PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در ساخت برنامه نصبی سی شارپ

siminhoseini
دوشنبه 28 خرداد 1397, 20:10 عصر
سلام دوستان
من با برنامه setup factory 9 پکیج ساختم ولی باز هم لازمه که حداقل اس کیو ال2005 روی سیستم کاربر نصب بشه آیا راهی هست که احتیاج به نصب اس کیو ال و نت فریم ورک روی دستگاه کاربران نباشه؟
سپاسگزارم

samiasoft
دوشنبه 28 خرداد 1397, 20:51 عصر
سلام دوستان
من با برنامه setup factory 9 پکیج ساختم ولی باز هم لازمه که حداقل اس کیو ال2005 روی سیستم کاربر نصب بشه آیا راهی هست که احتیاج به نصب اس کیو ال و نت فریم ورک روی دستگاه کاربران نباشه؟
سپاسگزارم

سلام

ببینید دوست عزیز اینکه برنامه شما نیاز به اسکیوال و یا نسخه های متفاوت دات نت داره خب طبیعیه چون شما از اون کتابخانه ها در برنامتون استفاده کردید.

اگر از دیتابیس اسکیوال استفاده کردید پس ناچارید حتما حداقل نسخه اکسپرس اونو در سیستم مشتری نصب کنید!
خب حالا جایگزین این رو میشه مثلا دیتابیس اکسس یا اسکیولایت خواند ! که نیازی به نصب چیز خاصی نیست...اسکیولایت که یک dll داره کنار برنامه باشه کافیه...اکسس هم اگر از نسخه 2003 دیتابیسش استفاده کنید نیاز به نصب چیزی داخل سیستم مشتری نیست!

حالا برگردیم به دات نت !
وقتی پروژه رو ایجاد میکنید شما خودتون میتوانید نسخه دات نت مربوطه را تعیین کنید...در کل اینو خدمتتون عرض کنم نگران نصب نبودن دات نت فریمورک نباشید...من الان بیشتر برنامه هام را با دا نت 4.6 میسازم....و دات نت 4.6 رو بطور جدا به مشتری میدم که باید نصب کنه...اصولی هم نیست که اینو داخل ستاپ قرار بدیم! حجم رو خیلی زیاد میکنه...خیلیا هم اینارو نصب کردن.