PDA

View Full Version : چطوری میشه تاریخ رو به فرم مثلا برج 95/7 زد

sara_aryanfar
شنبه 09 دی 1396, 17:20 عصر
با سلام من دوتا تاریخ دارم که بازه زمانی یک ماه رو نشون میده معمولا هم از اول ماه هست تا اول ماه دیگه چطوری میشه مثلا زد برج 97/07

mr.sirwan
شنبه 09 دی 1396, 17:25 عصر
من دقیق متوجه نشدم :متفکر: اما میتونین از متد tostring استفاده کنین و بهش فرمت دلخواهتون رو بدین، مثلا تاریخ اولتون که مربوط به همون برجه رو اینجوری فرمت بدین:
date1.ToString("yy/MM");
در ضمن چون کم کم به اخرای صده 300 نزدیک و داریم وارد صده 400 میشیم، پیشنهاد میکنم سال هارو با همون هزار و سیصد بنویسین، که در سال های آتی با مشکل تاریخ روبرو نشین

sara_aryanfar
شنبه 09 دی 1396, 19:47 عصر
من دقیق متوجه نشدم :متفکر: اما میتونین از متد tostring استفاده کنین و بهش فرمت دلخواهتون رو بدین، مثلا تاریخ اولتون که مربوط به همون برجه رو اینجوری فرمت بدین:
date1.ToString("yy/MM");
در ضمن چون کم کم به اخرای صده 300 نزدیک و داریم وارد صده 400 میشیم، پیشنهاد میکنم سال هارو با همون هزار و سیصد بنویسین، که در سال های آتی با مشکل تاریخ روبرو نشین

ممنون یه کلک دیگه زدم حلش کردم اما در مورد 1400 هم آره به موقع به ذهنم رسید دیروز و لحاظ کردم و الا چند سال بعد به مشکل می خورد بازم ممنون از محبت شما

orf_omid0030
شنبه 09 دی 1396, 21:38 عصر
PersianCalendar pc = new PersianCalendar();
string date = string.Format("{0}/{1}", pc.GetYear(DateTime.Now).ToString().Substring(2), pc.GetMonth(DateTime.Now));