PDA

View Full Version : TextBox

احد
شنبه 18 بهمن 1382, 15:52 عصر
سلام
وقتی در کریستال ریپورت یک تکست باکس (باند شده به بانک اطلاعاتی) قرار میدهم . هنگامیکه آن فیلد مقدار تهی دارد (Null) تکس باکس اصلا دیده نمیشود . در حالیکه من میخواهم دیده شود ولی محتوای نداشته باشد . از کجا میتوانم این خاصیت را فعال کنم .

با تشکر احد پاشائیان

کم حوصله
یک شنبه 19 بهمن 1382, 01:09 صبح
برای چی می خواهی فیلد خالی نمایش یابد آن که عملا بود و نبودش فرقی ندارد :!: :?:

احد
دوشنبه 20 بهمن 1382, 13:18 عصر
سلام
ممنون از دقت و توجه شما !

تو گزارش من یک جدولی وجود دارد که بعضی از این اطلاعات فیلد ها NULL یا تهی می باشد . در اینصورت کادر این فیلد خالی (NULL) رسم نمیشود و در نتیجه شکل یا فرمت این جدول بهم میخورد لذا من دنبال اینم که تمامی کادرها رسم شوند .

منتظر جواب های دوستان هستم .
A_Pashayan@yahoo.com

کم حوصله
سه شنبه 21 بهمن 1382, 00:29 صبح
اولا بهترین راه اینه که شما خودتون اون جداول را طراحی کنید و وابسته به فیلد ها نباشه که درصورتی که یکی نال بود با همچین مشکلی روبرو بشید
ولی خوب یک راه حل:
شما زمانی که دارید جدول خود را به گزارش معرفی می کنید به جای استفاده از خود جدول از امکانات command استفاده کنید
و دستور سلکت خود را به این گون بنویسید

SELECT ISNULL(FILD1,' ') FROM TABLE1 WHERE .....

این دستور ISNULL با چک کردن فیلد شما در صورت نال بودن فیلد شما اون مقداری را که بعد از کاما در نظر می گیرید به عنوان مقدار اون فیلد در نظر میگیره
حال اگر فیلد شما رشته ای بود مقدار را داخل کوتیشن بگذارید و اگر فیلد شما از اعداد بود بدون کوتیشن بگزارید

به قول گلاد جونم: برو حالشو ببر :wink: :mrgreen: (:D) :موافق:

بازم مشکلی داشتی بگو من در خدمتم :wink: :mrgreen:

احد
سه شنبه 21 بهمن 1382, 09:11 صبح
ُسلام
ممنون از راهنمایی شما

راه حل شما را برای حل مشکلم بکار بردم .
ولی آیا این خصوصیت برای Text Box در Crystal Report وجود دارد که ما با True یا False کردن آن کادر جعبه باکس ها برای فیلد تهی رسم شود .

تشکر از راهنمایی شما .
احد پاشائیان

کم حوصله
سه شنبه 21 بهمن 1382, 20:53 عصر
والا احد جان الان حضور ذهن ندارم
ولی تا جایی که یادم میاد یک خاصیت داره که در صورت صفر بودن تکست یا تکراری بودن آن نمایش نیابد ولی برعکس شو یادم نیست
فردا بررسی می کنم بهت جواب می دم
راستی این راه حلی که دادم به دردت خورد یا نه ؟؟؟ :wink: :mrgreen:

sh
سه شنبه 21 بهمن 1382, 22:45 عصر
سلام

ببینید دوستان تمام چیزهای مد نظر شما و حتی فراتر از ذهنتان با کد نویسی زبان مخصوص کریستال رپورت و دستور زبان بیسیک مخصوص کریستال رپورت قابل کنترل هست

کافیه کار با فورمولا فیلد و پارامتر فیلد رو خوب یاد بگیرین البته بحث بیشتر است ولی الان حسش نیست فقط برای حل مشکل یه مثال میزنم فکر کنید شما یه فیلد داری که میخواهی اگر مقدارش خالی بود لیبل را هم نشان ندهد

روی لیبل مورد نظر راست کلیک --> Format ---> سربرگ Common تیک مربوط بهsuppress را میزنی و دکمه روبرو که عکس مداد داره رو میزنی و توی قسمت پائین مینویسی
مثلا اگر فیلد بیمه از جدول مزد مقدارش صفر بود این لیبلی که الان داری براش فرمول مینویسی نشون داده نشه

if {mozd.bime} = 0 then true

و میتونی طرز استفاده فرمول نویسی را یاد بگیری و در ایجاد ستون ردیف و فیلدهای محاسباتی در زمان اجرا و غیره بکار ببری

با تشکر