PDA

View Full Version : bootstrap and react

shahin53
یک شنبه 20 اسفند 1396, 13:05 عصر
سلام دوستان

خسته نباشید

یک سوال داشتم

ما می خواهیم با ری اکت و بوت استرپ سایت درست کنیم . رویکرد صحیح چیست؟ چه کار کنیم تا هم بوت استرپ را داشته باشیم هم با ری اکت تداخل نداشته باشد؟

من در مورد reactstrap و react-bootstrap سرچ کردم و مثال هایی روی سیستم خودم اجرا کردم . متوجه شدم این ها برای همان کارهایی که ما در بوت استرپ انجام میدادیم تعدادی کامپوننت
درست کرده اند که وقتی نیاز داشته باشیم می توانیم انها را ایمپورت کنیم.

اما چیزی که در مورد این کامپوننت ها فهمیدم این است که برای خودشان سازوکاری دارند اگر من یک سی اس اس کار بیاورم نمی توانم به او بگویم بیا هرچه تا به حال سی اس و اس و بوت استرپ نوشته ای کنار بگزار و
روش جدید را یاد بگیر. دوستان راه حل این مشکل چیست؟

خیلی ممنون

PeaceKeeper
دوشنبه 28 اسفند 1396, 10:11 صبح
سلام دوستان

خسته نباشید

یک سوال داشتم

ما می خواهیم با ری اکت و بوت استرپ سایت درست کنیم . رویکرد صحیح چیست؟ چه کار کنیم تا هم بوت استرپ را داشته باشیم هم با ری اکت تداخل نداشته باشد؟

من در مورد reactstrap و react-bootstrap سرچ کردم و مثال هایی روی سیستم خودم اجرا کردم . متوجه شدم این ها برای همان کارهایی که ما در بوت استرپ انجام میدادیم تعدادی کامپوننت
درست کرده اند که وقتی نیاز داشته باشیم می توانیم انها را ایمپورت کنیم.

اما چیزی که در مورد این کامپوننت ها فهمیدم این است که برای خودشان سازوکاری دارند اگر من یک سی اس اس کار بیاورم نمی توانم به او بگویم بیا هرچه تا به حال سی اس و اس و بوت استرپ نوشته ای کنار بگزار و
روش جدید را یاد بگیر. دوستان راه حل این مشکل چیست؟

خیلی ممنون

اجباری به استفاده از امثال react-bootstrap وجود ندارد. شما کماکان می توانید از bootstrap معمولی هم استفاده کنید ولی استفاده از این کتابخانه ها کار شما رو راحتتر می کنه. کلا JSX کمی برای تازه کارها در ابتدا عجیب به نظر میاد ولی اصول کاریش مشابه html هستش.

shahin53
سه شنبه 29 اسفند 1396, 19:06 عصر
بله برای بخش سی اس اس بوت استرپ هیچ مشکلی وجود نداره و به راحتی میشه ازش استفاده کرد
اما bootstrap یک بخش جاوااسکریپت هم داره که این بخش موجب میشه مودال ها و لیست های کشویی و ... کار کنند. این بخش که به اسم
bootstrap.js هست مبتنی بر جی کوئری هست و ما می دانیم که باید از استفاده همزمان از جی کوئری و ری اکت دوری کرد .

به همین دلیل هست که کتابخانه هایی مثل react-bootstrap پدید می ایند.

در مورد رویکرد صحیحی که برای این مشکل باید در نظربگیریم تا در ادامه و با بزرگ شدن برنامه ازش پشیمون نشیم ممکنه راهنمایی بفرمایید

PeaceKeeper
شنبه 04 فروردین 1397, 20:20 عصر
اینجوری نیست که نشه به طور مثال modal باز کرد https://jsfiddle.net/16j1se1q/1/

در کل چون react از dom مجازی استفاده می کنه با jquery که مستقیم dom رو دستکاری می کنه زیاد جور در نماید.