PDA

View Full Version : سوال و جواب تاپبک "آموزش نحوه استفاده از ابزارهای جانوس janus "

صفحه : [1] 2

zarrinnegar
شنبه 03 دی 1390, 01:01 صبح
با سلام خدمت دوستان

این تاپیک برای سوال و جواب در مورد آمورش هاست.

تاپیک آموزش
آموزش نحوه استفاده از ابزار های جانوس janus (http://barnamenevis.org/showthread.php?319524-آموزش-نحوه-استفاده-از-ابزار-های-جانوس-janus)

با تشکر از همه شما دوستان که لطف و محبت دارید

ma.rad
شنبه 03 دی 1390, 18:40 عصر
سلام دوست عزیز تا حالا عالی بوده ادامه بدید
اگر یه فرمی بخوایم که بالاش منوبار باشه بعد toolbar باشه وبعد یه پنل چطوریه؟منظورم اینه از tab استفاده نشه
حالت آینه ای بودن ابزار و استفاده از گرید و...
مثل این:

79638
یا کاملترش:
79640

zarrinnegar
شنبه 03 دی 1390, 19:25 عصر
البته این رو جواب میدم ولی در طول آموزش اگه بخوام یکی یکی خواسته ها رو جواب بدم به آموزش اصلی نمیرسم
برای اینکار شما اول یک menu روی فرم میزاری و بعد یک ribbon میزاری بعد گزینه ها ی زیر رو غیر فعال میکنی یعنی false میکنی
showCaptionBar
showControlBoxButton
showCustomizeButton
showCustomizeMenu

بعد طبق روشی که گفتم پنل میسازی و بقیه ابزار ها رو توش میچینی
این روش با ribbon بود که حداقل یک tab داره
البته میشه از toolbox هم استفاده کرد که به موقع توی آموزش میزارم

فعلا با توجه به آموزش پیش بریم بعد از اتمام میاییم طبق خواسته شما هر چی رو خواستید میچینیم

لازم به توضیحه که من هم کاملا و 100% ابزار ها رو آشنایی ندارم و تا اونجایی که بلد باشم و بشه یک پروژه رو هندل کرد پیش میریم برای باقیش از دوستان دیگه هم استفاده میکنیم

سوداگر
سه شنبه 06 دی 1390, 23:33 عصر
اصلا باز کردید ببینید چی بوده؟
آره باز کردیم ولی مثل بقیه PDF ها رفتن توی سیاه چاله ای به نام هارد دیسک:قهقهه:
شوخی کردم(نزدیک به واقعیت)، ادامه بده لا اقل چندسال دیگه کسانی پیدا میشه استفاده کنن:تشویق:

sadra1234
چهارشنبه 07 دی 1390, 07:27 صبح
سلام
دوست عزیز جناب zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar)
ممنون از اینکه وقت میزارین و این آموزشها رو میزارین،امیدوارم که تا آخر ادامه بدین
موقعی که ریبون اضافه میکنم و right to left فرم رو true می کنم، ریبون از فرم میزنه بیرون و همچنین باید دراین موقع tab ها هم از راست به چپ چیده بشن که نمیشن
ممنون میشم جواب بدین

zarrinnegar
چهارشنبه 07 دی 1390, 08:43 صبح
موقع Right toleft کردن ریبون میزنه بیرون ؟
میشه یه عکس ازش بگیری بزاری ببینم

tab ها راست به چپ نمیشن این قسمت توی جانوس و تو ابزار های دیگه هم که حالت ریبون دارن راست چین نمیشن مگر اینکه سورس برنامه رو داشته باشیم و داخلش دستکاری کنیم که راست به چپ بشن

sadra1234
پنج شنبه 08 دی 1390, 07:02 صبح
توی ویندوز 7 این مشکلو ندارم و فقط تو ویندوز xp این مشکل هست(بیرون زدن ریبون موقع right to left کردن form)

maktab
شنبه 10 دی 1390, 11:19 صبح
سلام. امیدوارم این دیگه Warez Activity نباشه :لبخند:
ممنون از آموزش بسیار مفیدتون.

بدلیل اینکه شما حتما تویه پروژه هاتون ازش استفاده کردید آیا سرعت برنامه رو پایین نمیاره؟ (برای اطلاعات زیاد). بعدا به مشکل بر نخوردید؟ (اجرای برنامه در سیستم های مختلف) و در کل من دارم یه پروژه برای فروش می نویسم حالا شما توصیه می کنید از این ابزار استفاده کنم (نسخه 3.5 کرک شدش) یا نه؟

در مورد اختلاف سرعت و باگها، نسخه کرک شدش و نسخه اصلی چقدر اختلاف دارن؟ اگر بخوام نسخه اصلی رو بخرم از کجا باید بخرم و چقدر؟

zarrinnegar
شنبه 10 دی 1390, 23:16 عصر
سلام. امیدوارم این دیگه Warez Activity نباشه :لبخند:
ممنون از آموزش بسیار مفیدتون.

بدلیل اینکه شما حتما تویه پروژه هاتون ازش استفاده کردید آیا سرعت برنامه رو پایین نمیاره؟ (برای اطلاعات زیاد). بعدا به مشکل بر نخوردید؟ (اجرای برنامه در سیستم های مختلف) و در کل من دارم یه پروژه برای فروش می نویسم حالا شما توصیه می کنید از این ابزار استفاده کنم (نسخه 3.5 کرک شدش) یا نه؟

در مورد اختلاف سرعت و باگها، نسخه کرک شدش و نسخه اصلی چقدر اختلاف دارن؟ اگر بخوام نسخه اصلی رو بخرم از کجا باید بخرم و چقدر؟

من از این ابزار توی پروژه هام استفاده کردم سرعت رو پایین نمیاره
اگه منظورتون توی تعداد رکورد بالاست باید بگم که اگه از ابزار های خود ویژوال هم استفاده کنید توی تعداد 1 میلیون رکورد برنامه کند میشه ولی باید تکنیک داشته باشین
یعنی اینکه توی برنامه هایی که تعداد رکورد رو بالای 100000 تا پیش بینی میکنین باید مدیریت داده داشته باشین

ابزار جانوس باتوجه به امکاناتی که روش گذاشتن و در واقع کارایی رو بردن بالا معلومه که یه مقدار نسبت به ابزار خود ویژوال کند تر باشه ولی توی تعداد رکورد متوسط نشون نمیده

بعنوان مثال وقتی من میدونم که برنامه ای رو که نوشتم بعد از 6 ماه تعداد رکورد جدولش میرسه به 2000 تا می رسه از همین اول میام روش کار میکنم
کاربر من هر چقدر هم که دلش بخواد لیست اطلاعات رو ببینه عملا نمیتونه بیشتر از 30 - 40 رکورد رو اون هم در بهترین شرایط مانیتور از لحاظ رزولوشن ببینه مجبوره scroll کنه
پس چرا من باید کل اطلاعات رو بهش توی لیست نشون بدم

میام صفحه بندی توی برنامه ام راه میندازم

این قسمت ارتباطی به جانوس نداره ولی میام اطلاعاتم رو دسته بندی میکنم و به کاربرم اجازه میدم که انتخاب کنه
من بصورت پیش فرض اطلاعات رو 200 رکوردی نشون میدم و میگم که کلا چند صفحه میشه و الان صفحه چند از چند رو میبینه
مثل وب
کارب رهم میتونه 200 رو تغییر بده به 1000 یا 10000 و 10000 تایی رکورد هاشو ببینه ولی باید صبر هم داشته باشه این ارتباطی به جانوس نداره (فقط توی یک شرایط خاص به جانوس مربوط میشه اون هم زمانی که توی گرید از چند layout استفاده بشه که اون هم منطقیه ، انگار چند تا گرید رو کردید یک گرید)
بعدش هم موقع گزارشات هم هیچ کس نمیاد 100 صفحه اطلاعات رو چاپ کنه (با اینکه امکانش رو میزارم تا 10000 صفحه رو هم چاپ کنه) اگر هم چاپ کنه باید صبر کنه تا کل اطلاعات لود بشه

من با 3.5 کار کردم یه سری مشکلات داره مخصوصا توی گرید ولی توی 4 برطرف شده ولی اینکه مشکل خاصی باشه و برنامه اجرا نشه و پیغامهای الکی بده و ... نه نداشتم و برخورد نکردم
برنامه هام حدود 2.5 سالی میشه که داره کار میکنه و مشکلی نداشته

نسخه اصلی رو نمیدونم از تو سایتش میشه فهمید چقدره و یکی رو اون طرف پیدا کنید و بگید بخره و برا شما ایمیل کنه یا یه سری از این شرکتها هستن که مبلغش رو میگیرن با یه درصدی و برای شما تهیه میکنن
ولی من از کرک استفاده میکنم و آدرس سایتشو نمیتونم اینجا بدم

درباره اختلاف و باگها هم خود سایت یه قسمتی داره که تفاوتهای ورژنهای مختلف و و اینکه چیکار کردن توش نوشته میتونی به سایتش مراجعه کنی

maktab
جمعه 16 دی 1390, 23:09 عصر
ممنون ولی وقتی فرم ها رو باز میکنم ارور میده وقتی هم برنامه رو هم اجرا میکنم این ارور رو میده:

zarrinnegar
جمعه 16 دی 1390, 23:20 عصر
ببینم dll های برنامه رو داری؟

maktab
جمعه 16 دی 1390, 23:25 عصر
ببینم dll های برنامه رو داری؟
منظورت همون dllهای جانوسه؟ اگر منظورت جانوسه. نه ندارم!

zarrinnegar
شنبه 17 دی 1390, 23:23 عصر
دوست خوب دیتا بیس رنامه را هم بزار

اگر پوشه برنامه رو باز کنی میبینی یک فایل هست به نام Create_Database که اسکریپت از دیتابیس و جدول ها و پروسیجر هاست
توی sql بازش کن و مسیرش رو اول فایل به مسیر خودت عوض کن و اجراش کن
دیتابیس ساخته میشه با تمام متعلقات
من چون با 2008 کار میکنم گفتم شاید یکی بخواد با 2005 کارکنه
بهترین کار این بود که اسکریپت بزارم تا توی هر ورژنی اجرا بشه

nasinas
یک شنبه 18 دی 1390, 21:44 عصر
با سلام و عرض خسته نباشد من دنبالش گشتم نبود حتی جستجو هم کردم ولی وجود نداشت ممنون میشم راهنمایی کنی

این فایل SQL باک هستش

sadra1234
سه شنبه 20 دی 1390, 11:41 صبح
دستتون درد نکنه
میشه آیکن هایی رو که برای ریبون استفاده کردین رو هم جدا آپلود کنید؟

MaHyaR.DrAcOulA
سه شنبه 20 دی 1390, 11:56 صبح
دوست عزیز نتونستم سایتشو پیدا کنم
قبلا از ایشون این آیکن ها رو گرفته بودم و توی آرشیو خودم ذخیره کرده بودم واستون اپلودش کردم.
http://uploadtak.com/images/hik48awqu4y6bn79a5we.rar

موفق باشید

zarrinnegar
سه شنبه 20 دی 1390, 13:25 عصر
ادامه داره
یکم صبر کنید
من خیلی سرم شلوغه دارم قسمتهای بعدی رو آماده میکنم
چند قسمتی رو توی گرید سر میکنیم تا ببینیم چی میشه

قسمت بعدی درباره چند ستونی کردن یک گرید و چند حالته نمایش دادن اونه که انشااله امشب تموم شه میزارم ببینید
موفق باشید

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 21 دی 1390, 21:46 عصر
ببخشید ین خطا هنگام کامپایل رخ میده غلت چیست؟

سوداگر
چهارشنبه 21 دی 1390, 22:24 عصر
دوست عزیز میشه تمام این آموزش رو تو یک pdf بزاری؟؟؟ ممنون میشم

توی سایت نمیشه فایلهایی با حجم زیاد، آپلود کرد و گذاشتن فایل روی سرورهای 4shared یا MediaFire و ... هم موقتیه و معلوم نیست تا کی این فایلها رو نگهداری میکنه! پس یا باید همینطوری به صورت جداگانه پی دی اف ها رو دانلود کنیم. یا اینکه یک فایل چند قسمتی رو توی سایت، آپلود کنند که برای دایالاپیها دردسرسازه چون باید همه ی قسمتها رو دانلود کنند و روی هاردشون هیچکدوم از اونها رو Rename نکن تا پی دی اف اصلی قابل خوندن بشه!
در ضمن یه جورایی آموزش ایشون گام به گام هست و به نظر من همینجوری مناسب تره.

ببخشید ین خطا هنگام کامپایل رخ میده غلت چیست؟
Dll های جانوس رو به پروژه تون اضافه نکرده اید!

HAMRAHSOFT.IR
پنج شنبه 22 دی 1390, 17:18 عصر
با نشکر از شما دوست خوب من مخواستم ببینم اگه یک فرم قبلان طراحی کردیم حالا بخوایم در قسمت پاین نمایش بدیم نمیشه و باید از یوز کنترل استفاده کنیم؟

مثلان اگه ما 3 فرم ورود اصلاعات داشت باشیم باید 3 یوز کنترل بسازیم ؟

نمونه زیر من ساختم
اما نمیدونم چطور باید فرم هارو در قسمت پاین نمایش بدم

zarrinnegar
پنج شنبه 22 دی 1390, 18:14 عصر
با نشکر از شما دوست خوب من مخواستم ببینم اگه یک فرم قبلان طراحی کردیم حالا بخوایم در قسمت پاین نمایش بدیم نمیشه و باید از یوز کنترل استفاده کنیم؟

مثلان اگه ما 3 فرم ورود اصلاعات داشت باشیم باید 3 یوز کنترل بسازیم ؟

بله باید به تعداد فرم ورودی UC داشته باشیم چون ار این Uc ها در جاهای دیگه هم استفاده میشه
یکیش این بود که توی فرم اصلی اون پایین نمایش میدادیم دوم توی فرم ورود اطلاعات نمایش میدیم
بعضی موقع ها فرم ورود اطلاعات ما باید از چند تا UC درست بشه مثلا فرم اطلاعات پرسنل رو در نظر بگیر که کامل تر باشه مثلا تمام مشخصات شخصی که حدود 10 تا فیلد میشه به همراه مشخصات کامل تحصیلات که 10 تا فیلد میشه به همراه مشخصات نظام وظیفه که حدود 8 تا فیلد میشه و مشخصات سکونت و مشخصات محل کار و ... که تقریبا یه چیزی حدود 30 الی 40 فیلد میشه و توی یک فرم ورود اطلاعات از کاربر گرفته میشه
من توی این جور موقع ها اون بالای فرم یک UC میزارم که اطلاعات تقریبا 5 فیلدی رو شامل میشه و بقیه رو بر حسب نوع ، یک UC میسازم و همه رو داخل Tab Control اضافه میکنم
خوب حالا اگه جای دیگه ای از شما بخوان که مثلا اطلاعات سکونت یک نفر رو نشون بده چیکار میکنید؟ کافیه UC_Contact که مثلا برای سکونت ساخته شده نشون بدیم

ممکنه UC ها مون توی یک برنامه متوسط هم زیاد به نظر بیاد ولی دیگه جاهای دیگه نمیخواد چیزی ساخته بشه فقط ازشون استفاده میشه

نکته مهم دیگه ایه که اگر توی UC یک تغییر ایجاد شه توی 10 جای دیگه که از اون استفاده شده هم تغییر انجام میشه ( یعنی لازم نیست تک تک فرم ها رو باز کنید و هی تغییر بدید )

یک نمونه دیگه مثال میزنم
وقتی شما یک برنامه آموزشی مینویسید توی برنامه مشخصات استاد رو میخواهید ، مشخصات دانش آموزان رو میخواهید ، مشخصات مسئولین آموزش رو می خواهید و ممکنه مشخصات دیگرون رو هم بخواهید که هر کدوم توی جدول جدا ذخیره میشن و شما میتونید با یک UC که مشترک بین این اطلاعات هست توی همه این فرم های ورود اطلاعات ازش استفاده کنید
توی این جور مواقع تازه صرفه جویی توی طراحی و کد نویسی هم میشه

night_secret
پنج شنبه 22 دی 1390, 23:04 عصر
توی سایت نمیشه فایلهایی با حجم زیاد، آپلود کرد و گذاشتن فایل روی سرورهای 4shared یا MediaFire و ... هم موقتیه و معلوم نیست تا کی این فایلها رو نگهداری میکنه! پس یا باید همینطوری به صورت جداگانه پی دی اف ها رو دانلود کنیم. یا اینکه یک فایل چند قسمتی رو توی سایت، آپلود کنند که برای دایالاپیها دردسرسازه چون باید همه ی قسمتها رو دانلود کنند و روی هاردشون هیچکدوم از اونها رو Rename نکن تا پی دی اف اصلی قابل خوندن بشه!
در ضمن یه جورایی آموزش ایشون گام به گام هست و به نظر من همینجوری مناسب تره.

Dll های جانوس رو به پروژه تون اضافه نکرده اید!
دوست عزیز اگه شما انارو دانلود کردی میتونی همه رو واسم تو فایل زیپ بزاری تو سایت 4 شارد ممنون میشم

senaps
پنج شنبه 29 دی 1390, 13:26 عصر
چرا...ولی فرصت بدین تا دوستمون مطالب رو بنویسه خوب....کمی وقت گیره.....

اقا این دی ال ال های جانوس که گذاشتین،چجوری باید استفاده بشن؟!
من خود اخرین نسخه ی جانوس رو گرفتم،ولی کرکش رو ندارم!

debugger
پنج شنبه 29 دی 1390, 14:47 عصر
اگر منو ها (ribbon)را بتوان از راست به چپ کرد خیلی خوب میشد. فقط به همین دلیل بنده اصلا از کامپوننت استفاده نمی کنم . وسواس دارم روی این قضیه

zarrinnegar
جمعه 30 دی 1390, 18:59 عصر
چرا...ولی فرصت بدین تا دوستمون مطالب رو بنویسه خوب....کمی وقت گیره.....

اقا این دی ال ال های جانوس که گذاشتین،چجوری باید استفاده بشن؟!
من خود اخرین نسخه ی جانوس رو گرفتم،ولی کرکش رو ندارم!

توی پستی که 3 تا لینک برنامه و آموزش و جانوس رو گذاشتم هست میتونی ببینی

zarrinnegar
جمعه 30 دی 1390, 19:01 عصر
با سلام

دیگه ادامه نداره؟

سلام دوست عزیز
چرا ادامه داره
یک هفته من درگیر بودم
انشااله توی این هفته که یکی در میون تعطیله ادامه میدم و سعی میکنم هر شب بک قسمت رو آپلود کنم

ممنون از توجه و پیگیری شما

zarrinnegar
جمعه 30 دی 1390, 19:08 عصر
اگر منو ها (ribbon)را بتوان از راست به چپ کرد خیلی خوب میشد. فقط به همین دلیل بنده اصلا از کامپوننت استفاده نمی کنم . وسواس دارم روی این قضیه

این ریبون راست به چپ نمیشن و مشابه این توی DotNetBar هست که اون راست به چپ میشه ولی همه چی میریزه به هم انجا هم منوی اصلی مشکل داره و قسمت بالای فرم که دکمه های Close,Min,Max هست با ریبون تداخل میکنه

خلاصه چیز جالبی نمیشه

به نظر من دلیلتون باید محکم تر از اینها باشه اگر این مورد رو درباره DevExpress میزدی قبول میکردم چون هیچ چیش راست چین نمیشه ولی درباره این ابزار ، فقط 2 تا مورد هست که راست چین نمیشه یکی ریبون و دیگری Tab

من خودم هم وابسته به این ابزار نیستم از ابزار ها ، ترکیبی استفاده میکنم مثلا همین DotNetBar یه سری ابزار ها داره که جانوس نداره ولی گریدش مثل جانوس نیست
خوب ترکیب اینها یه چیز خوبی میشه

sadra1234
شنبه 01 بهمن 1390, 07:03 صبح
جناب zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar)
کاش فقط به نوشتن کدها و طراحی فرم ها اکتفا نمی کردین و آموزش رو هم میزاشتین(مثل توضیحی که در باره uc دادین)
هرچند خلاصه باشه هم می ارزه
با تشکر

debugger
شنبه 01 بهمن 1390, 07:25 صبح
درسته آقای زررین نگار : حق با شماست . Grid جانوس خیلی منعطف و عالیه . فقط اگر میشد کار با گرید (اعمال مختلف : حذف و اضافه و ویرایش ، چینش های متفاوت و حالت های جدول در جدول و ...) را بانک اکسس در یک مثال خیلی کوچک آماده مر کردید خیلی خوب میشد . اگر میخواهید بنده یک برنامه اکسسی کوچولو بنویسم که یک گرید داشته باشه و شما اونو به جانوس تغییر بدین .؟

راستی اخرین نسخه 4 و خرده ای مثل اینکه تو اینترنت نیست . شما کدام ورژن را استفاده می کنید

با تشکر

mostafapro
شنبه 01 بهمن 1390, 22:57 عصر
سلام.نمیونم چرا کامپوننت ها روی فرم برنامه من اضافه نمیشن؟

zarrinnegar
شنبه 01 بهمن 1390, 23:47 عصر
درسته آقای زررین نگار : حق با شماست . Grid جانوس خیلی منعطف و عالیه . فقط اگر میشد کار با گرید (اعمال مختلف : حذف و اضافه و ویرایش ، چینش های متفاوت و حالت های جدول در جدول و ...) را بانک اکسس در یک مثال خیلی کوچک آماده مر کردید خیلی خوب میشد . اگر میخواهید بنده یک برنامه اکسسی کوچولو بنویسم که یک گرید داشته باشه و شما اونو به جانوس تغییر بدین .؟

راستی اخرین نسخه 4 و خرده ای مثل اینکه تو اینترنت نیست . شما کدام ورژن را استفاده می کنید

با تشکر
از اون چیزایی که گفتید فقط جدول در جدول مونده که آموزشش تموم شده میزارم توی پست جدید
آخرین نسخه هم 4 هست که گذاشتم توی پستهای قبلی

zarrinnegar
شنبه 01 بهمن 1390, 23:51 عصر
سلام.نمیونم چرا کامپوننت ها روی فرم برنامه من اضافه نمیشن؟

اگر ابزار ها توی برنامه اضافه نمیشن احتمالا ورژن برنامه با ابزار ت یکی نیست
اگر هم پیغام خطا میده باید کرکش کنی
از اینجا (http://www.4shared.com/rar/u7QQeShX/janus_files.html) دانلود کن

zarrinnegar
شنبه 01 بهمن 1390, 23:53 عصر
جناب zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar)
کاش فقط به نوشتن کدها و طراحی فرم ها اکتفا نمی کردین و آموزش رو هم میزاشتین(مثل توضیحی که در باره uc دادین)
هرچند خلاصه باشه هم می ارزه
با تشکر

میشه منظورتون رو واضح تر بگین چی میخواهید؟
من هر کدی که نوشتم دربارش توضیح هم دادم

senaps
یک شنبه 02 بهمن 1390, 20:32 عصر
فایل های dllرو باید کجا نصب کنیم؟! من فقط یه D به اون ادرس نصبش اضافه کردم به جای C .....ولی جایی نیست که کپیشون کنم توش...برا دات نت بار هم همین مشکل رو دارم!

zarrinnegar
یک شنبه 02 بهمن 1390, 20:57 عصر
فایل های dllرو باید کجا نصب کنیم؟! من فقط یه D به اون ادرس نصبش اضافه کردم به جای C .....ولی جایی نیست که کپیشون کنم توش...برا دات نت بار هم همین مشکل رو دارم!

فایل های Dll رو توی یک پوشه کپی میکنی بعد فایل کرک رو اجرا میکنی بعدش توی ویژوال Add میکنی

senaps
یک شنبه 02 بهمن 1390, 22:57 عصر
بعدش توی ویژوال Add میکنی

dll ها رو باید اد رفرنس کنم برا همه ی برنامه هایی که توش جانوس میخواد بیاد؟ فایل کرکی همراه فایل دانلودی نبود و فقط چند تا دی ال ال بودن....

zarrinnegar
یک شنبه 02 بهمن 1390, 23:20 عصر
dll ها رو باید اد رفرنس کنم برا همه ی برنامه هایی که توش جانوس میخواد بیاد؟ فایل کرکی همراه فایل دانلودی نبود و فقط چند تا دی ال ال بودن....

چرا هست
من توی این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?319524-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3&p=1417749&viewfull=1#post1417749) گذاشتم

هر وقت ابزاری رو روی فرم میزارین خودش رفرنس رو اضافه میکنه اگر اضافه نکرد دستی این کار رو بکنید

ali190
دوشنبه 03 بهمن 1390, 06:38 صبح
سلام
با تشکر از جناب zarinnegar عزیز به خاطر آموزشهای جالبشون
در مجموعه آموزشی 16 بعد از ساخت مجموعه درختی (البته در روش دوم) زمانیکه میخواهید از گرید مربوطه Print Preview بگیریم ، فقط جدول والد در گزارش نمایان میشه و خبری از جدول فرزند نیست.
آیا میشه جدول والد و فرزند رو در گزارش با هم داشت؟
ممنون
یاعلی

zarrinnegar
دوشنبه 03 بهمن 1390, 08:47 صبح
در مجموعه آموزشی 16 بعد از ساخت مجموعه درختی (البته در روش دوم) زمانیکه میخواهید از گرید مربوطه Print Preview بگیریم ، فقط جدول والد در گزارش نمایان میشه و خبری از جدول فرزند نیست.
آیا میشه جدول والد و فرزند رو در گزارش با هم داشت؟
یاعلی
بله میشه با هم داشت
کنترل VW_Person رو باز کنید و شیئ gridEXPrintDocument1 رو انتخاب کنید و گزینه Print Hiererchical رو True کنید درست میشه

m_gholami
دوشنبه 03 بهمن 1390, 09:46 صبح
با سلام

من در نمایش عکس کاربر در گرید مشکل دارم.

عکس رو بصورت image دخیره میکنم و نمیخام بصورت ویزارد کار کنم. چطور باید عکس رو برگردونم و در گرید نمایش بدهم؟

با تشکر

debugger
دوشنبه 03 بهمن 1390, 20:22 عصر
این فایل های جانوس را چطوری اضافه کنیم به ویژوال استدیو که توی تولباکس ظاهر بشه من از 2010 استفاده می کنم هر کاری می کنم ارور میده

senaps
دوشنبه 03 بهمن 1390, 20:47 عصر
یه فایل 64 مگابایتی رو از سایتش دانلود کردم،ویزارد رو با NEXt کردن دنبال کردم و تمام....ویژوال اوستودیو رو باز کردم و دیدم که لیست ابزار های جانوس اونجاست...
شاید باید دستی اضافشون کنین؟!
اگر ارور میگیرین،ازش عکس بذارین....

senaps
سه شنبه 04 بهمن 1390, 11:15 صبح
من هنوز با کرک کردن برنامه مشکل دارم!

ali190
سه شنبه 04 بهمن 1390, 11:28 صبح
باسلام
میشه از دوستان خواهش کنم نحوه صحیح کرک کردن نرم افزار رو بعد از نصبش توضیح بدن
در بسته کرک به جز Dll ها دو تا فایل اجرایی وجود دارد :
gacutil.exe
Register.bat
با این دو فایل چه باید کرد؟
محتوبات کرک رو آیا باید به جای خاصی انتقال داد و بعد فایلهای اجرایی را اجرا نمود/؟
من در کار با این گرید به یه مشکل اساسی خوردم که امیدورام مشکل با اجرا صحیح کرک حل بشه
اگر نشد در پستهای بعدی مشکلم رو به همراه نمونه پروژه خدمتتون قرار میدم
یاعلی
ممنونم
یاعلی

flash118
سه شنبه 04 بهمن 1390, 12:29 عصر
با سلام خدمت دوستان منم مشکل رو داشتم ولی با کمک آقای zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar) مشکلم حل شد خوب به این شکل در مسیری که نصب میشه برید داخل فولدر حاوی که میشید یه فولدر بنام BIN هست تا اینجا باید اینجوری آدرسمون باشه :
Program Files\Janus Systems\Controls for Microsoft .NET\Windows Forms Controls v4\BIN
خوب کافیه که همون فایل های DLL رو گفتین اینجا کپی کنید من که اینجوری انجام دادم بدون مشکل کار میکنه موفق باشید

ali190
سه شنبه 04 بهمن 1390, 13:23 عصر
پس تکلیف دو فایل gacutil.exe ، Register.bat در پوشه Crack چیه؟

ali_habibi1384
سه شنبه 04 بهمن 1390, 13:32 عصر
پس تکلیف دو فایل gacutil.exe ، Register.bat در پوشه Crack چیه؟
بعد از نصب فايل اصلي 64 مگي كه آقاي zarrinnegar آپ لود كردن فايل register.bat رو اجرا كن تا كار كپي رو خودش انجام بده.بعد اين 2مرحله gacutil.exe رو اجرا كردم.
من فقط با انجام اين سه مرحله ابزارهاي جانوس رو توي تولبارم ديدم. ازش استفاده هم كردم هيچ مشكلي نداشت من VS2010 دارم و ويندوز XP Sp3 و 32bit .

ali190
سه شنبه 04 بهمن 1390, 14:11 عصر
فایل gacutil.exe گارش چیه؟
فایل register.bat فایلها رو کجا کپی میکنه؟
تقدم و تاخری که گفتید درسته؟

sg.programmer
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:24 عصر
چرا وقتب جانوس نصب کردم دیگه DotNetBar کار نمیکنه

senaps
سه شنبه 04 بهمن 1390, 16:48 عصر
چرا وقتب جانوس نصب کردم دیگه DotNetBar کار نمیکنه

این دو تا دخلی به هم ندارن!! من هر چهارتاشون رو روی سیستمم دارم!!!!!(تلریک و رد رو هم دارم...).....

در مورد کرک،من فقط دی ال ال ها رو کپی کردم تو پوشه ی BIN و تموم....فایل exe رو هم اجرای ادمین کردم و تست که کردم،مشکلی نبود.....

sg.programmer
سه شنبه 04 بهمن 1390, 17:39 عصر
نمیدونم چرا به این صورت شده
http://barnamenevis.org/showthread.php?324699-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-DevComponents.DotNetBar2

MaHyaR.DrAcOulA
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:36 صبح
من جانوس رو نصب میکنم بعد فایل رجیستر رو اجرا میکنم اینطوری میشه
http://uploadkon.ir/uploads/4e9764bf82bc518f0eba5b1fbd3c3ff2.jpg
میرم دستی خودم کپی میکنم دی ال ال ها رو بعد میرم داخل برنامه اونجا میاد ولی 30 روزه هنوز کرک نشده با اینکه دی ال ال ها کپی کردم.
پارامتری هم وقتی اونو اجرا میکنم باز نشده بسته میشه.
دیگه نمیدونم چی کار کنم.

ali190
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 21:30 عصر
سلام
جناب zarinnegar عزیز ممنون از توضحاتتون
دو تا سئوال ازتون داشتم
در مورد فایل Register.bat ، باید ابتدا این فایل رو اجرا کنم بعد عملیات کپی رو انجام بدم؟ منظورم اینه که مثلاً اگر پوشه کرک در دسکتاپم بود و من ابتدا فایل Register.bat رو اجرا کردم و بعد محتویات رو در پوشه BIN ریختم و بعد سپس اون پوشه ر و از دسکتاپ حذف کنم ، مشکلی پیش نمیاد؟
نمیشه اول کپی کرد و بعدش فایل Register.bat رو اجراکرد؟

در توضیحاتتون اشاره کردید به

هنگام استفاده در قسمت resource ها روی dll ها کلیک کرده و خاصیت CopyToLocal را True کنید تا dll ها هنگام کامپایل به فولدر Debug پروژه اضافه شوند تا برای جابجایی پروژه برای تحویل و یا اجرا در سیستم دیگر مشکلی نداشته باشید.

امکانش هست در این باره یه مقدار بیشتر توضیح بفرمائید
نتونستم CopyToLocal رو پیدا کنم
ممنونم ازتون
یاعلی

zarrinnegar
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 22:51 عصر
من جانوس رو نصب میکنم بعد فایل رجیستر رو اجرا میکنم اینطوری میشه
http://uploadkon.ir/uploads/4e9764bf82bc518f0eba5b1fbd3c3ff2.jpg
میرم دستی خودم کپی میکنم دی ال ال ها رو بعد میرم داخل برنامه اونجا میاد ولی 30 روزه هنوز کرک نشده با اینکه دی ال ال ها کپی کردم.
پارامتری هم وقتی اونو اجرا میکنم باز نشده بسته میشه.
دیگه نمیدونم چی کار کنم.

شما وقتی این پیغام رو دریافت میکنید که نام کاربری ویندوزتون از نوع Administrator نیست بنابر این مجوز نوشتن رو توی اون فولدر ندارید
2 تا را ه داره یکی این که با نام کاربری Administrator وارد ویندوز بشید و فایل رو اجرا کنید و یا روی فایل راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator رو انتخاب کنید

zarrinnegar
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 22:54 عصر
سلام
جناب zarinnegar عزیز ممنون از توضحاتتون
دو تا سئوال ازتون داشتم
در مورد فایل Register.bat ، باید ابتدا این فایل رو اجرا کنم بعد عملیات کپی رو انجام بدم؟ منظورم اینه که مثلاً اگر پوشه کرک در دسکتاپم بود و من ابتدا فایل Register.bat رو اجرا کردم و بعد محتویات رو در پوشه BIN ریختم و بعد سپس اون پوشه ر و از دسکتاپ حذف کنم ، مشکلی پیش نمیاد؟
نمیشه اول کپی کرد و بعدش فایل Register.bat رو اجراکرد؟

در توضیحاتتون اشاره کردید به

امکانش هست در این باره یه مقدار بیشتر توضیح بفرمائید
نتونستم CopyToLocal رو پیدا کنم
ممنونم ازتون
یاعلی

مهم نیست اول فایل رو اجرا کنید بعد کپی کنید و یا کپی کنید و بعد اجرا کنید
چون که مشخصات اون فایلها رو توی رفرنس اسمبلی ویندوز اضافه میکنه

در مورد دومی چرا ، گزینه Copy Local هست این تصویر رو ببینید
81473

sg.programmer
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 17:51 عصر
سلام آیا میشه با این چنین header با استفده از جانوس ساخت؟ چطوری؟

ali190
جمعه 07 بهمن 1390, 18:55 عصر
باسلام خدمت همه دوستان بخصوص جناب zarinnegar عزیز
در Sample های شرکت DevExpress مثالی وجود داره که توجهم رو جلب کرد
به عکس زیر توجه بفرمائید:
http://1.ming.site90.net/images/61882dd2d19c.jpg

شما در واقع با موس روی هر تصویر از ستون Image که میری تصویر موجود در گرید با یک اندازه مشخص (مثلاً 6 برابر تصویر در گرید) نمایان میشه
با چه روش یا ابزاری میشه تصویر موجود در گرید رو به صورت یک Toolltip مانند توصر بالا نمایش داد؟
آیا همچین امکانی در جانوس هم وجود داره؟
منظورم ابزار supertooltip اش هست
ممنون و متشکر
یاعلی

senaps
شنبه 08 بهمن 1390, 00:11 صبح
با چه روش یا ابزاری میشه تصویر موجود در گرید رو به صورت یک Toolltip مانند توصر بالا نمایش داد؟

دات نت بار،سوپر تیپ تول داره که قابلیت نمایش عکس رو هم داره....میتونین از اون استفاده کنین؟!
چه خوشکل شده فرمش....میشه ادرس این سمپل ها و اموزش ها رو بدین؟!!! البته برا هر کدوم از سیستم های تلریک یا دات نت بار یا جانوس یا دو اکسپرس باشه مشکلی نیست!)...

m_gholami
شنبه 08 بهمن 1390, 12:47 عصر
با سلام

من یک gridX تو فرمم دارم که اطلاعاتی رو نمایش مبده.
و کاربر میتونه با کلیک کردن روی یک دکمه خاصیت GroupByBoxVisible رو فعال یا غیر فعال کنه.

حالا میخام وقتی غیر فعال میشه گریدم به حالت نرمالش برگرده چطوری میتونم این کارو بکنم

sg.programmer
یک شنبه 09 بهمن 1390, 20:17 عصر
سلام آیا میشه با این چنین header با استفده از جانوس ساخت؟ چطوری؟

1- توی اون پست (14) طریقه درست کردن Col را گفته ولی میخوام هدر باشه و مقداری نگیره

2- یک Col را کامبو کردم = حالا چطوری میشه مقادیری که به به اون اختصاص دادم یکی را بصورت پیش فرض قرار بدم

ahmad.salimi
سه شنبه 11 بهمن 1390, 11:42 صبح
با سلام به همه دوستان مخصوصا استاد عزیز این تاپیک جناب zarrinnegar
ضمن تشکر از ارایه مطالب بسیار مفید و آموزش کاربردی که ارایه کردید,می خواستم خواهش کنم در صورت امکان طریقه استفاده ابزار جانوس را تو وب نیز آموزش بدین
یا حد اقل اگه پروزه نمونه ایی از استفاده این ابزار در وب دارین بزارین تا ما استفاده کنیم .
موفق و پاینده باشید.

sg.programmer
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 17:35 عصر
چطوری میتونم یک کامبو باکس را تعریف کنم و مقداری به آن اضافه کنم و یکی از مقادیر بصورت پیش فرض در خالت انتخاب باشه؟
------------------------

چطوری میشه داخل گرید جانوس به تک تک خونه دسترسی داشت ( داخل سلول بصورت تک تک مقداری نوشت و خوند)

حل شد

for (int i = 0; i < 6; i++)
{
gridEX1.AddItem(new object[] { "0", "1", "2", "3", "4", "5" });
}

sg.programmer
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 22:38 عصر
کسی نمیدونه چطوری میتونم یک کامبو باکس را تعریف کنم و مقداری به آن اضافه کنم و یکی از مقادیر بصورت پیش فرض انتخاب شده باشه؟

va2012
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 09:22 صبح
سلام آقا دستت درد نکنه خیلی عالی آموزش دادی . اکثر بچه ها در برنامه نویسی با کامپوننت ها مشکل داشتن که این آموزش ها خیلی از مشکلات رو حل کرد. کارت خیلی خوبه . همینطور ادامه بده !!!!
فقط یه مشکلی که من باش برخورد داشتم این بود که بعضی از Propertie هایی که شما از اون ها استفاده کردین در جانوس 3.5وجود نداره مثلا از این دو قسمت ایراد میگیره که Command وWidth جزئی از خصوصیات جانوس نیستند؟

if (e.Command.Key.StartsWith("COLOR"))

DateButton.Width = this.Width / 6

Yanehsar
جمعه 14 بهمن 1390, 21:55 عصر
سلام
برا ما مبتدی ها هم عالی بود و نشان دهنده محدود نبودن برنامه نویسی .
می خواستم ببینیم برای استفاده از ابزار جانوس باید ورژن خاصی از ویژوال باشه؟؟(2010)یا با ویژوال پائین تر هم میشه اجرا کرد؟؟؟؟

amir3321
شنبه 15 بهمن 1390, 08:08 صبح
با سلام خدمت جناب zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar)
من با یک مشکل برخوردم هنگامی که شما یک کوئری به روش زیر به گرید پاس می کنید فیلتر گرید جانوس readonly میشه و دیگه اجازه نمی ده داخل تکست باکس فیلتر چیزی وارد کنید ایا راه حلی دارد هنگامیکه شما از new select برای انتخاب بعضی از از سطرها استفاده می کنید این اتفاق می افتد در ضمن من با EF کار می کنم

BOMEntities DB = new BOMEntities();
var query = from sd in DB.parts select new { sd.dwgno , sd.descfa } ;

gridEX1.DataSource = query.ToList();
gridEX1.RetrieveStructure();

amir3321
شنبه 15 بهمن 1390, 09:04 صبح
با سلام
نمونه پروژه رو براتون می زارم خودتون ببینید ورژن جانوس من هم 4.0.18 می باشد

82018

sg.programmer
یک شنبه 16 بهمن 1390, 19:58 عصر
چطوری میتونم دریک گرید جانوس کامبو باکس تعریف کنم و مقداری به آن اضافه کنم و یکی از مقادیر بصورت پیش فرض در خالت انتخاب باشه؟
کسی با کامبو باکس گرید جانوس کارنکرده؟

somaiebagheri
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:28 عصر
سلام .ازآموزشهاي خوبي كه ارائه دادين خيلي متشكرم. من ميخوام ازكنترل Schedule استفاده كنم ولي اطلاعاتي درموردش ندارم،ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.

crazy_1892
سه شنبه 18 بهمن 1390, 09:29 صبح
سلام همه مراحلی که برای کرک گفتین را انجام دادم ولی بازم به محض استفاده از ابزار میگه 30 روزه است

در ضمن موقع اجرای register زمانی که یک بار برنامه را unistal کردم و دوباره نصب کردم خطای زیر را میده(فایل ضمیمه شد)

kamasoud
سه شنبه 18 بهمن 1390, 11:47 صبح
با سلام و تشکر از آقای زرین نگار برای آموزش های خوبشون

اگه میشه یه بخش از آموزشتون رو به استفاده از Checked ComboBox هم اختصاص بدید

ممنون

sg.programmer
سه شنبه 18 بهمن 1390, 16:59 عصر
تشکر از آموزشتون
چند سوال از گرید

1- لایه چیه و چه کاربردی داره
2-طریقه بدست آوردن تعداد ستون در یک سطر و تعداد رکورد یا سطر چگونه هست
3- طریقه ReadOnly کردن یک Cell
4- خواندن تک تک مقادیر سلول ها چطوری هست و همچنین برای چک باکس چطوره

for(i=0;i<CountRecord;i++)
for( j=0;j<CountCell;j++)
print(cel[i][j]);

5-چطور میشه یک مقدار مربوط به کامبوباکس در گرید را به صورت پیش فرض نمایش داد

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:30 عصر
1- لایه چیه و چه کاربردی داره
اگه منظورتون layout، ساختار و چیدمان ستونهای گریدتون رو میگه..مثلا شما میخوای توی این گرید بر اساس اینکه کاربر یه checkbox رو میزنه design گرید و ستونهاش و کلا همه چیشو عوض کنید. واسه اینکار میتونید بیاید و دو تا layout تعریف کنید و بر اساس شرایط currentLayout گرید رو اون layout یا ساختاری که میخواید بزارید

2-طریقه بدست آوردن تعداد ستون در یک سطر و تعداد رکورد یا سطر چگونه هست
تعداد ستون: gridex.roottable.columns.count و تعداد rowها grid.getrows.count یا grid.rowcount

3- طریقه ReadOnly کردن یک Cell
یه سلول رو نمیتونید . یا باید کل ستون رو readonly کنید با دستور grid.roottable.coumns["col"].edittype=NoEdit یا اینکه اگه میخواید حتما فقط یه سلول از یه ردیف خاص readonly بشه باید رویداد currentcell رو raise کنید و توی اون چک کنید اگه تو ردیف مورد نظرتون و ستون مورد نظر بودید اون ستون رو noedit کنه و اگه نبود مثلا editType = Textbox یا هر چیز دیگه بذارید
موفق باشی

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:33 عصر
- خواندن تک تک مقادیر سلول ها چطوری هست و همچنین برای چک باکس چطوره
واسه این هم همونجوری که خودتون نوشتید بعد از بدست اوردن تعداد ردیف ها و ستونها باید دو تا loop تو در تو بزنید و برای نمایش مقدار سلولها:
string s = grid.getrows[i].cells[j].value.tostring()

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 19:35 عصر
دوستان یه سوال؟ من میخوام تموم ردیفهای گریدم رو Select کنم. ضمنا گرید من بصورت SelfRefrencing . تا جایی که میدونم با grid.row =1 مثلا میشه یه ردیف رو فقط انتخاب کرد. سوالم اینه که چجوری با کد multiSelect کنم همونجوری که با موس و Control چند ردیف رو تو گرید انتخاب میکنیم..
پیشاپیش مرسی

sg.programmer
سه شنبه 18 بهمن 1390, 22:38 عصر
5-چطور میشه یک مقدار مربوط به کامبوباکس در گرید را به صورت پیش فرض نمایش داد

آیا خودش بصورت پیش فرض قرار میگیرد
6- روت تیبل roottable چه کاربردی داره؟ یعنی میشه چند جدول به گرید بایند کرد و هرکدوم را براساس مواردی دلخواه فعال کرد و نمایش داد : چطوری این امکان پذیره؟

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 23:02 عصر
6- روت تیبل roottable چه کاربردی داره؟ یعنی میشه چند جدول به گرید بایند کرد و هرکدوم را براساس مواردی دلخواه فعال کرد و نمایش داد : چطوری این امکان پذیره؟
ببین دوست من تو گرید معمولی خود VS همینجوری میتونستی ستون تعریف کنی چون پیش فرض گرید این بود که شما کلا یه جدول از دیتابیس رو میخوای توی گرید نمایش بدی ولی چون گرید جانوس این امکان رو داره که چندین جدول رو با هم نشون بده بصورت درختی(البته به شرط داشتن ارتباط (relation) با هم دیگه)، پس ابتدا واسه اینکه بتونی ستون تعریف کنی باید table واسش تعریف کنی و ستون ها رو به اون table اضافه کنی و اون جدولی که مادر همه جداول و یه جورایی میشه گفت سرشاخه یه درخت اسمش roottable..

shadi khanum
سه شنبه 18 بهمن 1390, 23:03 عصر
در مورد اینکه چجوری این کار انجام میشه هم اگه جانوس رو نصب کنید خودش کلی Sample داره واسه معرفی کامل کامپوننتهاش.. میتونی از اون ها استفاده کنی دوست من
موفق باشی

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 00:16 صبح
آیا خودش بصورت پیش فرض قرار میگیرد

ROOTTable در گرید جانوس یعنی همون جدول اصلی که شما اطلاعات رو بهش وصل میکنید
چون در گرید جانوس میشه چند Child رو به گرید متصل کرد بنابراین اولین جدول رو به عنوان RootTable در نظر میگیره و مابقی رو زیر این جدول با نام ChiledTable در نظر میگیره

میشه چند جدول رو به گرید وصل کرد ولی هر جدول رو توی یک لایه میشه اضافه کرد
و بعد که لایه گرید رو عوض میکنیم باید دیتاها رو بهش وصل کنیم تا نمایش بده

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 00:56 صبح
دوستان یه سوال؟ من میخوام تموم ردیفهای گریدم رو Select کنم. ضمنا گرید من بصورت SelfRefrencing . تا جایی که میدونم با grid.row =1 مثلا میشه یه ردیف رو فقط انتخاب کرد. سوالم اینه که چجوری با کد multiSelect کنم همونجوری که با موس و Control چند ردیف رو تو گرید انتخاب میکنیم..
پیشاپیش مرسی

شما میتونید از دستور selectedItems استفاده کنید

GridEX1.SelectedItems.Add(1);
GridEX1.SelectedItems.Add(2);
GridEX1.SelectedItems.Add(4);

amir3321
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 08:54 صبح
با سلام می خواستم بدونم چگونه می تونم یک نوع column با خاصیت dropdown داشته باشم و اونو به یک فرم خاص پاس بدم یا اینکه یک نوع دیگه که بتونم با اون این کار رو انجام بدم وبعد اینکه چطور موقعیت اون فرم رو در زیر اون column تنظیم کنم در زیر یک نمونه گذاشتم خوشحال می شوم اگر راهنمایی نمایید

private void gridEX1_DropDown(object sender, ColumnActionEventArgs e)
{
if (e.Column.Key == "Column1")
{
Form1 frm = new Form1();
frm.StartPosition = FormStartPosition.Manual;
frm.Top = this .Top + e.Column + ???
frm .Left = this .Left + e.Column + ???
frm .ShowDialog ();
}
}

kamasoud
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 09:02 صبح
با سلام

من دارم روی همین پروژه آقای زرین نگار کار می کنم، میخام یه User Control روی Ribbon بذارم
فکر کنم باید از Control Container استفاده کنم ولی وقتی اضافه می کنم نمایش داده نمیشه
کسی هست بتونه کمک کنه
sample های جانوس رو هم گشتم چیزی پیدا نکردم
ممنون

shadi khanum
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 09:51 صبح
کرکش کار سختی نیست ها ، البته شاید نسخه هاش با هم فرق کنه ولی واسه خود من اول Exe شو نصب میکنی بعد یه سری dll کرک شده داره میری جای اونها کپی میکنی... اگه خواستین بگی واستون dll هاش رو بفرستم
موفق باشی

danial82
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 21:05 عصر
با سلام خدمت جناب zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar)
من با یک مشکل برخوردم هنگامی که شما یک کوئری به روش زیر به گرید پاس می کنید فیلتر گرید جانوس readonly میشه و دیگه اجازه نمی ده داخل تکست باکس فیلتر چیزی وارد کنید ایا راه حلی دارد هنگامیکه شما از new select برای انتخاب بعضی از از سطرها استفاده می کنید این اتفاق می افتد در ضمن من با EF کار می کنم

BOMEntities DB = new BOMEntities();
var query = from sd in DB.parts select new { sd.dwgno , sd.descfa } ;

gridEX1.DataSource = query.ToList();
gridEX1.RetrieveStructure();

منم چنین مشکلی رو دارم
البته وقتی ستون شما محاسباتی باشه یا محتواش از چند ستون دیگه بدست بیاد مثل نام و نام خانوادگی که از ستون نام - نام خانوادگی درست بشه چنین مشکلی پیش میاد

crazy_1892
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 21:49 عصر
تو امضا من میتوانی یه چیزایی پیدا کنی
:لبخند:
دوست عزیز لینک ها مشکل دارند

من کرکشو دارم و فایلها را کپی هم میکنم موقع اجرای فایل Register این خطا در میده

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 23:01 عصر
منم چنین مشکلی رو دارم
البته وقتی ستون شما محاسباتی باشه یا محتواش از چند ستون دیگه بدست بیاد مثل نام و نام خانوادگی که از ستون نام - نام خانوادگی درست بشه چنین مشکلی پیش میاد
شما وقتی از حالت عادی برای لینک دیتا استفاده میکنید لیست بصورت ستونهایی با نوع های شناسایی شده وارد گرید میشه
یعنی میفهمه که ستون از نوع عددی هست یا کاراکتری یا ...
بخاطر همین هم ، فیلتر داخل گرید کار میکنه
وقتی که شما با پارامتر New میایید و چند تا از فیلدها رو انتخاب میکنید ، نتیجه اون دستور یک لیستی میشه که همه فیلدهاش از یک نوعند و نمیتونه تشخیص بده که وقتی چیزی وارد میکنید فیلترش کنه
بخاطر همین هم فیلتر readonly میشه
شاید هم یک باگ باشه و من تا حالا پیدا نکردم که بشه از این حالت خارج شه
دنبالش هستم

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 23:03 عصر
دوست عزیز لینک ها مشکل دارند

من کرکشو دارم و فایلها را کپی هم میکنم موقع اجرای فایل Register این خطا در میده

دوست عزیز
من همه موارد رو برای کرک کنترل کردم شاید سیستم شما چیزی روش نصبه که این کار رو انجام نمیده
اگر TeamViewer رو داری میتونم بیام روی سیستمت ببینم
ولی قبلش باید با من هماهنگ کنی که پشت سیستم باشم

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 23:06 عصر
با سلام می خواستم بدونم چگونه می تونم یک نوع column با خاصیت dropdown داشته باشم و اونو به یک فرم خاص پاس بدم یا اینکه یک نوع دیگه که بتونم با اون این کار رو انجام بدم وبعد اینکه چطور موقعیت اون فرم رو در زیر اون column تنظیم کنم در زیر یک نمونه گذاشتم خوشحال می شوم اگر راهنمایی نمایید

private void gridEX1_DropDown(object sender, ColumnActionEventArgs e)
{
if (e.Column.Key == "Column1")
{
Form1 frm = new Form1();
frm.StartPosition = FormStartPosition.Manual;
frm.Top = this .Top + e.Column + ???
frm .Left = this .Left + e.Column + ???
frm .ShowDialog ();
}
}

دوست عزیز
شما میخواهین توی فرم چیکار کنید؟
این قسمت ارتباطی با جانوس نداره ولی اگه بگی که توی فرم میخواهی چی رو نشون بدی شاید راه کارشو از روش دیگه ای توضیح بدیم

zarrinnegar
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 23:11 عصر
با سلام

من دارم روی همین پروژه آقای زرین نگار کار می کنم، میخام یه User Control روی Ribbon بذارم
فکر کنم باید از Control Container استفاده کنم ولی وقتی اضافه می کنم نمایش داده نمیشه
کسی هست بتونه کمک کنه
sample های جانوس رو هم گشتم چیزی پیدا نکردم
ممنون

شما میخواهید یک usercontrol رو به ریبون اضافه کنید یا به فرم اصلی که ریبون داره؟
اگر پروژه آموزشی رو دنبال کنید میبینید که یک UiPanelManager روی فرم اصلی هست که باهاش پنل های صفحه رو میسازیم
داخل پنل یک Continer هست که میتونی داخلش Usercontrol رو اضافه کنی
اگه نشون نمیده به خاطر اینه که شما توی خود پنل اضافه میکنید نه توی Container و چون این Continer روی کنترل شما قرار میگیره چیزی نشون نمیده

اول توی صفحه اصلی روی Continer کلیک کنید بعد اسمش رو از Propertise ببینید بعد توی کد نویسی از اسم اون استفاده کنید
چیز دیگه ای نداره که نشون نده

بعدش هم اگر مشکلی داشتی کدت رو بزار ببینیم

mahdad sepah
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 00:53 صبح
سلام دوستان
من دنبال یک منو شبیه این می گردم کسی میتونه راهنماییم کنه؟

82265

Chris_Ronaldo
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 07:22 صبح
سلام

با تشکر از آقاي زرين نگار بابت آموزش

چند سال پيش که جانوس ابزارهاش را راست چين کرد واقعا هيچ منبع فارسي براي کار کردن باهاش وجود نداشت

بالاخره يکي پيدا شد آموزش فارسي قرار بده

زحمات ايشون قابل تقدير هست ولي دوستان توجه داشته باشيد که اين تاپيک براي آموزش استفاده از ابزار هست نه آموزش کرک کردن جانوس!

کل تاپيک را از ابتدا خوندم و ديدم اين بنده خدا (زرين نگار) درگير پاسخ به نحوه کرک کردن هست تا اينکه تمرکزش روي آموزش جانوس باشه.

Chris_Ronaldo
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 07:25 صبح
سلام دوستان

82265

اين برنامه با دلفي نوشته شده يا VB6؟

چرا از outlook bar جانوس استفاده کنيد که آموزشش در همين تاپيک هست؟
قشنگ تر از اين تصويري که گذاشتيد هست.

sadaf_
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 09:08 صبح
یکی از ستونهای گرید به صورت کومبویی هست
و برای باز شدنش باید با f4 باز کرد
آیا می شه f4 را تغییر داد؟

amir3321
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 10:02 صبح
دوست عزیز
این قسمت ارتباطی با جانوس نداره ولی اگه بگی که توی فرم میخواهی چی رو نشون بدی شاید راه کارشو از روش دیگه ای توضیح بدیم

من می خواهم از گرید اصلی خودم به یک گرید تو فرم دوم دسترسی پیدا کنم برای انتخاب یکی از رکورد های اون و پاس دادن بعضی اطلاعات از گرید فرم دوم به گرید اصلی . دقیقا مثل حالت DROPDOWNLIST که با زدن دکمه لیست باز شده و یک رکورد انتخاب می شود و لی من می خواهم یکسری امکانات فیلتر و سرچ به اون اضافه کنم نیاز دارم که داخل یک فرم دیگه این امکانات رو قرار بدم واون لیست رو در گرید اصلی با زدن دکمه DROPDOWNLIST نمایش بدم و کاربر بتونه انتخاب خودش رو انجام بده و رکورد انتخابی کاربر به گرید اصلی اضافه بشود وبرای نمایش فرم در زیر همان دکمه و در وسط صفحه اصلی به مشکل خوردم چون گرید جانوس متد GetCellDisplayRectangle
نداشت و من یک نمونه کار با این متد دیده بودم
قبلا از راهنمای شما تشکر می نمایم

amir3321
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 10:04 صبح
سلام دوستان

82265

دوست عزیز این همان buttonbar جانوس است که خیلی راحت می تونی از اون استفاده کنی

ali190
شنبه 22 بهمن 1390, 00:26 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
آیا در این گرید امکانش هست که خاصیت Allow Edit یک سری از ستونها False و یک سری دیگه True باشه؟
ممنونم
یاعلی

shadi khanum
شنبه 22 بهمن 1390, 10:20 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
آیا در این گرید امکانش هست که خاصیت Allow Edit یک سری از ستونها False و یک سری دیگه True باشه؟
ممنونم
یاعلی
دوست عزیز میتونی allowEdit رو false نکنی و بذاری True باشه و اگه میخوای یه سری ستون رو بتونه تغییر بده و یه سری رو نه، اون ستونهایی که میخوای نتونه تغییر بده رو EditTypeشون رو بذاری NoEdit و اونهایی که میخوای بتونه تغییر بده رو دست نزنی..
موفق باشی

sg.programmer
شنبه 22 بهمن 1390, 18:38 عصر
1-چرا ORDER BY در گرید اعمال نمیشه ولی همین دستور رو در اکسس مینویسم اعمال میشه

2-آیا چنین چیزی با گرید امکانپذیره
فرض
مثلا 20 نفر داریم که هر کدام دارای 15 فیلد ازقبیل شماره تلفن - ایمیل - موبایل - حقوق - و....
میخوام داخل همین گرید بجز نام و نام خانوادگی مابقی فیلد ها را همین جا ویرایش کنم چون تعداد فیلد برای هر رکورد زیاد شاید کاربر در ویرایش مشخصات دچار اشتباه بشه
حالا آیا امکان داره که که در وقتی کاربر داره اسکرول قسمت زیرین را جابجا میکنه بعضی از مشخصات مثل نام و نام خانوادگی هم در حین اسکرول همراه گرید باشند؟

mahdad sepah
شنبه 22 بهمن 1390, 20:57 عصر
سلام
کسی نحوه کار با button bar جانوس را بلد است؟من نمیتونم برای آیتم ها به صورت جدا کد بنویسم
منم شدیدا به این احتیاج دارم ممنون میشم کمک کنید

shadi khanum
شنبه 22 بهمن 1390, 21:59 عصر
بله دوست عزیز امکان داره... گرید یه خصیصه داره به اسم frozen columns که مثلا اگه میخوای دوتا ستون اول همراه گرید باشه باید بذاریش 2 .. یعنی تعدادش رو با تعداد فیلدی که میخواد با اسکرول همراه گرسد باشه باید تنظیم کنی..
موفق بای

shadi khanum
شنبه 22 بهمن 1390, 22:10 عصر
سلام
کسی نحوه کار با button bar جانوس را بلد است؟من نمیتونم برای آیتم ها به صورت جدا کد بنویسم
منم شدیدا به این احتیاج دارم ممنون میشم کمک کنید

دوست عزیز ButtonBar یه رویداد داره به اسم ItemClick که یک ورودی داره به اسم e از جنس ItemEventArgs که شی آیتمی (همون button) که روش کلیک شده و باعث fire شدن این رویداد شده رو به ما میده و شما به راحتی با Switch case زدن یا if else میتونید بگید اگه مثلا key اون آیتم = item1 بود کار1 انجام بشه و ...

switch (e.Item.Key.ToLower)
{
case "item1":
//first Btn click
case "item2":
//Second Btn click
}

mahdad sepah
شنبه 22 بهمن 1390, 22:42 عصر
دوست عزیز ButtonBar یه رویداد داره به اسم ItemClick که یک ورودی داره به اسم e از جنس ItemEventArgs که شی آیتمی (همون button) که روش کلیک شده و باعث fire شدن این رویداد شده رو به ما میده و شما به راحتی با Switch case زدن یا if else میتونید بگید اگه مثلا key اون آیتم = item1 بود کار1 انجام بشه و ...

switch (e.Item.Key.ToLower)
{
case "item1":
//first Btn click
case "item2":
//Second Btn click
}
بسیار بسیار ازتون ممنونم مشکلم حل شد

sg.programmer
یک شنبه 23 بهمن 1390, 00:08 صبح
بله دوست عزیز امکان داره... گرید یه خصیصه داره به اسم frozen columns که مثلا اگه میخوای دوتا ستون اول همراه گرید باشه باید بذاریش 2 .. یعنی تعدادش رو با تعداد فیلدی که میخواد با اسکرول همراه گرسد باشه باید تنظیم کنی..
موفق بای
تشکر*

من تو گریدم Columns set که شامل 3 ستون هست دارم - و frozen columns میزام 1 هر سه ستون انتخاب میشه آیا میشه فقط ستون 2 و 3 Columns set اولی انتخاب بشه
-----------

چرا ORDER BY در گرید اعمال نمیشه ولی همین دستور رو در اکسس مینویسم اعمال میشه

یکی از ستون های گرید م در حالت انتخاب هست(مثل وقتی که روی ستون کلیک کرده ایم) و خاصیت های این ستون را با ستون های دیگه مقایسه میکنم میبیتن هیچ تفاوتی با بقیه نداره : مشکل از کجا میتونه باشه

kamasoud
یک شنبه 23 بهمن 1390, 09:33 صبح
شما میخواهید یک usercontrol رو به ریبون اضافه کنید یا به فرم اصلی که ریبون داره؟
اگر پروژه آموزشی رو دنبال کنید میبینید که یک UiPanelManager روی فرم اصلی هست که باهاش پنل های صفحه رو میسازیم
داخل پنل یک Continer هست که میتونی داخلش Usercontrol رو اضافه کنی
اگه نشون نمیده به خاطر اینه که شما توی خود پنل اضافه میکنید نه توی Container و چون این Continer روی کنترل شما قرار میگیره چیزی نشون نمیده

اول توی صفحه اصلی روی Continer کلیک کنید بعد اسمش رو از Propertise ببینید بعد توی کد نویسی از اسم اون استفاده کنید
چیز دیگه ای نداره که نشون نده

بعدش هم اگر مشکلی داشتی کدت رو بزار ببینیم

سلام

یک کنترل تقویم فارسی دارم میخوام بندازمش روی ریبون فرم گذارش گیری که بازه تاریخ رو ازش بگیرم
کاری با پنل ندارم، فقط میخام کلندر رو بندازم روی ریبون، چطوری این کارو بکنم؟

sg.programmer
یک شنبه 23 بهمن 1390, 17:07 عصر
الان مشکلتون دقیقا کجاست و چه کاری رو نمیتونید انجام بدید؟
سلام
من با Order by داده های جدولم را سورت میکنم ولی وقتی میریزم تو گرید به علت انتخاب بودن یکی از ستون ها سورت جدول میریزه به هم

shadi khanum
یک شنبه 23 بهمن 1390, 18:22 عصر
واسه اینکه اطلاعاتت توی گرید بر اساس کلیک روی ستونهای گرید sort نشه و بر اساس همون orderBy دستور Selectتون باشه ، خصیصه allowSort رو برای تک تک ستون هاتون false کنید. موفق باشی

amir3321
یک شنبه 23 بهمن 1390, 18:35 عصر
http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط zarrinnegar http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=1438069#post1438069)

دوست عزیز
من می خواهم از گرید اصلی خودم به یک گرید تو فرم دوم دسترسی پیدا کنم برای انتخاب یکی از رکورد های اون و پاس دادن بعضی اطلاعات از گرید فرم دوم به گرید اصلی . دقیقا مثل حالت DROPDOWNLIST که با زدن دکمه لیست باز شده و یک رکورد انتخاب می شود و لی من می خواهم یکسری امکانات فیلتر و سرچ به اون اضافه کنم نیاز دارم که داخل یک فرم دیگه این امکانات رو قرار بدم واون لیست رو در گرید اصلی با زدن دکمه DROPDOWNLIST نمایش بدم و کاربر بتونه انتخاب خودش رو انجام بده و رکورد انتخابی کاربر به گرید اصلی اضافه بشود وبرای نمایش فرم در زیر همان دکمه و در وسط صفحه اصلی به مشکل خوردم چون گرید جانوس متد GetCellDisplayRectangle
استاد و استادان عزیز کسی نیست یک کمکی کند ممنون می شوم

sg.programmer
یک شنبه 23 بهمن 1390, 20:19 عصر
واسه اینکه اطلاعاتت توی گرید بر اساس کلیک روی ستونهای گرید sort نشه و بر اساس همون orderBy دستور Selectتون باشه ، خصیصه allowSort رو برای تک تک ستون هاتون false کنید. موفق باشی

میخوام که بصورت پیش فرض این تیک سورت فعال نباشه - چون از قبل فعال هست باز هم ترتیب به هم میخوره

zarrinnegar
یک شنبه 23 بهمن 1390, 20:24 عصر
گزینه allowSort به گرید میفهمونه که بشه این ستون رو سورت کرد یا نه
از گزینه SortIndicator استفاده کن و برابر None قرار بده

zarrinnegar
یک شنبه 23 بهمن 1390, 20:29 عصر
http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط zarrinnegar http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=1438069#post1438069)
استاد و استادان عزیز کسی نیست یک کمکی کند ممنون می شوم
باید ازگزینه Multicolumn استفاده کنی و فیلدها رو توش بزاری و خاصیت فیلتر رو هم فعال کنی که با تایپ توی همون سلول ، لیستت هم فیلتر بشه و برسی به رکوردی که میخوای انتخاب کنی

zarrinnegar
یک شنبه 23 بهمن 1390, 20:52 عصر
سلام

یک کنترل تقویم فارسی دارم میخوام بندازمش روی ریبون فرم گذارش گیری که بازه تاریخ رو ازش بگیرم
کاری با پنل ندارم، فقط میخام کلندر رو بندازم روی ریبون، چطوری این کارو بکنم؟

داخل ریبون فرم یک Tab اضافه کن و داخلش یک ابزار از نوع ContainerControl اضافه کن ( یکی از نوع دکمه هایی هست که توی منوی طراح ظاهر میشه )
بعد کنتل سفارشی رو بزار روی فرم مثلا یک تقویم فارسی و یا هر ابزاری رو که خواستی

بعد روی همون دکمه ContainerControl کلیک کن و بعد برو خاصیت Control اون رو بزار برابر با اون ابزاری که روی فرم گذاشتی

amir3321
دوشنبه 24 بهمن 1390, 08:32 صبح
باید ازگزینه Multicolumn استفاده کنی و فیلدها رو توش بزاری و خاصیت فیلتر رو هم فعال کنی که با تایپ توی همون سلول ، لیستت هم فیلتر بشه و برسی به رکوردی که میخوای انتخاب کنی

می دونید که قبلا گفتم در حالتی که new select در کوئری استفاده شده باشد شما از فیلتر جانوس نمی تونید استفاده کنید و غیر فعال می شود و دیگر اینکه من نیاز به فیلتر چند مرحله ای دارم که در جانوس باید با کد انجام بدی به همین دلایل من یک گرید دیگه داخل یک فرم جدید قرار می دهم تا به این امکانات دسترسی داشته باشم و مشکل اصلی روی نحوه قرار گیری فرم فراخوان شده در زیر سلول و همان دکمه dropdown بود که نتونستم حلش کنم چون نمی تونستم location سلول رو بدست بیارم که در این مورد اگر کمکم کنید بسیار ممنون می شوم و یا راه حل دیگه ای اگر داشته باشید . البته یک گرید خوب از شرکت syncfusion پیدا کردم که این امکان رو خیلی کامل داره ولی نمی خواستم دو نوع گرید در پروژه ام استفاده کنم

kamasoud
دوشنبه 24 بهمن 1390, 11:05 صبح
داخل ریبون فرم یک Tab اضافه کن و داخلش یک ابزار از نوع ContainerControl اضافه کن ( یکی از نوع دکمه هایی هست که توی منوی طراح ظاهر میشه )
بعد کنتل سفارشی رو بزار روی فرم مثلا یک تقویم فارسی و یا هر ابزاری رو که خواستی

بعد روی همون دکمه ContainerControl کلیک کن و بعد برو خاصیت Control اون رو بزار برابر با اون ابزاری که روی فرم گذاشتی

با سلام

درست شد، ازتون ممنونم
آموزش ها رو ادامه نمی دین؟

amir3321
دوشنبه 24 بهمن 1390, 13:42 عصر
یک مشکل کوچیک داشتم اینکه چگونه می تونم یک رکورد رو در گرید جانوس به حالت انتخاب در بیارم من یک رکورد رو با moveto() پیدا میکنم ولی می خواهم به حالت select در بیاید با فکوس هم نمی خوام این کار رو انجام بدهم میشه یک راهنمایی فرمایید

zarrinnegar
دوشنبه 24 بهمن 1390, 20:37 عصر
یک مشکل کوچیک داشتم اینکه چگونه می تونم یک رکورد رو در گرید جانوس به حالت انتخاب در بیارم من یک رکورد رو با moveto() پیدا میکنم ولی می خواهم به حالت select در بیاید با فکوس هم نمی خوام این کار رو انجام بدهم میشه یک راهنمایی فرمایید
این سوال تکراریه
اگه چند صفحه به عقب بر میگشتید پیدا میکردید

بجای عدد 1 شماره رکورد رو میزاری

amir3321
سه شنبه 25 بهمن 1390, 08:30 صبح
این سوال تکراریه
اگه چند صفحه به عقب بر میگشتید پیدا میکردید

بجای عدد 1 شماره رکورد رو میزاری

این کد و دیده بودم ولی سطر رو به حالت select یعنی ابی رنگ در نمی اورد به این صورت استفاده می کنم مشکل چیه

gridEX1.SelectedItems.Add(gridEX1.CurrentRow.RowIn dex);

راستی یک نظری هم راجع به این موضوع بدهید ممنون می شوم

می دونید که قبلا گفتم در حالتی که new select در کوئری استفاده شده باشد شما از فیلتر جانوس نمی تونید استفاده کنید و غیر فعال می شود و دیگر اینکه من نیاز به فیلتر چند مرحله ای دارم که در جانوس باید با کد انجام بدی به همین دلایل من یک گرید دیگه داخل یک فرم جدید قرار می دهم تا به این امکانات دسترسی داشته باشم و مشکل اصلی روی نحوه قرار گیری فرم فراخوان شده در زیر سلول و همان دکمه dropdown بود که نتونستم حلش کنم چون نمی تونستم location سلول رو بدست بیارم که در این مورد اگر کمکم کنید بسیار ممنون می شوم و یا راه حل دیگه ای اگر داشته باشید . البته یک گرید خوب از شرکت syncfusion پیدا کردم که این امکان رو خیلی کامل داره ولی نمی خواستم دو نوع گرید در پروژه ام استفاده کنم

zarrinnegar
سه شنبه 25 بهمن 1390, 09:16 صبح
گزینه HideSelection گرید رو بزار HighLight درست میشه

درباره Multicolumn اگر جانوس رو کامل دارید توی منوی start\all programs\janus یک دمو گذاشته ، اجراش کن و توی قسمت Products and Orders گزینه Orders رو باز کن و ستون Employe رو ببین ، فیلتر هم داره و چند ستونی هم هست

و اما درباره کاری که میخوایی انجام بدی پیشنهاد من اینه که توی گرید اطلاعات رو نگیری . من هیچ وقت از گرید برای ورود اطلاعات استفاده نمیکنم چون کنترل کردن و دردسرهاش زیاده و همه هم میخان هر نوع داده ای رو با گرید بگیرن و ذخیره کنن و وقتی با انواع داده ها و شرطها برخورد میکنن ، کل پروژه میخوابه و بخاطر یک گیری که شاید هم اصولش این نباشه که توی گرید از ورودی گرفته بشه دست از کار میکشن و کلی اعصاب طرف میریزه به هم
البته نظر من اینه
دلیل دیگه هم اینکه گرید با داده ها آفلاین برخورد میکنه و برای کسی که برنامه نویسی شغلشه ، باید روشی رو انجام بده که داده ها همون لحظه از دیتابیس خونده بشن یا ذخیره بشن و از گرید به عنوان یک لیستی که فقط اطلاعات رو نمایش میده استفاده بشه
دموی جانوس رو هم نگاه کنی میبینی وقتی روی رکوردی دابل کلیک میکنی یک فرم برای ورود اطلاعات باز میشه که امکانات زیادی برای کاربر گذاشته که توی گرید شاید نشه استفاده کرد

amir3321
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 13:41 عصر
درباره Multicolumn اگر جانوس رو کامل دارید توی منوی start\all programs\janus یک دمو گذاشته ، اجراش کن و توی قسمت Products and Orders گزینه Orders رو باز کن و ستون Employe رو ببین ، فیلتر هم داره و چند ستونی هم هست

من حالت dropdown رو چک کردم در این حالت از row filter در گرید دوم باز شده بوسیله dropdown پشتیبانی نمی کنه نمی دونم شما کدوم فیلتر رو می گید یا من اشتباه می کنم چون هیچکدام از لیست های dropdown دموها فیلتر ندارند من حتی با کد به dropdown اضافه کردم ولی خطای notsupport داد

ولی از خود froum سایت جانوس متوجه نحوه گرفتن location سلول جاری شدم مثل کد زیر

Rectangle fd = gridEX1 .GetCellBounds(gridEX1 .CurrentRow .RowIndex ,gridEX1 .RootTable .Columns [0]);

و مشکل جهت موقعیت صحیح فرم دوم فعلا حل شد حالا تا بعد ببینم مشکل بعدی چیه .

در این مورد که از گرید برای ورود اطلاعات استفاده نکنی فقط همین که بعضی اوقات خیلی لازم میشه و راحتر است مثلا من در پروژه قبلی از این گزینه هیچ استفاده ای نکردم می تونستم بعضی جا ها استفاده کنم ولی خوب مثل نظرات شما پروژه رو پیش بردم . اما در پروژه جدیدم نیازم خیلی بیشتر شد و دیدم حرفه ای تر که که از این روش استفاده کنم در دموی جانوس هم جهت update همین گزینه رو گذاشته ولی برای insert از form با DoubleClick استفاده می کنه .

باز هم از شما صمیمانه تشکر میکنم

zarrinnegar
شنبه 29 بهمن 1390, 22:36 عصر
با سلام
فایل اصلی خود جانوس 4.0.18 رو برای دانلود دارید راستی دات نت فریم ورک 4 رو پشتیبانی می کنه
و سوال دیگه کدوم ابزارهاش با فارسی و راست چین شدن مشکل دارن
خیلی متشکرم

فایل اصلی رو کدوستان توی این لینک (http://barnamenevis.org/s1390.mihanblog.com) گذاشتن ، دستشون درد نکنه
ابزار ها همه راست چین میشن غیر از Tab و Ribbon

esibarnamenevis
یک شنبه 30 بهمن 1390, 16:15 عصر
پس براي راست چين شدن چيكار مي كنيد
آقای زرین نگار عرض کردند " ابزار ها همه راست چین میشن غیر از Tab و Ribbon" و شما میتونید با ترفندهایی این دو تا رو هم درست کنید
یا علی

sh2007
دوشنبه 01 اسفند 1390, 07:06 صبح
آقای زرین نگار عرض کردند " ابزار ها همه راست چین میشن غیر از Tab و Ribbon" و شما میتونید با ترفندهایی این دو تا رو هم درست کنید
یا علی

با سلام ميشه در رابطه با راست چين كردن ريبن و تب ترفندهايش رو بيان كنيد
خيلي ممنونم

somaiebagheri
دوشنبه 01 اسفند 1390, 08:02 صبح
سلام.ازآموزشهاي خيلي خوب وكاملتون ممنونم،من نمي تونم ازImageListكه توي برنامه گذاشتم توي ابزار ExplorerBar استفاده كنم(مربوط به آموزش جلسه 4).
يه ImageListبه برنامه اضافه كردم وازقسمت chooseimagesيه سري آيكون بهش addكردم،ولي وقتي تويExplorerBar توي قسمت ImageIndexخواستم ازاين ImageListاستفاده كنمnone بودواجازه انتخاب ديگه اي نداشتم.
نميدونم كارديگه اي بايدانجام ميدادم ؟ سايزآيكونهارودقيقا نميدونم 16*16 هست ؟!ممكنه مشكل ازاين باشه
مشكل ديگم اينه كه وقتي ribbonStatusBar روي فرمم ميذارم موقعي كه چندتا StatusBarPanelبهش اضافه ميكنم ،ترتيبشون روي فرم بهم ميريزه.
بازم ازتون ممنونم.

swallow.pa
دوشنبه 01 اسفند 1390, 19:27 عصر
فایل اصلی رو کدوستان توی این لینک (http://barnamenevis.org/s1390.mihanblog.com) گذاشتن ، دستشون درد نکنه
ابزار ها همه راست چین میشن غیر از Tab و Ribbon
با تشکر از شما لطفا در مورد ترفندهای راست چین شدن ریبن و تب توضیح دهید
متشکرم

zarrinnegar
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:03 عصر
سلام.ازآموزشهاي خيلي خوب وكاملتون ممنونم،من نمي تونم ازImageListكه توي برنامه گذاشتم توي ابزار ExplorerBar استفاده كنم(مربوط به آموزش جلسه 4).
يه ImageListبه برنامه اضافه كردم وازقسمت chooseimagesيه سري آيكون بهش addكردم،ولي وقتي تويExplorerBar توي قسمت ImageIndexخواستم ازاين ImageListاستفاده كنمnone بودواجازه انتخاب ديگه اي نداشتم.
نميدونم كارديگه اي بايدانجام ميدادم ؟ سايزآيكونهارودقيقا نميدونم 16*16 هست ؟!ممكنه مشكل ازاين باشه
مشكل ديگم اينه كه وقتي ribbonStatusBar روي فرمم ميذارم موقعي كه چندتا StatusBarPanelبهش اضافه ميكنم ،ترتيبشون روي فرم بهم ميريزه.
بازم ازتون ممنونم.
دوست عزیز

شما وقتی یک ImageList روی صفحه میگزارید باید به ابزاری که داخلش از آن استفاده میکنید بفهمانید که ImageList من این ImageList است
شما ExplorerBar را انتخاب کرده و خاصیت ImageList آن را برابر ImageList فرم قراردهید بعد داخل Designer از آن استفاده کنید

درباره RibbonStatusBar هر چند تا Panel که به آن اضافه کنید یک سایز مشخصی دارند که ثابت است به هم خوردن آن شاید به خاطر این است که شما از سمت راست این ابزار برای اضافه کردن panel استفاده کردید و هنگامی که ماوس را روی دکمه اضافه کردن پنل جدید روی آن میبرید هی پنلهای قبلی را جابجا میکند و طراحی را مشکل مینماید
شما از سمت چپ برای ایجاد پنل ها و ابزار های آن استفاده کنید و در Load form بنویسید که اندازه آنها را بر اساس صفحه نمایش و یا اندازه فرم شما تقسیم بندی کرده و نمایش دهد
وگر نه امکان اینکه در زمان اجرا پنل ها جابجا شوند ممکن نیست مگر با کد نویسی

danial82
سه شنبه 02 اسفند 1390, 21:08 عصر
درمورد fieldchooser هم توضیح میدی من از فرم شما استفاده کردم از مثال خود janus هم استفاده کردم ولی جواب نگرفتم

danial82
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 16:22 عصر
رمورد fieldchooser هم توضیح میدی من از فرم شما استفاده کردم از مثال خود janus هم استفاده کردم ولی جواب نگرفتم

zarrinnegar
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 22:47 عصر
رمورد fieldchooser هم توضیح میدی من از فرم شما استفاده کردم از مثال خود janus هم استفاده کردم ولی جواب نگرفتم
اگر منظورتون صفحه ای هست که لیست فیلدها رو نشون میده و میشه فیلد ها رو به لیست مقابل انتقال داد باید بگم که موقع لود فرم ، تعداد فیلدهای موجود در گرید ، شمرده میشه و فیلدهایی که visible اونها False هست توی یک لیست و Trueها توی لیست دیگه نمایش داده میشه
و کاربر پس از انتقال فیلدها ، تغییرات رو روی گرید اعمال میکنه و گرید هم فیلدهای انتخابی کاربر رو نشون میده که توی آموزش Learning_Janus_06 گفته شده است

sg.programmer
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 23:49 عصر
سلام
چطوری میشه هدر (Columns , Columnset) گرید را با کدنویسی تغییر داد

aisana
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 11:04 صبح
دوستان من تو child table مشکل دارم :ناراحت:
وقتی پروژه رو اجرا می کنم فقط parent table رو نمابش می ده وقتی روی علامت + هر سطر کلیک می کنم تا child table رو ببینم چیزی نمایش نمیده حتی عنوان ستون ها ی child table رو نمی یاره ، من آموزش 16 رو خو ندم ولی باز حل نشد یعنی متوجه نشدم
اگه کسی بتونه راهنمایم کنه که چطوری از طریق کد می تونم جداول parent , child رو پر کنم واقعا ممنون می شم

m_gholami
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 11:38 صبح
با سلام
من یک گریدگس دارم و میخام اطلاعات ستون سوم و چهارم در هم ضرب بشه و
در ستون پنجم نمایش دداده بشه؟

چجوری میتونم این کارو انجام بدم؟

بنظرتون بهتره این کارو در برنامه انجام بدم یا در سمت sql و نتیحه نهایی محایبات رو برگردونم

باتشکر

somaiebagheri
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 11:51 صبح
ممنونم،مشكلم برطرف شد .
من به خاصیت ImageListكنترل ExplorerBarدقت نكرده بودم.
درمورد RibbonStatusBar هم من ازسمت راست panelاضافه ميكردم.
بازم ازآموزشها وپاسخگوييتون ممنونم

aisana
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 11:53 صبح
با سلام
من یک گریدگس دارم و میخام اطلاعات ستون سوم و چهارم در هم ضرب بشه و
در ستون پنجم نمایش دداده بشه؟

چجوری میتونم این کارو انجام بدم؟

بنظرتون بهتره این کارو در برنامه انجام بدم یا در سمت sql و نتیحه نهایی محایبات رو برگردونم

باتشکر

private void gridEX1_CellEdited(object sender, Janus.Windows.GridEX.ColumnActionEventArgs e

gridEX1.CurrentRow.Cells["gheymate_kol"].Value =Math.Round( Convert.ToInt64(gridEX1.CurrentRow.Cells["gheymate_vahed"].Value) * Convert.ToSingle(gridEX1.CurrentRow.Cells["meghdar"].Value));

m_gholami
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 12:37 عصر
private void gridEX1_CellEdited(object sender, Janus.Windows.GridEX.ColumnActionEventArgs e

gridEX1.CurrentRow.Cells["gheymate_kol"].Value =Math.Round( Convert.ToInt64(gridEX1.CurrentRow.Cells["gheymate_vahed"].Value) * Convert.ToSingle(gridEX1.CurrentRow.Cells["meghdar"].Value));

با تشکر
روش شما در صورتی جواب میده که من سلول هامو دستی تغییر بدم ووقتی که از اون سلول خارج بشم یا دکمه اینتر بزنم
ولی
در صورتی که بخام یک دیتاتیبل به گریدکس وصل کنم و به ازای هر باری که یک سطر اضافه شد محاسباتم انجام بشه

توی کدوم رویداد میشه این کارو کرد
فرض کنید دیتاایبل من 10 رکورد داره .وقتی رکورد اول ثبت شد محاسبات رکورد اول انجام بشه و ال اخر

shadi khanum
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 23:25 عصر
با تشکر
روش شما در صورتی جواب میده که من سلول هامو دستی تغییر بدم ووقتی که از اون سلول خارج بشم یا دکمه اینتر بزنم
ولی
در صورتی که بخام یک دیتاتیبل به گریدکس وصل کنم و به ازای هر باری که یک سطر اضافه شد محاسباتم انجام بشه

توی کدوم رویداد میشه این کارو کرد
فرض کنید دیتاایبل من 10 رکورد داره .وقتی رکورد اول ثبت شد محاسبات رکورد اول انجام بشه و ال اخر
دوست عزیز واسه اینکار یه راه ساده و به نظرم اصولی اینه که شما بیای یه ستون به دیتاتیبلتون add کنی و Expressionاون ستون رو بذاری مثلا ستون دوم ضرب در ستون سوم.اینجوری هروقت به هر شکلی که ستون دوم یا سوم تغییر کرد خود دیتاتیبل اتوماتیک ستونها رو در هم ضرب مکنه و در اون ستون محاسباتی که خودتون Add کردید نشون میده.کلا به ان نوع ستون دیتاتیبل میگن expression column که خیلی هم کاربردیه و برای اکثر ستونهای محاسباتی که قرار نتیجه یه سری محاسبات ستونهای دیگه رو نشون بده استفاده میکنن
موفق باشی

shadi khanum
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 23:26 عصر
دوستان من تو child table مشکل دارم :ناراحت:
وقتی پروژه رو اجرا می کنم فقط parent table رو نمابش می ده وقتی روی علامت + هر سطر کلیک می کنم تا child table رو ببینم چیزی نمایش نمیده حتی عنوان ستون ها ی child table رو نمی یاره ، من آموزش 16 رو خو ندم ولی باز حل نشد یعنی متوجه نشدم
اگه کسی بتونه راهنمایم کنه که چطوری از طریق کد می تونم جداول parent , child رو پر کنم واقعا ممنون می شم
دوست عزیز کدت رو بذار تا بشه کمک کرد.احتمالا یه چیزی رو یادت رفته Set کنی، چون من همه گریدهای پروژم تقریبا اینجورین و درست کار میکنن.موفق باشی

shadi khanum
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 23:27 عصر
سلام
چطوری میشه هدر (Columns , Columnset) گرید را با کدنویسی تغییر داد
gridex.RootTable.Columns["col1"].Caption="NewText";

aisana
جمعه 05 اسفند 1390, 09:48 صبح
دوست عزیز کدت رو بذار تا بشه کمک کرد.احتمالا یه چیزی رو یادت رفته Set کنی، چون من همه گریدهای پروژم تقریبا اینجورین و درست کار میکنن.موفق باشی
میشه مراحلشو بگید باید چیکار کنم اگه نتونستم کدمو بذارم؟
من کدی می خوام دیتا ستمو پر کنم که حاوی 2 تا جدول یکی از جدولامو می خوام به parent وصل کنم یکی دیگرو به child این 2 تا جدول فیلد مشترک دارن

shadi khanum
جمعه 05 اسفند 1390, 10:48 صبح
ببین فرض کن شما دو تا جدول داری که میخوای اونها رو بصورت parentChild نشون بدی.. اول باید هر دو تا جدول رو از دیتابیس بخونی و توی یه دیتاست بریزی، یکی به اسم مثلا parentTable و یکی دیگه childTable..
حالا باید به دیتاست یه relation اضافه کنی ، چون کلا وقتی میتونی دو تا جدول رو تو گرید اینجوری نشون بدی که با هم رابطه داشته باشن.. فرض کن اسم اون رابطه رو هم Rel1 گذاشتی.. پس یه دیتاست داری با دو تا جدول و رابطه بینشون..
حالا تو گریدتون اول یه roottable اضافه کنید و فرضا key اون رو بذارید tableParent و ستونهایی از جدول parenttable رو که میخواید نشون بدید رو بهش اضافه کنید و datamember اون ستونها رو برابر اون فیلدهایی که قرار توش نمایش داده بشه بذارید.
بعد تو کالکشن مربوط به childtable این roottable یه جدول دیگه اضافه کنید و خاصیت datamember اون رو بذارید اسم Relation که به دیتاست اضافه کردید و ستونهایی از جدول childtable که میخواید توی جدول دوم نشون داده بشه رو بهش add کنید و datamember رو برای اون ستونها هم مقداردهی کنید
ضمنا خاصیت HierarchialMode رو برای roottableتون بذارید UseChildTables و خاصیت Hierarchical رو برای خود گریدتون true کنید.
خاصیت datamember خود گریدتون رو هم بذارید key اون roottableتون یعنی tableParent .حالا توی کد جایی که دیتاستتون رو پر کردید و Relation رو به اون اضافه کردید، خاصیت datasource گریدتون رو برابر DSتون بذارید..
موفق باشید

aisana
جمعه 05 اسفند 1390, 15:37 عصر
من به 1 مشکل دیگه برخوردم توی parent /child ، می خوام 50 تا رکورد آخر ثبت شده از جدول parent رو بیارم برای همین توی دستور select نوشتم select top 50 col1,col2 from parenttable orderby id desc ;select col1,col2 from childtable ولی error زیر رو میده (وقتی قسمت top دستور select جدول parent و child یکی باشه خطا نمی ده)
This constraint cannot be enabled as not all values have corresponding parent values.

aisana
جمعه 05 اسفند 1390, 16:52 عصر
من از where تو دستورم استفاده میکنمم همین error رو می ده چیکار کنم؟
فرم من به این صورته که کاربر بر اساس مقدار 1 فیلد از جدول parent می خواد جستجو کنه و نتیجه توی gridex به صورت parent /child نمایش بده

shadi khanum
جمعه 05 اسفند 1390, 18:06 عصر
ببین دوستم این error که داده واسه اینکه شما جدول parent رو فیلتر کردی ولی تمام childها رو میخوای بیاری و میگه نمیتونم relation بزنم چون برای تمام ردیف های فرزند مادر وجود نداره. شما باید جایی که جدول parent رو فیلتر میکنی و مثلا فقط یه parent رو میاری ، جدول child رو هم فیلتر شده بیاری ، یعنی فقط childهای اون parentهایی که انتخاب کردی رو تو دیتاتیبل بیاری.

m_gholami
شنبه 06 اسفند 1390, 13:28 عصر
با سلام

من selector و نحوه ی نمایش رنگی رکوردها رو باهم ترکیب کردم بصورتی که اگر کاربر بر روی هر selector کلیک کنه وفعال بشه کل سطر مثلا رنگی میشه
حالا میخام وقتی که مجددا روی selector کلیک کرد و غیر فعال شد کل سطر رنگی به حالت سفید برگرده

چکار باید کنم؟
با تشکر

shadi khanum
شنبه 06 اسفند 1390, 14:50 عصر
با سلام

من selector و نحوه ی نمایش رنگی رکوردها رو باهم ترکیب کردم بصورتی که اگر کاربر بر روی هر selector کلیک کنه وفعال بشه کل سطر مثلا رنگی میشه
حالا میخام وقتی که مجددا روی selector کلیک کرد و غیر فعال شد کل سطر رنگی به حالت سفید برگرده

چکار باید کنم؟
با تشکر
توی رویداد RowCheckStateChanged گرید کد بنویسید که اگه checkState سلول جاری = unchecked بود rowstyle رو مقدار default گرید بذاره

aisana
یک شنبه 07 اسفند 1390, 09:47 صبح
من اطلاعات رو توی یک Gridex نمایش می دهم کاربر که روی یکی از سطرها دابل کیلک کنه 1 فرم جدید دیگه باز میشه مشکلم اینه که وقتی Griddex فقط 1سطر داشته باشه و تو حالت CardView باشم وقتی روش دابل کلیک می کنم عمل نمی کنه ولی وقتی تو حالت Tableview باشم عمل می کنه
با تشکر

koorosh2004
جمعه 12 اسفند 1390, 07:59 صبح
سلام
من با گرید جانوس یکم مشکل دارم

1 - می‌خوام وقتی تو یک سطر دارم اطلاعات وارد می کنم بعد از این که از اون سطر خارج شدم اگر تو یکی از سطونهام خالی بود error ی که می‌خوام رو بده اگه خالی نبود هم که هیچی .

2 - با کیلید های چپ و راست روی کیبورد که میزنی وقتی به سطون آخر میرسه میره سطر بعد و وقتی هم روی سطون اول باشی و کلید سمت راست رو بزنی میره سطر قبل ، من نمی‌خوام این کارو انجام بده . چه باید کنم

3 - به چه صورت می‌توان یک سطر را کپی کرد و در یک سطر دیگر پیست کرد .

لطفاً راهنماییم کنید .
با تشک

zarrinnegar
جمعه 12 اسفند 1390, 17:43 عصر
من اطلاعات رو توی یک Gridex نمایش می دهم کاربر که روی یکی از سطرها دابل کیلک کنه 1 فرم جدید دیگه باز میشه مشکلم اینه که وقتی Griddex فقط 1سطر داشته باشه و تو حالت CardView باشم وقتی روش دابل کلیک می کنم عمل نمی کنه ولی وقتی تو حالت Tableview باشم عمل می کنه
با تشکر
شما روی متد دابل کلیک گرید تون اگر فرم رو باز کنید دیگه فرقی نمیکنه که بصورت جدولی نمایش میده و یا کارتی
در هر 2 صورت باید کارش رو انجام بده

aisana
شنبه 13 اسفند 1390, 11:51 صبح
شما روی متد دابل کلیک گرید تون اگر فرم رو باز کنید دیگه فرقی نمیکنه که بصورت جدولی نمایش میده و یا کارتی
در هر 2 صورت باید کارش رو انجام بده
درسته منم مشکلم همینه که چرا وقتی توی gridex فقط 1 سطر دارم تو حالت Cardview عمل نمیکنه توی بقیه ی شرایط عمل میکنه

aisana
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 13:29 عصر
تو حالتی که gridex به 1 جدول وصله و ما می خواهیم با استفاده از Dataadaptor ، دیتاستمونو update کنیم ستونها رو اینجوری وصل می کنیم :
objdataadapotor.UpdateCommand.Parameters.AddWithVa lue("@f1", typeof(string)).SourceColumn = "f1";
حالا سوال من اینه وقتی gridex من parent/childe از چه دستوری استفاده کنم؟

1 سوال دیگه ام دارم چطوری میشه سطرهایی که Child ندارن رو تو Gridex نشون نداد؟

لطفا منو راهنمایی کنید

pooria_googooli
شنبه 20 اسفند 1390, 19:10 عصر
سلام . دوستان من چند تا سوال دارم . من می خواهم یک دکمه بذارم که هنگامی که روش کلیک کردم روی سطر سرچ گرید جانوس فوکوس بشه . چجوری به سطر سرچ دسترسی داشته باشم ؟ سوال بعدیم اینه چجوری به سطر total دسترسی داشته باشم ؟

danial82
دوشنبه 07 فروردین 1391, 01:11 صبح
2تا سوال داشتم
1- میخوام یک ستون از ستونهای گریدم از جنس progressbar باشه
2- من گریدم و بصورت دستی یا unbound دارم پرمیکنم میخوام backcolor یه ردیف رو قرمز کنم
باتشکر

sdssz1365
سه شنبه 08 فروردین 1391, 11:51 صبح
سلام به دوستان
من میخوام یه explorer bar داخل یه پنل ایجاد کنم
من 2 تا پنل به نام های جستجو و ایجاد داخل یه پنل دیگه دارم بعد از انتخاب پنل جستجو میخوام یه explorer bar بهش اضافه کنم ولی هر کاری میکنم explorer bar داخل پنل ایجاد میفته
خیلی اذیتم کرده، اگه کسی میدونه ممنون میشم اگه کمکم کنه
با تشکر

mehran_337
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 18:33 عصر
منم با ابزار جانوس چند تا مشکل دارم که از دوستان می خوام هر کدومو می دونن راهنماییم کنند :

1 - وقتی از خاصیت ColumnAutoResize استفاده می کنم ستونها به اندازه عرض صفحه کش میان در صورتیکه من انتظار دارم هر ستون به اندازه داده خودش تغییر اندازه بده و فیت بشه.
2 - وقتی از ریبون استفاده می کنم فرم ها پس از هر بار اجرا ارتفاعشون کم می شه . ریبون رو از فرم حذف کردم درست شد.
از آموزشهای دوستان استفاده کردم تا فرم حالت آفیس داشته باشه از OfficeFormAdorner و Ribbon استفاده کردم . در صفحه دیزاین درست نشون می ده اما وقت اجرا فرم همون حالت پیش فرض و داره . و مخصوصا نوار عنوان پنجره هیچ تغییری نمی کنه.
3 - وقتی از کمبو جانوس استفاده می کنم در هنگام تایپ فارسی و تنظیمات راست به چپ بخش از عباراتم دیده نمی شه یعنی در حال تایپ مقدار تراز متنم درست چیده نشده است.
4 - در گریدجانوس وقتی از allowAddNew استفاده می کنم چرا آپدیت نمی شه یعنی در وقتی گرید رو می بندم اطلاعات وارد شده در بانک ذخیره نمی شه.
با تشکر

ali190
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 19:58 عصر
وقتی از ریبون استفاده می کنم فرم ها پس از هر بار اجرا ارتفاعشون کم می شه . ریبون رو از فرم حذف کردم درست شد.
سلام
آیا از دوستان کسی هست که به این مشکل برخورده باشه؟
منظورتون کدوم فرمهاست؟
فرم اصلی برنامه که ribbon اصلی توش هست یا سایر فرمهای ورود داده و غیره؟

pilomax
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 13:02 عصر
سلام به همگی
چرا این Ribbon از سمت راست چیده نمیشه؟

pilomax
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 13:05 عصر
همه چیزیش عالیه ولی من تو vs 2010 کار میکنم و هر کاری میکنم راست له چپ نمیشه که نمیشه. ممنون میشم یکی به دادم برسه :گریه:

mehran_337
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 13:16 عصر
سلام
منظورتون کدوم فرمهاست؟

هر فرمی که ریبون توش می زارم در هر بار اجرا ارتفاعش کم می شه.

danial82
دوشنبه 14 فروردین 1391, 18:51 عصر
همه چیزیش عالیه ولی من تو vs 2010 کار میکنم و هر کاری میکنم راست له چپ نمیشه که نمیشه. ممنون میشم یکی به دادم برسه :گریه:

ریبون janus چنین امکانی نداره

MaHyaR.DrAcOulA
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 19:14 عصر
سلام دوستان

من میداشتم جزوات رو مرور میکردم که سر جلسه 7 جانوس به مشکل بر خوردم
تو قسمت ساخت Inherited User Control به این مشکل بر خوردم نمیذاره که بسازمش :((
http://up98.org/upload/server1/02/h/izju4rpgovgwth8r8z7t.jpg
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید مشکل از کجاست ؟؟

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 18 فروردین 1391, 10:52 صبح
دوستان اینم اضافه کنم که دقیقا همین کار ها رو توی پروژه آقای زرین نگار انجام دادم بدون مشکل کار رو انجام داد ولی وقتی خواستم توی پروژه خودم این کار و انجام بدم این پیغام رو داد.
ممنون میشم راهنماییم کنید..

mehran_337
دوشنبه 21 فروردین 1391, 17:34 عصر
از گرید جانوس استفاده کردم . یک فیلد از نوع bit دارم که می خوام رکوردهایی که این فیلدشون true هست تغییر رنگ بده.
از condition استفاده کردم و مقادیر 1 - true - True - '1' و امثالهم رو تست کردم اما افاده نکرد . بجاش از فیلد عددی استفاده کردم و عبارت between جواب داد.
برای فیلدهای flag چکار باید کرد؟
با تشکر

swallow.pa
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 20:10 عصر
با سلام و تشکر از اموزشهای شما
من با گرید جانوس چند تا اشکال دارم اگه لطف کنید اونو برام حل کنید ممنون می شم
اول اینکه می خوام کاربر با زدن کلید F3 رکورد رو ذخیره کنه نه با Enter و اگه کاربر مقدار اشتباه رو وارد کرد فوکوس توی همون سلول گرید بمونه
ممنون

aisana
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 09:42 صبح
من gridex 1 دارم که righttoleft رو برابر با yesکردم ولی یکی از ستونهاش righttoleft برابر با no ، وقتی بر اساس اون ستون group می کنم righttoleft عنوان هر سطر برابر با yes می شه ، مثلا تو عنوان سطر های group شده باید 123-230 نمایش داده بشه ولی این 230-123 نمایش داده می شه

کسی از دوستان می تونه منو راهنمایی کنه؟

bozhmehrani
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 20:39 عصر
سلام دوستان جانوسی،
من سر این رزولشنه تو کامپیوترهای مختلف مشکل دارم.که فهمیدم تو wpf این مشکل رو حل میکنه.حالا سوالم اینه از دوستانی که wpfیاد دارن و janusکارکردن
میشه دقیقا همین دیزاینی که دوست بزرگوارمون زحمت آموزششو کشیده با کنترل های جانوس اونجا طراحی کرد تا مشکل ریزلوشننداشته باشم. و بعد کد نویسیاشو بیارم تو محیط ویندوز اپلیکشن؟

چجوری؟من wpf کار نکردم.لطفا؟

zarrinnegar
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 18:07 عصر
سلام دوستان

من میداشتم جزوات رو مرور میکردم که سر جلسه 7 جانوس به مشکل بر خوردم
تو قسمت ساخت Inherited User Control به این مشکل بر خوردم نمیذاره که بسازمش :((
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید مشکل از کجاست ؟؟

با سلام خدمت دوستان
مشکل شما از اونجاست که پس از ساختن کنترل ، باید پروژه رو rebuild کنید تا ابزار ها ساخته بشن بعد ازش Inherit کنید

zarrinnegar
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 18:09 عصر
سلام
منظورتون کدوم فرمهاست؟

سلام دوست عزیز
این یکی از باگ هایی است که جانوس داره
برای برطرف کردن این مشکل اگر فرم هاتون طول و عرض ثابتی دارن min , max اونها رو با اندازه فرم یکی کنید درست میشن

zarrinnegar
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 18:11 عصر
سلام به همگی
چرا این Ribbon از سمت راست چیده نمیشه؟

ریبون و tab از جانوس راست چین نمیشه

اینو قبلا هم گفته بودم

zarrinnegar
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 18:12 عصر
از گرید جانوس استفاده کردم . یک فیلد از نوع bit دارم که می خوام رکوردهایی که این فیلدشون true هست تغییر رنگ بده.
از condition استفاده کردم و مقادیر 1 - true - True - '1' و امثالهم رو تست کردم اما افاده نکرد . بجاش از فیلد عددی استفاده کردم و عبارت between جواب داد.
برای فیلدهای flag چکار باید کرد؟
با تشکر

با سلام
چرا با گزینه true میشه کنترل کرد نمونش هم توی آموزش ها هست که ردیف پرسنل رو رنگی نشون میده

danial82
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 12:24 عصر
چطور میشه رکوردهای گرید رو جابجا کرد؟
مثلا جای رکورد 2 رو با 3 عوض کرد

Arash_janusV3
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 12:36 عصر
چطور میشه رکوردهای گرید رو جابجا کرد؟
مثلا جای رکورد 2 رو با 3 عوض کرد
من این کار را با نونه مثال خود جانوس می خواستم انجام اما واقعا پیچیده بود بی خیال شدم
دست آخر پناه بردم به table در او.نجا یک فیلد ردیف گذاشتم و update می کردم

sg.programmer
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 20:20 عصر
سلام
-1 چطور بعد از کلیک کردن روی گرید رکورد جاری (سلول ها) را خواند
2- چطور کل رکوردهای انتخاب شده را در یک دیتا تیبل میشه ریخت

sg.programmer
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 20:02 عصر
سلام

و
3-وچطور این نوشته را فارسی کنم
drag a column header here to group by that column.
4- و چطور از این gridEXPrintDocument1 استفاده کنم
لینک کردم به گرید ولی هیچ خاصیتی برای نمایش پرینت نیاورد -چه کدی باید بنویسم

bozhmehrani
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 23:37 عصر
gridEXFieldChooserControl1
سلام دوستان . میخوام برای گریدم از این کنترل استفاده کنم که کاربر بتونه فیلداشو خودش مشخص بکنه که نمایش بده یانده.و سپس چاپ.
1.چطوری باهاش کار کنم.هرکار کردم نشد
2.چرا تو این نمونه برنامه قسمت انتخاب فیلد از این کنترل استفاده نشد.(استفاده شده خبرندارم یا....)

sg.programmer
دوشنبه 01 خرداد 1391, 21:45 عصر
سلام کسی نمیتونه این مشکلات را حل کنه

3-وچطور این نوشته را فارسی کنم
drag a column header here to group by that column.
4- و چطور از این gridEXPrintDocument1 استفاده کنم
لینک کردم به گرید ولی هیچ خاصیتی برای نمایش پرینت نیاورد -چه کدی باید بنویسم

bozhmehrani
دوشنبه 08 خرداد 1391, 21:15 عصر
1. gridEX1.CurrentRow.Cells["code"].Text.ToString();
2.دقیق نمیدونم.امتحان نکردم ولی با یک حلقه و دستور بالا میشه سروتهشو هم آورد

3.روی اسمارت تگ گرید (مثلثی شکل سمت راست بالا)کلیک و گزینه اول رو انتخاب کن.تو پنجره باز شده آخرین گزینه رو انتخاب کنBulitInText.بعد اولین گزینه سمت راست رو که همون نوشته ی که بالا نوشتی رو انگلیسی نوشته که تو ستون بغلیش میتونی فارسی بنویسی(ستونvalue)
4.خاصیت gridexرو که به گرید متصل کردی یک دستور ساده دار که مینویسی
gridEXPrintDocument1.Print();

کسی مشکل منو نمیتونه حل کنه؟gridEXFieldChooserControl1

sg.programmer
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:30 عصر
خیلی تشکر
چطوری برای این کنترل خاصیت های portrait و , landscape -- Print Prviw را فعال کرد gridEXPrintDocument1

2.دقیق نمیدونم.امتحان نکردم ولی با یک حلقه و دستور بالا میشه سروتهشو هم آورد

نمی دونم دقیقآ چطور میشه

bozhmehrani
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 15:24 عصر
ببین تو مثالی که دوستمون زحمت شو کشیده از کنترل خود ویژوال استادیو استفاده کردهprintPreviewControl1
امکانات جالبی تو پرینتش گذاشته،که خودمم تو پروژه هام ازش استفاده میکنم .
مثالی که اینجا مرحله به مرحله حل شده رو داری؟دانلود کردی؟تو سیستمت اجرا میشه؟اون فرم FRM_PrintPreviewدقیقا نیازتو رفع میکنه

sdssz1365
جمعه 12 خرداد 1391, 00:52 صبح
ممنون از آقای زرین نگار و سایر دوستان
کسی اسم این ابزار و آموزشش را میتونه برام بزاره
87736
با وارد کردن چیزی داخل این کادر شروع به جستجو میکنه و گزینه ها را به صورت لیست نمایش میده

MaHyaR.DrAcOulA
شنبه 20 خرداد 1391, 13:26 عصر
دوستان به یه مشکلی بر خوردم

من توی ویوهای برنامه وقتی گروه یا دکمه ای اضافه میکنم ولی بعدش که میرم پروژه رو بیلد میکنم اون گروه و دکمه ها محو میشن (فقط از نظر ظاهری چون اسمشون توی کنترل های اون ویو دیده میشه ) VW_Person >>> ActionGroup و 3 دکمه اش منظورمه

مشکل بعدی من اینه که وقتی uipager رو میذارم و برنامه رو اجرا میکنم به جای اینکه سر جای خودش که گذاشتم و fill کردمش میاد جای ریبون و قسمتی از uitop میمونه

ممنون میشم اگه یکی کمکم کنه

sdssz1365
دوشنبه 22 خرداد 1391, 12:31 عصر
دوستان به یه مشکلی بر خوردم

من توی ویوهای برنامه وقتی گروه یا دکمه ای اضافه میکنم ولی بعدش که میرم پروژه رو بیلد میکنم اون گروه و دکمه ها محو میشن (فقط از نظر ظاهری چون اسمشون توی کنترل های اون ویو دیده میشه ) VW_Person >>> ActionGroup و 3 دکمه اش منظورمه

مشکل بعدی من اینه که وقتی uipager رو میذارم و برنامه رو اجرا میکنم به جای اینکه سر جای خودش که گذاشتم و fill کردمش میاد جای ریبون و قسمتی از uitop میمونه

ممنون میشم اگه یکی کمکم کنه
سلام
در مورد مشکل اولت احتمالا modifier مربوط به Ribbon توی uc_grid روی Public تنظیم نیست، بعد از تنظیم احتمالا باید پروژه را build کنی و بعد از build باید حتما پیغام Build successfully را بده
در مورد مشکل دومتم باید uipager را توی قسمت خالی فرم بزاری و بعد fill کنی، در ضمن باید dock بقیه اعضا هم باید تنظیم شده باشه و Non نباشه

MaHyaR.DrAcOulA
دوشنبه 22 خرداد 1391, 12:51 عصر
سلام
در مورد مشکل اولت احتمالا modifier مربوط به Ribbon توی uc_grid روی Public تنظیم نیست، بعد از تنظیم احتمالا باید پروژه را build کنی و بعد از build باید حتما پیغام Build successfully را بده
در مورد مشکل دومتم باید uipager را توی قسمت خالی فرم بزاری و بعد fill کنی، در ضمن باید dock بقیه اعضا هم باید تنظیم شده باشه و Non نباشه

ممنون که پاسخ دادین
در مورد اولی اتفاقا منم تعجبم از اینه که modifier روی public هست و build o rebuild و اینا همه رو زدم تایید هم میشه ولی اصلا جوابگو نیستش.
در مورد دومی هم مثل کار آقای زرین نگار انجام دادم تو یه پروژه دیگه درست سر جای خودش قرار گرفت ولی تو این یکی پروژه نه
جالبش اینه که توی هر دو پروژه یه کاری انجام دادم :دی

MaHyaR.DrAcOulA
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 13:33 عصر
دوستان کسی نمیتونه کمکم کنه ؟؟
توی ویو برنامه رو درست میکنم
وقتی اجرا میکنم دوباره این مدلی میشه
اعصابمو ریخته بهم
دقیقا کارهای آقای زرین نگار رو هم انجام دادم. (تو برنامه قبل به این مشکل بر نخوردم فقط این یکی اینطوری شده)
http://up98.org/upload/server1/02/j/oggk06j0ojgeod0nmgk.jpg

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 26 خرداد 1391, 12:47 عصر
سلام دوستان عزیز

من تونستم مشکلات قبلی رو حلش کنم ولی تازگی به مشکلی برخوردم که هر چی Break Point میزنم متوجه نمیشم داره چیکار میکنه :ناراحت:
من عمل ایجاد و حذف رو رو میتونم به خوبی و بدون مشکل انجام بدم ولی یه مشکلی توی ویرایش داده ها وجود داره نمیدونم توی سورس کدهاش هست یا از پروسجر هستش

این کدها مربوط به پروسجر بنده برای اپدیت جدول پرسنل هست .

ALTER PROCEDURE [dbo].[SP_EmployeeRegister_Update]
@Name nvarchar(50),
@NationalCode nvarchar(10),
@VaziatNum nvarchar(1),
@Shoghl nvarchar(20),
@Mobile nvarchar(13),
@Tel nvarchar(11),
@Tahsilat nvarchar(20),
@Address ntext,
@ShiftKariNum nvarchar(1),
@CodeEmployee nvarchar(11),
@EmployeePicAddress image,
@CodeRozhayeKari nvarchar(1)
AS
BEGIN
UPDATE [Library].[dbo].[EmployeeRegister]
SET [Name] = @Name
,[NationalCode] = @NationalCode
,[VaziatNum] = @VaziatNum
,[Shoghl] = @Shoghl
,[Mobile] = @Mobile
,[Tel] = @Tel
,[Tahsilat] = @Tahsilat
,[Address] = @Address
,[ShiftKariNum] = @ShiftKariNum
,[EmployeePicAddress] = @EmployeePicAddress
,[CodeRozhayeKari] = @CodeRozhayeKari
WHERE CodeEmployee = @CodeEmployee

END

بعد در برنامه به این صورت عمل کردم .

در فرم پرسنل قسمت ریبون کامند اومده ادیت دیتا رو فراخوانی کرده. متد ادیت دیتا :

public void EditData()
{
if (GridEX_Main.CurrentRow != null)
{
MyClass.mode = "Edit";
dfer.uC_EmployeeRegister1.Mode();
dfer.uC_EmployeeRegister1.fillcombo();
dfer.uC_EmployeeRegister1.FillData(GridEX_Main.Cur rentRow.Cells["CodeEmployee"].Value.ToString());
dfer.ShowDialog();
}
}

بعد به قسمت یوزر کنترل پرسنل رجوع میکنیم که به این صورت هست :

public void FillData(string ucode)
{
if (ucode != null)
{
var lq = new LibraryDataDataContext();
var dbu = lq.EmployeeRegisters.Where(c => c.CodeEmployee == ucode).First();
txt_Name.Text = dbu.Name;
txt_NationalCode.Text = dbu.NationalCode;
cmb_Vaziat.SelectedValue = dbu.VaziatNum;
txt_Shoghl.Text = dbu.Shoghl;
txt_Mobile.Text = dbu.Mobile;
txt_Tel.Text = dbu.Tel;
txt_Tahsilat.Text = dbu.Tahsilat;
txt_Address.Text = dbu.Address;
cmb_ShiftKari.SelectedValue = dbu.ShiftKariNum;
txt_CodeEmployee.Text = dbu.CodeEmployee;
cmb_RozhayeKari.SelectedValue = dbu.CodeRozhayeKari;

}
}

و در اخر مربوط به متد دخیره و مدهاش هستش که در همون یوزرکنترل پرسنل وجود داره :

public bool save()
{
var lq = new LibraryDataDataContext();
if (txt_Name.Text == "")
{
MessageBox.Show("???? ??? ?? ???? ??????");
return false;
}

if (txt_NationalCode.Text == "")
{
MessageBox.Show("???? ?? ??? ???? ??????");
return false;
}

if (txt_Mobile.Text == "")
{
MessageBox.Show("???? ????? ?????? ?? ???? ??????");
return false;
}
if (txt_Address.Text == "")
{
MessageBox.Show("???? ???? ?? ???? ??????");
return false;
}

string photoFilePath = openFileDialog1.FileName;

byte[] photo_Employee;
if (openFileDialog1.FileName != "")
{
photo_Employee = GetPhoto(photoFilePath);
}
else
{
MemoryStream ms = new MemoryStream();
Photo.Image.Save(ms, Photo.Image.RawFormat);
photo_Employee = ms.GetBuffer();
}

if (MyClass.mode == "New")
{
try
{
int h;
h = lq.SP_EmployeeRegister_Insert(
txt_Name.Text,
txt_NationalCode.Text,
cmb_Vaziat.SelectedValue.ToString(),
txt_Shoghl.Text,
txt_Mobile.Text,
txt_Tel.Text,
txt_Tahsilat.Text,
txt_Address.Text,
cmb_ShiftKari.SelectedValue.ToString(),
txt_CodeEmployee.Text,
photo_Employee,
cmb_RozhayeKari.SelectedValue.ToString());
MyClass.ID = h.ToString();
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}
}
else
{
try
{
lq.SP_EmployeeRegister_Update((MyClass.ID),
txt_Name.Text,
txt_NationalCode.Text,
cmb_Vaziat.SelectedValue.ToString(),
txt_Shoghl.Text,
txt_Mobile.Text,
txt_Tel.Text,
txt_Tahsilat.Text,
txt_Address.Text,
cmb_ShiftKari.SelectedValue.ToString(),
photo_Employee,
cmb_RozhayeKari.SelectedValue.ToString());
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}
}
return true;
}

ممنون میشم از اساتید محترم یکی راهنماییم کنه و بگه که مشکل کار کجاست ممنونم از همگی

sdssz1365
جمعه 26 خرداد 1391, 20:27 عصر
یعنی هیچ برنامه نویسی پیدا نمیشه که کمکم کنه ؟؟؟
عزیز خط اول مربوط به پروسیجرت به جای ALTER بنویس CREATE ببین مشکلت حل میشه

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 26 خرداد 1391, 20:37 عصر
نه ربطی به Create نداره

sdssz1365
جمعه 26 خرداد 1391, 20:42 عصر
چک کن ببین فیلدی هست که باید حتما پر بشه و خالی میمونه
نوع داده ها را هم چک کن

zarrinnegar
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:34 عصر
یعنی هیچ برنامه نویسی پیدا نمیشه که کمکم کنه ؟؟؟

سلام دوست عزیز
شما مشکل رو مطرح نکردی و یک سری کد گذاشتی بدون اینکه بگی مشکلت چیه و روی کدوم خطه و اگر خطای دستوری نیست مشکل چیه ؟
ذخیره نمیشه؟
اطلاعات رو نشون نمیده؟
دکمه ذخیره انگار عکس العملی نداره؟
به نظر من باید برنامه رو خط به خط TRACE کنی روی خط اول پروسیجر SAVE یک برک پوینت بزار بعد با f10 خط به خط اجراش کن بعد همزمان مقادیر رو چک کن ببین درست پیش میره یا نه

zarrinnegar
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:37 عصر
gridEXFieldChooserControl1
سلام دوستان . میخوام برای گریدم از این کنترل استفاده کنم که کاربر بتونه فیلداشو خودش مشخص بکنه که نمایش بده یانده.و سپس چاپ.
1.چطوری باهاش کار کنم.هرکار کردم نشد
2.چرا تو این نمونه برنامه قسمت انتخاب فیلد از این کنترل استفاده نشد.(استفاده شده خبرندارم یا....)

سلام دوست عزیز
این قسمت از برنامه کار میکنه فقط شما باید چک کنی که آیا کدهای مربوط به فراخوانی این فرم کامنت نشده باشه اگر کامنت نشده ، به ریبون فرم اصلی لینک شده یا نه
و اگر باز میشه و چیزی نشون نمیده باید فرمش رو باز کنید و ببینید کد های داخلی شاید کامنت شده اونها رو از حالت کامنت در بیارید بعد اجرا کنید

یک کمی کد ها رو دنبال کنید به نتیجه میرسید

kamalkamal
دوشنبه 29 خرداد 1391, 17:11 عصر
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
سوال - چطوری میشه توی گرید جانوس چند columnSet به صورت تودرتو ساخت؟
یا اینکه توی columnSet میشه چند Caption داشت؟
مثال: عکس ضمیمه
منظورم از caption ،caption در columnset است (می باشد) :گیج:

Columnset.Caption = "Caption 1"

ببخشید اگه سوال رو بدجایی مطرح کردم، نمی دونستم کجا بزارمش :افسرده:

viper2009
جمعه 09 تیر 1391, 16:33 عصر
سلام جناب zarrinnegar
من چند تا مشکل در مورد گرید جانوس و کنترل MultiComboBox دارم اگر ممکن است راهنمایی ام کنید.
من در برنامه ام اطلاعات را از بانک با کد نویسی به گرید جانوس وصل کردم و نیز ستونی را هم با خاصیت Button برای انتخاب ردیف توسط کاربر اختصاص دادم. ولی چند تا اشکال پیش اومده که :

1- وقتی روی یک رکود کلیک می کنم و انتخابش می کنم Navigator به سمت منتها الیه حرکت می کنه (علتش را تا آنجایی که متوجه شدم به خاطر وجود Relation در جداول بانک بود، چون اگر Relation نداشته باشه درست کار می کنه) اگر تا به حال به این مشکل برخورد کرده اید،راه حلش چیست؟

2- وقتی رکوردی را انتخاب و ویرایشش می کنم در پایان ویرایش رکورد جاری انتخاب نمی شود و نشانگر رکورد اول را انتخاب می کند (گویی که کاربر داشته رکورد ابتدایی را ویرایش می کرده) در صورتی که در گرید معمولی این مشکل وجود نداشت.

3- در خصوص MultiComboBox وقتی رکوردی را از گرید انتخاب می کنیم می خواهم مشخص کنم که از MultiComboBox چه آیتمی قبلاً انتخاب شده که کاربر اگر این فیلد را تغییر نداد اطلاعات قبلی ثبت شود. در ComboBox معمولی اطلاعات مربوط به کمبو را با استفاده از تابع SelectedValue به کمبو انقیاد می کردیم به صورت زیر :

ComboBox.SelectedValue = Grid.CurrentRow.Cell("FieildName").value()

اما MultiComboBox این تابع را ندارد و من به جای این تابع از SelectedIndex استفاده کردم و یک مقدار از ایندکسش کم کردم ، که بعدها فکر کنم به مشکل بخورم چون اگر کاربر رکوردی را از وسط حذف کنه این مقدار ها به هم می خوره.
ممنون می شوم در این خصوص هم راهنمایی بفرمائید.

alias136790
چهارشنبه 14 تیر 1391, 01:03 صبح
سلام

من از VS 2008 استفاده میکنم
و ورژن 3 برنامه جانوس رو از یکی از برنامه های open souce
که تو این سایت بود گرفتم .وقتی آموزش هایی که درباره جانوس گذاشتین
رو استفاده میکردم
به مشکل برخوردم ، بعدش فهمیدم دو تا dll تو برنامه ام نیست

دوستان اگه کسی این dll ها رو داره برام آپلود کنه:

Janus.Windows.FilterEditor.v3.dll
Janus.Data.v3.dll

مرسی
روز خوبی داشته باشین

alireza21
چهارشنبه 14 تیر 1391, 11:57 صبح
دوست عزیز MaHyaR.DrAcOulA (http://barnamenevis.org/member.php?158799-MaHyaR.DrAcOulA)
میشه راه حل رو برای من هم بگی- چطوری مشکل حذف دکمه های حذف و و ویراش و حذف رو حل کردی؟
ممنون

sdssz1365
سه شنبه 27 تیر 1391, 20:28 عصر
سلام به همگی
یه مدتیه برنامه روی خط زیر خطا میده
this.ribbon1 = new Janus.Windows.Ribbon.Ribbon();
همه کار کردم ولی مشکلم حل نشده اینم تصویرخطا
89902
پیشاپیش ممنونم

alireza21
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 10:24 صبح
سلام
تازگی یه برنامه دیدم که با جانوس نوشته شده که اتفاقا از ورژن4 استفاده شده است چیزی که برام جالب بود ریبون برنامه راست به چپ بود و هیچ مشکلی نداشت ولی من هر کاری می کنم مشکل راست به چپ ریبون حل نمی شه!
کسی می دونه چطوری می شه این مشکل رو حل کرد؟

Death_2008
دوشنبه 09 مرداد 1391, 11:49 صبح
سلام
کسی نمی دونه ای دکمه چرا نیستش ؟ (عکس ضمیمه) :گریه:
هر کاری که کردم پیداش نمی کنم ! :متفکر:

amir7ta
سه شنبه 10 مرداد 1391, 02:14 صبح
با تشکر از آقای رضا گلستانی ، دوست قدیمی بنده و صاحب امتیاز شرکت زرنگار،
آقا یکم شوخی کردم رضا جان ببین اون فوت کوزه گری رو آخرش نگفتی
میگن استاد همیشه فوت کوزه گری رو یاد شاگردش نمیده تا شاگرد از استاد جلو نزنه
واقعا زحمتی که کشیدی بینهایت جای تشکر داره
اما فوت کوزه گری همون راست به چپ کردن ribon هست ، من امشب نشستم این 31 صفحه رو فقط بخاطر همین راست به چپ کردن ریبون خوندم و دانلود کردم و دیدم،
اما دیدم بعضی جاها از جواب دادن این سوال طفره رفتی حالا اگه به ما هم بگی بیشتر دعات میکنیم، فرق یه برنامه نویس خوب با یه برنامه نویس بد فقط چند تا کلیک هست
یکی از این کلیک ها رو به ما هم یاد بده ،
یادمه قبلا مسابقه میزاشتی میگفتی اگه کسی بتونه با پاسکال فولدری بسازه که حذف نشه یه .... تومن جایزشه
فکر کنم الان این مسابقه رو در مورد راست به چپ ریبون میگی
با تشکر ویژه از استاد عزیزم

hamedjonjon
سه شنبه 10 مرداد 1391, 15:09 عصر
با سلام خدمت دوستان
بسیار بسیار از آموزشهای آقای zarrinnegar و تمام افرادی که در این تاپیک به دیگران کمک کردند متشکرم
هر چند که میدونم درست کردن آموزش وقت بسیاری از شما عزیزان میگیرد اما امیدوارم و از شما تقاضا دارم به این آموزشها ادامه دهید که جای خالی آموزشهای این کامپوننت و دیگر کامپوننت ها بسیار حس می شود
ان شاالله که موفق باشید

speralda
جمعه 13 مرداد 1391, 15:03 عصر
درود آقای زرنگار و تمامی دوستان

با سپاس فراوان از آقای زرنگار بابت آموزش خوبشون.امیدوارم هرچه زودتر ادامه کارو شروع کنید.

من دنبال آُیکون های این پروژه هسنم.اون لینکی هم که یکی از دوسنان لطف کرده بودن گذاشته بودن برای من پیغام خطا میده.

از دوستان کسی هست که آیکون هارو داشته باشه؟

mohammad_2039
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 08:21 صبح
با سلام و تشکر از آموزش خیلی خوب و مفید دوست عزیزمون :تشویق:
دوستان من یه مشکلی دارم برای پر کردن chekedComboBox با استفاده از دستورات sql . هر کاری میکنم موفق نمیشم یه فیلد از یک جدول رو فرا خوانی کنم تو chekedComboBox . فقط یه سری مربع خالی نمایش میده که وقتی یکی رو چک میزنم همه چک میخوره و مقادیر فیلد رو نشون نمیده:متعجب:.
اگه براتون ممکنه کد مورد نیاز برای اتصال به بانک Sql با استفاده از دستورات sql رو برام بنویسید. کارم خیلی گیره :گریه:.
با تشکر فراوان:قلب:

viper2009
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 00:19 صبح
با سلام و تشکر از آموزش خیلی خوب و مفید دوست عزیزمون :تشویق:
دوستان من یه مشکلی دارم برای پر کردن chekedComboBox با استفاده از دستورات sql . هر کاری میکنم موفق نمیشم یه فیلد از یک جدول رو فرا خوانی کنم تو chekedComboBox . فقط یه سری مربع خالی نمایش میده که وقتی یکی رو چک میزنم همه چک میخوره و مقادیر فیلد رو نشون نمیده:متعجب:.
اگه براتون ممکنه کد مورد نیاز برای اتصال به بانک Sql با استفاده از دستورات sql رو برام بنویسید. کارم خیلی گیره :گریه:.
با تشکر فراوان:قلب:

بازهم شما تونستید پرش کنید من که نتونستم

امکان داره کدی که استفاده کردید را بنویسید؟ شاید کاره من راه افتاد

Programer.MHR
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 09:10 صبح
دوستان آقای زرین نگار داره رو یه پروژه سنگین کار میکنه و خیلی وقت نمیکنه که به سایت برنامه نویس سر بزنه .

دوستانی که با CheckedComboBox مشکل داشتن لطفا دقیق بگین مشکل شما کجاست ؟؟
من خیلی راحت میتونم باهاش کار کنم اینم از CheckedComboBox من :

http://cent.lx10.net/pic/bd815286ba10.jpg

viper2009
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 13:06 عصر
دوستان آقای زرین نگار داره رو یه پروژه سنگین کار میکنه و خیلی وقت نمیکنه که به سایت برنامه نویس سر بزنه .

1- من نمی تونم دیتا را در این کنترل پر کنم
2- می خواهم از این کنترل در گزارشگیری داینامیک استفاده کنم

حقیقتش من با VB کار می کنم و این تاپیک در این بخش از تالار وجود دارد و بخاطر همین کدی که در مثالی که آقای زرین نگار در مورد این کنترل قرار داده بود را در خطی که کاراکتر C را به عنوان پارامتر گرفته بود متوجه نشدم چون نفهمیدم از کجا تعریفش کرده بود.

mohammad_2039
جمعه 20 مرداد 1391, 11:09 صبح

با تشکر از توجه شما دوست عزیز

اگه امکان داره کد sql مورد نیاز برای پر کردنش رو اینجا بنویسید مثلا با استفاده از یک sqlcommand چطوری میشه CheckedComboBox رو پر کرد.
فرض کنید یه کمبو باکس معمولی داریم و اینظوری پر میکنیم

private void Test()
{
try
{
comboBox1.Items.Clear();
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select test1 from tbl_test ", sqlConnection1);
sqlConnection1.Open();
SqlDataReader r = cmd.ExecuteReader();
while (r.Read())
{
comboBox1.Items.Add(r["test"].ToString());

}
cmd.Dispose();
r.Close();
sqlConnection1.Close();
}
catch (SqlException ex)
{
MessageBox.Show(ex.Errors[0].Message);
}
}

مثلا CheckedComboBox در کامپوننت DevExperess هم دقیقا به همین شکل پر میشه اما مشکلش اینه که راست به چپ نمیشه.
حالا با این روش CheckedComboBox جانوس رو چطوری باید پر کنیم.
با تشکر فراوان

Programer.MHR
جمعه 20 مرداد 1391, 12:49 عصر
با تشکر از توجه شما دوست عزیز

اگه امکان داره کد sql مورد نیاز برای پر کردنش رو اینجا بنویسید مثلا با استفاده از یک sqlcommand چطوری میشه CheckedComboBox رو پر کرد.
فرض کنید یه کمبو باکس معمولی داریم و اینظوری پر میکنیم

private void Test()
{
try
{
comboBox1.Items.Clear();
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select test1 from tbl_test ", sqlConnection1);
sqlConnection1.Open();
SqlDataReader r = cmd.ExecuteReader();
while (r.Read())
{
comboBox1.Items.Add(r["test"].ToString());

}
cmd.Dispose();
r.Close();
sqlConnection1.Close();
}
catch (SqlException ex)
{
MessageBox.Show(ex.Errors[0].Message);
}
}

مثلا CheckedComboBox در کامپوننت DevExperess هم دقیقا به همین شکل پر میشه اما مشکلش اینه که راست به چپ نمیشه.
حالا با این روش CheckedComboBox جانوس رو چطوری باید پر کنیم.
با تشکر فراوان

دوست عزیز این با کمبو باکس معمولی فرق در واقع برای اینکه اطلاعات خودتون رو چک کمبوباکس بتونید پر کنید اول باید برید توی DropDown Designer بعدش ستون های مورد نظر رو درست کنید (با توجه به توضیحات آقای زرین نگار)
برای یادآوری خودم قدم به قدم کاری که انجام دادم رو براتون مینویسم .
ابتدا تو قسمت DropDown Designer میریم Columns رو انتخاب میکنیم تا بتویم ستون های خودمون رو روی دراپ داون داشته باشیم
اولین ستون : Selector نامگذاری کردم با خصوصیات :
ActAsSelector : True
BoundMode : UnBoundFetch

قسمت اول اجبرایست بقیه ستون ها با توجه به برنامه خودتون ادد میکنید ولی خصوصیات آنها باید به اینصورت باشد :
ActAsSelector : False
BoundMode : Bound

بعدش من یه Linq To Sql Classes اضافه کردم و جدول مورد نیاز خودمو اضافه کردم بهش
بعد از ذخیر میریم سراغ کد نویسیش :

using System.Linq;

var lq = new DataClasses1DataContext();
var dt = lq.Mozos.Select(c => new { c.MozoNum, c.MozoName });
checkedComboBox1.DropDownDataMember = "Mozos";
checkedComboBox1.DropDownValueMember = "MozoNum";
checkedComboBox1.DropDownDisplayMember = "MozoName";
checkedComboBox1.DropDownDataSource =dt;

اینم لینک دانلود برنامه (http://uplod.ir/5c510uwmwtyx/CheckedDropDown.rar.htm)

اگه بازم نتونستید انجام بدید اگه امکانش هست که برنامه خودتون رو برام بفرستید اگه نه که دقیقا همون کارهایی که انجام دادید تو یه برنامه جدید انجام بدید بعد بفرستید .

mohammad_2039
جمعه 20 مرداد 1391, 16:00 عصر
دوست عزیز این با کمبو باکس معمولی فرق در واقع برای اینکه اطلاعات خودتون رو چک کمبوباکس بتونید پر کنید اول باید برید توی DropDown Designer بعدش ستون های مورد نظر رو درست کنید (با توجه به توضیحات آقای زرین نگار)
برای یادآوری خودم قدم به قدم کاری که انجام دادم رو براتون مینویسم .
ابتدا تو قسمت DropDown Designer میریم Columns رو انتخاب میکنیم تا بتویم ستون های خودمون رو روی دراپ داون داشته باشیم
اولین ستون : Selector نامگذاری کردم با خصوصیات :
ActAsSelector : True
BoundMode : UnBoundFetch

قسمت اول اجبرایست بقیه ستون ها با توجه به برنامه خودتون ادد میکنید ولی خصوصیات آنها باید به اینصورت باشد :
ActAsSelector : False
BoundMode : Bound

بعدش من یه Linq To Sql Classes اضافه کردم و جدول مورد نیاز خودمو اضافه کردم بهش
بعد از ذخیر میریم سراغ کد نویسیش :

using System.Linq;

var lq = new DataClasses1DataContext();
var dt = lq.Mozos.Select(c => new { c.MozoNum, c.MozoName });
checkedComboBox1.DropDownDataMember = "Mozos";
checkedComboBox1.DropDownValueMember = "MozoNum";
checkedComboBox1.DropDownDisplayMember = "MozoName";
checkedComboBox1.DropDownDataSource =dt;

اینم لینک دانلود برنامه (http://uplod.ir/5c510uwmwtyx/CheckedDropDown.rar.htm)

اگه بازم نتونستید انجام بدید اگه امکانش هست که برنامه خودتون رو برام بفرستید اگه نه که دقیقا همون کارهایی که انجام دادید تو یه برنامه جدید انجام بدید بعد بفرستید .

با تشکر از زحمات شما متاسفانه موفق نشدم. من نمونه خودم رو می فرستم اگه ممکنه همین رو واسم درست کنید. بازم ممنونم
91050

mehran_tat2004
جمعه 20 مرداد 1391, 17:37 عصر
سلام دوستان
خواهش میکنم کمکم کنید مشکلم رو حل کنم من 4 تا مشکل دارم
1- من میخوام یک comboBox در یکی از ستونهای gridEX داشته باشم که اطلاعاتش از یه جدول دیگه میاد و به ازای هر رکورد اون جدول داخل اون comboBox همون رکورد نشون داده بشه
مثال میزنم
مثلا ما دو جدول گروه و زیرگروه داریم ، گروههای ما هست علمی ، تخصصی و پایه
و به ازای هر گروه چند زیر گروه داریم (مثلا به ازای گروه علمی زیرگروههای ریاضی و فیزیک وجود دارن) حالا توی گرید میخوام 2 تا ستون نشون داده بشه،ستون اول گروه ها رو توی یک comboBox نشون بده و ستون دوم یه ستون معمولی باشه که بلدم
اما نحوه قرار دادن یک comboBox شامل یک جدول دیگه رو بلد نیستم
عکس مربوطه رو میزارم جایی که مستطیل آبی گذاشتم جایی هست که میخوام comboBoX اونجا باشه

http://uped.freeweq.com/pic/d519c02f134f.png

مشکل 2
یک سری ستون توی GridEx مخفی هستند که من اونها رو ساختم و مخفی کردم که کاربر نبینه مثل ستون code
و خاصیت visible و showInFieldChooser این ستونها false میباشد.
اما توی ابزار ّFilter این فیلدها نشون داده میشن و من نمیخوام کاربر این فیلدها رو ببینه آخه فیلدهای کنترلی هستند و فقط برنامه نویس باید ببینه
تصویر زیر نشون میده ، جایی که کادر قرمز کشیدم

http://uped.freeweq.com/pic/9b4ec2eb4ab7.png

مشکل 3
چجوری میشه با این گرید مستقیما رکورد جدید اضافه کرد؟
من خاصیت AllowAddNew رو true کردم ، یه سطر برای ورود مقادیر بالای بقیه سطرها نشون داد، مقدار گذاری میکنم اما نمیدونم چجوری ذخیرش کنم
به ذهنم رسید که مقدار های وارد شده توی اون سطر رو توی چندتا متغیر بریزم و بفرستم به بانک (یعنی خودم دستی بنویسم) اما به اون سطر و مقدارهاش دسترسی ندارم نمیدونم اون سطر رو چجوری مقداراشو بخونم
با بقیه سطرهای گرید فرق داره مقدار بقیه سطرها رو میتونم بخونم اما اون سطر فرق داره !نمیدونم!
تصویر زیر مستطیل قرمز اون سطر رو نشون میده که گرید هم سمت راست اون یک * قرار داده
http://uped.freeweq.com/pic/4351bc971eb5.png

مشکل 4
همینطور ویرایش کردن رو هم توضیح بدید، یعنی کاربر مقدار یک cell رو تغییر میده و بعد از زدن دکمه save اون مقدار جدید بشینه توی بانک

با تشکر از دوستان

Programer.MHR
جمعه 20 مرداد 1391, 18:43 عصر
با تشکر از زحمات شما متاسفانه موفق نشدم. من نمونه خودم رو می فرستم اگه ممکنه همین رو واسم درست کنید. بازم ممنونم
91050

http://blog.hostesr.com/pic/81397bc0630d.png
دوست عزیز شما کدتون مشکلی نداشت فقط مشکلتون سر همون DropDown Design بوده
لطفا همون طوری که گفتم طراحی کنین
هر چند تو این لینک پایین هم دوباره میتونین تو برنامه خودتون ببینید
ایشالله که به مشکلی بر نمیخورید .
لینک برنامه (http://uplod.ir/1nzoudsqlwyh/proj.rar.htm)

mohammad_2039
شنبه 21 مرداد 1391, 10:08 صبح
با سلام
آیا DateTimePiker جانوس شمسی میشه ؟

k1csharpdeveloper
دوشنبه 23 مرداد 1391, 03:20 صبح
طریقه اضافه کردن یک علامت + بزرگ در یک ستون از گرید و با فشردن هر چک باکس که در خارج از گرید طراحی شده است شماره ای در ستون در همان قسمت اضافه شود (درشکل مشخص است ) مثلا با انتخاب شماره 2و3و6 در قسمت بالا سمت چپ در نمای + روی فرم همان اعداد در گرید در همان قسمت اضافه شود

k1csharpdeveloper
دوشنبه 23 مرداد 1391, 03:26 صبح
مرتبط را اضافه نماید و یا اگر مثال و یا sample ای در این زمینه با جانوس دارید برایم ارسال نمایید با تشکر فراوان از کمکهای شما و تشکر از تاپیک واقعا حرفه ای و مفید شما
(با کلیک روی فلش این اتفاق میفتد)

alias136790
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 16:34 عصر
سلام
1.من میخوام تمام ردیف های جدول رو حذف کنم.
با دستور زیر فقط میشه یه ردیف رو حذف کرد:
GridEx1.delete();
کسی راه حلی داره، کمک کنه.

2.من چون نتونستم ردیف ها و سلول های جدول رو مقدار دهی کنم ،
از یه دیتا گرید دیگه بغیر از جانوس استفاده میکنم (دیتا گرید کامپونت کلیک)
خب استفاده از دو تا دیتا گرید متفاوت یکی جانوس و دیگری کلیک ، سرعت لود فرم رو پایین نمیاره؟

mahdy.asia
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 20:01 عصر
من تازه به این تاپیک سر زدم نمی دونم تا بحال در این بازه صحبت شده است یا خیر آیا این نرم افزار از کد دلفی هم پشتیبانی می کنه و می تونیم با زبان دلقی در اون کد بنویسیم ؟
چطور به آخرین نسخه نرم افزار دسترسی پیدا کنم

viper2009
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 00:08 صبح
سلام
1.من میخوام تمام ردیف های جدول رو حذف کنم.
با دستور زیر فقط میشه یه ردیف رو حذف کرد:
GridEx1.delete();
کسی راه حلی داره، کمک کنه.

2.من چون نتونستم ردیف ها و سلول های جدول رو مقدار دهی کنم ،
از یه دیتا گرید دیگه بغیر از جانوس استفاده میکنم (دیتا گرید کامپونت کلیک)
خب استفاده از دو تا دیتا گرید متفاوت یکی جانوس و دیگری کلیک ، سرعت لود فرم رو پایین نمیاره؟

با استفاده از این کد وقتی چند تا یا تمام رکورد ها را انتخاب می کنی می توانی آن ها را حذف و یا کارهای دیگری را اعمال کنی

کد VB

Dim CheckedRows() As Janus.Windows.GridEX.GridEXRow
CheckedRows = Me.GridEX1.GetCheckedRows()
If CheckedRows .Length = 0 Then
Exit Sub
Else
Dim row As Janus.Windows.GridEX.GridEXRow
For Each row In CheckedRows
Next
EndIf

کد C#‎‎

Janus.Windows.GridEX.GridEXRow[] CheckedRows;
CheckedRows = this.GridEX1.GetCheckedRows();
if ((CheckedRows.Length == 0)) {
return;
}
else {
Janus.Windows.GridEX.GridEXRow row;
foreach (row in CheckedRows) {
}
}

و برای پیدا کردن آی دی رکورد در حلقه با استفاده از کد زیر

row.Cells("Id").Value

viper2009
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 00:16 صبح
من تازه به این تاپیک سر زدم نمی دونم تا بحال در این بازه صحبت شده است یا خیر آیا این نرم افزار از کد دلفی هم پشتیبانی می کنه و می تونیم با زبان دلقی در اون کد بنویسیم ؟
چطور به آخرین نسخه نرم افزار دسترسی پیدا کنم

اگر منظورتون این هست که در IDE دلفی از آن می خواهید استفاده کنید؟ (که باید بگم اگر به رفرنس برنامه تون قابلیت اضافه شدن داشته باشه چرا که نه (بعید می دونم) و تست کنید.

mehran_tat2004
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 01:11 صبح
دوستان کسی نیست که بتونه مشکل منو حل کنه؟
چقد خوب میشد اگر مدیران سایت یه نیم نگاهی هم به این پست مینداختن
احساس میکنم قبلن پاسخگویی توی این سایت خیلی بهتر بود
کسی وظیفه ای نداره که جواب من و امثال منو بده اما اگه یه کاری رو شروع میکنید نصفه رها نکنید ، آقای زرین نگار خیلی زحمت کشیدی که تا همینجا آموزش دادین اما من و خیلی ها یه پروژه هایی رو استارت زدیم به این امید که این آموزش به یه جایی میرسه
باز هم میگم اصلن جای گله وجود نداره چون من و امثال من اشتباه از خودمونه که روی کسی غیر از خودمون حساب میکنیم
اگر کسی از مدیران این مطلب رو میبینه لطفا منو از این تالار حذف کنه.مرسی
با تشکر

mahdy.asia
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 13:12 عصر
اگر منظورتون این هست که در IDE دلفی از آن می خواهید استفاده کنید؟ (که باید بگم اگر به رفرنس برنامه تون قابلیت اضافه شدن داشته باشه چرا که نه (بعید می دونم) و تست کنید.
اگر جانوس یکسری کامپوننت برای سی شارپ هست که هیچ اما اگر developer است می تونه این قابلیت رو داشته باشه که با چند زبان بتوانیم توی اون کدنویسی کنیم لطفا یکی برای من توضیح بده

alias136790
جمعه 03 شهریور 1391, 07:49 صبح
سلام
اگه آموزش هایی که برای جانوس تو این تاپیک گذاشتن رو نگاه کنین:
من میخوام تو قسمت VW_Person
بین ribbon و gridex یه uigroupbox بذارم که بتونم تو اون کارایی مثل جستجو و رفتن به 10 رکورد بعدی و... انجام بدم.
میشه این uigroupbox رو گذاشت ولی وقتی VW_Person رو میفرستم به MainForm این uigroupbox غیر فعال هست و مکانش تو فرم تغییر میکنه من حتی Modifire اشیائ رو true گذاشتم ولی باز کار نمیکنه.

reza_Nazem
شنبه 04 شهریور 1391, 15:51 عصر
سلام
من یک پروژه جدید رو با جانوس نوشتم و خیلی هم خوب از کار در اومد

فقط چند تا مشکل کوچک داره که شاید شما هم به اون برخورد کرده باشید ؟

من چند تا کامپوننت نوشتم که از کنترل های جانوس به ارث می برد ، در همه آنها یک مشکل بزرگ داشتم که خیلی دستم رو می بست
من برای بعضی از کارها مجبور بودم متد (WndProc(ref Message m را override کنم مشکل از اونجا ناشی می شد که مسیج هایی که کنترل های جانو س برمی گرداندند با مسیج های ویندوز متفاوت هست مثلا اگر رویداد KeyDown مسیج 101 رو بر می گردونه ( در کنترل های استاندارد VS ) ، کنترل های جانو س در هنگام keydown مسیجی با شماره 101 بر نمی گردونند ، یه سری مسیج بر می گردونند که معلوم نیست چی هست
این واقعا برای من مشکل ساز شده و نمی دونم چه طوری باید این مسئله رو حل کنم

ramin_rp
دوشنبه 06 شهریور 1391, 09:22 صبح
سلام
یه مشکلی با gridex برام پیش آومده
من تو حالت binded به صورت زیر میخوام یه رکورد به gridex اضافه کنم

gridEX1.AllowAddNew = Janus.Windows.GridEX.InheritableBoolean.True;
gridEX1.MoveToNewRecord();

gridEX1.SetValue(1, editboxUserName.Text);
gridEX1.SetValue(2, uiComboBox1.SelectedValue);
gridEX1.SetValue(3, uiComboBox2.SelectedValue);

gridEX1.MoveLast();
gridEX1.AllowAddNew = Janus.Windows.GridEX.InheritableBoolean.False;

این کد درست کار میکنه ولی مشکل اینجاست که وقتی اولین رکورد قراره اضافه بشه پس از اجرای این کد رکرد اضافه شده تو gridex نمایش داده نمیشه ولی به محض
این که یه کلیک روی هدر gridex انجام میدم رکورد نمایش داده میشه ، البته این مشکل رو فقط با رکورد اول دارم ؟

mandanim
یک شنبه 26 شهریور 1391, 10:16 صبح
برای حذف ستونها
gridEX1.RootTable.Columns.Clear();
پاک کردن ردیفها
this.gridEX1.ClearItems();

رفتن به ردیف خاص
gridEX1.MoveTo(i);
مقدار دهی به سلولی خاص
gridEX1.SetValue(u, "a");
اضافه کردن ستون
gridEX1.RootTable.Columns.Add("واحد");

برای اضافه کردن ستون به یا Gridex باید ابتدا یک ROOTtable اضافه کنیم و بعد برای ایجاد ستونهای دیگر و ردیف

gridEX1.RootTable.Columns.Add("abolfazl");
object[] data = { "value0", "value1" };
gridEX1.SetBounds(0, 0, 100, 200);
gridEX1.BoundMode = BoundMode.Unbound;
this.gridEX1.AddItem(data);

zarrinnegar
جمعه 21 مهر 1391, 01:19 صبح
مرتبط را اضافه نماید و یا اگر مثال و یا sample ای در این زمینه با جانوس دارید برایم ارسال نمایید با تشکر فراوان از کمکهای شما و تشکر از تاپیک واقعا حرفه ای و مفید شما
(با کلیک روی فلش این اتفاق میفتد)

با سلام
در مورد این نمونه برنامه ، قبلا توضیح دادم و نمونه اون هم توی مثال هست
شما یک childTable روی RootTable گرید اضافه میکنید و datamember اون رو برابر با نام Relation دو تا جدول قرار میدید و بعد ستونها رو بهش اضافه میکنید
وقتی که رکورد رو باز کنید زیرش رکوردهای متناظر با اون باز میشه

zarrinnegar
جمعه 21 مهر 1391, 01:43 صبح
با سلام خدمت همه دوستان

بنده یک مدتی هست که درگیر پروژه ای شدم و فرصت ادامه مطالب رو نداشتم
این تاپیک رو هم فراموش نکردم
از تمام دوستانی هم که پاسخگوی بقیه بودن تشکر میکنم

بحث جانوس ادامه داره و من اطلاعات تکمیلی رو توی این تاپیک قرار خواهم داد فقط یه خورده دیگه از کار هام مونده که تمام بشه (انشاالله) برمیگردم و آموزش ها رو ادامه میدیم

یه چیزی که من توی پستهای این تاپیک خیلی بهش برخورد کردم ترس از استفاده در پروژه ها و رجیستر و از این حرف ها بوده که معمولا بین کلیه ابزار ها مطرح هست و هیچ ابزار کرک شده ای از این اتفاق ها در امان نیست فقط کم و زیاد داره و من توی چند پروژه ای که از این ابزار استفاده کردم مشکلی نداشتم
دوم اینکه خیلی ها فکر میکنن که من یا امثال بنده از همه چی سر در میاریم و همه چی رو بلدیم و سوالات متفاوتی از تخصصی کردن ابزار میپرسن که باید بگم هر کسی که توی اون قسمت کار کرده باشه میتونه جواب بده و عدم اطلاعات و عدم نتیجه گیری نباید باعث ناامیدی بشه همه ما زمانی که درگیر پروژا ای هستیم و به مشکلی برخورد میکنیم اعصابمون میریزه به هم و کسی هم که نیست کمک کنه و آخرش هم سایت و مدیر سایت و ... مورد مرحمت قرار میدیم و میخواهیم که حذف مون کنن :ناراحت:

سوم اینکه درباره کند بودن ابزار هایی مثل تلریک و دواکسپرس و ... قبلا هم گفتم 2 تا علت داره اول اینکه این ابزار ها با کد نویسی های زیادی انجام شده که همه دست به دست هم میده تا لود ابزار ها و تنوع استفاده از آنها سرعت برنامه رو کم کنه و دوم اینکه با داده ها بصورت آفلاین برخورد میکنن و باید شما داده های کامل رو بهش بدین تا ازش استفاده لازم رو ببرین مثلا یک گرید میزارید توی یک فرم و یک جدول حاوی 1000 رکورد رو بهش وصل میکنین و هر کدوم هم اگر بطور متوسط 10 تا رکورد زیر مجموعه داشته باشن جدول زیریش میشه 10000 رکورد و برای اینکه شما با کلیک روی رکوردی اطلاعات Child اون رو ببینید خوب همه 10000 تا رکورد رو لود میکنه تا بتونه نشون بده این هم تاثیر زیادی توی لود فرم ها و برنامه داره

توضیحاتی رو که توی این چند قسمت آموزش داده شده در حد مقدماتی بوده که با ابزار ها آشنا بشید و بتونید بصورت ابتدایی از ابزار استفاده کنید و با کمترین کد نویسی بیشترین بهره رو ببرید
انشاالله اطلاعات تکمیلی و پیشرفته رو در قسمت دوم آموزش جانوس شروع میکنیم تا با کدهای بیشتری آشنا بشید.

بعضی از دوستان هم کارهای خاص میخوان با جانوس انجام بدن مخصوصا با گرید که مثلا + بزرگ رسم که معمولا توی نرم افزار دندانپزشکی استفاده میشه و شماره دندانها رو بصورت بالا و پایین و راست و چپ نمایش میده
باید بگم که گرید جانوس هم مثل گرید های دیگه امکان اضافه کردن کنترل های شخصی رو داره و باید قبل از استفاده از گرید جانوس ، ابزار مورد نیاز رو اول بسازید و بعد وارد گرید کنید که چطوری توی گرید باید ابزار ها رو اضافه کرد میشه یک پارت از آموزش

مثلا برای Rating که چند تا ستاره میزارن و به تعداد مورد نیاز روشن یا خاموش میکنن و یا Progressbar و یا ابزار های دیگه

موفق باشید

roberto
یک شنبه 14 آبان 1391, 23:57 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت اقای زرین نگار و دوستان
من تازه این پروژرو دنبال کردم و قسمت ِ 8 برام یه سوالی پیش اومد که اینجا بنظرم بهترین جا برای گرفتن جوابم اومد .
ازینکه سوالم مبتدیانست ، پیشاپیش عذر میخوام .
در صفحه uc_person و متدهای fillDate و save برای ویرایش و ذخیره ، از کنترل مولتی کامبوباکس ِ استفاده شدم، ارور میگیره.
به احتمال زیادم مربوط میشه به رفرنس این قسمت . اما من کرک و انجام دادم . . .
در ضمن بقیه ابزار ها اوکیه ، فقط این قسمت اروره.
حالا از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
امکان داره که دی ال ال مربوط به این ، پیدا نشده باشه ؟ اگه اره باید چیکار کنم ؟
ممنون از شما

mandanim
دوشنبه 22 آبان 1391, 13:16 عصر
با سلام
من آموزش درختی شما رو دیدم
بسیار عالی ولی من نتونستم مشکلمو حل بکنم
من دو تا table دارم که یک فیلدش مشترکه
من می خوم یکیش والد باشه یکی دیگه فرزند
نمیشه
هر کاری کردم نشد
یکجایی مشکل داره
پیدا نکردم
میشه دو تا table رو از صفر والد و فرزندشو درست کنید
ممنون
به امید جبران

saeidfar
پنج شنبه 25 آبان 1391, 12:07 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت اقای زرین نگار و دوستان
من تازه این پروژرو دنبال کردم و قسمت ِ 8 برام یه سوالی پیش اومد که اینجا بنظرم بهترین جا برای گرفتن جوابم اومد .
ازینکه سوالم مبتدیانست ، پیشاپیش عذر میخوام .
در صفحه uc_person و متدهای fillDate و save برای ویرایش و ذخیره ، از کنترل مولتی کامبوباکس ِ استفاده شدم، ارور میگیره.
به احتمال زیادم مربوط میشه به رفرنس این قسمت . اما من کرک و انجام دادم . . .
در ضمن بقیه ابزار ها اوکیه ، فقط این قسمت اروره.
حالا از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
امکان داره که دی ال ال مربوط به این ، پیدا نشده باشه ؟ اگه اره باید چیکار کنم ؟
ممنون از شما
مولتی کامبوباکس رو مثل یک کامبوباکس معمولی مقدار دهی بفرمایید valumember و displaymember تون رو با دقیقا با دیتابیس مقداردهی کنید valumember رو به int32 یا هر مقداری که در دیتابیس به فیلدتون اختصاص دادید کنورت کنید نباید ایراد بگیره دقیقا کد خطی رو که ایراد میگیره بزارید

Convert.ToInt64(uCom_multicolom.SelectedValue)

alimooghashang
دوشنبه 29 آبان 1391, 19:03 عصر
سلام
من یک فیلد داخل gridex اضافه کردم نوع string که داخل اون تاریخ رو نمایش میدم به این صورت yyyy/MM/dd HH:mm:ss
میخوام بر اساس yyyy/MM/dd گروه بندی کنم
برای اینکار باید چیکار کنم؟
ممنون
نکته: چون تاریخ هام هجری هست نمیتونم از DateTime استفاده کنم

k1csharpdeveloper
سه شنبه 14 آذر 1391, 14:26 عصر
سلام دوستان عزیزی که با جانوس دارید توی پروژه های ویندوزی خودتون کار میکنید من نیاز به یک تعین وقت توی برنامه مطبم دارم و نیازه که scaduler رو بهمراه calender فارسی کنم چون این دو تا بهم توی پراپرتی هاشون وصل هستن باید برای فارسی سازی چکار کنم ؟؟؟؟

setareh masompoor
دوشنبه 11 دی 1391, 15:37 عصر
سلام من یه مشکلی دارم با این کنترل و اینه که
تو سیستم خودم وقتی برنامه را اجرا میکنم که در اون از کنترل janus استفاده کردم مشکل ندارم اما وقتی رو سیستم مشتری اجرا میکنم خطا trial میده؟؟؟؟
چی کار کنم؟؟؟؟؟

Restlesa
دوشنبه 11 دی 1391, 22:05 عصر
کنترل ها رو روی سیستم مشتریت هم رجیستر کن ببین مشکلت حل میشه با نه ؟؟؟

setareh masompoor
سه شنبه 12 دی 1391, 08:41 صبح
آخه قبلا هم exe میفرستادیم اینجوری نمیشد الانم exe قبلی داره بدون این مشکل کار میکنه اما exe جدید این مشکل رو داره
واقعا هنگ کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

matt91
یک شنبه 17 دی 1391, 20:37 عصر
سلام می خواستم تو گرید جانوس یک group box از رادیو باتن تو یکی از ستون ها بزارم .چطوری این کارو انجام بدم.

livd2002
یک شنبه 17 دی 1391, 21:58 عصر
با سلام
متاسفانه شما در ایجاد پروسیجر در گروه dbo قرارش داده اید شما دو اه دارید اول اینکه آن را حذف و مجددا آن را بسازیذ بدون درنظر گرفتن اینکه در چه گروهی باشد و یا اینکه در هرجا از آن استفاده میکنید dbo.نام آن را بکار ببرید

zarrinnegar
یک شنبه 17 دی 1391, 22:13 عصر
سلام من یه مشکلی دارم با این کنترل و اینه که
تو سیستم خودم وقتی برنامه را اجرا میکنم که در اون از کنترل janus استفاده کردم مشکل ندارم اما وقتی رو سیستم مشتری اجرا میکنم خطا trial میده؟؟؟؟
چی کار کنم؟؟؟؟؟

این مشکل در 2 حالت اتفاق می افته
اول اینکه شما ویندوز عوض کردی و دوباره جانوس رو نصب کردی و کرک کردی ولی برنامه داره با نسخه بدون کرک ساخته میشه یعنی توی ویژوال نیومدی Tools مربوطه رو حذف کنی و دوباره کرک شده رو Add کنی بخاطر همین یه نسخه از Dll های اصلی رو جایگزین قبلی کرده

دوم اینکه طرف ویندوزش رو بروز رسانی کرده دوباره Dll ها رو براش کپی کن اگر نشد همون حالتی که برای رجیستر کردن استفاده میشه رو روی سیستم طرف انجام بده

livd2002
یک شنبه 17 دی 1391, 22:19 عصر
با سلام
من در child table گرید مشکلی دارم واینکه فقط خود root table اطلاعاتش نشان داده میشود و اطلاعات child table نشان داده نمیشود و من بصورت دستی با تکتیک linq انجام میدهم
لطفا راهنماییم کنید

zarrinnegar
یک شنبه 17 دی 1391, 22:22 عصر
با سلام
من در child table گرید مشکلی دارم واینکه فقط خود root table اطلاعاتش نشان داده میشود و اطلاعات child table نشان داده نمیشود و من بصورت دستی با تکتیک linq انجام میدهم
لطفا راهنماییم کنید

اطلاعات child زمانی نمایش داده میشه که اسم لینک ارتباط بین دو جدول به عنوان DataMember لحاظ بشه یعنی باید دو جدول به هم ارتباط داشته باشن با یک اسم

بعد اطلاعات رو نشون میده

zarrinnegar
یک شنبه 17 دی 1391, 22:22 عصر
با سلام
متاسفانه شما در ایجاد پروسیجر در گروه dbo قرارش داده اید شما دو اه دارید اول اینکه آن را حذف و مجددا آن را بسازیذ بدون درنظر گرفتن اینکه در چه گروهی باشد و یا اینکه در هرجا از آن استفاده میکنید dbo.نام آن را بکار ببرید

این قسمت نمیدونم برای چیه و سوال چی بود

livd2002
دوشنبه 18 دی 1391, 10:12 صبح
با سلام
با تشکر از جناب آقای زرنگار
خیلی ممنون میشم که هرچه سریعتر به من کمک کنید چون بدجوری بخاطر این موضوع تو کار گیر کردم
و من حتی از view هم استفاده کردم ولی نشده
با تشکر

livd2002
سه شنبه 19 دی 1391, 08:02 صبح
با سلام
آقای زرگز ممنون میشم که با استفاده از تکه کدی این حالت را به من نشان بدهید چونکه از هر شکلی که استفاده میکنم نمیشه و فقط میخواهم که از linq باشه
با تشکر

k1csharpdeveloper
جمعه 29 دی 1391, 21:29 عصر
سلام دوست عزیز من هم اول ها این قکر رو میکردم و از char(10استفاده کردم بعدا فهمیدم که اشتباه بزرگی کردم باید از date استفاده کنی توی sql2008 بعد بیای موقع خوندن گرید یکباره نخونی که میلادی رو نشونت بده و بیای سطر به سطر بخونی و اون تاریخ رو تبدیل به شمسی کنی بعد نمایش بدی

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 08 بهمن 1391, 17:47 عصر
قسمت هفدهم : نمایش جمع مقادیر در گرید

81280
81281

سلام
امکان داره یک نمونه بزارید برای این قسمت
ویا این نمونه برام اصلاح کنید

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 09 بهمن 1391, 16:03 عصر
دوستان کسی این روش انجام نداده؟

swallow.pa
سه شنبه 10 بهمن 1391, 19:23 عصر
جانوس توی ویندوز 8 کرک نمیشه چیکار کنم

swallow.pa
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 09:28 صبح
آقای زرینگار لطفا کمک کنید
عکس 1 برای کرک کردن توی ویندوز 8

ma.rad
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 21:22 عصر
با سلام ، با تلاش شبانه روزی دوستان مشکل ک ر ا ک Janus 4 حل شد:

ma.rad
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 21:23 عصر
و قسمت آخر ، با توجه به شرایط تحریم ها و... از نظر شرعی وقانونی مشکلی نداره.

arman_gts
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 21:58 عصر
بعد از استفاده از ریبون من این مشکل برام ایجاد میشه !

99727

فقط یه اخطار باعث میشه که designer بالا نیاد و با ignore کردن تمام محتویات ribbon پاک میشود

ma.rad
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 22:06 عصر
نسخه دات نت باید 4 به بالا باشه
اگر هست مطمئنا در ست ک ر ا ک نکردید بعد از کپی همه فایل ها تو مسیر نصب janus فقط فایل rejister اجرا کنید وسیستم رو ریسیت کنید .رو ده تا سیستم تست شد
بخصوص دوستانی که می گفتن تو vs2010 جواب نمی ده

arman_gts
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 22:09 عصر
فقط همین ریبون به این صورت هست و بقیه به درستی کار میکنند مشکلی هم ندارند
من فکر میکنم چون از قبل مشکل داشته(ک ر ا ک قبلی) الان با وجود این که این ک ر ا ک رو هم اجرا کردم باز هم مشکل داره و نمی دونم چطور درستش کنم

ma.rad
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 22:12 عصر
فقط همین ریبون به این صورت هست و بقیه به درستی کار میکنند مشکلی هم ندارند
من فکر میکنم چون از قبل مشکل داشته(ک ر ا ک قبلی) الان با وجود این که این ک ر ا ک رو هم اجرا کردم باز هم مشکل داره و نمی دونم چطور درستش کنم

آره احتمال داره،پیشنهادم اینه برنامه رو پاک کنی دوباره نصب کن
راستی بعد از remove برنامه برو تو مسیر نصب پوشه رو هم حذف کن

arman_gts
جمعه 20 بهمن 1391, 23:31 عصر
نه این مشکلی که برای من پیش اومده مثل اینکه درست بشو نیست !
حتی VS رو هم پاک کردن دوباره نصب کردم !
با ریبون مشکل داره !
99783

swallow.pa
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 11:05 صبح
با سلام ، با تلاش شبانه روزی دوستان مشکل ک ر ا ک Janus 4 حل شد:
با سلام
دوست گرامي من بدليل مشكل تو ويندوز 8 اونو پاك كردم و وين 7 گذاشتم ايا تو وين 8 جواب مي دهد