PDA

View Full Version : مشکل با DBISAMSession

nasr
یک شنبه 19 بهمن 1382, 21:22 عصر
سلام
1- من وقتی Active را در DBISAMSession برابر True می کنم از من UserName , Password می‌خواد و به Server وصل نمیشه چکار کنم
2- آقا من اصلا یه Database بیشتر ندارم که اون را هم گذاشتم روی Server و در قسمت Directory در DBISAMDatabase مسیر درایو کامپیوتر سرور را قرار دادم که نوشته شده (\\shohada\d ) و جدولها را هم می شناسه آیا اصلا لزومی داره از Session استفاده کنم

jirjirakk
یک شنبه 19 بهمن 1382, 21:37 عصر
:?
وای نه ؟
به ترتیب این کار رو بکن :

1- مقاله آقای کرامتی که درباره dbisam بود رو دوباره بخونید

2- (یه راهنمایی)
اول از همه سرور رو اجراش کن بعدش برنامه Server Administrator Utility رو اجرا کن و با نام کاربری Admin و رمز عبور DBAdmin وارد برنامه شو و دیتابیست رو ایجاد کن و کاربر و ...
توی کامپوننت دیتابیس خاصیت Remote Database کلیک کن اون وقت دیتا بیسی رو که با برنامه بالایی ایجاد کردی رو از لیست باز شده انتخاب کن ...

jirjirakk
یک شنبه 19 بهمن 1382, 21:39 عصر
اصلا لازم نیست به صورت دستی Session رو اکتیو کنید چون خودش اکتیو میشه

nasr
یک شنبه 19 بهمن 1382, 22:03 عصر
سلام
1- من بخش دوم آشنایی با DBISAM که در همین سایته را خوندم ولی چیزی در مورد کار با سرور و اینها نگفته میشه یه لینک از این مقاله DBisam برای من بگذارید (ببخشیدا)
2- اصلا یه سوال دیگه برای این که یه برنامه در شبکه کار کنه آیا باید دوتا برنامه نوشت یعنی یکی برای سرور و یکی برای یوزر ها
ممنونم

jirjirakk
یک شنبه 19 بهمن 1382, 22:58 عصر
توی نسخه های قبل از 4 احتیاجی به این کار نیست حتی توی خود نسخه 4 هم احتیاج نیست. چون با بسته خود سرور همراشه و فقط باید اجراش کنی
.................................................. .................................................. ..
اما اگه اشتباه نکم توی نسخه 4 این قابلیت رو داده که خودمون بتونیم سرور رو درست کنیم.
.................................................. .................................................. ..

nasr
یک شنبه 19 بهمن 1382, 23:11 عصر
سلام
آقا خیلی ممنونم
یه سوال دیگه میشه یه کاری کرد که هر بار که برنامه را اجرا می کنیم کادر UserName , Password ظاهر نشه چون در این برنامه ای که من دارم می نویسم اصلا بحث امنیت وجود نداره و می خواهیم هر کس خواست بتونه بدون پسورد وارد بشه و در ضمن هر کاری هم دوست داشت بکنه (حذف اضافه و ...)
jirjirakk
یک شنبه 19 بهمن 1382, 23:24 عصر
توی Session باید نام کاربری و رمز عبوری کاربری که برای دیتابیس ساختی رو بدی.

nasr
دوشنبه 20 بهمن 1382, 00:09 صبح
کلا چند کامپیوتر می توانند همزمان به سرور وصل بشند (البته توی این برنامه و این کامپوننت)
ممنون

Delphi-Clinic
دوشنبه 20 بهمن 1382, 06:56 صبح
سرور dbisam حداکثر می تواند تا 65535 Connection قبول کند.

jirjirakk
دوشنبه 20 بهمن 1382, 21:48 عصر
ایا با اتصال این کانکشن ها کم نمیاره