PDA

View Full Version : سوال: مشکل ناگهانی در درج - جذف و بروزرسانی اطلاعات در enitiy framwork

«Hossein»
سه شنبه 15 خرداد 1397, 14:15 عصر
با سلام
نزدیک به یک ماه که دارم روی پروژه دانشگاهی ام کار میکنم

همه چی اوکی بود تا اینکه امروز مدل ام ، و تمام ارتباط ها با بانک رو حذف کردم واز نو ساختم
در مرحله اول هیچ مشکلی نبود

تمام اطلاعات در دیتا گرید ویو ها نمایش داده میشد و به خوبی اطلاعات از بانک خوانده میشد.
اما هنگام درج اطلاعات در بانک با خطا زیر مواجه شدم و هر چه هم گشتم به نتیجه ای نرسیدم حتی چندین بار مدل و connection string ها رو پاک کردم و دوباره ساختم اما

Additional information: Unable to update the EntitySet 'tblkalain' because it has a DefiningQuery and no <InsertFunction> element exists in the <ModificationFunctionMapping> element to support the current operation.

ممنون میشم هر چه سریعتر پاسخ بدین چون وقتی برام نمونده

با تشکر

«Hossein»
سه شنبه 15 خرداد 1397, 17:14 عصر
با سلام
نزدیک به یک ماه که دارم روی پروژه دانشگاهی ام کار میکنم

همه چی اوکی بود تا اینکه امروز مدل ام ، و تمام ارتباط ها با بانک رو حذف کردم واز نو ساختم
در مرحله اول هیچ مشکلی نبود

تمام اطلاعات در دیتا گرید ویو ها نمایش داده میشد و به خوبی اطلاعات از بانک خوانده میشد.
اما هنگام درج اطلاعات در بانک با خطا زیر مواجه شدم و هر چه هم گشتم به نتیجه ای نرسیدم حتی چندین بار مدل و connection string ها رو پاک کردم و دوباره ساختم اما

ممنون میشم هر چه سریعتر پاسخ بدین چون وقتی برام نمونده

با تشکر

در ادامه مشکلات باید بگم که این مشکل فقط در ثبت اطلاعات این فرم وجود داره و ما باقی فرم ها اطلاعات رو به خوبی درجداول ثبت میکنند

در واقع این جدول و یک جدول مشابه که برای ورود یا خروج در نظر گرفته شده کلید اصلی ندارند اما درون مدل تمام فیلدها به عنوان کلید در نظر گرفته شده اند و این در حالی است که درون بانک اطلاعاتی این جدوال حتی یک کلید اصلی هم ندارند.

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

148333148334

Mahmoud.Afrad
جمعه 15 تیر 1397, 10:35 صبح
All EF models need a key, so make sure that your model class contains key.

http://entityframework.net/entity-type-has-no-key-defined
https://stackoverflow.com/a/7583791