PDA

View Full Version : گزارش دو ستونه از راست به چپ

mjdjoon
یک شنبه 30 مهر 1385, 07:17 صبح
بنام خدا
با سلام
دوستان من می خواهم یه گزارش داشته باشم که اطلاعات فقط یه فیلد رو چاپ کنه . ولی از اونجا که با چاپ فقط یه فیلد مقدار زیادی کاغذ هدر می ره می خوام اطلاعات رو در دوستون چاپ کنم.
اینکار رو با کمک دوستان در همین سایت و با استفاده از cross tab انجام دادم ولی مشکلی که وجود داره اینه که این ستونها از سمت چپ شروع می شوند و زمانی که تعداد فیلدها کم است متاسفانه فیلدها سمت چپ چاپ می شوند .
من باید فیلدها را از سمت راست چاپ کنم ولی گویا با cross tabاین کار اصلا امکان پذیر نیست.

آیا هیچ روشی دیگری( بجزcross tab برای اینکار وجود ندارد)یعنی واقعا نمی شه در کریستال رپورت اطلاعات رو بصورت دوستونی و از راست به چپ چاپ کرد؟

متشکر
یا علی

mahdi_ch
شنبه 27 آبان 1385, 17:37 عصر
سلام
من این کار رو در SQL انجام دادم و در Crystal نمایش دادم.
در مورد سوالت بیشتر توضیح بده.

haste asli
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 08:44 صبح
همونطور که دوستمون مهدی هم گفت راه حلی که من یک بار انجام دادم این بود که تو SQL دو تا فیلد تعریف کردم و نصفه از مقادیرمو ریختم تو فیلد دوم .
در واقع یک جدول دو ستونه رو به CRYSTAL پاس دادم .
اینکارو تو دیتا ستت هم میتونی انجام بدی و با کد نویسی مقادیرو تقسیم کنی.

rezadavodi
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 14:12 عصر
اگه تعداد صفحات گزارش زیاد بود که با این روش شما جواب نمیده !!
فرض کنید یه گزارش 50 صفحه ای داریم حالا می خوایم بصورت دو ستونه اش کنیم و مثلا بشه 25 صفحه چطور میشه اینکارو کرد؟ تازه راست چین هم باشه...

sm
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 08:14 صبح
همون روشی که دوستمون گفتند قابل پیاده سازی هست
این که شما بخواین 50 صفحه رو توی 25 صفحه نمایش بدین که کاری به راست چین و چپ چین بودن نداره!!!
فقط امکان داره شما توی آخرین صفحه یه قسمتی رو پرت داشته باشید که این هم چیزی نیست.
شما میتونید بجای اینکه بگویید مقادیر بصورت عمودی چاپ بشوند بگویید افقی باشند که توی این حالت باز دوباره مقداری از پایین صفحه صرفه جویی میشه.
اما کلا چه گزارش یک صفحه باشه چه بیشتر ، شما فقط توی صفحه ی آخر مقداری فضای پرت دارید.

موفق باشید

rezadavodi
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 10:14 صبح
توی نسخه جدید استیمول ریپورت امکان Right to Left در قسمت page تعریف شده یعنی layout صفحه کلا راست چین میشه. اینو توی بخش ساپورت سایتش دیدم. منتها نسخه آخرش ک.ر.ک نداره !!
همینطور اکتیو ریپورت نسخه دات نت 3 هم این امکان رو اضافه کرده منتها کسانی که با دات نت 2 کار می کنن نمی دونم چیکار باید بکنن.
بهرحال از جواب شما ممنون.

sepelloo
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 00:14 صبح
من یه گزارش دارم که توی اون فقط عکس و نام افراد چاپ میشه
و نیاز دازم به صورت چند ستون باشه .
ولی هر چند ستون هم که اضاف می کنم فقط 2 تا را نشون می ده
کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

sm
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 07:43 صبح
مطمئن شوید که بقیه گزارش توی صفحات بعدی نرفته باشه و گزینه Fit Section نیز اجرا شده باشه.
در غیر اینصورت درصورت امکان فایل گزارشتون رو بزارین.

موفق باشید

sepelloo
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 17:09 عصر
این رکوردهایی که دارم همشون تو صفحه اول هستند.
من روی 3 تا details ی که داشتم fit section رو زدم ولی باز فرقی نکرد.
طول هر قسمت رو هم 5.5 سانتیمتر گذاشتم
عکس ها تو 2 تا ستون چاپ میشه و نصف عرض صفحه خالی می مونه.