PDA

View Full Version : چطور می شود در DBLookupComboBox بجای انتخاب تایپ کرد

spicirmkh
یک شنبه 19 بهمن 1382, 14:32 عصر
با سلام دوستان گرامی

چطور می شود در DBLookupComboBox بجای انتخاب تایپ کرد یا اینکه از جای copy کرده و درون past کنیم بجای انتخاب یعنی 2 حالت داشته باشد هم انتخاب هم تایپ

با تشکر

SyntaxCheck
یک شنبه 19 بهمن 1382, 19:38 عصر
کپی از جای دیگه نمیشه انجام داد اما با تایپ و فشردن کلید ها انتخاب عوض میشه، یعنی اینکه مثلا اگر مقادیر "محمد" و "مصطفی" رو داشته باشیم با فشردن کلید های "م" و "ص" پشت سر هم مکان نما به روی مصطفی حرکت میکنه.

spicirmkh
دوشنبه 20 بهمن 1382, 12:28 عصر
با سلام و تشکر از جوابتان

این مطلب می دانم حال مثل Access که فیلد ComboBox میشود هم از جای past کرد و هم copy و تایپ
آیا راهی وجود دارد

SyntaxCheck
دوشنبه 20 بهمن 1382, 17:13 عصر
سلام
راستش من خودم از DBLookUpCombobox و یا اصولا بجز DBGrid از دیتا کنترلهای دیگه کمتر استفاده میکنم. در همچین موردی از کامبو باکس معمولی استفاده میکنم.بخاطر اینکه مانور بیشتری میتونم توسط نوشتن کد روی کامپوننتهای برگه استاندارد بدم. مثلا همین مورد; کامبو باکس خاصیت اتو کامپلیت داره که کاری رو که شما میخواهید رو میتونه انجام بده. در زمانی که نیاز دارید، آیتم های اون رو میشه مقدار دهی کنید و محتویات فیلد مورد نظر رو در اون بریزید و این خاصیت کپی کردن رو هم که بدنبالش هستید داشته باشید. در رویداد OnChange هم میتونید عملی رو که در صورت انتخاب قراره انجام بشه انجام بدید. به هر حال این روش رو ممکنه خیلی ها نپسندند اما کاری رو که میخواهید انجام میده.

spicirmkh
سه شنبه 19 اسفند 1382, 12:38 عصر
اقای مدیر بخش
سلام و تشکر از ارسال جواب

حالا چطور می توانم یک combox معمولی را به بانک کنم یعنی چه جوری item مقدار بدهم و بانک پر کنم
می شود مثالی یا برنامه بدهید
با تشکر

nasr
سه شنبه 19 اسفند 1382, 13:30 عصر
1- من وقتی در برنامه دستور تغییر دادن Text داخل Dlookupcombobox را می دهم یک Error با متن زیر می ده
Cannot assign to a read_only Property
این خطا از چیه
2 - باید چکار کرد که به جای انتخاب متن از داخل Dlookupcombobox کلمه مورد نظر را تایپ کنیم چون ظاهرا یه خاصیتی مثل لیست باکس داره
ممنون

SyntaxCheck
جمعه 22 اسفند 1382, 16:42 عصر
سلام

حالا چطور می توانم یک combox معمولی را به بانک کنم یعنی چه جوری item مقدار بدهم و بانک پر کنم

در یک حلقه ساده ترین حالت هست

- من وقتی در برنامه دستور تغییر دادن Text داخل Dlookupcombobox را می دهم یک Error با متن زیر می ده
Cannot assign to a read_only Property
این خطا از چیه
2 - باید چکار کرد که به جای انتخاب متن از داخل Dlookupcombobox کلمه مورد نظر را تایپ کنیم چون ظاهرا یه خاصیتی مثل لیست باکس داره
ممنون
1) مشخصه چون این پراپرتی در این کامپوننت رید اونلی هست.
2) فکر میکنم منظورتون چیزی باشه که در دومین پست در همین صفحه عرض کردم.

nasr
جمعه 22 اسفند 1382, 16:49 عصر
سلام
مشکل من که حل شد
ولی به نظر من استفاده از کومبو باکس معمولی بهتره و با یه حلقه رکوردها را از بانک به کمبو انتقال بدیم :)

moradi_am
شنبه 23 اسفند 1382, 09:26 صبح
اصولا DBLookupCombobox اطلاعاتش را از یک جدول دیگر میگیرد .برای اینکه آیتمی به آن اضافه یا کم کنید باید در جدول مورد نظرتان اینکار را انجام دهید و نتیجه بلا فاصله در آن ظاهر میشود .

JavanSoft
شنبه 23 اسفند 1382, 20:47 عصر
ولی به نظر من استفاده از کومبو باکس معمولی بهتره و با یه حلقه رکوردها را از بانک به کمبو انتقال بدیم
مشکل این امر در پایین آمدن سرعت بهنگام بالارفتن تعداد رکورد ها و تشخیص بهترین محل برای انجام این حلقه در برنامه است
بجای اینهمه دردسر اگر با lookupها به نتیجه برسید بهتر است

nasr
شنبه 23 اسفند 1382, 21:51 عصر
11

مشکل این امر تشخیص بهترین محل برای انجام این حلقه در برنامه است

فکر کنم OnEnter خوب باشه

JavanSoft
یک شنبه 24 اسفند 1382, 00:46 صبح
بدترین محل ممکن OnEnter است ...
1) اصلا این روش را پیشنهاد نمی کنم
2) اگر مجبور به استفاده هستید ... در OnFormShowبنویسید ...هرچند آرام آرام سرعت برنامه شما افت پیدا می کند

یک شنبه 24 اسفند 1382, 14:52 عصر
سلام

اگر مجبور به استفاده هستید ... در OnFormShowبنویسید ...هرچند آرام آرام سرعت برنامه شما افت پیدا می کند

اگر قبل از آن یک متغیر بولینی را تست کند که آیا جدول اطلاعاتش تغییر کرده یا نه بهتر است.

mehranFX
چهارشنبه 13 مهر 1384, 06:40 صبح
چنین کامپوننتی توسط این جانب طراحی و ساخته شده است که به تعداد نا محدود می توان ستون به آن اضافه کرد (چند ستونی است)، در صورت نیاز پیشنهاد خود را مطرح نمایید یا به آدرس M_E_A_Engineer@yahoo.com تماس بگیرید . همچنین می توانید بر روی هر کدام از ستون های مورد نظر جستجو انجام داده و مقادیر را بر اساس کلمه مورد نظر فیلتر می نماید .

mehranFX
چهارشنبه 13 مهر 1384, 06:43 صبح
ضمنا کامپوننت ذکر شده به dataSet متصل می گردد و نیازی به حلقه زدن در برنامه نیست ، دقیقا مانند DBLookupCombo Box !!!

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 13 مهر 1384, 07:55 صبح
سلام
مشکل من که حل شد
ولی به نظر من استفاده از کومبو باکس معمولی بهتره و با یه حلقه رکوردها را از بانک به کمبو انتقال بدیم :)
درود
در اصل کار DBLookupCombobox اینه که اطلاعات رو براتون Lookup کنه یعنی با تغییر اطلاعات یک فیلد اطلاعات مربوط به این تغییر در این Object آورده بشه یا اصظلاحا" Lookup کنه و یک کار دیگش اینه که اطلاعات Database رو براتون نشون بده و همونطور که دوستان گفقتند روش شما برای رکوردهای بالا زمانبره

qasemjafari
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 08:21 صبح
[QUOTE=spicirmkh;27935]با سلام دوستان گرامی

چطور می شود در DBLookupComboBox بجای انتخاب تایپ کرد یا اینکه از جای copy کرده و درون past کنیم بجای انتخاب یعنی 2 حالت داشته باشد هم انتخاب هم تایپ

با تشکر[/jafari]