PDA

View Full Version : امنیت سورس در برنامه نویسی از راه دور

korosheghbali2
چهارشنبه 03 بهمن 1397, 22:30 عصر
درود
دوستان ما یک پروژه داریم و خوب نیاز داریم که افرادی رو از چند نقطه از کشور داشته باشیم جهت برنامه نویسی
پایه برنامه نویسی ما دات نت کور هست و چیزی که خیلی ذهن من رو مشغول کرده اینه که چطور امکان پذیر هست که کل این دوستان به سورس ها دسترسی داشته باشن در عین حال امکان سوء استفاده و سرقت وجود نداشته باشه
ممنون می شم دوستان با تجربه نظرات و تجربیات خودشون رو در اختیار ما هم قرار بدن
hakim22
جمعه 05 بهمن 1397, 17:11 عصر
اگه قراره یک برنامه نویس روی سورس پروژه کار کنه نیاز به سورس داره، راه فیزیکی به ذهن من نمیرسه که کد شما از دست کسانی که اونو دانلود میکنن دور بمونه یا نتونن از اون کپی بگیرن.
ولی من با شرکتهای بزرگ و معتبر داخلی و خارجی به صورت دورکاری فعالیت داشتم و دارم و هیچکدوم وسواسی درباره سورس پروژه نداشتن. حساسیت فقط روی دیتابیس بوده.
شخصا وقتی کار با یک پروژه تموم میشه دلیلی برای نگه داری کدهاش نمیبینم. واقعیت دیگه اینه که اصلا این کدها بدرد نمیخوره.
جدیدا چند شرکت ایرانی هم شروع به توسعه ی باز روی GitHub کردن و فکر میکنم اگر محصول شما صد در صد دانش بنیان نیست و مثلا درباره یک الگوریتم یا پردازش خاص نیست می توانید اون رو در اختیار برنامه نویسهای دورکار قرار بدید.

اگه به پروژه های اوپن سورس موجود در بازار نگاه کنید مثلا Orchard CMS با اینکه همه ی سورس رو در اختیار دارید تغییر دادنش به شکلی که بتونید به نام خودتون به فروش برسانید کار خیلی پر دردسری هست و نیاز به تخصص بالا و صرف وقت و زمان زیادی داره. اگر کسی که استخدام می کنید متخصص نباشه که اصلا کاری نمیتونه با کدهای شما کنه، اگر هم خیلی وارد باشه بجای سو استفاده ترجیح میده کد خوش رو استفاده کنه.

به هر حال این نظر شخصی من هست.

علیرضا حسن زاده
جمعه 05 بهمن 1397, 18:43 عصر
دوست عزیز واسه من هم پیش اومده با شرکتهایی کار کنم که گیر دادن باید در محل شرکت حضور داشته باشم فقط به جهت اینکه سورس بقول معروف لو نره
ولی اعتقاد شخصی من اینه : کدی که مینویسم الگوریتمی که طراحی میکنم و ... چیزی هست که تو ذهن من هست و من خالق اون هستم اگه اینکارو برای کسی انجام میدم پس میتونم به تعداد دفعات نامحدود برای خودم و هرکس دیگری هم خلق کنم انگار من مقاله یا کتابی بنویسم که حق تالیف قراره به اسم کسه دیگه باشه این دیگه مونده به وجدان کاریه من که همون کتاب رو یا تو مثال خودمون همون کد رو در بهترین حالت بازنویسی و به نام خودم انتشار ندم
زیاد روش گیر نباشین مگر اینکه الگوریتم یا روش خاصی دارین که میخواین از اون تو پروژه استفاده کنین که اونم بهتره بصورت یه کد کامپایل شده در اختیار تیم قرار بدین هرچند کسی بخواد بدزده مشکلی نخواد داشت بسته به مقدار دانشش