PDA

View Full Version : میخواهیم از یک کامپیوتر راه دور (remote) به SQL Server که روی یک سرور 2003 نصب است

mahsa119
پنج شنبه 11 آبان 1385, 18:18 عصر
میخواهیم از یک کامپیوتر راه دور (remote) به SQL Server که روی یک سرور 2003 نصب است
وصل شویم و اطلاعات وارد کنیم .... اگه میشه راهنماییم کنید .

routing and remot access service رو فعال کردیم از راه دور به سرور کانکت میشیم ولی SQL Serever کانکت نمیشه ...

متشکرم

mahsa119
جمعه 12 آبان 1385, 12:43 عصر
اگه یه نفر جوابمو بده خیلی ممنون میشم .

AminSobati
جمعه 12 آبان 1385, 14:38 عصر
دوست عزیزم وقتی سوال مطرح میکنید اطلاعات کامل بدین. بفرمایید که چه خطایی دریافت کردین؟

mahsa119
جمعه 12 آبان 1385, 17:50 عصر
آقای ثباتی عزیز سلام
ببینید ما که با یک کانکشن اینترنتی وصل به سرور میشیم .. routing and remote service هم این اجازه رو به ما میده .. جزو کاربران اون سرور هم میشیم که میتونیم از اون سرویس اینترنت هم بگیریم ولی وقتی که داریم تو SQLServer نیو رجیستر می کنیم سرور خودمون رو ، بعد از مدتی که سعی کرد و نتونست به اون کانکت کنه میگه : - 192.168.0.121 - SQL Server does not exist or access denied coConnectionOpen (Connect)

AminSobati
جمعه 12 آبان 1385, 22:06 عصر
سلام،
مواردی که میشه چک کرد:
- Start بودن سرویس SQL Server
- باز بودن پورت 1433
- وجود نداشتن Firewall یا Antivirus به شکلی که مانع ارتباط بشه

mahsa119
دوشنبه 15 آبان 1385, 17:23 عصر
سلام آقای ثباتی

سرویس MSSQLServer استارت شده است .
شماره پورت را هم عوض کردم شده 80
Firewall یا Antivirus هم روی سرورم ندارم

سرویس SQLServeAGENT چیه و چیکار می کنه ؟

mahsa119
دوشنبه 15 آبان 1385, 18:31 عصر
واقعا به بد مشکلی برخوردم

لطفا کمکم کنید

AminSobati
دوشنبه 15 آبان 1385, 21:31 عصر
ببینین، شما در سمت سرور یک Server Network Utility دارین و در سمت کلاینت یک Client Netowrk Utility. تنظیمات این دو باید عینا مثل هم باشه. پورت رو روی 1433 بگذارید بمونه. چک کنید که Encryption تیک نخورده باشه... دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!!

mahsa119
سه شنبه 16 آبان 1385, 07:44 صبح
سلام
ببخشید منظورتون از Encryption یعنی چی و کجا ؟
مرسی

AminSobati
سه شنبه 16 آبان 1385, 11:52 صبح
Force Protocol Encryption در همون Utilityهایی که نام بردم

mahboob
سه شنبه 16 آبان 1385, 12:51 عصر
آقای ثباتی عزیز سلام
ببینید ما که با یک کانکشن اینترنتی وصل به سرور میشیم .. routing and remote service هم این اجازه رو به ما میده .. جزو کاربران اون سرور هم میشیم که میتونیم از اون سرویس اینترنت هم بگیریم ولی وقتی که داریم تو SQLServer نیو رجیستر می کنیم سرور خودمون رو ، بعد از مدتی که سعی کرد و نتونست به اون کانکت کنه میگه : - 192.168.0.121 - SQL Server does not exist or access denied coConnectionOpen (Connect)
این پیغام احتمالا به این دلیل است که شما با useradmin به سیستم login نشدید چون در زمان نصب SQL از شما میپرسد که فقط با admin یا هر user دیگری میخواهید login شوید اگر فقط با admin را انتخاب کرده باشید این مشکل بوجود می آید.:لبخند:

mahboob
سه شنبه 16 آبان 1385, 12:57 عصر
دوست عزیز این پیغام SQL Server does not exist or access denied احتمالا به این دلیل است که شما با user admin در سیستم Login نشدید چون در نصب ویا تنظیمات در SQL مشخص میکنیم که با چه User امکان Login شدن را داریم

mahsa119
چهارشنبه 17 آبان 1385, 16:03 عصر
سلام

با useradmin هم اومدیم ولی جواب نداد .
اصلا توی Enterprise manager هم کانکت نمیشه رجیستر هم نمیشه

mahsa119
چهارشنبه 17 آبان 1385, 17:49 عصر
سلام
هنوز هم مشکل دارم

mahsa119
جمعه 19 آبان 1385, 10:14 صبح
سلام

یه سوال :

اصلا کسی رو میشناسین که یه همچین کاری رو انجام داده باشه ؟
چون جوابهایی که داده شد همه از روی حدسیات هست ... اگه میشه بگین که این کار رو جایی انجام دادین یا نه ؟

خیلی متشکر میشم

AminSobati
جمعه 19 آبان 1385, 14:44 عصر
ما برای Replication زیاد این کار رو انجام دادیم، مشکلی نبوده ابدا...
اما الان دقت کردم در اولین پست شما و ظاهرا در ویندوز 2003 این کار رو انجام میدین؟
ما روی یک چنین سیستم که Active Directory داشتیم، ابتدا یک Network تعریف کردیم و به کسانی که از طریق این Network کانکت میشدن Permissionهای شبکه ای بیشتری دادیم. جزئیات پیاده سازیش رو من اطلاعی ندارم چون Admin انجام داد، ولی شما هم میتونین با Adminتون در میون بگذارید...

ParsaGostar
جمعه 19 آبان 1385, 17:19 عصر
دقیقا ما روی وب سرور خودمون همین مشکل را داریم دیوونمون کرده ! خیلی عجیبه !

پورت 1433 بازه ، خودش به خودش وصل میشه ! سایت ها هم کار می کنن اما از سیستم دیگه نمیشه بهش وصل شد توی Routing and Remote Access هم تعریف کردم که از آی پی سیستم من هر چی خواست بهش بده اما بازم نشد !

mahsa119
جمعه 19 آبان 1385, 17:50 عصر
سلام
آقای ثباتی عزیز
Force Protocol Encryption رو هم چک کردم تیک نداره
اگه میشه لطفا خودتون یه بار این حالت رو راه اندازی کنید تا به مشکل من برخورد کنین تا عملا مشکل رو حل کنید .
متشکرم .

AminSobati
جمعه 19 آبان 1385, 19:31 عصر
سلام
آقای ثباتی عزیز
Force Protocol Encryption رو هم چک کردم تیک نداره
اگه میشه لطفا خودتون یه بار این حالت رو راه اندازی کنید تا به مشکل من برخورد کنین تا عملا مشکل رو حل کنید .
متشکرم .
در پست قبلیم عرض کردم، این کار رو عینا انجام دادیم...
تا جائیکه یادمه مشکل اصلی ما روی ویندوز 2003 به خاطر ISA بود ولی با تعریف Network جدید روی ISA حل شد

mahsa119
جمعه 19 آبان 1385, 22:23 عصر
سلام
یعنی هیچکی نمی خواد کمکم کنه ؟

mahsa119
جمعه 19 آبان 1385, 22:32 عصر
جالبه من که داشتم جمله قبلی رو مینوشتم 4 تا جواب آخر نبود ولی همین که جمله ام رو فرستادم اونا ظاهر شدن

خوب جناب آقای ثباتی من منظورتون رو از Network جدید نگرفتم
بعد ما اینجا همه کاره خودمونیم
هم برنامه نویس هم Admin شبکه .. خیلی خنده داره ولی بدی شهرهای کوچیک اینه دیگه
آدمای قوی کم هستن و یا اصلا نیستند

AminSobati
شنبه 20 آبان 1385, 14:03 عصر
راستش رو بخواین سواد من در شبکه همینقدره! و اگر نه در Forum مربوط به شبکه هم سوالها رو جواب میدادم! اونجا این بحث رو مطرح کنید خوبه..

mahsa119
شنبه 04 آذر 1385, 05:43 صبح
سلام
قسمت شبکه مسدود هست .
--------------------
البته جناب ثباتی عزیز از طریق ویندوز 2000 جواب گرفتم ولی این کار حتما باید روی Win XP 2003 Server انجام بشه
مرسی

astro2005
سه شنبه 07 آذر 1385, 18:47 عصر
SQL Server does not exist or access denied coConnectionOpen (Connect)

من چندین بار با این مشکل برخورد کردم و 99% مواقع این با عوض کردن account اینترنتتون این مشکل برطرف می شه .
از یک account خوب استفاده کنید .

AminSobati
سه شنبه 07 آذر 1385, 21:34 عصر
SQL Server does not exist or access denied coConnectionOpen (Connect)

من چندین بار با این مشکل برخورد کردم و 99% مواقع این با عوض کردن account اینترنتتون این مشکل برطرف می شه .
از یک account خوب استفاده کنید .
کاملا موافقم، ولی"99 درصد" یکم زیاده!

taheri-ali
شنبه 25 آذر 1385, 12:23 عصر
خانوم عزیز ببینید اطلاً برای شما مجوز ورود به sql صادر شده یا نه؟
این موارد رو چک کنید:
باید برای شما مجوز دسترسی در قسمت security\login صادر شده باشه
در غیر این صورت در صورتی که از domain استفاده می کنید باید تنظیمات active directory رو چک کنید ممکنه که از مواردی مثل اجازه log شدن از کامپیوتر مربوط یا این که شما فقط از یه سیستم می تونید login بشید باشه
یا اصلاً ممکنه این باشه که شما وقتی با اینترنت وارد می شید باید ip سیستم شما یک valid ip باشه و Ip شما تو رنج lanهست

ParsaGostar
شنبه 11 فروردین 1386, 20:57 عصر
من دقیقا این مشکل را هنوز دارم . روی سرور هیچ فایروالی نصب نیست Local هم به SQL وصل میشه اما remote نه !

لطفا راهنمایی کنید

iman_22a
یک شنبه 12 فروردین 1386, 01:08 صبح
من قبلا نمونه کار شما را انجام داده ام . ما یک سرور اختصاصی داریم که روی اون Sql Server 2000 رو نصب کرده ایم و هم از طریق Odbc Datasource Administrator و هم از طریق Em 2000 و هم از طریق Management Studio 2005 می تونیم بهش وصل بشیم و حتی به ثبت اطلاعات نیز بپردازیم . برای وصل شدن به Sql از طریق Remote چند چیز خیلی مهم هستند : اول - داشتن قابلیت Remote Connection که مستلزم نصب بودن Sql Server 2000 Sp3 هست
دوم - یک کاربر با دسترسی dbowner
سوم - تنظیم دیتابیس از طریق Remote وصل شدن به هاست و فعال کردن دسترسی به بانک از طریق Sql Login و Local
چهارم - چک کردن فعال بودن پورت 1433 Tcp

sm
یک شنبه 12 فروردین 1386, 10:11 صبح
من این تاپیک و الان دیدم
عین همین مشکل رو داشتم
من وقتی میخواستم از خونه وصل بشم امکانش برام فراهم نبود ولی از محل کارم به راحتی وصل شدم و حتی توی Enterprise Manager هم اضافه کردم!!!
حالا فرقش چی بود؟
فقط سرعت اینترنت!!!!
توی خونه Dial Up دارم اما توی محل کار ADSL 256 K!!! (البته هر دو از یک ISP هستن)
برای خودمم خیلی جالب بود... امیدوارم که مشکلتون حل بشه

ParsaGostar
یک شنبه 12 فروردین 1386, 23:33 عصر
مشکل حل شد . داشتم دیگه دیوونه میشدم همه چی درست بود کار نمی کرد

Port را عوض کردم درست شد ! هیچ فایروالی هم فعال نبود خیلی عجیبه !

-------416-------
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 09:25 صبح
سلام آقای ثباتی
من تازه وارد هستم
و دانشجوی ترم 2 کامپیوتر
یک مقاله دربارهی sqlserver با عنوان rollback ها یا orphan ها یا commit ها در کل درباره ی transaction ها می خوام شما می تونید کمکم کنید ؟

AminSobati
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 09:42 صبح
دوست عزیزم،
خود SQL Server Books Online مرجع خوبیه و ضمنا کتاب Inside SQL Server 2000 هم مطالب اضافه تری در اختیارتون قرار میده

sm
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 11:26 صبح
وقتی میخوام از روی کلاینت به سرور SQl 2000 وصل بشم از طریق ODBC Connection این خطا رو میده:

البته تا یه مدت پیش هیچ مشکلی نداشتم و کار می کرد. تنها تفاوتی که کرده اینه که جدید کنار SQL Server 2000 که روی سیستم خودم نصب بوده نه سرور، SQL Express 2005 رو هم نصب کردم
الان نه میتونم سرور رو توی SQL خودم Register کنم و نه میتونم با ODBC وصل بشم.