PDA

View Full Version : حرفه ای: ساختن DataSource و پر کردن آیتم هاش در Stimulreport از C#‎ ؟

NasimBamdad
یک شنبه 07 مرداد 1397, 09:22 صبح
سلام و خسته نباشید

سعی کردم عنوان مناسبی پیدا کنم برای سوالم

بنده برای ساخت گزارش هام از Stimul استفاده می کنم. یه دیتاست رو پر می کنم و پاس میدم به گزارش .

اما سوالم اینه که باید فایل گزارش رو جدا گانه بسازم و البته دیتاسورس رو تعریف و از نوع dataset قرار بدم و بعد تک تک فیلد هایی که در کوری ام بوده و در دیتاست ریختم رو مجدد در گزارش طراحی کنم .

ایا راهی هست که این مرحله حذف بشه و از C# این کار انجام داد که تعریف datasource و آیتم های زیر مجموعه اش هم بر اساس فیلد های کوری ما خودکار ساخته بشه ؟

cmsdqq2
دوشنبه 08 مرداد 1397, 22:48 عصر
سلام و خسته نباشید

سعی کردم عنوان مناسبی پیدا کنم برای سوالم

بنده برای ساخت گزارش هام از Stimul استفاده می کنم. یه دیتاست رو پر می کنم و پاس میدم به گزارش .

اما سوالم اینه که باید فایل گزارش رو جدا گانه بسازم و البته دیتاسورس رو تعریف و از نوع dataset قرار بدم و بعد تک تک فیلد هایی که در کوری ام بوده و در دیتاست ریختم رو مجدد در گزارش طراحی کنم .

ایا راهی هست که این مرحله حذف بشه و از C# این کار انجام داد که تعریف datasource و آیتم های زیر مجموعه اش هم بر اساس فیلد های کوری ما خودکار ساخته بشه ؟

اگر درست فهمیده باشم، راه حل:

میتونید کوئری رو خودتون وارد کنید.
روی Retrieve Columns کلیک کنید.

NasimBamdad
سه شنبه 09 مرداد 1397, 14:52 عصر
روی حالت Data From DataSet,DataTables نمیشه کوری نوشت .

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 09 مرداد 1397, 23:30 عصر
یک گزارش با یک دیتاسورس دارای چند فیلد ایجاد کنید. موقع save کردن گزارش نوع فایل را CSharp Classes (*.cs) انتخاب کنید. این کلاس را به پروژه اضافه کنید و هر تغییری خواستید میتونید توش ایجاد کنید.
به طور کلی هر چیزی را که در designer طراحی می کنید با کد هم میشه انجام داد(در اصل همین اتفاق برای فایلهای .mrt هم میافته)