها رو شروع کردیم و استارت زدیم من هم از اینجا ... ممنون میشم به جای ناامید کردنم بهم کمک کنید تا این پروژه رو با موفقیت به پایان ببرم

بی نهاست سپاسگزارم

barman.ar16
یک شنبه 28 آبان 1396, 10:00 صبح
دوستان التماس دعا دارم ، هر کس میتونه در خصوص سرور و دیتابیس آنلاین راهنمایی کنه دریغ نکنه
در مورد کل پروژه هم اگر مطالبی هست ممنون میشم بفرمائید
منتظر نظرات ارزشمند شما اساتید عزیز هستم

barman.ar16
یک شنبه 28 آبان 1396, 16:20 عصر
یعنی هیچ کدوم از اساتید در این خصوص اطلاعاتی ندارن به بنده کمک بشه
لطفا از راهنمایی هاتون دریغ نفرمائید
متشکرم

barman.ar16
یک شنبه 28 آبان 1396, 19:15 عصر
؟؟؟؟؟؟!!!!!
به علت کمبود وقت جهت پاسخگویی به مشتری .... از دوستان و اساتید التماس دعا دارم

ممنون

NasimBamdad
یک شنبه 28 آبان 1396, 21:40 عصر
1- سرور نخرید . گران در میاد . سرور های موجود در ایران را با ماهی 100 هزار تومان نهایت اجاره کنید ( هاست جوابگو نیست )
2- اینطور گستردگی نمی ارزه که با WinForms کار کنید . بهتره سمت طراحی وب برید . ASP.NET MVC یا PHP .
3- دیتابیس شما دیگه نمی تونه SQLITE باشه . بهتره از SQL Server حداقل 2014 استفاده کنید .

shahryari
دوشنبه 29 آبان 1396, 13:01 عصر
سلام
تحت وب بنویس که هم در اندروید و هم در ویندوز استفاده بشه

barman.ar16
جمعه 03 آذر 1396, 21:52 عصر
سلام
تحت وب بنویس که هم در اندروید و هم در ویندوز استفاده بشه

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید ، متوجه نشدم دقیقا چکار میشه کرد