PDA

View Full Version : محافظت از سورس برنامه VB.Net با .NET Reactor

vb.civil
سه شنبه 07 آذر 1396, 09:32 صبح
سلام دوستان

من با برنامه .NET Reactor برنامه نوشته شده با vb.net رو مبهم سازی کردم که کسی دسترسی به سورس و ... برنامه نداشته باشه

دوستان این برنامه خوبه کارش یا برنامه بهتری هم هست که تست شده باشه ؟

samiasoft
سه شنبه 07 آذر 1396, 14:02 عصر
درود

این برنامه که اشاره کردید به راحتی انپک میشه و یه سرچی کنید انپکراش موجوده....همچنین همین فایل پک شده رو بزارید داخل سایت ویروس توتال میبنید که چقد انتی ویروس بهش گیر دادن...
پس در انتخاب پکر بایستی به این مسائل هم توجه کرد که فردا انتی ویروس مشتری فایل رو مشکوک تشخیص نده.

توجه کنید که هیچ پکری وجود نداره که بشه گفت 100 در 100 سورس شما رو محافظت کنه اما من 2 تا رو معرفی میکنم که نسبت به این پکرهای ضعیف تا حد زیادی کدهای شما رو محافظت میکنند و درصورتی که فرد در زمینه کرک مبتدی باشه نتونه به راحتی اینو انپک کنه.

پیشنهادم استفاده از

Agile .Net 6.3 & Crypto Obfuscator 2015 هستش که در کانالم معرفی کردم میتونید دانلودش کنید

vb.civil
سه شنبه 07 آذر 1396, 15:03 عصر
درود

این برنامه که اشاره کردید به راحتی انپک میشه و یه سرچی کنید انپکراش موجوده....همچنین همین فایل پک شده رو بزارید داخل سایت ویروس توتال میبنید که چقد انتی ویروس بهش گیر دادن...
پس در انتخاب پکر بایستی به این مسائل هم توجه کرد که فردا انتی ویروس مشتری فایل رو مشکوک تشخیص نده.

توجه کنید که هیچ پکری وجود نداره که بشه گفت 100 در 100 سورس شما رو محافظت کنه اما من 2 تا رو معرفی میکنم که نسبت به این پکرهای ضعیف تا حد زیادی کدهای شما رو محافظت میکنند و درصورتی که فرد در زمینه کرک مبتدی باشه نتونه به راحتی اینو انپک کنه.

پیشنهادم استفاده از

Agile .Net 6.3 & Crypto Obfuscator 2015 هستش که در کانالم معرفی کردم میتونید دانلودش کنید

اینکه یه برنامه ای رو یک سال روش کار کنیم آخرش اینقدر راحت بشه به سورسش دسترسی پیدا کرد واقعا آزار دهنده هست . . . :عصبانی++:

بازم VB6 از این مشکلات توش نداشتیم

336699
سه شنبه 07 آذر 1396, 19:08 عصر
اینکه یه برنامه ای رو یک سال روش کار کنیم آخرش اینقدر راحت بشه به سورسش دسترسی پیدا کرد واقعا آزار دهنده هست . . . :عصبانی++:

بازم VB6 از این مشکلات توش نداشتیم

VB6 که اوضاعش از همه بدتر هست ، براحتی کدهاش برمیگرده.

قبل از هرچیز باید بگم که هیچ Obfuscator وجود نداره که کدهاش برنگرده.

در ضمن از Crypto Obfuscator استفاده نکنید ، در کمتر از 1 ثانیه کدهاش برمیگرده (بدون نیاز به هیچ دانشی ، فقط با یک دراگ اند دراپ ساده)

Eziriz .NET Reactor نسبت به بقیه بهتر هست (آنتی ویروس زمانی گیر میده که بخواهید فایلهای داخل ریسورس برنامه رو کد کنید)

vb.civil
چهارشنبه 08 آذر 1396, 10:31 صبح

قبل از هرچیز باید بگم که هیچ Obfuscator وجود نداره که کدهاش برنگرده.

در ضمن از Crypto Obfuscator استفاده نکنید ، در کمتر از 1 ثانیه کدهاش برمیگرده (بدون نیاز به هیچ دانشی ، فقط با یک دراگ اند دراپ ساده)

Eziriz .NET Reactor نسبت به بقیه بهتر هست (آنتی ویروس زمانی گیر میده که بخواهید فایلهای داخل ریسورس برنامه رو کد کنید)

من با Eziriz .NET Reactor برنامم رو پک کردم تو سایت TotalVirus تستش کردم از 63 آنتی ویروس 4 تا ویروس شناختنش اونا هم آنتی ویروس های معروف نبودن . . . نود 32 و کسپر و مکافی و ... ویروس نشناختن فایل برنامه رو

پس الان برنامه های بزرگ تجاری که نوشته میشه اونا چه کار میکنند ؟

vb.civil
چهارشنبه 08 آذر 1396, 10:39 صبح
من برنامه های رو میخوام نهایی کنم بزارم برای فروش
قیمت هر نسخش 500،000 تومان هستش

اگر به همین راحتی آنپک بشه که زحمت یک سال من هدر میره :عصبانی++:

336699
چهارشنبه 08 آذر 1396, 12:30 عصر
من با Eziriz .NET Reactor برنامم رو پک کردم تو سایت TotalVirus تستش کردم از 63 آنتی ویروس 4 تا ویروس شناختنش اونا هم آنتی ویروس های معروف نبودن . . . نود 32 و کسپر و مکافی و ... ویروس نشناختن فایل برنامه رو

پس الان برنامه های بزرگ تجاری که نوشته میشه اونا چه کار میکنند ؟

بیشتر برنامه های شرکتهای بزرگ همه کرک شدن ، نمونه اش هم آفیس و فتوشاپ و اتوکد و ...

336699
چهارشنبه 08 آذر 1396, 12:38 عصر
من برنامه های رو میخوام نهایی کنم بزارم برای فروش
قیمت هر نسخش 500،000 تومان هستش

اگر به همین راحتی آنپک بشه که زحمت یک سال من هدر میره :عصبانی++:

شما قبل از اینکه برنامه رو پک کنید ، یک سری junk code به برنامه اضافه کنید و کدهای اصلی رو هم تا جای امکان نامفهوم کنید به طوریکه اگر سورس برنامه رو هم به کسی دادین سردرنیاره چی به چیه :گیج:

مورد بعدی هم اینکه چک کنید در برنامه تغییری ایجاد شده یا نه ، اگر تغییری ایجاد شده بود برنامه نتایج اشتباه ارائه بده.

vb.civil
چهارشنبه 08 آذر 1396, 15:51 عصر
شما قبل از اینکه برنامه رو پک کنید ، یک سری junk code به برنامه اضافه کنید و کدهای اصلی رو هم تا جای امکان نامفهوم کنید به طوریکه اگر سورس برنامه رو هم به کسی دادین سردرنیاره چی به چیه :گیج:

مورد بعدی هم اینکه چک کنید در برنامه تغییری ایجاد شده یا نه ، اگر تغییری ایجاد شده بود برنامه نتایج اشتباه ارائه بده.

یعنی وقتی برنامه تموم شد یه کپی ازش بگیرم بعد نام متغییر ها و توابع رو به عبارت های نامفهوم تغییر بدم بعد فایل اجرایی اونو دیکد کنم و ارائه بدم ؟

vb.civil
چهارشنبه 08 آذر 1396, 15:52 عصر

چه جوری این چک رو باید انجام بدم ؟

Reza-HNA
شنبه 11 آذر 1396, 16:15 عصر
هر سه پروتکتور NET Reactor ، Agile .Net 6.3 ، Crypto Obfuscator 2015 در حال حاضر امنیتی خاصی ندارند . (بسته به کاربری که میخواد نفوذ کنه )

به هیچ وجه اینطور نیست ، Vb6 در حالت معمول به صورت Native کامپایل میشه و قابل دیکامپایل نیست ، در صورتی که فایل P-Code کامپایل بشه قابل دیکامپایل شدن هست ولی کدها آنچنان قابل خوندن نیستن . در نتیجه امنیت vb6 خیلی بهتر هست و نکته دیگه اینکه میشه از پروتکتور های Native هم استفاده کرد .

محصولات ویندوزی همیشه ضعف دارن - فقط لینوکس (http://forum.soitip.org/panel/default.aspx)

شما به جای پاک کردن صورت مسئله ، بهتره اگر چیزی در مورد سوال میدونید پاسخ بدید ، لطف کنید تاپیک رو به حاشیه نبرید !

vb.civil
یک شنبه 12 آذر 1396, 10:43 صبح
من فایل اجرایی برنامم رو با این برنامه .NET Reflector 9.0 تست کردم کدهاشو میداد بعد با .Net Reactor پکش کردم دیگه کدهاش نشون داده نمیشد برنامه پک شده هم تو سایت TotalVirus تست کردم فقط 3 تا آنتی ویروس از 63 آنتی ویروس بهش گیر دادن البته تمام آنتی ویروس های معروف فایل رو سالم تشخیص دادند . . .

اما خوب الان اینجا دوستان میگند که NET Reactor هم امنیت خوبی نداره . . . الان دیگه واقعا موندم چه کار کنم . . . همینجوری دارم سرچ میکنم تا یه برنامه برای پک کردن پیدا کنم ولی خوب تا حالا چیزی پیدا نکردم

واقعا دوست دارم بدونم بقیه برنامه نویس ها چه جوری برنامه هاشو منتشر میکنند؟

rahmatipoor
یک شنبه 12 آذر 1396, 15:10 عصر
من هم همین سوال رو دارم.
لطفا دوستان با تجربه تر راهنمایی کنند

samiasoft
یک شنبه 12 آذر 1396, 18:24 عصر
هر سه پروتکتور NET Reactor ، Agile .Net 6.3 ، Crypto Obfuscator 2015 در حال حاضر امنیتی خاصی ندارند . (بسته به کاربری که میخواد نفوذ کنه )

به هیچ وجه اینطور نیست ، Vb6 در حالت معمول به صورت Native کامپایل میشه و قابل دیکامپایل نیست ، در صورتی که فایل P-Code کامپایل بشه قابل دیکامپایل شدن هست ولی کدها آنچنان قابل خوندن نیستن . در نتیجه امنیت vb6 خیلی بهتر هست و نکته دیگه اینکه میشه از پروتکتور های Native هم استفاده کرد .

شما به جای پاک کردن صورت مسئله ، بهتره اگر چیزی در مورد سوال میدونید پاسخ بدید ، لطف کنید تاپیک رو به حاشیه نبرید !

چرا ذکر کردید این
Agile .Net 6.3 ، Crypto Obfuscator 2015 امنیت خاصی ندارند؟
من برنامه های زیر رو هم بررسی کردم اما مشکلی که داشتند این بود که انپکر اینا به مراتب زیاد بود و همچنین انتی ویروس ها بعد از پک شدن بهشون گیر میدادند ولی به اون 2 تا من ندیدم گیر بدن...و همچنین انپکری برای اونا ندیدم

Bitsum PECompact
BoxedApp Packer 3.3
Enigma Protector 4.30
Enigma Virtual Box 7.80
Eziriz .NET Reactor 5.0
MoleBox
PELock NetShrink 2.6
Skater .Net Obfuscator 7.0
Smart Assembly 6.10
Winlicense 2.4

دوستانی که در این زمینه فعال هستند ممنون میشویم برنامه پک شده با نرم افزارهای
Agile .Net 6.3 ، Crypto Obfuscator 2015 رو یه بررسی کنند

فقط نکته اخر که باز هم بهش اشاره میکنم این هستش که این برنامه ها هیچ وقت امنیت 100 در 100 به ما نمیدن...فقط ما هدفمون اینه که لااقل اون کرکر به اسونی نتونه به کدهای ما دست پیدا کنه همین!

Reza-HNA
دوشنبه 13 آذر 1396, 22:01 عصر
چرا ذکر کردید این
Agile .Net 6.3 ، Crypto Obfuscator 2015 امنیت خاصی ندارند؟

چون آنپکر براشون موجود هست .

من برنامه های زیر رو هم بررسی کردم اما مشکلی که داشتند این بود که انپکر اینا به مراتب زیاد بود و همچنین انتی ویروس ها بعد از پک شدن بهشون گیر میدادند ولی به اون 2 تا من ندیدم گیر بدن...و همچنین انپکری برای اونا ندیدم

اینکه امنیتش چقدره با اینکه آنتی ویروس باهاشون مشکل داره 2 مسئله جداست .

Bitsum PECompact
BoxedApp Packer 3.3
Enigma Protector 4.30
Enigma Virtual Box 7.80
Eziriz .NET Reactor 5.0
MoleBox
PELock NetShrink 2.6
Smart Assembly 6.10
Winlicense 2.4

این ها صرفا Virtual Box هستن و صرفا کاربرد امنیتی ندارن ، بیشتر برای تجمیع پروژه استفاده میشند :
BoxedApp Packer 3.3
Enigma Virtual Box 7.80
MoleBox

این ها هم که پکر/پروتکتور برای فایل های نتیو هستند و کاربرد امنیتی چندانی در دات نت ندارن :
Bitsum PECompact
Enigma Protector 4.30
Winlicense 2.4

فقط میمونه این ها که اختصاصا برای دات نت هستند :
Eziriz .NET Reactor 5.0
PELock NetShrink 2.6
Smart Assembly 6.10

که همگی هم آنپکر دارند !

336699
سه شنبه 14 آذر 1396, 20:10 عصر

VB6 خیلی وقته دیکامپایل میشه

https://www.vb-decompiler.org/products.htm

vb.civil
چهارشنبه 15 آذر 1396, 19:46 عصر
راستش من برنامم آمادست ولی هنوز منتشر نکردم برنامه رو

نگران این Decompiler ها هستم :عصبانی++:

منتظرم شاید کسی از دوستان یه پکر خوب معرفی کنه